Vincentův svět

Scénář:

Doug Ellin, Rob Weiss

Kamera:

Steven Fierberg

Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara, Billy Bob Thornton, Jeremy Piven, Haley Joel Osment, Emmanuelle Chriqui, Emily Ratajkowski (více)

V dlouho očekávané filmové verzi cenami ověnčeného úspěšného seriálu kanálu HBO Vincentův svět se opět sejdou herci z původního seriálu, v čele s Kevinem Connollym, Adrianem Grenierem, Kevinem Dillonem, Jerry Ferrarou a Jeremym Pivenem. (Freeman Ent.)

boshke

Bylo to příjemné. Nic zásadně dechberoucího, ale lehký, osvěžující snímek s dobře stravitelným humorem, spoustou hollywoodských zjevení a jednou perfektní károu. Ari je bůh... 80% ()

MikeCool

Tupý humor milionářů? Ano, tak takový je bohužel Vincentův (americký) svět, jenž je jakýmsi sequelem stejnojmenného seriálu. Přiznám se, nemusím ani seriál. Měla to být hlavně komedie, ale té se mi z mého pohledu moc nedostalo. Komedie o milionářích či miliardářů (kdo ví) a jejich strastí opravdu není mnou vyhledávána cílová skupina komedií. ___ (Filmový víkend ČSFD 2015, Letní kino Turnov) ()

Kudly4

Absolutně jsem nevěděl do čeho jdu, netušil jsem ani že existuje seriál, zahlídl jsem upoutávku v televizi a říkám si hmmmm to nevypadá špatně. Takovou partu a takovej život mít, tak si nestěžuju :o) Parádní stylová oddechovka se super castingem, s parádním humorem, super příběhem a s luxusníma kočkama. Hned druhý den jsem si to dal ještě jednou (bez reklam) s kámošem. SNI VE VELKÉM, ŽIJ NAPLNO. ()

Slarque

Ze seriálu jsem nikdy neviděl ani minutu, ale nepřipadalo mi, že mi něco nedochází. To spíš mám mezery v hollywoodském kdo je kdo (třeba vůbec nevím, kdo je Warren Buffett apod.). Z pětice hlavních postav mi připadal nejméně zajímavý titulní Vince, ale to je nejspíš v souladu s původním názvem. Překvapil mě Haley Joel Osment, ale ono to letí a už je to přes deset let, co jsem ho viděl naposledy. Ženské postavy jsou zde omezeny na pouhé „řezivo“, ale i to je v záplavě všech těch korektních filmů občas potřeba (70%). ()

SeBig

Já ten seriál neznám a ani mě to neláká, což je problém asi na mojí straně a tenhle film mi přišel pod ruku a byl celkem vychvalován. Tak jsem si řekl proč ne. Komedie??? Vážně? Nuda jak prase, trapný nevtipný hlášky, otřesná kamera... no jestli je takovej seriál tak už vim proč jsem ho neviděl. Jedna hvězda za Liama Neesona. To je ten typ filmu co vás akorát tak nasere, protože čekáte, že vás aspon trochu pobaví (když už má v žánru komedie) no a pak to dokoukáte a vy si řeknete akorát proč? ()

klerik

Film pre fandov seriálu. Už z princípu ho ťažko hodnotiť ako klasický film. V podstate "len" celovečerná verzia tém seriálu, bez silnejšieho dramatického momentu, ale to ani fanúšikovia seriálu neočakávajú... Chcú opäť vidieť obľúbených hrdinov a prežiť s nimi ďalšie bláznivé osudy... Len skrátka to čo funguje ako seriál nie je vždy určené pre veľké plátno. Ale film som si pozrel rád a bavil som sa... ()

Visáč

Seriál poznám len zbežne a prišiel mi vtipnejší. Film je ako prebytočný reunion rockovej kapely s extrémne nevýrazným frontmanom. Banda pokrčených štyridsiatnikov si cez obohrané rádoby-vtipné eskapády (fapping Kevina Dillona goes viral, Ronda Rousey dá chlapovi na budku...) dokazuje, že ešte na to majú. Keby som bol citovo zaangažovaný fanda, asi by na to bol smutný pohľad. Zvlášť keď viete, že ten prepálený luxus hypujúci scenériu svedčí viac áčkovym hviezdam v cameách ako hlavným protagonistom - TV hercom druhej kategórie. ()

Arsenal83 odpad!

Považujem za obrovské šťastie, že ma minul seriál. Neskutočne nevipné a trápne až úbohé spracovanie. Koho ešte stále baví tie často omieľané sexuálne narážky a nechutnosti? Že vraj príjemná oddychovka, no mne sa z toho chce zvracať. Raz tu hlasujete a vychvaľujete do nebies pseudoumelecké drámy, inokedy tie isté osoby vidia na tejto znôške dementných dialógov niečo strašne žartovné. Kde sú časy pánov komikov ako bol Louis de Funes? ()

Chrustyn

Potěší přítomnost všemožných hvězd showbyznysu, ale jinak film nemá co nabídnout a snaží se být maximálně cool svým neskrývaným sexismem, ale mě to přišlo spíš trapný a celou tu snobskou bandu bych radši pochcal. ()

