Oscar 1 : Píseň - "Man or Muppet"(24.1.2012)

Neuvěřitelně příjemný rodinný film se spoustou vtipů, emocí, popkulturních narážek pro znalé diváky a gejzírem originálních nápadů, spojených s vědomím vlastní filmovost (ježdění po mapě a podobně). Mupeti jsou v podstatě takovej univerzální lék na špatnou náladu, kterej by měl zabrat snad na každého. Apeluju na rodiče, aby přestali brát svoje děti do kina na mrdky typu High School Musical, Twilight, nebo pohádky Zdendy Trošky a chodili s nimi radši na filmy, jako jsou Mupeti - veselé, pěkné, milé, vtipné, vkusné.(11.2.2012)

S Mupety jsem v mládí zase tak moc nesetkal. Je fakt, že jsem občas koukal na Sezame otevři se, ale většinu času jsem proseděl u Star Treku, Hvězdný brány, Krtečka nebo Pojďte pane budeme si hrát. Každopádně mi příjde hrozně sympatický, že se v Americe najde takový obrovský počet nadšenců, kteří chtějí tuhle pohádku oživit. A co více, tenhle film je neuvěřitelně milej a kolikrát je to fakt naprosto upřímná legrace. Je mi jasný, že hodně tomu dal Jason Segel, který se na filmu z velký části podílel. Je to sympaťák. Je vidět, že to co dělá, dělá z lásky a tenhle film je naprosto přesným příkladem. Nám, Čechům, Mupeti moc neřeknou, ale i tak je tenhle film fakt fajn a jsem rád, že jsem mu dal šanci.(6.11.2012)

Svérázný film, u kterého se dá opravdu zvráceně bavit a připadat si jako dítě i s občankou v kapse. V sále s mnoha dětmi jsme se s doprovodem smáli asi jen my dva a nejsem si jist, zda desítky cameo rolí a narážek dokáže dětská mysl pochopit a akceptovat. Ale mupeti samotní jsou příjemné nostalgické retro, které nechává doma tupý humor plný sexistických narážek a snaží se hrát na vlnu plyšového... ups, já myslel rodinného, humoru. Segelův humor a nápady vložené do filmu jsou překvapivě funkční, někdy neuvěřitelně "jiné" ("to bude krátký film", "to byl výbuch, máme na to rozpočet?"...), takže jejich "nadčasovost" je jistá.(12.2.2012)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $88,631,237Tržby Celosvetovo $165,184,237Tržby za predaj Blu-ray v USA $30,472,010 //počet predaných kusov 1,186,000Tržby za predaj DVD v USA $34,041,670 //počet predaných kusov 1,616,626║ podarené, neveril by som že ma to až tak chytí, túto partiu som naposledy sledovával na prelome 90rokov, a tento výtvor ma značne pobavil, dokonca aj dojal, milé, normálne povzbudenie v inakosti oproti ostatnej novodobej produkcii, Slovenský dabing sadol /75%/(1.7.2012)

Existenciální drama s "loutkami" a zpěvem, z kterého jsem si vzal dvě cenná ponaučení: 1.) celebrity nejsou lidi a 2.) únos je zcela v pořádku, pokud slouží k finančnímu obohacení. Jinak dabing je zlo a postihl i muzikálové výstupy.(13.1.2012)

,,JESTLI MUPPETI VYBEROU DESET MILIONU DOLARŮ, - COŽ STOJÍ TAHLE BUDOVA, JEŠTĚ PŘED VYPRŠENÍM SMLOUVY, DOSTANOU STUDIO ZPĚT“..... /// Romantickej vejlet do L.A, jehož jediným cílem bude – přes všechny ty lidský starosti – ZABRÁNIT DEVASTACI MUPETŮ! Lidi ustupujou loutkám a i díky spoustě cameo rolím je to fakt ,,jeblá“ zábava. Písničky – vobčas to vypadá jak v indickým (například... a jen trošičku...ale na každým šprochu, pravdy trochu...), ale (seru na to, že teď budu vypadat dementně!!!) já (můj syn samozřejmě taky!) se bavím! Netradiční humor, plnej narážek, poťouchlejch (debilní slovo) vtípků, kterej mě fak bere! Možná je ve mě kus loutky (pak jsem asi lidská loutka)....nebo su loutkovej člověk, ale spíš bych si mohl fakt připadat jako kretén, kterýho nakazil mladej smíchem. Nikdy jsem nebyl milovníkem estrád. Dokuď nepřišli MUPETI! 4*? No a co! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Od mládí si sahám do rozkroku, když slyším jména Kermit, Miss Piggy nebo Fozzie. 2. Lily má hudební tábor, Barney šmouluje a já chcu vidět, co dělá ve volným čase Marshall! 3.) Thx za titule ,,Sagittario“ a ,,somerset“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ ne(4.3.2012)

Co si budem povidat, je to naprosta kravina. Jestli cekate ted nejaky ale, tak bohuzel, kravina to proste je a nic na tom nezmeni ani hromada camei. Mupety jsem nikdy nevidel, i kdyz je samozrejme znam a nijak toho nelituju. Film chvily hraje na nostalgickou notu, chvilku si zase dela prdel z nejakejch klise, aby jich sem nasledne zase hromadu narval, do toho hromada infantilnich forku a hluchejch mist a sem tam hudebni cislo. Je sice fakt, ze vetsina hercu i plysaku je hodne sympaticka, ale to nic nemeni na tom, ze to je kravina. Navic zbytecne dlouha kravina. Nicmene obcas jsem se pobavil a natoceny to je obstojne, tak proto ty 3*.(26.2.2012)

Originální, hravé a totálně meta! Takhle si představuju moderní film pro všechny věkové kategorie. Skvělé songy, parádní camea a zábavná atmosféra od začátku do konce. Je mi smutno, když vidím to hodnocení.(3.11.2018)

We Built This City..... Je veľká škoda, že sa nekoná veľká komediálna udalosť ktorú sľubovali filmové ukážky a plagáty. Je to rodinný film a tak sa okrem humoru dostalo vo veľkej miere aj na emócie a rodinné hodnoty. Chcelo by to ešte viac vtípkov, lebo hranie na city a nostalgiu na mňa nezaberalo. Šarm však Muppetom rozhodne nechýba.(29.2.2012)

Velmi sympatický film, který dokáže jistou nostalgii přenést i na ty, kterým se po Muppetech vlastně nikdy nestýskalo. Vtipná hra s klišé a neustálé shazování sebe sama se s trochou toho moralizování nijak nebilo. Opakování některých vtipů nevadí. Zrůdnému dabingu se vyhnout obloukem!(12.1.2012)

• StarsFan

Chris Cooper je v roli záporáka lahůdkový, bohužel z děje, vtipů nebo písní už nadšením neskáču. A to i přesto, že muzikály mám ráda, a filmy, ve kterých si jsou postavy vědomi toho, že jsou ve filmu (viz celá série "Road to" s Bobem Hopem a Bingem Crosbym), zbožňuji. A když mě mnohem víc než film mě bavila mupetí reklama od Orange, která běžela před ním, je tu zákonitě něco špatně.(14.3.2012)

• Don Jebal

Rozpočet: 45 000 000 $ Otvárací Víkend: 29 239 026 $ (v 3 440 Kinách) Tržby USA: 88 631 237 $ Tržby Celosvetovo: 158 431 237 $(2.5.2012)

Emocemi nabitý film. Smutek, radost, strach a štěstí... Muppeti. Písničky. Výlet do let, kdy jsem ještě neměl na starosti nic jiného než co kdy půjde v televizi. I am a Muppet of a Man...(16.6.2012)

Plyšový meta sen.(20.3.2012)

Mahna Mahna! The Muppets Horror Picture Show aneb Don't Dream It Be It... Být víc takových filmů, bylo by na tom světě hned lépe. Loutkový úlet, totální guilty pleasure a gejzír nápadů v plyšovém balení, kdy v závěru snad i ta kroupa ukápla. Kdo řekl, že moc cukru v krvi škodí?(25.2.2012)

Bohužel nejsem Mupeťáky nijak zasažený .. tedy těmi původními seriálovými. Ale tady pobavila ta spousta cameo rolí, hlavně David Grohl potěšil.(6.10.2012)

Je zvláštní jak ve filmu zcela samozřejmě fungují loutky s lidmi, jakoby snad byli všichni z jednoho těsta. Film má přes tento pitomý nápad rozhodně něco do sebe a s postupem času si dikák některé postavičky i oblíbí. Mě se hrozně moc líbilo Zvíře. Rozhodně jsou Mupeti lepší než nedávno uvedení Šmoulové.(15.3.2012)

Jason Segel a Amy Adams se hrozně pitvoří a jsou málokdy vtipní, o jejich muzikálových výstupech ani nemluvím (ten první je přímo strašný), ve scénáři se až mockrát opakují narážky typu "postava ví, že hraje ve filmu, a tak jednou řekne něco o rozpočtu, jednou o jeho stopáži, jindy zase o jakémsi zásadním momentu", takže brzy omrzí... Alespoň že Mupeti jsou dobří a ve chvílích, kdy začnou řádit na plné obrátky (třeba jako při úklidu divadla) neodolatelní. Jenže lidští spoluhráči jim to stále a stále kazí, jediní, kdo s loutkami udrží krok, jsou nakonec Jack Black a Zach Galifianikis. Občasné výstupy různých hvězd(iček) s čestnou výjimkou Jima Parsonse jen a jen ruší.... No, není to úplný průšvih, ale čekal jsem větší srandu.(5.10.2013)

• juta

Dosti chabá pohádka s příšerami, které šly v mládí totálně mimo mě, takže melancholie na mě nezabírala. Co je velkým průšvihem byly velmi trapné muzikálové prvky, které byly opravdu otřesné.(31.7.2015)

Malinké zklamání, které má určitě částečně na svědomí hrozný dabing, ale rozhodně ne v první řadě. Jason Segel byl a pořád je velký fanoušek Muppetů, na filmu se to skvěle otisklo, což má za následek neuvěřitelnou roztomilost, které spíše působí na starší diváky než na děti. I když je zde jedno cameo za druhým, většina z nich nejsou bohužel nijak výrazná nebo dotažená. Závěrečné show zase chybí nějaký zajímavější moment, naštěstí to dostatečně vynahrazuje úplné finále. Pořád ale působila trailerová kampaň lépe než celý film. 70%(14.2.2012)

V českých televizních vodách nejsou Mupeti moc známí. Sezame, otevři se sledovalo méně dětí než Večerníček, a tak se nejde divit tomu, že tuzemsko nekopíruje obrovský úspěch v Americe. Zatímco zaoceánští kritici nešetří chválou a sázejí nejvyšší hodnocení jedno za druhým, Češi jsou střízlivější. Čím to? Bohužel není film ani moc kvalitní, jako spíše vzbuzuje nostalgické pocity v těch, kteří na show vyrostli.(30.5.2012)

Nevadí opakování starých vtipů. Tyhle příšerky potěší nejen mrňata, ale pobaví i ty odrostlejší. Camea známých osobností jsou fajn, jen tu mohlo být víc výraznějších hudebních čísel. Jediným opravdovým průserem je odflinklý dabing a o 30 minut připálenější délka.(15.1.2012)

výborná "uletená" disneyovka pre celú rodinu so šialenými figúrkami, veľmi vydareným humorom, dobrou výpravou a riadnou náložou cameo roličiek. jazda, ktorú som si užíval od začiatku do konca, len škoda, že nadabovanú - no už sa teším na dvd a pôvodné znenie!(23.2.2012)

V podstatě další z mnoha debiních Disneyovek se spoustou veselého pitvoření, pestrých barviček a superotravných muzikálových písní (krom oscarové "Man or Muppet"), kterou ale velmi příjemně oživuje mírně dospělejší humor Muppetů a chytré parodování žánru a jeho klišé postupů. Sice se to trochu bije s onou retardovanou Disneyovskou přepíčeností, ale ve výsledku nadhled vítězí a film baví. Dokonce i v případě že se člověk nedíval na staré muppetí pořady, a tudíž ho zcela mine silný důraz na nostalgii který film často staví do popředí. Plus je tu asi miliarda převelice zábavných cameo roliček snad každého komediálního herce v americe. 7/10(6.3.2012)

// "We go live in 3.. 2.. 1.. it's time to play the music !)" Muppeti jsou blázni! Jason Segel je blázen! A vadí to? Vůbec. Loutky válí, nikdo si na nic nehraje, všichni si to skvěle užívají a atmosféra je zkrátka úžasná. Málokdy se stane, že mi ve filmu vůbec! nic! nechybí! Tohle je jeden z těch případu, protože mě vážně nenapadá, co víc bych si mohl přát a proto plný počet, proto jsem to dnes viděl už potřetí, proto jsem se celý film usmíval jako pako a proto se tak hrozně těším na pokračování :) .. maniacal laugh. Maniacal laugh! MANIACAL LAUGH!(6.8.2013)

• iamek

Dvě hvězdy za nostalgii, Segela a cameo role.(12.5.2012)

Tento film je príliš roztomilý, aby sa dal hodnotiť zle. Faktom však je, že trpí rovankým neduhom ako MACÍK - príbeh je triviálny. Občas si z neho uťahujú samotní herci, ale aj tak to nie je také vtipné, aby to vyvážilo príbehovú báchorku. Čakal som, že film sa viac sústredí na ľudskú zápletku (imho rovnakú ako mal MACÍK), ale toto je hlavne o plyšiakoch. Prekvapivo k záveru, ktorí patrí čisto im, sa všetko zlepšuje a divák sa už len usmieva ako malé decko...(22.1.2013)

Keď v roku 1974 a 1975 uviedol Jim Henson na obrazovky dve pilotné časti svojej bábkovej show The Muppets ( v rokoch 1976 - 1981 bolo natočených 120 epizód ) boli tieto bláznivé postavičky známe už dve desaťročia z rôznych televíznych projektov. Ich priaznivec Jason Segel ich ako spoluautor scenára vzkriesil a podarilo sa natočiť rodinný muzikál s vcelku podarenými hudobnými číslami. Možno nebude súčasnými deťmi pochopená všadeprítomná nostalgia, ale to je len preto, lebo žabiaka Kermita, miss Piggy, medveďa Fozzieho, Scootera alebo Gonza vôbec nepoznajú. Tak či onak sa podarilo vytvoriť slušnú, hoci jednoduchú, zábavu.(13.3.2012)

Mupeti jsou známý převážně ze svých krátkých a zábavných skečů a filmovou premiéru si odbily už roce 1979. Tentokrát se vydávají na velké plátno v novém příběhu pro celou rodinu, kde nechybí obvyklý humor a spousta hudebních čísel. Jedná se o překvapivě zábavnou podívanou, která potěší jak děti (spousta zábavných postaviček, pro děti chytlavé písně) tak i dospělé (překvapivě neinfantilní příběh a zdařilý humor). Mě tedy nikdy tyto loutkové postavičky k srdci nepřirostly a moje výsledné hodnocení tomu odpovídá ale pokud vám Mupeti nejsou cizí, budete v tomto filmu jako v ráji.(14.3.2012)

Už jen pro ten přísun celebrit, které se neštítí si ze sebe dělat nonstop legraci, si nelze Mupety nezamilovat. Překvapilo mě, jak může být dětský film o loutkách tak sebereflexivní, uvědomělý a především inteligentní. Jason Segel jednoduše překypuje nápady - ve výsledku se jedná o roztomile naivní, hravé a důstojné oživení nyní již neatraktivních plyšových postaviček. Navíc se skvělými muzikálovými čísly.(2.3.2012)

Toto som potrebovala.(25.2.2012)

• ARI50

Nikdy mě nebavily a film už vůbec ne pro mě to je absorutní blbost.(9.9.2018)

• korbitch22

Chris Cooper odmítl scénář k Mačetě,že je to prý nejabsurdnější věc kterou kdy četl.Tak to nejspíš před začátkem natáčení Mupetů nečetl scénář vůbec.Slabomyslná,vlezlá,patetická vymývárna mozků,srovnatelná svým idiocismem snad jen s Teletubies.Odporné písničky,retardovaný Segel,který by se měl jít vážně léčit.Po shlédnutí několika věcí ve kterých měl scénáristické a zpívánkové ambice,ho totiž shledávám nebezpečným,pedofilním psychotikem.Jinak si jeho stupidní scénáře neumim vysvětlit.Mupeti jsou v americe něco jako u nás Spejbl s Hurvínkem,ale zatímco Spejbl a Hurvínek se v rámci možností a se zatnutým svěračem dají přežít,tahle Mupetí rodinka,která vlezle a vychytrale kalkuluje s mozečky malých dětí je až hrozivá,dlouho sem se nesetkal s tak odporným filmem,který přímo vybízí k zavření tvůrců do cely pro mentálně zaostalé dementy a nebezpečné úchyláky.Tohle je to nejspodnější dno filmové zábavy jedna z nejpříšernějších sraček kterou sem kdy viděl a jasně to vypovídá o labilní mentalitě američanů.Jak se proboha v tak nevkusném a primitivním filmu mohou objevit lidi jako Neil Patrick Harris nebo Chris Cooper.Segel je debil a už i v HIMYM mě deptá od konce třetí sezóny,ten člověk fakt není v pohodě.10%(18.3.2012)

• maseer2

na jednu stranu objektivně ne vyloženě "špatný" a zpracováním i vcelku originální film, ve kterém se mihne spousta známých herců.. na stranu druhou ale snímek trpí absolutně nezajímavou zápletkou, neustálým tlacháním postav o ničem a spoustou otravných písniček - opravdu nechápu, co je na songu "Man or Muppet" oscarového.. nuda, nuda, nuda - děkuji, nechci..(20.3.2012)

Proč tak nízké hodnocení? Cožpak se tolik lidí neumí smát a radovat? Mupeti jsou zatraceně pozitivní a švandovní film se spoustou originálních nápadů. Nasmál jsem se dost a za to děkuji.(4.3.2013)

Já nemůžu jinak, ale musím dát plný počet. Muppets se mi líbilo od začátku do konce pro svůj velký optimismus, určitou (zdravou) naivitu, pohodové písně a skvělé postavičky, které mě mile pobavily. Herci však také nezklamali, naopak, do svých rolí se skvěle hodili. Velmi příjemné překvapení.(13.3.2012)

Výborný, pozitivní, chytrý film. Tak jako mě nabili energií Muppeti, mě v posledních měsích nenabil žádný jiný film .. Soundtrack dokonalý! :) .. a scénu s písní "Man or Muppet" si budu pamatovat ještě hodně dlouho!(18.4.2012)

Je jasné, že jsem zcela mimo cílovou skupinu diváků a stejně tak je zřejmé, že jakožto ne-Američan nemám příliš velkou šanci docenit kouzlo Mupetů v celém jeho rozsahu. Takže proto ty průměrné 3*. Na druhou stranu - být dítětem (a ideálně dítětem americkým), nepochybně bych se bavil královsky. Tento film je totiž stručně řečeno povedený. Pěkný příběh s happy-endem, vtipné scénky, sympatičtí mupeti a kupodivu poslouchatelná hudební čísla činí tento snímek ideální volbou pro dětské publikum. Navíc si cením toho, že tvůrci eliminovali na nezbytné minimum onu pro americké dětské filmy typickou nesmyslnou a bezhlavou řežbu postaviček (které bychom se asi měli smát a která dokonale zazdila filmové Šmouly). Takže ano, tento film za zhlédnutí stojí - děti pobaví a ty starší donutí k tomu, když nejvtipnější z celého filmu jim příjde vystoupení Kamily a drůbežího sboru, že by se měli nad sebou zamyslet :)(16.6.2012)

Mimo nahodne videnych jpgs som ich poznala len z Mah Na Mah Na, takze o nejakom sentimente sa hovorit neda, ale je to v podstate mile a camea podarene (hl. Emily Blunt a Jim Parsons, zvlast kedze som o ich obsadeni nevedela).(2.3.2012)

Veľmi príjemná oddychovka. Síce tomu chýba niečo väčšie, premyslenejšie a v určitom zmysle aj epickejšie - na čo navnadila séria trailerov, ale spokojný som bol. Jednak je fajn, že sa spravil film, ktorý vzdáva hold týmto postavičkám a láska k nim je viditeľná s každého jedného prejavu. Či už človeka alebo Muppeta. Rovnako potešia veselé pesničky, scudzovacie efekty a cameá celebrít. Stoller a Segel, ktorý stáli už za filmami ako Forgetting Sarah Marshall a Five Year Engagement spísali k tomuto dielku scenár. Odľahčenie a príjemný humor sa vďaka tomu nesie celým príbehom. Inak je to ale skôr tradičný žánrový rodinný film, ktorého obľúbenosť je podmienená vašim poznaním Muppetov aj toho či ich máte radi, alebo nie. Ale rozhodne sa jedná o veselý, nenásilný film, v ktorom sa dá nájsť okrem moralizovania aj kopec príjemných odkazov a vtipov. Pre mňa osobne najväčší kráľ Muppets - Animal a najlepšia scéna - posledná pieseň Manamana.(13.5.2012)

CITÁT - Úplný dvojčata......... DIALOG: WALTR - Kdo ví, třeba potkáme Kernitta. GERRY - V to bych nedoufal brácho. Mupeti už se na pódiu neobjevili léta. Jejich studio je už jen muzeum. WALTR - Ale to je určitě jen internetový drb. Stejně jako, že polívka je herec. GERRY - Bráško, Polívka je Český herec............ Není to stejné jako seriálové grotesky, ale jinak povedený pokus oživit Mupety.(7.7.2012)

Všestranný Jason Segel ukázal, že ani psaní scénářů mu není cizí a já se díky němu dobře bavila. Muppeti jsou vděčné téma jak pro děti, tak i pro dospělé a za ta léta jejich existenci si zaslouží takové ocenění...(1.2.2012)

Neuvěřitelně čisté a milé. Ta správná facka celé te umělohmotné teen-kultuře Bieberů, Minajů a podobných plastových píčovin. Nope! The Muppets are as one-dimensional as they've always been! (20.10.2012)

Oddychový, příjemný a hrozně milý film, jež pohladí po duši a na sto procent zvedne náladu. Celá recenze zde(24.3.2012)

"Už nikdy nechci vidět odpadový zvon !! Vyhodíme to tady do vzduchu !!" ;) Tak neskutečně, možná až zlomyslně, sebevědomý muzikál, či spíš svérázná dospělácká pocta Mupetům ze Sezam Street, snad ani nemohl natočit nikdo jiný než šílený James Bobin, jehož jméno okamžitě připomene jiného cvoka, totiž Sachu Barona Cohena a jejich projekt Ali G Show.. Tvůrci skriptu James Bobin s Jasonem Segelem dokázali nemožné, výborně i chytře pobavit v jednadvacátém století pomocí na první pohled odkecaných hrdinů druhé poloviny toho předešlého, ačkoliv tihle Mupeti, to je hodně velký bizár..;) Jen nechápu, jak vlastně Mupeti mohli unést největšího z Mupetů Jacka Blacka.. Toho by přece nikdo neunesl !! ;) [ Dabing 1/10 ] Tohle je neskutečné zlo !! Dost dobře nerozumím Studiu Virtual, co je vlastně vedlo k podobně nesmyslné diletanštině.. Jeden z učebnicových případů, jemuž by zkrátka slušelo pouze originální znění s titulky..(31.7.2015)

Milé a příjemné retro, které pobaví jak dospělé tak i malé diváky. Někdy vtipy pochopí více dospělé publikum. Po celou dobu se však člověku dostanou milé písně (soundtrack se povedl), dobře napsané vtipy (Segel nezklamal) a hlavně Muppeti.(18.3.2012)

Abych řekl pravdu, tak jsem Mupetům moc nevěřil. Čekal jsem, že to půjde ve stylu jako před půl rokem Šmoulové. Naštěstí jsou Mupeti o jeden stupeň lepší a ne tak dětský. Nadprůměrné písničky. Doufám i v Oscara za "Man or Muppet". Výborné cameo roličky, mohly být v některých případech i delší. Rapující Chris Cooper? Se zbláznil? :) Překvapivá spokojenost. 65%(26.2.2012)

Po této taškařici jsem se rozhodl, že svůj život zasvětím lovu českých dabérů. Dokud budou ty zrůdy na tomto světě, nebudu moct spát! Ale něco k filmu. Jako největší problém vidím to, že náš divák vůbec netuší co jsou Muppets, kdy vznikly, neví nic o jejich stylu humoru ani jaké jsou to v americe ikony, takže se nedivím, že tady má film který staví právě na znalosti Muppets takové hodnocení. Nebylo to nějaké převratné dílo, ale účel to splnilo a nenudilo to... 76,8%(18.6.2012)

Jsou sametově heboučcí, plyšoví, ztřeštění a se srdíčkem na správném místě. Je nutné snímek brát jako zábavný a milý příběh především pro dětské diváky, které stále mupeti na celém světě baví. Potom si to celé užijete, společně s celou řádou cameo rolí celebrit (v čele s například Jackem Blackem, Whoopi Goldberg, Jimem Parsonsem či NPH). A teď už si jen zbývá zazpívat Mahna Mahna - http://www.youtube.com/watch?v=1bJxYRtGUM4.(22.6.2012)

Výborné písničky, perfektní gagy, chytré zapojení diváka. Čtyři a půl a titul mojí osobní guilty pleasure 2011.(12.2.2012)

Príjemné. Herecky, spevácky aj bábkarsky bezchybne zvládnutý feel-good movie roka. A to ma k Muppetom neviaže ani jediná nitka nostalgie. Hoci príbeh funguje podľa jednoduchej schémy, všetky piesne, tanečné choreografie a hviezdne cameá mi na tvár vyčarovali veľký úsmev, raz som bol dokonca dojatý (Man or Muppet). Je mi ľúto, že si to nenašlo viac fanúšikov. (8/10)(18.3.2012)

♫ Am I a maaaaan or am I a muppet…♫ Čistá radost.(20.3.2012)

• MartinezZ

Na loutkový film nečekaně povedená magořina s několika dobrými vtipy. Jen bych uvítal trochu zkrácení (dvě hoďky je hodně) a odstranění hudebních zpěvo-čísel. Ale chápu, že právě ta k Muppetům patří. Z Jasona a Amy na mě sálalo, jak prostě "jen hrají" a to v některých scénách tak moc, až mi jich bylo i líto. ~ ** za vtipné nápady, máte-li doma děcko, co rádo loutky a ustojí dvě hodiny, přičtěte si hvězdičku.(23.2.2012)

Dokonalé vtipy, vyborné texty songů a hlavně dobrá režie. Ano, zápletka poněkud tristní, ale jsou to přeci Mupeti. A já si myslím, že je to jejich důstojný filmový návrat.(19.2.2013)

Spousta skrytých i vyloženě do očí bijících fórků. Film pro všechny věkové kategorie. Spousta cameo roliček známých herců opravdu potěší.(24.2.2012)

O těchto maňáskách jsem slyšela, ale nikdy jsem jimi nebyla nijak zvlášť zasažená. K filmu jsem proto přistupovala s velkou dávkou nedůvěry. Považovala jsem ho za jednoznačnou ztrátu času a samozřejmě za pěknou blbost. Ona to samozřejmě blbost je. Ovšem, malým dětem se to bude určitě líbit a budou nadšením bez sebe. Na filmu je vidět, jak byli tvůrci zapáleni pro věc a jak nešetřili nadšením. Jen škoda, že dabing to všechno zabil.(6.3.2012)

Hviezdne cameá sú perfektné a film je sám o sebe naozaj veľmi milý. Prišlo mi však, že zostal viac-menej na polceste. Piesní mohlo byť viac a mohli byť trochu premyslenejšie, rovnako ako gagy a hry s klišé. Ale ako vravím, je to príjemné. A navyše - Mahna Mahna!(14.3.2012)

• kovi55

Trapný, nudný, hrůzostrašný! Někdo by se měl konečně zamyslet nad tím, že i filmy mohou týrat člověka...(26.2.2012)

K mému překvapení mě film celkem bavil. 60%(6.2.2013)

Neuvěřitelná smršť cameo rolí v největším dojáku poslední dekády....ale Meet The Feebles budu mít nakonec radši, protože si můžou dovolit být absolutně nekorektní... To mi ovšem nezabrání milovat Miss Piggy! :-D(5.9.2012)

Myslím, že nejen já jsem vyrůstala na mupetech a Sesame street. Tyhle srdečné loutky se člověku dokázaly dostat pod kůži a o víkendu jsem si v dětství nenechala ujít jediný díl. Tento film je stejně jako mupetí show a Sezame, otevři se! přehlídkou jednoduchosti žití. Té jasné přímé prosté krásy, té dětské. V dospělosti je totiž život obdařen spoustou povinností a strastí, zatímco děti vnímají svět pořád tak nějak krásně. Bojím se říct naivně, protože možná jsme jako dospělí příliš pragmatičtí. The Muppets je tedy snímek dětsky krásný, vrátí vás do dob, kdy vás starosti minuly a na tu hodinku a třičtvrtě vás nechá být dítětem, které se zmocnilo ovladače od televize. Opět jsem se přesvědčila, že Jason Segel je muž mnoha talentů a obdivuji jeho práci na The Muppets. Zároveň ve filmech zbožňuji ty velké taneční scény, kde sesynchronizovaně tančí klidně stovka lidí a zpívají nějakou píseň, o tom jak je všechno krásné a jednoduché. Na chvíli tomu uvěříte a dojmete se, jenomže pak musíte zpět do reality. Jsem ráda za každý návrat do bezstarostného dětství.(7.8.2012)

"Mupeti" zrovna nejsou něco, co by bylo u nás příliš známé a oblíbené. Spíš ještě známe "Sezame, otevři se", což je ovšem pořad kanadský. Mupeti nejsou o moc jiní. V Americe je to televizní poklad, nás to moc nezasáhne. No dobře, mě to zasáhlo. Film mě bavil i díky tomu, že tam hrál Jason Segel, který je prostě skvělý a bude ještě lepší. Ale hlavně nenucené propojení světa našeho se světa Mupetů funguje, navíc je to vše doplněné skvělou hudbou a písničkami, které jsou chytlavé. Jestli Američani něco umí, tak jsou to muzikály. V tomhle máme ještě obrovské mezery. Chvílemi hloupé, chvílemi zábavné, pro děti, ale hodně i pro dospělé. Hezký příběh, který neurazí, ale u nás asi opravdu ani tolik nenadchne. Tady se projevila moje obliba americké kultury. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/diar-milovnika-filmu-c-0003-eastwood.html(14.2.2013)

Osobně znám Muppety akorát tak z Family Guy, kde z nich dělají dobré paka, což ve skutečnosti trochu jsou. Cílovka je určitě pro americké děti, které z českých či evropských dětí vůbec ví, kdo sou to Muppeti, že. Takže i pro mě to bylo docela těžké na sledování. Postavy mi nic neříkali, občasné camea potěšili, ale jinak nic převratného. Lepší průměr.(24.2.2012)

Výborný svěží, hravý a nápaditý rodinný film, u kterého se ale tentokrát budou spíš bavit ti dospělejší diváci, protože děti všechny ty odkazy a camea prostě nepoberou. Písničky jsou chytlavý a celkově je vidět, že na tom dělali lidi s láskou a úctou k muppetům a všichni si to nehorázně užili. Jen ty camea mohly být lépe využitý, takhle tam pár slavných ksichtů jen projde a řekne sotva jednu větu. Jinak ale velká spokojenost.(19.3.2012)

Pohodový muzikál pro děcka, který je pro dospěláky zajímavý možná akorát tak hereckým obsazením. Znamými herci se tu opravdu nešetřilo, sice hrají jen takové štěky, ale zabaví. Nic víc. 50 %(6.7.2012)

tomuhle říkám rodinný film a věřím, že si ho užijou všichni malí i velcí. Rozhodně není hloupý a líbilo se mi, že si dokázal dělat srandu i sám ze sebe. I když na muzikály nejsem, tak se mi hudební vložky a aranžmá líbily - hlavně byly veselé, hravé a barevné ;-) Podobných příběhů je určitě spousty, ale díky mupetům (které jsem znal jen z pár ukázek) ho dokázali pěkně okořenit svými narážkami. Tentokrát to byl spíš Bollywood než Hollywood. Nakonec jsem se rozhodl dát víc, tak snad po 4hvězdičkách nezpyšní. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](10.1.2013)

Gagy jsou občas naprosto boží a kompletně mimo cílenou skupinu (byli to děti, že jo?), jindy průměrné. Mám prostě skvělej feeling z šikovně a pěkně natočenejch Muppetů, yea! A zaslouženej oscar za Man or Muppet!(6.3.2012)

• Sammya

Co to krucinál bylo? Dobře, asi jsem nepochopila tu kultovní roli Mupetů v americké kultuře, ale i tak jsem na sebe pyšná, že jsem to dokoukala do konce. Jason Segel a Amy Adams jsou mí oblíbení herci, ale nechtělo se mi na to koukat, dokud jsem nezjistila, že tam hraje i Jim Parsons. Běda mi, někde v půli filmu jsem zjistila, že je to jen asi tak půlminutové cameo. No, za blbost se platí. Většinu filmu jsem koukala s wtf výrazem, nebo se ukrutně nudila. Píseň Man or a Muppet byla asi to nejlepší, i když teda za tohle dát Oscara? Už se nedivím ničemu. Nejvíc mě pobavily závěrečné titulky, a to jen proto, že ten song má pro mě povahu soukromého vtipu.(10.6.2012)

Povedený návrat Mupetů na stříbrné plátno je milou pohádkovou podívanou, ze které musí být pravověrní fanoušci nadšení. Ostatní si můžou v klidu užívat nenápadně ale hodně ujeté vtípky a narážky ve stylu huličských vtipů z hipísáckých let, kdy tihle (ne)loutkoví hrdinové vznikli. Zpívanky se dají snést a nespočet celebrit v cameo rolích je samozřejmostí!(19.5.2012)

A nakonec proč ne, fanouškem Mupetů sice nejsem, celá tahle věc mě minula, ale film byl fajn. Svěží a barevnej, navíc Jason Segel si ho určitě užil, vybral si k sobě pěknou holku a obsadil spoustu cameo roliček. Některý nápady jsou povedený (Cestování po mapě) a hlášky taky (výbuch nebo celebrity nejsou lidi), takže jsem se vcelku solidně bavil. Navíc písničky jsou pěkný a Man or Muppet byla super a ta chytlavá v titulkách :).(8.10.2012)

Po prvních pěti minutách jsem musel přemáhat choutky na vržení toho přenosného PC z okna! Inu pozerat se na plyšáky, Marshalla Eriksena a Amy v kýčovitých pozicích není věru pro každého! Naštěstí režisér s krycím jménem Bobík sehnal sponzory ergo mohl zaplatit další víceméně profláklé hvězdy, aby na povel dělali šašky. Sheldon, Whoopy, Barney Stinson či Selena "egocentrická pizda" Gomez zapanáčkovali a divák dostal svou pravidelnou várku showbyznysu! 67% Celosvětový výdělek k 7. 6. 214: $165,184,237, což je 3,67 násobek budgetu(7.6.2014)

Natěšenej jak malý děcko a na konci stále spokojený, ale nijak unešený. Mupety jsem jako prcek miloval, ale opravdu je to zábava spíš jen pro malé děti. Film je ale naštěstí poctou těmto loutkám a věnován právě takovým fandům, jako jsem já. Takže si odrostlejší divák užije vzpomínky na některé postavičky, černý humor a camea známých herců. No a těch písniček mohlo být klidně i víc, protože i v českém znění měly svoje kouzlo - a to i přes počáteční šok z infantilnosti.(30.5.2012)

Bizarní, ale roztomilé.(17.6.2012)

Když jsem byl ještě mladý chlapec tak se mi pořad Sezame otevři se docela líbil. Ale u nás rozhodně jeho sláva nedosahovala jako u Muppetů v západním světě. Ale i tak při sledování The Muppets musíte každou chvilku zamačkávat jednu nostalgickou slzu za druhou. Ideální film pro víkendové rodinné odpoledne, při kterém se rozhodně budou bavit jak ratolesti tak jejich rodiče. Bohužel rozjezd je dosti pomalý, ale finále spolu s nespočtem hvězdných cameí vrací misky vah na tu lepší stranu. Na 4 to u mě není, ale po shlédnutí mám nepříjemně dobrou náladu.(5.3.2012)

Oslňující comeback oscilující na hraně mezi filmově-sociální parodií a překrásnou pohádkou pro nejmenší. Ta láska a originalita (samotná promo kampaň patří k tomu nejlepšímu co kdy filmovou produkci mohlo potkat) s kterou celý projekt Jason Segel připravoval, na vás doslova stříká z každého záběru či proneseného dialogu!(17.7.2014)

• Streeper

Já jsem v tom neviděla vůbec nic kouzelného, vtipného či skvělého, proto mě dost překvapilo kolik skvělých herců a hereček se v tomhle filmu objevilo. Písně byli pro mě strašné (až na Man or a muppet), ale jinak mi to přišlo dost trapné.(6.9.2015)

• Mishqo

Po prvom pozretí som bol na film príliš krutý vo svojom hodnotení. A aj keď si stojím za väčšinou z toho čo som povedal, tak sa dalo nájsť viacero pozitívnych momentov, ktoré síce vylepšia moje hodnotenie ale i tak to bol veľmi priemerný film. Takže zvyšujem na 50%.... (pôvodný komentár: tvorcovia aj všetci ostatní spoluúčastníci šľapli týmto filmom do veľkého hovna...pesničky otravné (max. 1-2 výnimky)...postavy maximálne otravné (tento film nezachránila ani plejáda známych hercov)...celé to bolo nudné, nezáživné a extraklišovité (pár svetlých momentov som objavil v záverečnej Muppet Show)...veľmi veľmi hlboký podpriemer)(26.2.2012)

Překvapilo mě, že není film o Jasonu Seagal a okolo poskakujících maňáscích, ale Muppets mají hlavní roli, vše se točí okolo nich a lidští herci vedle opravdu jenom tlačí děj kupředu. The Muppets je prototypem rodinného filmu, za který se nemusí filmový fanoušek stydět, hlavně díky tomu, že si Muppets dělají většinou srandu ze sebe samých. Spousta cameí (a ještě další ve vystřižených scénách, viz. imdb) a cítím se snad jako bych tu rozjetou partu znal i někdy předtím a dali jsme si sraz po minimálně desetiletce abstinence. 60 %(10.4.2012)

Prosím, nezlobte se na mě s mýma dvěma hvězdičkama, mupetty mám hrozně rád, ale tenhle film mi absolutně nic neřekl. Kdyby aspoň písničky byly v originále s titulkama, ale to na moje hodnocení vliv nemá. Snímek je až moc kýčovitý - opravdu extrémně a můj oblíbenec Jason Segel hraje až moc naivně.(30.5.2012)

Minimum vtipných scén, nevýrazné, minimum hlášek a co to skřekání? Tohoto bych se fanouškem určitě nestal. Naprosto bez energie. Jakmile jsem toto viděl a slyšel, skoro ze mě opadla nostalgie. Mladší publikum to snad osloví více. 50%(30.5.2012)

Rodinná komedie pro děti i jejich rodiče. Jen Ti rodiče se místy budou nudit. A ani u dětí si nejsem jist, že si to plně udrží jejich pozornost. Některé scény jsou fajn, hlavně ty, kde film má narážky sám na sebe (například reakce jednoho Mupeta na rozpočet filmu), ale jen takové scény děj neutáhnou. Závěr je příjemný, ale stále zůstává v průměru. Jedna hvězda za tanec a hudbu, druhá za pár vtipných skečů a třetí za epizodní role Jacka Blacka, Jima Parsonsa a Whoopi Goldberg. 65%(13.6.2012)

To hodnocení je podle mého názoru až moc nízké, zas až tak hrozné to není. Tenhle snímek by si zasloužil více pozornosti. Jde o skvělou rodinnou komedii s muzikálovými prvky a někdy i s absurdním humorem o comebacku jedné populární skupiny. Pokud vím, tak jako menší jsem na tomhle byl v kině a moc se mi to líbilo. Nejvíc mě ale udivovalo, že máme celý kino sál jen pro sebe.(6.9.2017)

(43/2012, BluRay1080p) / Muppeti sú dosti cool monštrá aj napriek tomu, že som iba matne tušil, že nejaká taká show existovala (poznal som iba žabáka ktorý sa tuším vyskytol v Toy Story). The Muppets sú príjemným rodinným filmíkom, poteší aj väčších filmových nadšencov množstvom scénok parodujúcich filmové klišé. Ak by ale niekto chcel real shit odporúčam toto: http://www.csfd.cz/film/4714-meet-the-feebles/ :)(4.3.2012)

Jako malý kluk jsem hltal Muppety na polském TV kanále. Bylo to něco neuvěřitelného, plné nápadů, zpěvu i akce. Myslím si, že to je jeden z nejhezčích seriálů pro všechny věkové kategorie, které se nebojí snít a akceptovat Muppetí logično :-D. Vřele doporučuji, je to krásný a jiný film.(6.3.2012)

• Guzo

Na můj vkus až moc necílené na nějakou diváckou skupinu - ať už na děti nebo dospělé - film prostě neví, čím chce být. Co je pro mě ale nejhorší, že snad všechny písničky mě úplně minuly (viděno v originále) a přišly mi bohužel jako nesmyslná výplň. 4/10(23.11.2014)

Teď už mě vážně nic nepřekvapí. Aneb z nuly hrdinou. Muppeti jsou tak šílená pecka, že tomu ani druhý den nevěřím. Taková pecka, že se na ně určitě ještě někdy podívám. Neuvěřitelné gagy, výborné obsazení do cameo rolí a pár prostoduchých, ale chytlavých písniček. Nejvíc dostane rapující záporák, slepičí remix a k dokonalé spokojonesti: tak neskutečné rozuzlení do happyendu jsem neviděl. Nebýt toho, že můžu srovnat s jinými komediemi dám i 5 hvězd. Komedie roku!(7.3.2012)

The Mupetové, The Šmoulové a nevím co ještě všechno se hodlá natáčet a připomínat, že ještě nepatří do retro archívů. Muppets jsem jako malý v dobách jejich slávy sledovával na rakouských TV stanicích, ale moc jsem nechápal proč plyšové loutky mají podobu zmutovaných zvířátek a divných lidí (byť jsem byl trénován Studiem Kamarád) a tušil jsem, že tohle divadýlko je asi určené dospělým. Když jsem dospěl, tak mě zas naopak tihle Mupeti přišly dětsky nejapní. Myslím, že tenhle mupeťácký svět přežívá jen díky nostalgii vetšiny Američanů a těm je i druh humoru, příběhu v tomto filmu určen. The Muppets jsou dle mého již trošku vyčpělí plyšoví maňásci - ne tím jak vypadají, ale tím, co a jak předvádějí. Na druhou stranu dýchla i na mě tá neúprosná nostalgie vidět zas po sto letech všechny ty tajtrdlíky pohromadě a provedení písničky Man or Muppet mě prostě dojalo.(9.3.2012)

Takhle se někomu skládá poklona!!! 90%(22.3.2012)

• Mispu

Ukázky navnadily na super zábavu, ovšem ta zcela vymyzela díky dabingu a dalším nesrovnalostem, které s ním nesouvisí. Z popisku bych vyzdvihnul muzikál, protože ten převyšuje Bohužel vše ostatní a odsunuje i komedii až na druhou, třetí kolej(17.9.2012)

65% ... ale jen pro Muppetí fanoušky, ostatní to zas až tak nenadchne. My ostatní si ale vychutnáme kompletní přehlídku nejslavnějších loutek a taky defilé seriálových hvězd a hvězdiček (HIMYM, BBT) stojí za to :-)(28.4.2012)

Pěkný pohádkový příběh s komediálním podtextem na několika vlnách a taktéž s pár muzikálovými výstupy, který si místy dělá legraci i sám ze sebe i určitých filmových stereotypů a nechybí mu nadhled. Na druhou stranu není absolutně fascinující, ani plný intenzivního humoru či propracované zápletky. V podstatě to vypadá, jako by Jason Segel, díky tomu že je z něj holywoodská hvězda, mohl konečně zrealizovat svůj vlastní fanouškovský film o Muppetech. Který je vlastně dobrý, ale úplně mu rozumí jen Jason sám. The Muppets je vlastně lepší film, než by se zdálo, avšak trošičku minul mé očekávání, i když mě častokrát pobavil a i potěšil. A proto The Muppets oceňuji jako lepší průměr, který neurazí.(31.8.2012)

Až tak cíleně prostikné a jednoduché, občas skutečně extrémně, že vás to musí pobavit! Během chvíle ale najednou z dětské noty vytane brutálně černohumorný nebo kameňákově laděný, expresní gag, skřek, štěk, cameo a z ustavičného culení je pořádné uchechtnutí. Pokud nejste přehnaní pseudointelektuálové nebo suchaři, tohle by vám mělo zvednout náladu.(9.1.2014)

První půle super, byl jsem unešen, bohužel druhá půlka mně trochu zazdila (možná, protože nejsem až takový znalec muppets universu).(2.4.2012)

• ecceHOMMO

Hrooozne ma to nebavilo.....až do chvíle Muppets show....to som sa zas neuveriteľne bavil. Avšak pre menšie deti ( samozrejme nielen pre ne) to je určite ideálny filmík na pobavenie. **/***(28.5.2012)

Gary a Walter jsou bratři, a co Vás napadne jako první? Jsou jako dvojčata (jeden je ale člověk, druhý loutka). Spolu s Mary se vydají do Los Angeles a záhy se snaží zachraňovat upadající Muppet Studio. Žabák Kermit dává dohromady starou partu a celý gang se připravuje na velké show po dlouhém nicnedělání. Na filmu je velmi dobře vidět, že Muppeti fungují jako jednotlivé skeče, celovečerák je jaksi poslepován a první půlka je dokonce na hranici průměrností. Ovšem druhá polovina filmu, kde se odehrává velká show, přesně ukazuje, čím a jak Muppeti umí bavit a že se jim to parádně daří i po tolika letech. Nostalgie a humor nejvíc číší právě z loutek a jejich čísel, hlavní herečtí představitele (Amy Adams a Jason Segel) jsou jaksi navíc a je jen dobře, že ve druhé polovině jsou odsunuty hodně do pozadí. Nadprůměrnost celého díla po herecké stránce zachraňují herci ve vedlejších rolích nebo štěcích (nejvíce neočekávaný Chris Cooper a úžasný jako vždy Jack Black). Groteska, nadsázka, odkazy a typický Muppetí humor vrací tuhle starou partu zpět na scénu a věřím, že pokračování může být i o chlup lepší. Co dodat? Jen Mana Mana, tu tu tu…(21.3.2014)

Veľmi pohodový rodinný film s fajn humorom, fajn piesňami, fajn charaktermi no proste je to celé fajn film. Neurazí, nenadchne a koniec je ani sa nenazdáte. Pár scén bolo naprosto úžasných, rovnako ako aj niektoré cameá, ale ani niekoľko hodín po zhliadnutí nemám pocit že by išlo o niečo lepšie než to v skutočnosti je. The Muppets ale aj tak odporučím každému kto hľadá pekný rodinný film, pretože veľa podobných je ťažko k nájdeniu.(25.2.2012)

Pohodově oddechový filmek, který si je lepší pustit v originálním znění než v otřesném českém. U dospívání Waltera jsem se hodně bavil, bohužel se zasekl a oproti svému lidskému bratrovi dál nevyrostl :-). Seriál Sezame otevři slabý odvar. 60%(3.7.2012)

13. 11. 2012 (323.); vzájemné vztahy mezi Muppety neznám (za mého mládí, že existují jsem věděl pouze z doslechu, moc mě to mrzelo), příjemný muzikál(14.11.2012)

Pár dobrých vtipných gagov tam je, je tam aj Amy Adams, Jack Black a jedna z najlepších piesní na svete, dokonca sa tam, že vraj mihol aj Dave Grohl (ja som ho tam nepostrehol). Takže pekná zostava hercov, a samozrejme aj muppetov, ktorých, priznám sa, som nikdy nepozeral. V bábkovom divadle by som si to asi užil viac, ale beriem to ako malú úctu malej skupinke plyšových zabávačov z histórie amerického filmového priemyslu.(25.8.2014)

Ve spojitosti s tímto snímkem musím učinit osobní přiznání, kdy jsem při závěrečných titulkách musel jednoznačně konstatovat, že ačkoli jsem takovou megakoninu a teatrální naivnost už dlouho neviděl, tak zároveň jsem se při tom po celou dobu i neuvěřitelně hloupoučce a infantilně usmíval a v podstatě si to i celé, od úplného úvodu, až po už ale opravdu totálně ulítlý konec, strašně užíval a bavil se u toho. Prostě jsem se s Mupety tak trochu vrátil do dětinských let, kdy člověk dokáže i ledacos odpustit, nehledat zbytečné nesmysly a pobavit se nad maličkostmi, které ve výsledku ale přinášejí upřímnou radost a bezelstnost. Ovšem abych se do tohoto stavu mohl vůbec dostat, je nutno podotknout, že na tom ten největší podíl mají samozřejmě samotní tvůrci, kteří tu celou kýčovitou loutkohru natočili prostě způsobem, který mě dokázal chytit, nenudit a pobavit. Zápletka je tedy samozřejmě prostinká, jak jen lze, nicméně má spád, po celou dobu jde o takové veselé, nenudící, máňáskové tajtrdlíkování, všichni se chovají jako milí, sympatičtí retardící , v čemž tu samozřejmě očekávaně kraluje král přirozenosti, Jason Segel, jinak ale i veškeré zde použité písničky jsou až nebezpečně chytlavé a moc se mi líbili, a Mupeti dokonce zafungovali i po emoční stránce, ikdyž tedy samozřejmě především v rámci dětských očí, ale zafungovali. Zkrátka, když někdo bude chtít ten film rozcupovat na kousíčky, nedá mu to upřímně asi ani příliš práce, nicméně, mě to jednoduše oslovilo a přesvědčilo svou nenáročností, barevností, veselostí, rozdováděností, ale i poctivostí a laskavým přístupem. Já se prostě bavil a to překvapivě dost.(29.9.2017)

Úžasně zábavná a bláznivá podívaná s inteligentním humorem nejen pro děti. Skvělé obsazení živých herců a nesčetná odzbrojující camea. Protože to není film převážně pro dospělce, tak občas může být zdlouhavý a skoro až nudný, na druhou stranu jsou některé pasáže tak zábavné, že to všechny nepříjemné pocity hned rozptýlí. Není co vytýkat, jen si lze povzdechnout nad tím, že u nás Muppeti nejsou dost známí na to, abychom chápali jejich charaktery nad rámec toho co je ve filmu. Český dabing je dobrý, ale jeho obsazení je u některých živých herců zvláštní, nezvyklé a divné, většinou jsou na plátně loutky, takže to není kardinální problém. Zároveň je otázkou do jaké míry může být film zábavný v budoucnu, když značná část humoru je alespoň částečně založená na dnešních seriálových a filmových hvězdách. Perfektní film, který má svá neoddiskutovatelná "ale".(28.2.2012)

na Muppetch (byť mnohdy polsky mluvících) jsem vyrůstal,nicméně po prvních trailerech jsem od těch filmových očekával minimálně podobný průser jako od "hraných" Šmoulů.Nakonec jsem rád,že tomu tak není a Muppeti fungují bez vězších problémů a nejen fanoušci se budou dobře bavit.Docela mě překvapilo,že spousta fórků (mnohdy hodně povedených) je mířena spíš na dospělé publikum.Minimálně v první půlce měli Muppets našlápnuto na zasloužené 4 hvězdy a je škoda,že v druh= půlce jim trošku došel dech.I tak ovšem nadstandartní rodinná zábava se spoustou nostalgie...70%(29.2.2012)

To nadšení z Mupetů vysloveně čiší, takže je víc než jasné, že pro Segela tohle vysněné dílko opravdu hodně znamenalo a při psaní scénáře si dal sakra záležet. Soundtrack je hodně povedený, gagy a camea fungují, takže pokud někdo hledá bláznivou komedii, u které bude mít celou dobu nadšený úsměv, jsou Muppets jasnou volbou. 7.5/10(6.3.2012)

• Babous

Fenoménu Muppetů jsem nikdy nijak nepřišel na chuť. Na tomhle filmu se mi líbily pouze menší roličky velkých hvězd (Mickey Rooney!!) a jedna písnička. Naopak nelíbily se mi ustavičné narážky na to, že se jedná o film - boření čtvrtého prostoru už není tak vtipné jako kdysi, klišovitá zápletka plná dalších klišé a poukazování scénáře na své vlastní nedostatky rádobyvtipnou formou.(12.3.2012)

V dětství mě Mupeti naprosto minuli....a pokud bych dnes nebyl bláznivý a pošetilý blázen,který si vychutnává mnoho druhů humoru,pak by mne Mupeti minuli nejspíš i dnes.No není tomu tak a já si Mupety užil dosyta..Jason Segel jako výborný komik a zpěvák byl okouzlující,Walter byl naprosto skvěle a vtipně navržen(zahrán?),Chris Cooper si svou roli záporáka užíval a skvělá camea jen podtrhli už tak skvělý zážitek.Písničkové pohádky vesměs nevyhledávám,ale zde mne jich naopak pár i potěšilo zejména "Am i man or am i a Muppet" kde si střihnul miniroličku i "SHELDON"...bohužel film měl chvílema pomalé tempo a hrálo se na vážnější strunku,která nebyla natočená tak,aby působila přehnaně legračně.Přesto pro mne překvapení roku...Mahna Mahna tu tu tu dudu(27.3.2012)

Velice příjemný a oddechový film, který předčil má očekávání. Moc jsem si od toho nesliboval, ale celkový výsledek je více než uspokojivý. Předchozí filmy nebo seriály jsem z Mupety neviděl, tudíž tento kousek je vůbec má první premiéra a seznámení s jednotlivými "plyšáky". Úvod filmu mě moc nenadchnul, avšak nevěšel jsem hlavu a s chutí jsem pokračoval dál. Pomalým tempem film nabírá na obrátkách a já se začínám bavit čím dál tím více. Ostřílené vtípky střídají písničky a vše je pěkně barevné a plyšové. Konec filmu je opravdu třešnička na dortu a za to jsem jen a jen rád. Moc jsem se tedy bavil, takže pokud zrovna nemáte na co kouknout, rozhodně po Mapetech sáhněte. 70%(1.6.2012)

Blbina, ovšem tak zábavná a bezelstná, že se u toho nedá nebavit.(24.6.2012)

Nejsem velký fanoušek Muppetů, ale tvorba Segela se mi líbí a Muppeti jsou víc estrádou (povedenou) než filmem. Segelovi a ostatním tento formát hodně pomáhá a pomocí tanečních a pěveckých čísel se hladce dostaneme přes hrbolatá a zbytečná místa ve scénáři až k očekávané závěrečné šou!... 80%(29.8.2012)

Tu tuuu tu tuuu tu. Manamana! (70%)(14.10.2012)

• Kacounek

to už je snad lepší Teletabies :-)(17.11.2012)

Než dojde na honbu za hostující hvězdou tak vcelku nic moc, ale poté se vše zvrhává ve velkém stylu a hudební čísla střída jeden vtip za druhým. Některé písničky jsou až nakažlivé. (Když jsem odcházel se slečnou z kina, tak jsem si pobrukoval "Life´s a happy song" a slečna "Man or Muppet":)) Spousta hvězdných cameo roliček potěší a mě osobně nejvíce rozesmála ta Jima Parsonse. Velice dobře jsem se bavil. (Viděno nedabované)(6.2.2012)

Jason Segel se v mém žebříčku oblíbených komiků opět posunul výš. Celý projekt vychází z jeho nápadu a přání natočit o Muppetech celovečerní film a je na něm vidět, jak si splnění svého snu užívá. Na své si přijdou nejen děti, které ocení především hlavní kostru a samotné loutky, ale i mnohem starší ročníky. Objevuje se zde záměrně spousta filmových klišé (například "cestování po mapě"), ze kterých si Segel téměř ve všech případech úspěšně utahuje. Podařilo se přitáhnout spoustu hvězd, aby si střihli cameo, mezi nimi se najde i Zach Galifianakis jako Hobo Joe (kvůli této roli ani nemusel prodělat nějakou vizuální změnu) nebo Neil Patrick Harris. Na soundtracku se velkou měrou podílel i Bret McKenzie z dua Flight of the Conchords a jeho styl se otisknul zejména v písni Man or Muppet (za kterou i získal Oscara).(29.2.2012)

Obdivná fanouškovská pocta fenoménu Mupetů. Nadšení tvůrců je přímo hmatatelné (což se naštěstí zčásti přenáší i na diváka) a hraní si s vědomím filmovosti (komentování rozpočtu, cestování po mapě či montáž pro ušetření času) příjemně podvratné. Jenom ti samotní Mupeťáci mne příliš nebrali, moc je neznám a nevyrůstal jsem s nimi, takže většina narážek mi zákonitě unikala, zdlouhavé řešení vzájemných vztahů nebavilo a ani scénky ze závěrečné show bez nostalgie nefungovaly. Je-li většina humoru založena na tom, že některá z obrovského množství loutek udělá přesně to, co dělala vždycky (či úplný opak toho), nezasažený divák může mít problém.(16.10.2012)

Nechápu to nízké hodnocení, ač nejsem žádný skalní fanda Muppets a znám jen pár nejznámějších skečů, v tomhle filmu si mě hned získali nejen svou hravostí. Takovou kupu originálních nápadů jsem dlouho pohromadě neviděla. Písničky jsou taky chytlavé a výborně dotváří atmosféru. Segel, Adams i ostatní camea výborní, i záporák jak má být. Pro mě filmu nic nechybí, naladil mě do výborné nálady, pobavil i dojal, jen víc takových filmů.(27.2.2012)

dobrá nerdovina a davea grohla 3,5(17.3.2012)

Cestování po mapě! Konečně si někdo dělá srandu z těch klišé ve filmech.(3.4.2012)

• blueskin

jakkoli mám k muppetům velmi kladný vztah, tohle mi přišlo neuvěřitelně špatné. jednou se tenhle film bude promítat na večírcích milovníků filmových obskurit, prozatím je ale jenom k nevydržení.(7.7.2012)

Zábavná a originální podívaná. Se spoustou známých osobností v mikro rolích. Doporučuju(14.7.2012)

Patřím k těm málo domácím divákům, kteří měli to štěstí a na Muppeti Show, díky polské televizi, vyrůstali. Bohužel, k obrovské škodě, žádná z českých televizí nikdy Muppety nevysílala (nepočítám Sezamovou ulici, u nás vysílanou pod naprosto nevhodným "Sezame, otevři se") a připravila tak spoustu dětských diváků a jejich rodičů o velice zábavný pořad. Ikdyž byl film slabší a byl pro mě jako celek spíše mírným zklamáním, musím díky nostalgii, kterou ve mě vyvoval, dát nakonec zcela neobjektivně čtyři hvězdičky. Mah Na Mah Na! :)(5.3.2013)

Tento film je haluz, ale to o sebe aj vie :-) Použili tu všetky klišé a bohovsky sa na tom zabávali. Samozrejme, pre amerického diváka mali Muppets aj sentimentálne čaro, ktoré v našich končinách nefinguje, ale celkovo sa mi film páčil.(21.12.2014)

naprosto uzasny film a to i pro ne fanouska puvodnich Muppetu. film, ktery je naplneny dobrou naladou, uvolnenosti, pozitivismem az po okraj, a misty i preteka. vtipky skvele funguji, hlavni neplysovi predstavitele jsou vyborni (Segel svou prirozenosti kraluje svym scenam, Amy trochu upozadena a Cooper vyborny i jako rapper), camea jsou dokonala (Dave Grohl a Jim Parsons zvlaste), rozdovadena nalada smele a funkcne vystupuje z platna a celkove jde o film, ktery dokaze zvednout naladu. skutecne krasny, vesely a hravy film, drzici se velmi daleko od infantilnosti (: viděno v originálním znění ("Maniacal laugh, maniacal laugh!")(26.2.2012)

• El_Rabbit

Tak jsem to zkusil a na smysl Mupetů jsem nepřišel... jediné co bylo fajn, tak sledovat některé oblíbené herce současných sitcomů, kteří se více či méně čas od času ukázali.(5.3.2012)

Chvílemi výborné - hlavně hudební čísla a všemožné fórky, vystoupení Blacka, chvílemi trochu uondané - některé nostalgické scény a hraní na city. Seriál jsem nesledoval, i když Muppety znám, a v tom je asi ten problém, není to pro mě takový kult, abych se bavil u nostalgického vzpomínání. Ale přesto je to celkově fajnový rodinný a zábavný film. Lepší 3 nebo slabší 4 hvězdy.(16.4.2012)

Mupeti si mě získali už svojí trailerovou kampaní.Parodovat trailery na Pařbu v Bangkoku a Green Lanterna bylo velmi osvěžující a zábavný.Hlavními hvězdami filmu nejsou herci ale, Mupeti.A to zcela právem.Lidské postavy dělají křoví a vůbec jim to nevadí, protože hlavní je, že se všichni baví.Písničky jsou správně roztomilé.Moc se mi líbil Chris Cooper a jeho pěvecké vystoupení a únos jedné slavné celebrity.Chápu, že spoustě lidí ten humor nesedne a bude jim připadat jiný než na jaký jsou zvyklí u filmu pro děti.Osobitý snímek, který si jde svou vlastní cestou.(4.3.2012)

Zvrhlosť! Absolútna šialená zvrhlosť rúcajúca všetky klasické možné koncepcie filmu. Segel a Adams, skôr filmu škodia, i keď Amy má parádny hlas. Z filmu nechápem a neverím vlastným očiam a vkusu...(20.3.2012)

Pohodová rodinná komedie s roztomilými panáčky, kteří si říkají The Muppets. Jde poznat, že je film dělán těm nejmenším, ale i tak jsem si ho já užil. Vychválit musím hlavně hudební čísla, soundtrack jsem si hned po zhlédnutí musel stáhnout.Film je hezky udělan, 110 minut uteče rychleji, než by člověk myslel. 72%(24.3.2012)

• Ondrus

Zklamání. Neskutečně infantilní a přitroublý film s mnoha zbytečnými hudebními vsuvkami. Pár cameo rolí a docela povedených vtípků to nezachrání.(31.5.2012)

• Erik7595

Pri sledovaní tohto údajne zábavného a rodinného filmu som si chcel vypichnúť moje uši, aby som nepočul tie uši trhajúce tanečné muzikálové čísla. K tomu absolútne nevtipný a trápny humor a postavy Muppetov, ktoré mi pripadajú neuveriteľne infantilne na to, aby som sa na nich mal zabávať. Pravdupovediac, ani som to nedopozeral do konca, nevydržal som totiž túto formu "zábavy", tak úspešnú najmä v amerických končinách. Zážitok podobný k desaťhodinového maratónu sledovania Teletubbies. Asi pochádzam z inej planéty, pozerajúc na tie relatívne dobré hodnotenia. Čo už, dávam hodnotenie 2/10, dobrovoľne nikdy viac.(19.1.2015)

Ve své podstatě je to strašná hovadina. Na druhou stranu, docela ucházející příběh to má, výborně to paroduje hromadu věcí a tím i boří čtvrtou zeď a vůbec, jako taková zábavná jednorázovka to není špatné. Tedy, kazily to hlavně trapné hudební sekvence, které osobně nesnáším v každém muzikále (a ano, vím, že bez nich by to jen těžko byl muzikál). Ale jinak na to, jaký jsem od toho očekával odpad (kterým je mimochodem druhý, naprosto zbytečný film), mě to i trochu mile překvapilo. Mupety jako takové jsem nikdy nesledoval, ale i tak mě to tématu dokázalo aspoň trochu přiblížit.(3.4.2016)

Na pomezí 3 a 4 hvězd. Tetelil jsem se skoro celou dobu co se zpívalo nebo dělo něco šíleného. Mezivsuvky, kdy se mluvilo, jsem se bohužel trochu nudíval. Ale budu na ty Mupety hodný a dám 4! Those songs are fucking perfect!(29.2.2012)

"Mrzí mě, že jsme se s Piggy nemohli vydat do Francie, kam se velice těšila. Měl jsem totiž trochu obavy, jelikož mě tam mají za předkrm." - Kermit the Frog(7.3.2012)

• ashtangi

Naprosto strašné! Jeden z nejhorších filmů. Už dlouho jsem nic tak hrozného, nudného a ukníkaného neviděl.(15.6.2012)

K nadprůměrnému hodnocení jsou nutné tři předpoklady: a) divák ví co je "Muppet show", b) musí mít v sobě jistou dávku infantility, c) mít rád muzikály. Já nesnáším muzikály. Proto u mě Muppetům utekla ta pátá hvězda. Jo a proč mluvím apriori jen o nadprůměrném hodnocení? No protože jen idiot poleze do kina na film co se jmenuje "Muppeti" když nemá rád Muppety (nebo alespoň Sesame Street)... (na film Šmoulové taky do kina nepolezu a ani si ho nenechám vnutit za pár kaček v potravinách, když mi lezou krkem... proto jsem je taky neviděl a jejich hodnocení u mě nenajdete. To dá rozum...)(10.7.2012)

• Lyžař

Je mi líto. Mupety jsem sice v mládí zažil, ač jenom okrajově, ale tehdá mi to připadalo všechno nějak vtipnější. Možná jsem jenom odrostl a tak je chyba na mém přijímači. No a možná je problém na straně druhé. Spousta pokusů o vtip, ale já se v tom prostě nevyznám. Je to komedie, muzikál, nebo smutný příběh postavičky, která přichází o své oblíbence? Dle mého vkusu je to až moc nevyhraněný snímek. A to rád nemám. Bohužel.(24.10.2012)

• Matli

Hodně dlouho jsem tomu dával šanci, ale fakt to nejde, když už musím přetáčet ty strašný písničky, tak to už je co říct a že vydržím hodně. Nechápu jak se tam mohlo objevit tolik známých tváří, o hlavní mužské postavě nemluvě, asi nějakej zkrat. Ani tomu díděti se to nelíbilo. 4% za snahu(19.10.2014)

Krásny film. Všetci moji obľúbení herci v jednom peknom príbehu. Jason Segel opäť ukázal že dokáže napísať scénar a zároveň aj zahrať hlavnú úlohu. ♥ Plus - veľmi som sa potešila keď som tam zbadala Jima Parsonsa a samozrejme aj NPH - moja srdcová záležitosť. ♥ :-)(12.2.2012)

• tbb

Nikdy jsem se na vlně fenoménu Muppets nevezl. Po včerejšku vím, že asi nikdy nepovezu. Spousta plyšového (?) čehosi v takové stopáži (110 minut) je prostě moc. Sofistikovaně infantilní humor muppetů by možná fungoval, nebýt lidského osazenstva, které bylo pouze infantilní....(12.3.2012)

Pravá nefalšovaná láska k Muppetům, přehled v "popkultuře", skvělý svérázný humor a velice inteligentní propojení Muppetů s realitou. Díky těmto věcem vznikl z The Muppets ohromně vtipný, milý a hřejivý film. Nejvíce ho ocení ti, kteří viděli původní The Muppet Movie (1979) http://www.csfd.cz/film/15494-muppet-movie-the/ a mají aspoň trochu přehled ve filmu/popkultuře.(21.10.2012)

Nějak si ani pořádně nepamatuju, o co v tom šlo, protože Muppeti. Kdyby tam nezaznělo ManhaManha, dal bych tomu čtyřhvězdu, ale takhle je to fullhouse s výhledem na runway. Určitě je v tom schováné i nějaké morální ponaučení o přátelství a chamtivosti a tak. "The question is: who cares?!"(17.2.2013)

Po zemi jsem se zrovna smíchy neválel, ale zasmál jsem se docela dost ( až se po mě začaly dívat okolosedící maminky ) Moje dcera se kvůli tomu za mě i styděla :-)(9.7.2013)

Bez toho zpěvu by to bylo lepší.(26.8.2013)

Problém number one a zároveň problém zásadní: Kermit, Piggy, Fozzie, Gonzo and další nemají a troufnu si vsadit svoje nové kancelářské křeslo, že nikdy nebudou mít kultovní status, tak jako ve svojí domovině.....schválně se zeptejte deseti náhodných kolemjdoucích "co, kdo a nebo proč jsou Muppeti?". Chlupaté semínko v naších kotlinách zkrátka nemá potřebnou zálivku a od toho se to celé odvíjí. Unikají nám souvislosti, nechápeme proč a zač, koukáme jako tříkilovej datel....pro odrostlé infantilní, pro drobotinu těžko uchopitelné. Celé je to jedna velká Segelova hra, ale co jsem já měl tu čest s Mupetty, tak vím že umí být lepšími hráči.(5.8.2015)

Mupeti jsou sice o několik světelných let lepší zpěváci než třeba Chipmunkové, ale svou otravností u mě byli na podobné úrovni. Taky jsem očekával, že mě více písní chytne za srdíčko. Podařilo se to jen jedné – We Built This City.(4.3.2012)

Muppeti jsem zaregistrovala tak před 5 lety, když bratranec poslouchal třeba 20x dokola "Mahna Mahna", v tu chvíli mi to lezlo krkem, ale teď po shlédnutí filmu Muppeti mě pohltil nostalgický pocit :). Film byl hrozně moc příjemný a usměvavý. Jason Segel patří mezi mé oblíbence už z Himym a tady byl výborný zpěvák a také sympatická postava. Píseň "Man or Muppet" mi utkvěla v paměti...(4.4.2012)

Veľmi som chcel ísť s hodnotením vyššie ale nejde to. Po úvodnej tretine som bol bol nadšený - a to som doteraz z Muppetov videl len kultové "Mana Mana". Neskutočná kadencia nápadov, chytľavých pesničiek a originálneho humoru ale v druhej tretine ustane a síce sa v závere ešte naposledy vzopne, ale je to už príliš málo a príliš neskoro. Keby som bol fanúšikom seriálu tak isto chrochtám blahom, bez jeho znalosti som sa ale v rozličných odkazoch a postavách dosť strácal. 7-/10(4.4.2012)

malá role Jima Parsonsona, slepičí verze Fuck you, song "Man or Muppet", který si pobrukuji ještě několik měsíců po shlednutí filmu... A mnohem, mnohem víc mne mile překvapilo na této taškařici. Já se božsky bavila, proto dávam 4****(26.6.2012)

• Johny M.

Nevadí mi trocha infantilní zábavy, ale takovouhle debilovinu jsem už dlouho neviděl :((11.8.2012)

Když se přede mě v Seattlu posadily dvě slečny Piggy (eufemismus), věděl jsem, že mě čeká neobyčejný kulturní zážitek. Ještě než se objevil Waltův zámek, holky už v sobě měly pikslu máslového popcornu. Že jim chutnalo, jsem poznal během camea Neila Patricka Harrise, jež doprovázelo mohutné souznění kvikotu a odříhnutí. O hvězdu míň za to, že tam nebyl Bert a Ernie. SHUT UP! Já vim, že to je jiné univerzum.(14.1.2012)

Bavil jsem se královsky a byl dojatej jako malý dítě a to Mupety znám jen okrajově. Jason Segel si splnil svůj sen a podařilo se mu Mupety oživit a vsunout je na plátna kin. Kéž by takovouhle poctu svým hrdinům z mládí mohl udělat někdo u nás... Jelikož té jejich show nemohu poslat peníze (zasvěcení vědí), tak jim aspoň udělám jednu laskavost - přihodím pátou hvězdičku - za tu bezvadnou společnost, kterou mi po dobu 110 minut dělali, si to všichni do jednoho zaslouží. 90% (varování: viděl jsem originál, což bude zřejmě důležitý faktor hodnocení, když pročítám ty nářky na dabing)(29.2.2012)

Parádní obsazení, skvělé cameo role, výborná hudba, příjemný humor a Muppeti :-D(17.3.2012)

Zajímavá taškařice, u které se divák pobaví, i když Mupety moc nezná, což je i můj případ. Příběh je takový obyčejný, ale to co film opravdu táhne jsou hudební pasáže, které vás příjemně dojmou nebo skvěle pobaví. Jako novodobý "restart" Mupetů určitě vydařený počin.(18.3.2012)

Kadence kreativity tohoto filmu je víc, než obstojná a když k tomu připočtu to, že bych některé momenty sám natočil úplně stejným způsobem(nebo bych se o to spíš pokusil), musím hodnotit nadprůměrem. Mna Mna.(27.3.2012)

Bohužel jsme země Muppety nepostižená, proto je to asi i pro mě spíše lehká komedie než nostalgické vzpomínání. Oceňuji snahu všech (i těch, kteří zůstali na zemi ve střižně), jak se pokusili Muppety vrátit do kin dnes v době digitálních technologií. Ale mám pocit, že na to spíše šla starší generace, tu mladší by zaujala více soutěž Uhoď učitele.(9.4.2012)

• Kejdyna

Ani o ťuk víc. Možná je to tím, že jsem podle zdejšího hodnocení čekala dobrý film, možná tím, že neznám původní Muppety nebo faktem, že je mi víc než pět let, ale tohle byla prostě nuda v čele s nejtrapnějším rapovým číslem všech dob (to opravdu mysleli vážně?). Plejáda slavných osobností byla sice slušná, ale to nezachrání více méně trapné vtípky, těch světlých momentů je tam opravdu pomálu. Čekala jsem víc. Navíc tu pitomou písničku už nikdy nevyženu z hlavy. Manamana.(18.4.2012)

• REBARB0RKA

Mupetí pořady jsem před filmem neviděla a po filmu je ani vidět nechci. Vtipy byly tak maximálně k pousmání a veškeré možné sympatie k loutkám (hlavně ke Kermitovi) přebila neuvěřitelně nesnesitelná Miss Piggy. Rodinné filmy mám ráda, ale tohle mě vůbec neoslovilo. (Zajímalo by mě, jaký by byl film o Jů, Hele a Mufovi)(16.6.2012)

O Muppetoch som doteraz nič nevedel a ak je to niečo v tomto štýle tak som o veľa neprišiel. Veľmi tuctový a neoriginálny príbeh vyťahuje z podpriemeru najmä parodovanie samých seba a zopár naozaj podarených scén.(5.9.2012)

• Oonika

Mé zoufalství bylo asi ještě umocněno katastrofálním dabingem.(30.12.2012)

• Dimo

Hups. Asi největší hloupost, kterou jsem z mladické nerozvážnosti zakoupil na modré placce. Kdybych se, já blb, líp podíval, že je to muzikál, mohl jsem si ušetřit solidní dávku rozladěnosti. No, couž. Dvě, za NAŠTĚSTÍ občas se objevující dobré frky. Ale znovu už ne.(4.12.2014)

Byla tam spousta divných chlupatých věci, který se prapodivně hýbaly, pak taky mluvily a zpívaly (za ten český dabing bych vraždil-hrůza) ty věci měly jména jako třeba Madam deČuně (fuck off český dabing a překlad) a ty věci potřebovali zachránit svoje studio, aby se úplně neproměnili v prach zapomnění. Jak to dopadne, nechť se každý podívá sám. Komedie celkem zábavná, leč ničím se ani nevyšvihla (už jsem se zmínil, že český dabing byl hrůza!!!) jo a v neposlední řadě: ,,VŠICHNI STE NAHATÍ!" :-)(6.8.2015)

• tranquill

Muppets baby show jsem jako dítě měl hodně rád, ale tohle jde mimo mne...(29.8.2015)

Jason Segel je velice schopnej scénárista a pokaždý, když se ujme psaní scénáře, stojí to za to. Muppeti maj v sobě rozhodně víc než špetku originality. Gagy jsou občas sice bláznivý, ale díky sympatickýmu humoru nepůsoběj trapně a fungujou na jedničku. Muzikály nemám rád, takže když se tu začlo zpívat, trochu jsem se zděsil. Naštěstí neni písniček moc a maj aspoň smysluplný texty. Člověk se zasměje a příjemně odreaguje - nic jinýho snad ani cílem Muppetů nebylo. Kromě partičky maňásků potěší i větší množství cameo rolí. Pohodová podivaná pro všechny věkový skupiny, čtyři silnější hvězdy. PS: Viděno v originálnim znění, dabing si ani nedokážu představit.(5.3.2012)

Mapetom som pred tým nejak pozornosť nevenoval, videl som pár kultových scénok ale to je všetko. Filmový počin je vcelku fajn, i keď muzikál nieje moj obľúbený žáner. Pekné piesne, i podarené vtipné postavičky.(30.5.2012)

• TommyDiamond

Tak toto můj šálek kávy nebyl. Mupeti mě nebaví a jsou nudní. A navíc maňáskové divadlo už dávno vyšlo z mody. Pochybuji, že by se za takové představení vybralo tolik peněz. Já osobně bych nedal ani cent. Dávám jednu hvězdu za odvahu tvůrců točit film s hadrovými maňáskami v 21. století.(19.1.2013)

Když jsem byl malej, tak jsem jednou vstal, abych se podíval na Sezame, otevři se. Tehdy mě to hodně zklamalo, tak jsem tento směr zavrhl. Ovšem pak jsem v Odvážných palcích slyšel recenzi na nové Mupeťáky a znělo to dobře. Tak jsem to prubnul. A musím říct, že prvních 30 minut to byla kulometná salva bláznivých vtipů, která mi přišla celkem fajn a originální. Pak se vtipy rozmělní a je velká škoda, že se víceméně vystřílí v první půlce. Každopádně Mahna, mahna a některé scény si rád někdy zase pustím.(22.2.2019)

Hravé, zábavné, nostalgické... Prostě skvělé!(1.3.2012)

Pro mě docela zklamání po stránce scénáristické. Působilo to na mě víc jako doják, než jako komedie... Mám v plánu to ale sjet znovu, tak mě to třeba napodruhý chytne.(4.3.2012)

Fakt jsem to nečekal. Je vidět, že Segel má spousty kámošů všude možně, protože to obsazení snad už populárnější pro dnešní dobu být nemůže. Skvělé songy a hlavně nevtíravý, příjemný a milý humor je silná stránka tohohle filmu. Rozhodně se dá doporučit dospělým i dětem co rádi rodinné filmy. I když Mupeti děti asi tolik nepobaví a pokud ano, můžu 100% říct, že z jiného důvodu než starší obecenstvo. 74%(7.3.2012)

Je nutné je zkrátka pochopit, tolerovat a přijmout jejich hru. Jinak to nezvládnete. Je to dětský film a pro děti je naprosto originální a vhodný. Je tam poučení, jsou tam gagy. Ale rodič se nebude nudit. Vše je vyvážené a pro fanoušky filmů jsou tam různá camea. Navíc je to prostě výlet do minulosti pro dříve narozené. Kermita měl a stále má každý rád. A miss Piggy jakbysmet. Budete se bavit a dokoukáte to. To vám pravím.(2.4.2012)

:D Ježiš to je taková kravina :D... Prdkasíny :D. Začátek mě moc nebavil a dokoukala jsem to jen díky manželovi, který mě donutil. Ale druhá část mě extrémně bavila a téměř jsem se nepřestala smát. Možná jsem se jen musela naladit na tento typ humoru. Těžko říct. Je třeba počítat s tím, že je to blbost, ale moc pěkná blbost :D(4.6.2012)

• rottenpolo

Nechápem troj a štvorhviezdičkové hodnotenia, päť hviezdičkové som našťastie nezahliadol :D Je to trapas, hlavne tí herci. A že komédia ? Zasmial som sa až 0-krát. Dej o tom ako sa bábky ženú za peniazmi, lebo ináč ich životy nebudú mať zmysel je proste tak trochu absurdný. Nevhodné pre deti podľa mňa. Mám rád rozprávky, ale toto bolo moc na mňa, čakal som že ma to bude baviť a že to bude fajn, no čo už.(24.6.2012)

Nečekal jsem od toho nic velkého. Prostě jsem chtěl na ně jen trochu zavzpomínat... i když si je ani moc nepamatuji. Spíš Sezamovou Ulici. Ale i přes rozpačitý začátek si mě film získal. Mám z něj skvělý pocit.(10.7.2012)

Mupeti naprosto předčili mé očekávání. Vzpomínky z dětství společně s opravdu chytlavými písničkami a pestrobarevným hereckým obsazením si vážně zasluží možná i více než jen 4 hvězdičky.(3.11.2012)

Špatnej vtip, kterej totalně dodělává českej dabing(zlo). Tohle jde bohužel naprosto mimo mě. "Celebrity nejsou lidi"(15.4.2013)

Nemůžu si pomoci, že tady jsem si při sledování připadal jak pětileté dítě.(25.12.2014)

Nemusím ani moc animáky i když je přežiju... Ale loutky skoro nenávidím + když jsou ještě zpěváci... Přežiju to, ale opravdu jednou za pět let...(1.8.2015)

Je to perfektní a báječný na který se dá koukat.(5.4.2016)

Opět pure pleasure... A paradoxně zase s produkce Disney, ke které mám (v současné době) osobní odpor. Jenže Jason Segel a spousta dalších lidí, kteří v mládí muppety milovali a teď jim složili úžasnou poctu. Thank you, Jason! A jak píše jeden komentář na YouTube: Až tenhle film vyjde na DVD, průmysl s antidepresivy to může zabalit .(26.2.2012)

• route60

( Kouzlu ) této taškařici jsem nepropadl a jsem tomu rád, prostě je to hloupé, tečka.(28.2.2012)

Dokud jsem neviděla, nevěřila jsem, že to může být takhle fajn film. Pohodový, songy návykový, prostě super rodinný filmek, který nenásilnou formou sděluje i nějaké to poslání. Mít děti, jdu na to s nimi do kina!(9.3.2012)

• PanChodny

Přečetl jsem si prvních pár komentářů a poté jsem se vydal s nadšením shlédnout tento film. To byla moje první chyba:-). Pokud vám je víc jak deset let a máte IQvětší než 60, tak se na to snad ani nesnažte dívat. Je to prostě hovadina pro děti. Ty to snad udrží až do konce u televize. Jinak fakt nevím.(15.3.2012)

Ono je to hezké, ale ono je to možná AŽ PŘÍLIŠ hezké. Chvilku mi trvalo zvyknout si na ten strašně moc veselý, rozkošný a někdy až otravně dokonalý svět... Nicméně nemohu říct, že by mě film v některých chvílích nepobavil. (Cestování po mapě). Bohužel vás čeká těžká rána po vylezení z kina, kdy zjistíte, že náš svět není plný "happy-endů" a zpívajících slepic... Jaká škoda!(19.3.2012)

Ohromně příjemný a zábavný rodinný film - dobře jsem se bavil, několikrát i velmi upřímně zasmál a pro loutky (a muppety zvlášť) mám zkrátka slabost!(8.4.2012)

Taková klasická rodinná "blbina"s happyendem. Párkrát sem se zasmál. Ale co mě nasr*štvalo, je to jediný sprostý slovo ve filmu- to je idiom,ty idi*te! Člověk na to kouká s malým škvrnětem a pak mu vysvětluj, co je to idi*t, nebo jako v případe Kung-fu pandy mag*r. Proooč?(3.6.2012)

Příjemně plyšový film se spoustou báječných cameo rolí. Starší mupeťácké kousky neznám, ale u tohohle filmu jsem se dobře bavil.(15.11.2012)

Keďže nie som zasiahnutý Mupetmi z detstva (pamätám si len niečo obdobné na ORF), tento film, bohužiaľ, u mňa spadá len do priemeru, napriek účasti zaujímavých hercov (i mojej obľúbenej Emily Blunt...)... 55%(7.1.2013)

Milá, vtipná a nadčasová.....blbinka :) Niektoré hlášky naozaj stáli za to, a tie narážky na niektorých hercov :D A chválim aj slovenský dabing, ktorý sa celkom podaril. 80%(12.1.2013)

Hola Guys! =´) To byla legrace!!! - parádní písničky a skvělý příběh! - a vzhledem k tomu, že se mi věci, které jsou zaprášené sentimentalitou, líbí, nepřála jsem si víc! Prostě jsem se bavila! "Life´s happy song if there´s someone by your side to sing along!!!"(21.3.2013)

Já vím, že je to rodinný film a že popkulturních narážek a pomrkávajících kameí je tam plno, ale stejně jsem od toho čekal něco víc. Víc humoru, zajímavější děj a víc humoru. Takhle jsou to slušné, ale vcelku obyčejné tři hvězdy.(6.4.2014)

Muppety jsem znal jen okrajově, trailer na film na který jsem narazil mě dostal a tak jsem se s pár kamarády vydal do kina, kde krom jedné paní s vnukem nebyl nikdo. Muzikálové zpracování nás zaskočilo a trochu jsme se zalekli jak moc je to dětská blbina, ale nakonec jsem se docela bavil a nebylo to vůbec tak zlé jak by mohlo :) narážky a camea hvězd samozřejmě zazářily nejvíce a určitá nostalgie se uměle dostavila také, jinak spíše pro americký trh odkojený právě Muppet show. Pro místní to žádný comeback a nostalgický návrat nebude ..(14.9.2016)

Film nasáklý pozitivismem. Skvělý úvod i závěr, prostřední část mě trošku nudila, čekal jsem asi víc narážek na současnou dobu. Potěší hromada cameo roliček, pěkný soundtrack a spousta vsunutých hlášek...Po dni musím dodat, že pořád poslouchám písničky z filmu, fakt perfektní :)(26.2.2012)

Dětinský film který nepůsobí trapně. Kdo z Vás to má?(27.2.2012)

Nakonec dám za 4*. Scénky v autě a "nábor" Mupetů asi nejlepší scény z filmu. Bohužel - příběhová linie páru Jason Segel x Amy Adams naprosto zbytečná. Jason Segel držel celý film stejný výraz dojatého hodňáka. A závěrečná vlna patosu už byla na mě opravdu moc a zanechala mi po filmu hodně hořkou pachuť. Nicméně bavila jsem se skvěle a musím si o Mupetech najít něco víc.(22.3.2012)

Reklamná kampaň k filmu klamala telom, ale to je u Amíkov bežné. Takže miesto nabúchanej komédie s presahom sa na človeka valí Rodinný film. A to rosím pekne v šialenom plyšovom balení, aj keď rodinný film sa nemôže v tomto prípade brať ako nadávka. Je to proste esencia nezávadnej zábavy pre všetky vekové kategórie okorenená množstvom viac či menej podarených cameo roličiek. Film ako stvorený na nedeľné popoludnie s rodinou počas ktorého si človek kľudne môže odbehnúť bez potreby čakať na reklamu, alebo stlačenia stop na prehrávači.(7.4.2012)

• rigby

Nejsem fanoušek Muppetů a tento film mi vůbec nic neříkal. Primitivně prostinký příběh stejně nudný jako všechno kolem. Ani kousek svěžího humoru nebo něčeho, čeho by se dalo zachytit. Disneyovský prefabrikát doplněný neuvěřitelně stupidními písničkami. Hlavně se usmívejte a buďte v každé situaci příjemní.(3.6.2012)

• koza3

Tak při výběru tohoto filmu jsem šlápl vedle... až na pár štěků to bylo strašně moc přezpívané, přehrané, přeamerikanizované... naštěstí jsem seriál pro děti nikdy moc nesledoval, jinak bych si asi trhal vlasy... 30%(5.7.2012)

• zekon

Otřesná nuda, i děti to vzdali. Evidetně nostalgické vzpomínání na doby kdy Muppets zářili ve všech TV jen né té "naší". Původní seriál jsem párkrát viděl a byl geniální. Toto......zbytečné, trapné bez jakéhokoli děje a kvalitního scénáře.(9.7.2012)

Je to milé, hravé, zábavné...i dojemné. Mraky popkulturních narážek a boží casting živých herců. Mnohem více si to samozřejmě užijete, pokud už máte s Muppets zkušenosti (diváci v českém vnitrozemí ostrouhali, ale ti v severním pohraničí to štěstí měli - Muppet Show dávala v 70. a 80. letech pravidelně polská TV).(5.11.2012)

Nádhera! Toto bolo impozantné ukončenie mojej púte po muppet seriáloch a filmoch. Muppet filmy môže hodnotiť seriózne len človek, ktorý ich má spozerané a ktorý naozaj vie, o čom to je. Tento film mal naozaj všetko muppet - milé, vtipné s nadhľadom a hlavne s inteligentným humorom, ktorý v dnešnej show tak chýba. A Jason Segel u mňa týmto scenárom určite zabodoval. Ako bonus účinkovanie hercov z mojich obľúbených seriálov, a Selena Gomez - ujuuuj :) Proste veľmi sa mi to páčilo a pre menšieho diváka to musí byť balzam pre detskú dušičku. 80 %(1.2.2013)

Tak na todle sem přišel přes píseň Man or Muppet. Bohužel sem stáhnul dabovanou verzi, což mě při úvodní, předělaný písni zaskočilo a vyloženě jsem se toho bál. Nakonec ale pohodička. Sice ty písně nezněji tak jako v originálu, ale daj se poslouchat a filmu neškodí. Takže poklona českým překladatelům. Co se týče filmu, tak super. Vidět to v jedenácti, dvanácti tak bych byl nadšenej, ale i ve dvaadvaceti kvalitka. Hlavně to zapojení Seleny Gomez a ostatních známých tváří do filmu..To bylo povedený. "Todle byla Kermitova pracovna. Je to zlatý hřeb naší prohlídky. Škoda, že je zavřená." Selena Gomez: "já vás neznám, mě semka poslal agent." Mahnamahna(6.5.2013)

Segel, Adams, Galifianakis, Arkin, Trejogoldberg, Gomez, Glover, NP Harris, Blunt, Jack Black, Gervais, Parson, Jeong, Cooper, Crystal, atd. Na to jaká infantilní ptákovina Mupeti jsou je to vlastně docela oddechová sranda.(24.3.2015)

Išiel som do toho bez absolútneho vedenia o predošlom seriály a dostal som veľmi dobrú rodinnú komédiu. Nemám rád muzikály, ale tu sú celkom dobré piesne, ktoré sa dajú prežiť. Škoda hlavných dvoch hercov Jasona Segela a Amy Adams, ktorý tu absolútne nepasujú a ich mimika a proste všetko ma po celý film neskutočne štvalo. Jediný herec, ktorý tu fest patrí a je dobrý je Jim Parsons. Ten si to úžasne užíval! Môj celkový dojem z filmu je, že je výborný na nejakú večernú oddychovku s deťmi.(29.10.2017)

• kukkik

Co k tomu říct... snad jen, že pro mě se tím Jason Segal naprosto odrovnal(23.1.2012)

Mupeti jsem nikdy předtím neviděla a pletlo se mi to s pořadem Sezame, otevři se. Nicméně, na to jak byl tenhle film šílený a velmi zvláštní, tak jsem se opravdu smála i momentům, které vlastně vůbec nebyly vtipné. Ale smála jsem se právě tomu, že se směju tomu, jak to vlastně není vtipné :D Kdo si chce odlehčit těžký den, nic neřešit, tak rozhodně doporučuju. Stojí to za to.(5.3.2012)

Málokedy ma tak mrzí, že dávam len priemerné hodnotenie ako teraz pri Muppetoch. Žiaľ film pre mňa bol sklamaním, obzvlášť po tých úžasných a vtipných traileroch, ktoré sú všetky do jedného niekoľkonásobne lepšie ako výsledný film. Ten má síce vtipné miesta a pomerne dobré hudobné čísla (Pictures In My Head je výborné), ale väčšinou je to – mrzí ma to – nuda. Vážim si Segelov pokus o návrat ich niekdajšej slávy, rovnako ako uznávam aj jeho očividnú lásku k materiálu ale to niekedy nestačí. A aj toto je ten prípad. Škoda.(20.3.2012)

Na Muppety (Sezame otevři se) jsem se jako malá nekoukala. Dodnes mám určitou hrůzu z dřevěných postaviček (Hurvínek a Spejbl) nebo plyšových panáků. Nedělá mi to dobře. Ve škole jsme koukali na film, už si nevzpomenu na název, kde byly dřevěné vyřezávané vraždící postavičky a to jsem byla ráda, že jsem to vůbec dokoukala. Po téhle nadměrné dávce děsivých postaviček mi trvalo dlouho, než jsem se odhodlala kouknout se na Muppety. A když jsem se k tomu dokopala... Jak jen to říct... Ty necelé dvě hodiny si umím představit i jinak strávené. Pár chvil stálo za to, ale celkově byl film spíš nudný. Je to na takové nudné nedělní odpoledne, kdy je člověk po obědě a chce spát. U tohohle dokonale usne.(27.5.2012)

Příjemný úlet. Mana mana.... Co víc dodat ;-)(29.5.2012)

• vlk++

No to jsme si naběhli... že rodinný film ;) Nejsem si jistý věkovou kategorií, ale dost se tam mluví, takže cca 4-8 let, pro starší nebo celou rodinu to asi není. Navíc muzikálové scény! Pokud to nevypnete během první hodiny, tak pak se to trochu rozjede ale více než ke 2* to nedojede. PS: Já Mupety neznal. Teď už jo ;)(21.6.2012)

Tohle byla úžasná blbina, ale malá camea mě fakt bavila. Se Sheldona jsem šla pod stůl a některé hlody stály fakt za to. Barevné, nenásilné, prostě rodinná zábava. I když nemuseli tolik zpívat. No zasmály jsme se a to je hlavní, nic světoborného, ale nenudilo........ a hlavně Manamana :-D(22.7.2012)

Velice milý film s příjemnými fórky :)(24.9.2012)

• RoyBatty444

Aj keď som ako dieťa sledoval Muppetsschow toto už mi nič nehovorí. Po prevej pesničke som to musel vypnúť. Moc infantilne.(21.8.2013)

Škoda že v Slovenskom dabingu preložili piesne(2.1.2014)

Ucházející rodinná komedie, sám bych se na to asi nedíval, ale dcerka byla nadšená, takže hodnotím i za ni ...(1.8.2015)

Opravdu pecka na domácí oddychování po nedělním obídku.Skvělé.(24.5.2018)

Na mupetech jsem nevyrostla, možná jsem neviděla ani jedno jejich vysílání "Sezame, otevři se" celé. Ale nutno říct, že ač jsou to prapodivné loutky, někteří jsou identifikovatelní, co jsou za zvířátka, ale u některých prostě tápete, co to je za stvoření... tak i přesto jsou roztomilí. Film se dle mého vnitřního pocitu nachází na hranici 3 a 4 hvězd. Ale vzhledem k tomu, že k filmu je potřeba trochu znát historii mupetů, či aspoň trochu vědět, kdo s kým apod. tak proto dávám průměrné hodnocení. Na můj vkus to bylo dost dětské, ale co naplat. Holt je to pro děti. Viděla jsem jen, že ve filmu hraje moje oblíbená herečka Amy Adams, tak jsem to zkusila. A ne že bych byla zklamaná, ale trochu mi bylo líto, že jsem takový film neviděla v dětství, asi bych ho baštila mnohem víc. Vizuelně to bylo krásně barevné, ty kulisy i exteriéry, kostýmy "živých" postav trochu retro, ale paráda, absolutně to všechno k sobě ladilo. A po hudební stránce se zde taky objevilo pár moc fajn songů.(5.8.2018)

Jo, je to OK. Vtipu je tam spoustu, celej film je jedna velká nadsázka, to je vidět, ale pořád jsem čekal větší útok na bránici. Je tam moc jakože citlivých scén.A je jasný, že u nás to na diváky nebude mít takovej "emocionální dopad" jako na amíky, který s muppetama vyrostli. Mírný zklamání, protože podle úžasný trailerový kampaně to vypadalo na fakt pořádnej hardcore...ale....jak říkám, je to OK.(23.2.2012)

překvokaná písnička Fuck you v podání slepice Camille neměla chybu ! ****(28.2.2012)

Není perfektní. Má ale skvělé obsazení a po shlédnutí jsem měl na tváři opravdu masivní úsměv. Dostal jsem od tohodle filmu vše co jsem čekal. Příjemnou zábavu! A není to náhodou přesně to, na čem záleží? :)(3.3.2012)

• Jurcekk

Možno keby som na tom vyrastal. Takto mi to prišlo pridrbané. Segel s jedným výrazom ako ho poznáme s HiMYM a Amy Adams s trefným kurňa do čoho som sa to dala navrtať. Strata času.(6.4.2012)

• Unn

Komedie? Během filmu jsem se zasmála všehovšudy dvakrát a to jedno z toho byl okamžik, kdy se v zrcadle objevil Jim Parsons. Poprvé v životě jsem v kině usínala. Ikdyž mi má malá kamarádka, se kterou jsem to sledovala tvrdila, že se jí to líbilo, všimla jsem si, že ani děti se v kině moc nezasmály.(13.4.2012)

• BlaCk.EmO

Od tohoto filmu jsem čekal více. Celou dobu sem se nehorazně nudil a k tomu ty písničky .. 2 hvězdy a to se zavřeným jedním okem.(28.5.2012)

Rozprávka nielen pre deti !! Alebo nie ?!! Na Muppetov íst treba uvolnený a nič nečakat, inak vás film značne sklame. Ak ale vypustíte z hlavy šesťnásťku, ktorú máte za sebou, film vás jedine poteší. Je totiž plný vtipkov, sebairónie a predovšetkým úprimnosti a dobrej nálady, akú som už dávno vo filme nezažil. Okrem toho scenár je celkom kvalitný i keď sa ide klasickým hollywoodskym štýlom (kedysi sme boli slávny, dokážeme to znovu !). Jason dokázal že je lepší scenárista ako herec a to asi nejedného človeka prekvapilo. Inak OST je viac než chytlavý (orignál) takže doporučujem.(1.9.2012)

Oddechovka, vtipná, s dobrými hudebními čísly i hereckými výkony. Milé oživení vzpomínek z dětství. 80%(9.11.2012)

• Linduna

jako fim celkově nebyl žádná pecka. z muppetů by se dalo vymáčknout asi víc. líbily se mi ale originální nápady jako ,,ježdění po mapě". bylo tu taky pár narážek, které děti nepochopí a pár dobrých hlášek. plus má ještě za Jasona Segela a roličku Jima Parsonse....(6.1.2013)

• panter666

Celkem příjemná blbůstka, na oddech, ale rozhodně ne na opakované sledování. Co se týče oskara za písničku Man or muppet, já sem pro ta písnička má něco do sebe a rozhodně to byla nejlepší část filmu.(27.2.2013)

• mcac88

Sakra tak čekal jsem, že to bude kravina, ale ne až tak taková :)) jako příběh pro děti..ano, ale mě strašně drtí ten blbej zpěv každý 2 minuty...pokud jste dítě nebo se tak cítíte, určitě se na to podivejte(3.5.2013)

75%(31.8.2018)