Vydejte se na oběžnou dráhu s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britsko-francouzského akčního filmu. Během přepravy je přímo z trupu Boeingu unesen nejnovější britský raketoplán Moonraker. Britská tajná služba proto povolá do akce agenta 007 Jamese Bonda. Ten se vydá napřed do Kalifornie, kde se raketoplány vyrábějí. Majitelem výrobní společnosti je francouzský magnát Hugo Drax, který Bonda vlídně přijme, avšak vzápětí vydá svým lidem pokyn ho zabít. Bond přežije enormní přetížení ve výcvikové centrifuze i pokus o atentát při lovu bažantů. Jeho další kroky směřují do Benátek, kde se vyrábějí skleněné komponenty pro Draxovu firmu. Tam 007 objeví laboratoř, ve které se kompletují kosmické satelity naplněné smrtícím nervovým plynem. Ty následně putují do Ria de Janeiro. James Bond se proto musí vydat na druhou stranu zeměkoule. To ovšem ještě není nic proti tomu, co jej čeká potom. Hugo Drax totiž připravil svérázný plán na způsob Noemovy archy. S několika desítkami vyvolených lidí chce odstartovat na tajnou vesmírnou stanici, nervovým plynem zlikvidovat veškeré lidstvo na Zemi a osídlit planetu „superrasou". A právě na oběžné dráze musí Bond – s pomocí americké agentky CIA Holly Goodheadové – lidstvo zachránit... (Česká televize)

kaposlav

Stále sa snažia vymyslieť niečo nové, ale už asi nie je čo. Zaujala ma bojova scénka vo vesmíre medzi dvoma skupinami v skafandroch, ale zbytok je stále to isté auto len v inej farbe. Fyzik a astronaut musia krútiť hlavou nad tou logikou o filme. ()

rakovnik

Bondovky mě nikdy nazaujaly a výjimkou není ani Moonraker. Z dnešního pohledu se jedná o naivní přímočarou jednoduchou báchorku, některé scény vypadají až směšně. Ovšem, nejtrapnější byl "ninja" s dřevěným mečem. Pochopitelně, viděno dnešním pohledem, jsou efekty, zápetka, akce i mnohé postavy spíše útrpně úsměvné, ale na druhou stranu znám filmy ze sedmedesátých let, které jsou prostě zajímavější. ()

joeybarbaro2

James Bond a Star Wars ? Zní to šíleně, ale klape to dobře. Scéna na lanovce v Riu je jedna z nejlepších bondovských rvaček vůbec. Hodně netradiční bondovka. 80 % ()

shyster

011 - Všechno začíná jako normální regulérní bondovka. Prostě zlatý průměr, který nijak neurazí. Jenže pak přijde závěrečná bitva ve vesmíru a přijde i na laserové zbraně a všechno je tak směšné, že jsem zprvu myslel, že je to kvalitní parodie nebo velké mrknutí tvůrců na všechen ten povyk kolem Star Wars. Jenže ono to není pomrknutí, ona to je opravdu směšná blbost, která dělá z tohoto 11 pokračování nejhorší Bondovku, co jsem viděl. ()

bourec

Tak jak mě Gilbert s minulým Bondem potěšil,tady trochu pokles.Zaprvé Zub tady byl už trochu otravnej,a za druhé ta vesmírná bitva trochu ujela z cesty filmů o Bondovi.Ten plán se asi tehdy divákům zdál fantasmagorickej,ale dneska už bych věřil,že podobnejch bohatejch hovádek bude ticíce.Ne špatnej film,ale konec nepotěšil.50%. ()