Marze

Jeden velký hollywoodský večírek, založený na mohutném výskytu sponzorských výrobků a neméně četném rojení celebrit. Film si totiž uchoval poznávací značku seriálu, takzvané cameos čili drobné pohostinské skeče skutečných hvězd. Od volantu hrozí Liam Neeson, ve studiu se mihne Mark Wahlberg, zanadává Jessica Alba, staví se boxer Mike Tyson, na plážové projekci vystoupí Pharrell Williams a v bazénu se vlní více méně nahé krásky. Ale ani v kulisách hvězdného prachu se z ospale upovídané pánské jízdy věčných puberťáků prostě film nestane. ()

mcb

I když dějově nepřesahuje zápletku průměrné epizody, je Vincentův svět důstojným završením osudů jednotlivých postav seriálu a zároveň zdařilou letní komedií, která ve vyrovnaném poměru dávkuje nekorektní humor, verbální hlášky, popkulturní odkazy a cameo role. Snad ještě více než filmové verze Sexu ve městě je však celovečerní Entourage službou fanouškům, u nichž počítá, že znají zákonitosti fikčního světa hollywoodského zákulisí (= Vincentova světa) ve své značně nadnesené a zidealizované podobě - podřizují se jim totiž jak nikam se nerozvíjející zápletky většinou zachycující známé postavy v modelových situacích ze seriálu, tak i zasvěcenecké odkazy (zlomové okamžiky seriálu, vedlejší postavy mimo cameo role) a vývoje postav, které nechávají tvůrci dojít vytoužených, násilně tlačených happyendů. Vincentův svět je tak nakonec skutečně jen Vincentův, protože manipuluje s dávno známým na striktně omezeném prostoru, do něhož mají plný náhled teprve skalní fanoušci. Ti v podstatě dostali předčasný dárek pod stromeček v podobě čtyř propojených epizod deváté řady, ostatní možná budou nad tím amorálním šovinismem ohrnovat nos a divit se co dělá v kinodistribuci. Zábavný film, kterému by to ale více slušelo na svém původním médiu. ()

BMW12

Seriál jsem neviděl a tak jsem od filmu neměl velká očekávání. Ale ono mě to opravdu zaujalo. Ač je tento film veden jako komedie, tak to není úplně tak komedie, alespoň né taková ta klasická, kde je cílem chrlit vtípky. Tady v tom snímku jde především o příběh a ten mě pohltil. Dostal jsem se do Vincova světa a téměř dvě hoďky jsem si to tam užíval. Myslím si, že to byl skvělý nápad tohle natočit, resp. už ten seriál, a glanc tomu dodali camea hollywoodských hvězd. ()

Thomick

Filmový Entourage připomíná kluka s fajn svojskym smyslem pro humor, co se ocitne uprostřed neznámý party a šíleně se začne přetvařovat, aby zapadl - jakkoliv by to ani pořádně nebylo nutný. Potažmo filmový Entourage připomíná hodně nepovedený tribute z dílny úplně jinýho autora. Rozhodně to ale neni uctivá tečka za seriálem, kde se takhle bezmyšlenkovitě jedno cameo na druhý fakt nekupí, a kde je ve skutečnosti patrná nějaká ta chemie uvnitř entourage. Tu se na filmový plátno absolutně nepodařilo přenést; tahle partička mi místo toho byla vysloveně cizí a ukradená. ()

hansel97

Haha, tolik vtipu jsem v komedii ještě opravdu neviděl. Bavila mě maximálně camea celebrit, jinak naprosto nudné, trapné, křečovité, neuspořádané... ()

claudel

Viděno během Challenge Tour - Filmový lov: Úkol číslo 16 - film, u nejž bys chtěl, aby byl příběhem Tvého života. Jeden dlouhý díl milovaného seriálu určený téměř výhradně fanouškům seriálu, ostatní se sice dobře zorientují, ale nemohou pochopit jednoduché finesy, narážky, celkovou poetiku a historii jednotlivých postav. Jako vždy na sebe strhává největší pozornost Ari Gold, ta postava byla Jeremy Pivenovi ušita na tělo a bez jeho cholerických záchvatů to nejde. Stará dobrá čtyřka přátel nás nezklame a asi ani nepřekvapí. Liam Neeson, Jessica Alba a další zástup známých jmen ze všech možných oblastí lidského života jsou třešničkou na mimořádně povedeném dortu. Ale nezapomínejme na toho, díky němuž Entourage vůbec vzniklo - Marku, díky, díky, díky !!!! ()

luka4615

Seriál jsem neviděl, tudíž mé dojmy pramení primárně z tohoto filmu. Jediné čím se tento film může chlubit je velké pozlátko, pod jehož pokličkou se až na pár vydařených hlášek neskrývá zhola nic. Sice potěší camea některých hvězd (Liam Neeson, Ronda Rousey), nicméně i to filmu Entourage nějak zvlášť nepomůže. PS: Jeremy Piven je vážně řízek! „Hey Schindler, leave no Jew behind!“ ()

ScarPoul

Dôstojné ukončenie jedného z najlepších súčasných seriálov. Ellinov a Wahlbergov náhľad do sveta hviezd, filmov a high class života v podaní najlepšej party kamošov aká sa kedy zjavila na obrazovkách, alebo na filmovom plátne. Entourage mám rád, kvôli skvele vyváženým vtipom, pohodovosti a správnym hodnotám, ktoré chalani a často krát aj ich nežné polovičky vyznávajú v inak skazenom svete showbusinessu. Chriqui zase raz skvelá, Thornton dokazuje, že aj malý štek si v jeho podaní budete pamätať a znova perfektný Jeremy Piven. Pre mňa naozaj udalosť leta ku ktorej sa budem vracať vždy, keď si budem chcieť pripomenúť, ako sa robí dobrá vec. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)