Nespoutaný Django

• USA Django Unchained (více)
USA, 2012, 165 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (více)

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků a mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... (TV Nova)

Pilda17

Quentin Tarantino se znovu předvedl a dokázal, že je výjimečný režisér. Vložit do westernu tolik brutality a černého humoru dohromady dokáže málo kdo. A aby to fungovalo? To už umí jen špetka režisérů. Tarantino se po Inglourious Basterds znovu ukázal a předvedl své umění. Nevídaný originální western, který k vidění často není. Do toho naprosto dokonalý herecký výkon Christoph Waltze. Musím zmínit i Leonarda DiCapria. protože jeho vedlejší role také neměla chybu. Dále musím pochválit hudbu, ač nevím kdo jí vymýšlel nebo skládal. Hudba je geniální a přestože do westernu moc nejde, tak já si jí maximálně užil.. 10/10 = 100% ()

Rosaviva

"D J A N G O. The D is silent." Stoprocentně nejlepší western, který jsem kdy viděla. A zároveň je to naposledy co jsem váhala, zda se jít podívat na nový film Quentina Tarantina, protože mě opět dostal, a to jsem dlouho váhala, zda mě to vůbec láká nebo ne. Film vás vtáhne už na začátku a až dokonce nepustí. Vtipné dialogy, výborné scény, skvělý herci a naprosto briliantní soundtrack. Musím zmínit Christopha Waltze, který byl jako obvykle nepřekonatelný, a jsem ráda, že dostal oprávněně Oscara. Celkově se mi to neskutečně líbilo. Nenudilo a Quentin Tarantino si u mě tímto filmem vybojoval první příčku v nejoblíbenějších režisérech. 5* a debatu KKK zda si nechat masky nebo si je sundat prohlašuju, nejen za nejlepší scénu z celého filmu, ale také na celkově nejvtipnější scénu ve filmové historii, protože se mi ještě nestalo, abych se u filmu rozbrečela smíchy. ()

Deimos

***Celkem 96%***KINO/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Akce 10/10/// PLUS: excelentní Christoph Waltz, překvapivě v záporné roli Leonardo DiCaprio, skvělý Samuel L. Jackon, černý otrok na koni v podání Jamieho Foxxe, hostující Franco Nero, v první řadě jsem si tuhle hereckou jízdu užil, rovněž výborné a často i vtipné dialogy, má to výborný příběh, chytlavou hudbu a úvodní melodie a závěrečná krvavá přestřelka se jen tak dneska netočí, líbila se mi i režie a troufám si tvrdit že se jedná o nejlepší Tarantinův film MINUS: může vůbec být za zápor požadovaný fakt, že film je a přesněji jeho konec je předvídatelný, nebo snad že se Leo objeví až v poslední třetině filmu? Zvažte sami, mě snad jediné co trochu mrzí že samotný Django je ve stínu svého partnera./// Shrnutí: Nespoutaný Django je nejen velké překvapení, o to víc v kontextu s tím kdo ho režírovat a tedy riziku že scény na sebe budou navázané stejně jako tomu bylo v Kill Billovi, ale je to rovněž (prozatím) nejlepší film letošního roku. A zřejmě i nejlepší western za posledních deset let. I proto jsem si na svůj verdikt půl roku počkal, abych to nezakřikl. Ale skutečně zatím se lepší film neobjevil. ()

Aky

Herecký(Christoph Waltz lepší Jamieho Foxxe) a režisérský koncert, skvělé dialogy včetně stěží dopředu předvídatelným scénářem podle mne dělá z této nepravděpodobné komedie mimořádnou záležitost. ()

Cappuccino

Troška prestrelená stopáž a niektoré scénky strácajú počiatočnú údernosť - možno práve vďaka tomu, že im predchádza brilatná pasáž, ktorej latka sa následne už ťažko dobieha, ale koniec koncov nemôžem v podstate vyjadriť sklamanie. Christoph Waltz opäť skvelý, dialógy ala Tarantino ako vždy fungujú na jednotku, no zatiaľ hodnotím o hviezdu menej než Quentinovo posledné dielko Parchantov. Možno po druhom zhliadnutí svoje hodnotenie prehodnotím, zatiaľ však zostávam na štvorke. ()

GilEstel

Dívat se na to dalo. Neurazilo ani nenadchlo. Očekávatelná řezničina s hektolitry krve. Přemrštěná stopáž s primitivní dějovou kostrou. Dlouhé dialogy ani herecké etudy Capríčia a Waltze toto vznikající vakuum nezaplní. (Ačkoli jim všechna čest.) Chybí tomu potřebná jiskra, která byla vlastní třeba HANEBNÝM PARCHANTŮM. ()