DruidKarel

Klasicky kvalitní bondovka, tentokrát v hlavní roli s Rogerem Moorem. Agent 007 je vyzbrojen tak jako vždy technickými skvosty a příjemnou společnost mu dělají krásné ženy, které podléhají jeho šarmu. Pro mě osobně skvělé herecké podání Moora, který je charismatický, avšak ne tak, jako Connery nebo Brosnan. Fantastický protivník v podání obrovitého chlapa s železem v hubě však dokáže zvládat levou zadní stejně tak jako další léčky. Opravdová klasika - agent s povolením zabíjet a skvotné ženy. Je to super film... 5* je tedy jasných, protože i úvodní píseň je báječná. 5* ()

starbrejkr

Další ze super mooreovek, která šla s tím netradičním finále hodně do rizika, ale pokud mám mluvit za sebe, nenechalo ve mně nakonec žádné dojmy a film bych hodnotil stejně jako kdyby tam ty "Star Wars" nebyly. Důležitější je fajn příběh s opravdu šíleným záporákem, řadou klasických vychytávek (hlavně gondola v Benátkách) a tradičním mooreovským humorem. A sympaťák Jaws se tady definitivně stal snad nejpůvavnější postavou bondovské historie:-) ()

nithiel

Několik vynikajících vtípků propojených naprosto wtf dějem s dada momenty. V hodnocení průměruji možnost, že to tvůrci mysleli vážně, pak je to na odpad a druhou, že si to dělá srandu samo ze sebe, pak by to bylo možná i na čtyři. ()

tomtomtoma

Moonraker je viditelně zlehčenou až sebeparodující a stále stylovou zábavou značky 007. Bond má sebevědomější postavení v hrdinských, dobyvatelských i humornějších tónech. Neschází záplava atraktivních žen, padouch je klasicky megalomanský a pečlivý při svém plánování vítězného úderu cílové myšlenky. Forma se přizpůsobila aktuálním potřebám trhu a upoutá svou očekávanou velkolepostí. Vzdušná akrobacie nastavuje směr, Kalifornie je v evropském tradicionalismu koketně nebezpečná, Benátky přihazují nebezpečnou změť kanálů a gondol, uvolněné Rio osobitý taneční rej a zbývá jen dobytí vesmíru. Hlavní postavou komického kosmického dobrodružství je James Bond (sympatický Roger Moore), britský superšpión. Jeho suverenita je dominující, s lehkostí bere a nezastavitelně naplňuje své poslání. Hlavní ženskou postavou je Holly Goodhead (šarmantní Lois Chiles), agentka CIA v utajení. Je důstojným protějškem britského suveréna a elegantně předhazuje své přednosti. Hlavním padouchem je Hugo Drax (zajímavý Michael Lonsdale), mocný průmyslník, podílející se na vesmírném technologickém rozvoji. Megalomanské pocity jsou zformovány komplexem božskosti a budoucí vize vývoje světa je vskutku extrémistická. Nejkomičtější postavou je Jaws - Zub (příjemný Richard Kiel), nezničitelný náhradní vrchní Draxův řešitel problémů ve stylizovaném mezním odlehčení. K výraznějším nepřátelům patří také Chang (Toširô Suga), japonský všehoschopný zabiják a Draxův původní vrchní ochránce. Z dalších rolí: potrestaná Draxova osobní pilotka Corinne Dufour (atraktivní Corinne Cléry s hlasem Nikki Van der Zyl), rázný Bondův šéf M (Bernard Lee), důkladný Bondův dodavatel technických hračiček Q (Desmond Llewelyn), stále oddaně zamilovaná sekretářka Moneypenny (Lois Maxwell), Bondův atraktivní pomocník v Riu Manuela (Emily Bolton), či Zubova čistá láska znenadání Dolly (Blanche Ravalec). Odlehčení v mezních krajinách dodává dobrodružné zábavě žánrový nadhled hrdinství při plnění mise i samozřejmost uchvacování žen. Vesmírné rozuzlení je působivé a Moonraker je zřejmě nejkomičtějším Bondem. Ideální kousek pro uvolňující odreagování. ()

Deverant

V Moonrakerovi sebeparodující už tón zcela převládl. Citace všeho možného od Blízkých setkání po Sedm statečných, Jaws je totálně nezničitelný, Drax opravdu vypadá jak černokněžník (až na obleček, jež je variací na oblíbené Blofeldovi totalitářské nevýrazné modely). A podobnost s předcházející bondovkou (výměna mořského dna za vesmír) je opravdu až přílišná. ()

c.tucker

Tentokráte Bond-girl není zase tak simpatická jak obvykle. Hlávní padouch je divní a jeho plán nedomyšlený. Velmi pěkná je akce, kde honičky a jvačky jsou velmi atraktivní a zábavné. Nesmrtelný Jaws je nezapomenutelně stvárněn obrem Richardem Kielem, který předvádí nevýdané kousky a jako jediný zabiják se objevuje ve druhé Bondovce. ()

DominikV

Už od prvních záběrů jsem byl zmatený, než natěšený co bude dál. Akční scény mě nijak zvlášť nenadchly a vesmírné finále bylo sice velkolepé, ale tak trochu odkoukané ze Star Wars. ()

mortak

Kdyby to nemělo nic společného s Bondem, byla by to jen taková infantilní akční komedie. Jenže demence některých scén už volá do vesmíru - honička Benátkami (místo napětí tu jsou jenom dětské vtípky - rakev, milenci či projíždka po náměstí) a hlavně lanovka (smysl té scény mi uniká - je nelogická a stupidní) a závěrečná půlhodina připomíná svou dětskostí filmy režiséra S. Sommerse. Je tu sice pár bondovských scén (první setkání s Draxem, druhé setkání na lovu) a jedna solidní bitka (muzeum skla), ale jinak je Moonraker zákeřně vraženou kudlou do zad. Naštěstí se tvůrci do příštího dílu vyléčili. ()

campix

Opravdu nerad se opakuji, ale asi by stačilo pouze zkopírovat jakýkoliv komentář k bondovce s Rogerem Moorem v hlavní roli a ze 70tých let a dostaneme se ke stejnému výsledku. Moonraker se dá samozřejmě lehce odlišit, jelikož James Bond jde s dobou a v tomto jeho dobrodružství se bude potýkat z hlavním padouchem ve vesmíru. A budu se také opakovat s tím, že Roger Moore není mým oblíbeným bondem, technickým vychytávkám rozhodně čas ubral mnoho a bondgirl v tomto filmu mi přišla taková nějaká lehce zapomenutelná. Linie týkající se siláka ''Čelistí'' (ačkoli je nepřemožitelný) nabývá naprosto absurdních rozměrů a ani jeho konec mu u mě nezlepšil renomé. Zase jedna z těch horších bondovek. ()

Mol

MY GOD, WHAT'S BOND DOING? I THINK HE'S ATTEMPTING RE-ENTRY, SIR!! Tak Bond tady strouhá ty holky ještě ve větším počtu než kdy dřív, ale prostě film jako takový na vyšším levelu není. Neříkám, že bych se nebavil, ale už byly i lepší bondovky. Co potěšilo, tak byl kovová tlama, že nakonec pomohl Jamesovi a co nepotěšilo, tak byla laserová šou na konci filmu. WTF? Nějaký Star James Bond Wars? Ale jo bylo to alespoň úsměvné. ()

Radiq

Ježíši a kriste, kdo píše ty scénáře? Přežil bych ještě ty kraviny, co se děly na Zemi, ale co pak v tom vesmíru??? Každopádně musím zmínit dokonalou Shirley Basey a její úvodní song. ()

SoolenJV

Nebýt divného sci-fi finále s laserovou bitvou, tak je to velmi dobrá bondovka se zajímavým záporákem, skvělým přisluhovačem Jaws a spoustou vtípků, které neuměl žádný představitel Bonda trousit lépe než Roger Moore. A pak ten odkaz na Sedm statečných. ()

tom88

Pokračovanie pre mňa nepríliš vydareného snímku dopadlo ešte horšie. Sci-fi tiež príliš Bondovi neprospelo. Roger Moore nenadchne ničím. Záporák je total shitný a zase je tu ten nesmrtelný zlobor Richard Kiel, ktorého rozhodne mali pochovať v Agent, ktorý ma miloval. Dve hodiny sú opäť dlhá stopáž a nedopláca na to iba Moonraker, ale aj viaceré bondovky. Tento diel určite k obľúbeným patriť nikdy nebude. Za povšimnutie tu stoja možno len efekty, ktoré majú aj nomináciu na Oscara. 68% ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale