• -bad-mad-wolf-

Zpokuji to, co už bylo vyřčeno: Jiří Mádl je dobrý herec. Jsou tam hezké holky. I přes nafouknutou stopáž film rychle uteče. Ostatní nestojí za řeč - humorné situace se dají rozdělit na předvídatelné a hloupé, ztvárnění roku 1989 připomíná spíše bandu ochotníků, kteří našli slabikář a retro triko a celá zápletka je přinejmenším stupidní, což banalita zde prezentovaného cestování časem velkoryse umocňuje.(3.3.2013)

Zajímavý pokus o macourkovskou crazy komedii se sci-fi prvkem, v české kinematografii kdysi tak plodný a oceňovaný subžánr, pokus, který ovšem zůstal hrubě nevytěžen a který jasně ukázal, že napodobit nebo se jen přiblížit macourkovské imaginaci je pro současné scenáristy věc vskutku neproveditelná. Další, neméně důležitý, kámen úrazu tohoto filmu je pak fakt, že Miloš Macourek měl na režisérské stoličce svého Oldřicha Lipského, potažmo Václava Vorlíčka, kdežto scénáristé Lumír Holčák s Jiřím Mádlem mají Miloslava Šmídmajera, jehož práci bych tedy přídomkem ,,invenční" neoznačil ani nějakým nevysvětlitelným omylem... Opravdu zamrzí, že tak slibný projekt zůstal takhle nedotažený, oproti perfekcionalistům typu Oldřicha Lipského tu současní tvůrci nabízejí promyšleně snad jen product placement - stačí srovnat jen s konkurenčním seriálem Vyprávěj, který, ač myšlenkově neuvěřitelně plochý, po stránce výpravy a kostýmů navodil iluzi předrevoluční doby asi tisíckrát dokonaleji. Tady se návrat o čtvrtstoletí realizoval víceméně jen pár songy Michala Davida. Takže ve výsledky takový v poslední době typicky nemastný neslaný český mainstreamový film. Ale ten původní nápad, ten byl milionový...(15.10.2012)

Tak na tenhle film jsem se těšil hodně dlouho a konečně jsem se taky dočkal. Mádl dělá xichty, dost viditelná propagace a reklama na značce shock a orbit až bijící do očí jinak film je fajn lákalo mě to že se cestuje vtom čase, opět známé české tváře.Ale něco mi tam chybělo nevím co.. možná to tak nedoladily na to že to byl dvouhodinový film, ale na to že to je české.. tleskám! Mělo by být více takovýhle filmů.(23.10.2012)

Já si nemůžu pomoct, mně to prostě sedlo do nálady. Ačkoli si i zde neodpustí tvůrci pár trapných momentů mezi kterými nejvíce vyčnívá honění králíka, tak se jim zároveň podařilo vtisknout filmu poměrně příjemný a nenucený humor. Kdybych byl filmový kritik, tak bych tento film nehodnotil víc než 3 hvězdičkami. Jenže jsem jen obyčejný divák, který navíc bere v potaz slabou českou produkci posledních let, takže si dovolím hodnotit maximem ;-)(12.10.2013)

Nejsem zrovna fanouškem českých komedií, ale tato mě velmi příjemně překvapila! S rodinou jsme prožili celkem příjemný večer, občas se zasmáli a většinu času se celkem bavili. Podle mého názoru, byla ve všech směrech lepší ta část z minulosti (herecké výkony, zábavnost, prostředí, ..). Až na pár mně nesympatických hereckých výkonů, občasné nudné chvile a přebujelost umístění productplacementu, hodnotím film kladně. Víc takových by v ČR určitě neuškodilo.(6.10.2013)

• - Pro atleta Romana Šebrleho, který se objevil v roli tělocvikáře, to byla první filmová role. (Listeroman)

• - Filipovi Blažkovi se při natáčení ve škole stala zajímavá příhoda s jednou z mnoha krásných středoškolaček. Při natáčení se režiséra Miloslava Šmídmajera zeptal, zda má ke studentce při scéně ve třídě jít blíž. Než od režiséra uslyšel odpověď, zašeptala krásná školačka a herečka zároveň, že klidně může, že jí to rozhodně nevadí. Přestože byl v tu chvíli mezi nimi věkový rozdíl cca 20 let, Filip Blažek se červenal. (Paity)

• - Ve scéně, kdy otec (Svatopluk Skopal) honí po bytě Petra (Jiří Mádl), si lze po vyběhnutí na schodiště všimnout novodobých vypínačů. (Reyak)