S.Quentin QUALE

I přesto, že jsem si plně vědom, kdo je režisérem, tudíž jsem byl při sledovnání v patřičném tarantinovském módu, pětihvězdičkové očekávání zůstalo malinko nenaplněno. Jedná se vcelku o očekávaný obraz - netradiční/citlivější téma, skvělé obsazení, humor, nadsázka, promyšlené dialogy a drsná akce v poměru minimálně 2:1, precizní režije, precizní vlastně všecko. Když to trochu rozeberu, tak téma amerického otrokářství předobčanskoválečné doby je výborně zvolené, protože je neokoukané, poutavé a hlavně prostor poskytující. Walz - zubař/lovec hlav, Foxx - osvobozený otrok Django, Leo DC. - otrokář, Samuel L.J. - opičí (teď to myslím čistě vzhledově) "otrok otrokář".....a spoustu dalších uvidíte v rolích či roličkách, které jsou stejně dobře napsané jako zahrané. Na akční scény a gagy je radost se dívat, jenže...bylo by jich potřeba daleko víc s vyšší frekvencí. První polovina filmu je suprově vyvážená, jenže v druhé půli se začínáme TĚŽCE prokecávat k finále, před kterým už jsem se očekáváním třepal jak lukša v polívce, ale bohužel vyvrcholení mě dostatečně neuspokojilo. Neříkám, že je nějak pokažené, jen prostě neodpovídá (skoro nudné) snad hodině, po kterou je divák na něj připravován. Buď to chtělo víc použít nůžky, nebo během této pasáže přitlačit na pilu. Co si budu nalhávat, jít na to do kina, místo usměvu po ranách bičem odcházím jen s otlačenou prdelí. Celkově je kvalita Djanga vysoká, kéž by se letos pokračovalo v takovém trendu, ale Tarantino už má za sebou lepší kousky....86% Po čase, další projekci a zkouknutí Solomona zvyšuju na plnej. Je to hlavně díky sakrastickým uchopení dané tématiky. Zaslouženě to mezi TOP patří. 90% ()

-OverLord-

Tarantino natočil (další) kult a přidal si tak do sbírky další osobitou a pro něj tak typickou "tarantinovku" (měl by se zřídit novej filmovej žánr!). Divák se do filmu naplno ponoří hned během několika minut, a to se stává jak často? Mimo jiné pan režisér sype z rukávu jeden nářez za druhým: kulervoucí akci, dialogy, herce, humor a příběh nabouchanej až po okraj. To nejlepší z filmu dokáže ukázat jak na začátku, tak 2 minuty před koncem (lépe řečeno: celá délka stopáže je vlastně to nejlepší) a fakt už nevim, kdy naposled se mi zdály skoro 3 hodiny filmu tak málo. Oscar pro všechny hlavní zúčastněné by byl málo, protože tohle je prostě Django, a "D" se nevyslovuje. ()

vteco

Tarantinovo pojetí a zpracování westernu se naprosto vymyká všem zvyklostem. Způsob jakým nechává film plynout je neuvěřitelně poutavý a jednoduše baví. Perfektní přestřelky propletené vynikajícími hláškami z úst Christophera Waltze a Jamieho Foxxe, jenž tvoří přímo famózní duo, mají tempo a svůj vlastní osobitý a krvavý styl. Vynikající soundtrack s moderními prvky vše precizně doplňuje a přidává celkovému pojetí ten správný ráz. /95%/ ()

Ruut

Upgrade: po Pěti letech ještě daleko zábavnější. Skvělá jízda, kterou si je potřeba vychutnat. Vedle Bastardů druhý nejzajímavější kecací Tarantíno. Džangooo. ()

Mi Nü-Chai

Tarantinovi nikdy o zvláštní hloubku asi nešlo, ale v Djangovi mi chabě načrtnuté jednorozměrné postavy už docela vadily. Chvílemi dost zábavné až trololo způsobem, chvílemi nuda, twist v závěru a vůbec celých posledních cca 40 minut na přesdržku. Krev sice cáká hezky a vůbec je film, jak je u Tarantina zvykem, stylově vymazlený, ale...o špíně se zde sice mluví, leč kromě vymazlenosti je tu přítomna taktéž vymydlenost. I ti negři žijící pod bičem otrokáře povětšinou vypadají, že si zrovna odskočili ze sprchy. Ve své podstatě sterilní jako většina klasických westernů - a sice nevím, jestli to náhodou nebylo záměrné, avšak sterilita je jedna z věcí, na které se zakládá má neobliba klasických westernů. Na konci ještě chybělo, aby šel mezi Djangem a Broomhildou kůň a nad hlavami jim zapadalo slunce. Celkový dojem - velmi dlouhé rozvařené nudle které však nepostrádají i chutná místa; příště však raději sáhnu po rýži. ()

misterz

Také pravé Tarantinovské - pútavé, zábavné, dumavé a krvavé. Majster ma nesklamal a opäť vytvoril klenot svetovej kinematografie. Netvrdím, že sa vo filme nenájdu chybičky, sto ľudí sto chutí, každému sa nedá vyhovieť. U mňa ale film zabodoval na plný počet, bavil ma od začiatku až do konca a to pritom filmy z divokého západu nemám rád (okrem Mayoviek). Upútal ma aj herecký výkon Leonarda DiCapria, ktorý ma každým svojim filmom presvedčuje, že je pán herec. Čo film, to perla. Takže tu nie je čo váhať, jasný plný počet hviezd. ()

HAL

Kdepak western, šťavnatý blaxploitation to je. Parádní pocta těm nejhustším filmům o Velkých Nasraných Negrech co nakopaj všem neschopnejm bílejm držkám prdele a jejich černým samicím z toho bleskově vlhnou kalhotky. V Djangovi jsou náznaky ultimátního ikonizování hlavního hrdiny viditelné už od začátku, ale v první půli se ještě badass černoch musí přetahovat o vedení s nadšeně přehrávajícím Christopherem Waltzem, takže jde zpočátku spíš o "buddy movie" v podobě černohumorné parodie na westerny. Pak se k nim přidá ještě DiCaprio a začnou klasické Tarantinovské dialogové orgie s vypointovaným verbálním přetlačováním natahovaným ad absurdum - což tady ovšem není zdaleka tak zábavné jako v Panchartech a film tak jde tempem tak trošku těžce do háje, ale naštěstí Tarantino včas stačí zatáhnout za ruční brzdu a smykem všechno to okecávání stáhnout do brutálního kydlení, ve kterém se zdi tapetují na rudo, přebytečné postavy chcípají a z Djanga samotného se konečně a definitivně stává heroický Boss který vládne všem, a jeho černí bratři a sestry mu s nadpozemským obdivem padají k nohám, zatímco všichni ostatní končí v krvi a omotaní vlastními střevy. A to celé je nominované na pět oscarů včetně toho hlavního. Spravedlnost zkrátka existuje - i brak to nakonec dotáhne mezi vysoké umění, když vedle své velezábavné brakovosti s nadhledem reflektuje kinematografické trendy a módní vlny. 8/10 ()

Satan

Quentinův výbuch...a Waltzova herecká etuda končící "neodolatelným" způsobem. Filmové žrádlo, kterého není možné se dostatečně nabažit. Jsem si vědom nekonzistentní struktury vyprávění a selhání gradace s násilně našroubovaným závěrem (že Quentin přepisoval konec na place ledacos vysvětluje), čili tady musím jít trochu dolů. Jakmile Quentin nepíše po kapitolách, je to krapet úmornější. Věřím, že pokud se v budoucnu hecne na román s kapitolami, bude to pecka. [Přesná stopáž: 165 min] ()

Peytl

Tarantino svou pověst člověka, který si může opravdu dovolit kdejakou bláhovost (rozuměj pičovinu) potvrzuje a to nejen vybraným žánrem, tématem...ale ke všemu na ty taškařice sežene prachy ještě dřív, než otevře hubu a stejně tak servilně už mu na koulích visí parta zfetovanejch negrů s Peacemakerem a geniálním rakušákem, aby si u pana domácího, Leonarda, trochu zablbli. Kdyby si vzal Mangusek trochu z Quentinovy invence, sehnal cigošku se jménem Mercedes fón Hohenlohe, možná by taky natočil šlágr, nějaký Hanebně nespoutaný bastardy, těžko říct....hranice geniality a demence jsou někdy mnohem tenčí, než se na první pohled zdá. S vědomím, že zase dostanu přes peníz za mé rouhání přesto sdělím, že muzika ala Kill Blil mě opět neskutečně srala, stejně jako některé dialogy a přehrávání, ale vím, ke Quentinovi to patří a navíc platí opět má první věta. Nicméně cítím, že plesknout sem jen čtyři hvězdy je stejná zhůvěřilost, jako si nechat od negra nakecat, že je lovec lidí a dvoumetrovej Váňa bez sedla...co že to melu? Takže plnej knedlík a už se sem nemusím vracet, což s filmem rozhodně hodlám udělat. ()

Vančura

Úmorně zdlouhavý recyklát předchozí Tarantinovy filmografie, u něhož jsem se neubránil značnému zklamání. Tarantino točí pořád to samé a mě už to nebaví - postava Djanga má až nápadně mnoho rysů s Jackie Brownovou, nevěstou z Kill Billa, či Shosannou Dreyfusovou z Hanebných panchartů. Pořád je to ta samá postava zdánlivého outsidera, který si sáhne na dno svých sil, aby hnán pomstou jako bájný Fénix nakonec téměř vstal z mrtvých a přivedl film do velkolepého krvavého finále. Nemluvě o tom, že Christoph Waltz zde hraje do slova a do písmene tu samou postavu, která ho tak proslavila ve zmiňovaných Panchartech. Fajn, tvůrce evidentně vyšel vstříc nepsané poptávce svých fanoušků - mezi něž se mimochodem rovněž počítám - ale osobně jsem zde nenašel nic, co bych už v jeho snímcích neviděl dřív. Skutečnost, kdy se v souvislosti s tímto filmem skloňovalo slovo "kult" ve všech pádech dávno před premiérou, je pro mě osobně jen hořkou tečkou za touto zbytečnou podívanou, u níž nemám pochybnosti o přeceněnosti hodnocení, jíž se jí dostává. Za mě osobně tři hvězdy - čtvrtou bych dal, pokud bych od Tarantina dosud nic neviděl. ()

Adam Bernau

Pro čtenáře krátkých komentářů Brunhilda von Schaft. Pro čtenáře dlouhých komentářů zase blbý prozrazení u společného stolu, zase se všechno posírá, zase týž německý lovec lidí konspiračně mluví cizím jazykem, teď jsou ale karty jinak rozdány což nic nemění na tom že Tarantino je zmrd a dělá si z nás prdel romantik šašek megaloman kýčař a murderfil s obsedantní negrolálií tentokrát už to fakt přehnal nedotažená pubertální sebevariace nekonečný gangsta videoklip samý anachronismus zubař žvaní úplně jako Woody Allan taky se tak chová a to jeho „I could not resist“ to teda fakt neberu přešlap jako svině a co ta m.p. groteska se špatně ušitýma pytlama nebo ten cirkus na konci prostě přesahuje všecky meze taky je dost únavný skoro tři hodiny se dívat jak z různých těl exploduje červená Kurosawa to má delší nepotřebuje ani kapku a nic lepšího už nebylo. No ale v každém detailu black & white v každém okamžiku krása na krásu síla na sílu a jak odjíždí od té otevřené klece a vůbec všechno legenda o negerské Brunhildě a Siegfriedovi a když se SPOILER Siegfried vděčně loučí s Němčourem tak už jsem konečně klidnej protože teď je jistý že už to nemůže nedopadnout to by si ani Tarantino takže konec spoileru a taky je jasný jak to myslel s tím Adolfem v kině fakt jsem mu nechtěl dát i na potřetí pět a jak k tomu přijde ten Kurosawa nebo Leone ale zase jsem mu to sežral níž prostě nejdu takhle nějak by ty dějiny měly kráčet na polích s bavlnou protože čeho je moc toho je příliš tumáš čerte kropáč western bílá klasika D je neznělé vidláku prostě kašlu na interpunkci mám rád pohádky On existuje příběh o Brunhildě? Jo každý Němec ho zná. Až na to že zubař kecá Siegfried s Brunhildou nikdy nic nýbrž jeho švagr a nikdo nikoho nevysvobodil všichni zařvali na mě si nepřijde jsem totiž vzdělanec http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%ADse%C5%88_o_Nibelunz%C3%ADch takže počítám Broomhilda = Brunhilda + Kriemhilda ale co tim chtěl básník to vám kdybyste mě. Komentáře fmash a A-Fish nesouhlas ne a ne kdežto gojackill a Mi Nü-Chai uznávám ale netrápí kdežto verbal vom rechten Gesichtspunkt kdežto Radek99 kde to mám podepsat kdežto Astu. tři vykřičníky protože vo tom to je kdežto Shadwell mě zbavil všech pochybností takže odvolávám co píšu svrchu o přešlapu a chci tvoji fotku s autogramem kdežto největším oceněním jsou tři Artranovy hvězdičky přesto že Django nesaturuje potřebu znejistění etických samozřejmostí dík za Vitex dobrý čtení takže polemika předně k tomu přehnanýmu střílení a pohodlně naservírovaným zlotřilcům za prvé jak si QT správně povšiml western je že po sobě furt střílejí ti dobří s těmi zlými a v pohádce je dobro reprezentováno těma dobrýma kdežto zlo představují dycinky padouši za druhé doufám je jasný nejen u prvního odprásknutýho ale taky u toho wanted šerifa zdůrazňuju Druhý dodatek zcela adekvátní response with gun na ty jeho řeči kdepak kvůli odměně poslechni si tu scénu kdo chceš rozuměj takže potom po návštěvě Mississippi je to pořád ta samá válka totiž uplatnění nezadatelného práva na odpověď v diskusi víte přece co znamená nezadatelné a co je diskuse no a pokud jde o škodlivou korektnost zabalenou v pseudonekorektnosti tak o tom odmítám debatovat protože by se ještě mohlo stát že bych musel souhlasit a to nemám za potřebí. Pomovo expertíza zase nejlepčí moc čte ty kuloáry „zbytočná vsuvka s odvozom“ je vole zásadní takže všechno v pořádku až na ty obsahy že jo kdo to schvaloval nebo „chyba ve filmu: KKK ještě neexistoval“ dík za info SSM taky ještě neexistoval. Ještě vám vysvětlím jak je to s tim Stephanem hlavní čtveřice pěkně rozpárovaná bílý-bílý černý-černý segregace jak má bejt hoši si to takhle snáz vyříkají pohádka o černochovi co vsedl na kůň všichni čuměj jako krávy bílí nebo černí ale když vidí negr otrok majordomus negra na koni tak to teprve je čistá nenávist to je ten Candyland ale to ti dojde až na druhý vidění takže problém se Stephanovou motivací si klidně škrtněte to je tady jediná postava s opravdovou motivací. Dál interpunktováno: Moc rád bych věděl, co za účtenku či šek to Stephan vypisuje Candieho jménem (!) v tom prostřihu, když společnost přijíždí – je to jeho první výskyt v celém filmu. Dá se přečíst, ale nepochopil jsem, možná jde jen o to, ŽE vypisuje. Postřehy bystřejších hlav prosím sem do diskuse, stydlivější mohou do pošty. (PS: Teď už jsem ještě větší vzdělanec, takže zubař tak úplně nekecá, ale QT to má nejspíš od Wagnera, tudíž další chyba ve filmu. Pozitivnější je SPOILER, že to úplně poslední, co se ve filmu stane, je, že odjíždějící Brunhilda von Schaft vytáhne flintu. Takže se těším na závěrečný díl triptychu.) () (méně) (více)

mchnk

Fakt, že si dospělé děcko Quentin plní své touhy a představy, jež ho před desítkami let při sledování filmů na VHS napadaly, je nepopíratelný už od prvopočátků jeho kariéry. Stejně tak i fakt, že si jednoduše libuje v béčkové, stříkající krvi a oslovení negr. Jasně, má svůj styl. Ovšem, zde už je pře-tarantinováno. Není negr jako negr, nebo-li další revenge. Teď ne s vypůjčenou páskou na oči, ale v podobě velmi pichlavého a špinavého svědomí amerického lidu. Z otrokářství si Quentin udělal velkou, červenou a zároveň negerskou show a slaví úspěchy. Skutečně nechápu, proč zde není uveden žánr komedie, který postupně degradoval už tak velmi slabou dramatickou část, kterou tam Quentin občas jen tak přisypal, aby přece jen upřesnil, že to všechno bylo VERY BAD! Vše dokonale pohřbil sám autor svým obtloustlým kaubojem s klasickým ksichtem mužské čarodějnice. Grandiózní závěr a odjezd už byl skutečně na hranici parodie všeho předchozího. Kdepak...ani Leo nic moc, Samuel prapodivný a ústřední dvojice jede celou dobu to samé. Zbytečně dlouhé a pro mě žánrově vlastně nepřesné. Chvílemi jsem měl pocit, že se dívám na film z prostředí 21. století, což dokonale podpořil i supr moderní soundtrack. Velmi slabé, mám chuť hodnocení ještě snížit. Dozajista by se tak stalo, kdybych film viděl s dabingem. V Panchartech se režisérova osobitost dala ještě strávit, tady je Quentin už moc tučný a to doslova. ()

Goldbeater

Nespoutaný Django je nevýslovná zábava a našlapaná jízda, ostatně na to jsme od Quentina Tarantina zvyklí. Christoph Waltz je opět excelentní a tímto mu přeji, aby získal svého druhého oscara! Úplné pobláznění jako u Panchartů se u mě tentokrát nekonalo, nicméně další zhlédnutí to jistě spraví. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (více)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (více)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake