Vydejte se na oběžnou dráhu s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britsko-francouzského akčního filmu. Během přepravy je přímo z trupu Boeingu unesen nejnovější britský raketoplán Moonraker. Britská tajná služba proto povolá do akce agenta 007 Jamese Bonda. Ten se vydá napřed do Kalifornie, kde se raketoplány vyrábějí. Majitelem výrobní společnosti je francouzský magnát Hugo Drax, který Bonda vlídně přijme, avšak vzápětí vydá svým lidem pokyn ho zabít. Bond přežije enormní přetížení ve výcvikové centrifuze i pokus o atentát při lovu bažantů. Jeho další kroky směřují do Benátek, kde se vyrábějí skleněné komponenty pro Draxovu firmu. Tam 007 objeví laboratoř, ve které se kompletují kosmické satelity naplněné smrtícím nervovým plynem. Ty následně putují do Ria de Janeiro. James Bond se proto musí vydat na druhou stranu zeměkoule. To ovšem ještě není nic proti tomu, co jej čeká potom. Hugo Drax totiž připravil svérázný plán na způsob Noemovy archy. S několika desítkami vyvolených lidí chce odstartovat na tajnou vesmírnou stanici, nervovým plynem zlikvidovat veškeré lidstvo na Zemi a osídlit planetu „superrasou". A právě na oběžné dráze musí Bond – s pomocí americké agentky CIA Holly Goodheadové – lidstvo zachránit... (Česká televize)

Mylouch

Na 3* drží tenhle díl jenom výprava. Scénář sám nabízí v kontextu série málo, Frankenstein Zoubek je smutným pokračováním od minule, v dialozích ani v akci se překvapení nedočkáme, mdlé typy postav jsou slabé i hereckým podáním. 2-3* ()

andrii

Vesmírný kovboj s elegantní municí. Při plnění mise neopomene zahláškovat, přičemž zmíní i kultovní casablancovskou citaci. Lev salónů držící se zemské tíže, a když ne, sem tam si zalétne, proletí se nějakou tou vzdušnou romancí. Přiměřeně, přiměřeně dosahujete svých kvalit, Jamesi. V nažehleném obleku i ve skafandru. Na zemi, v oblacích, v kosmu. Rozdávat políčky protivníku, zlíbat nejednu dívku, ženu. Zahrajte to znovu, Rogere, pane nebeský. Se svět/l/icí po boku. ()

panMartin

Roger Moore je docela dobrý. Nadprůměrná a hlavně hodně vtipná bondovka. A ta sci-fi zápletka mě opravdu hodně bavila, stejně jako každá scéna s nezapomenutelným záporákem Zubem. Scény na vesmírné stanici se povedly a na svou dobu vypadají velmi dobře. ()

LeoH

Na začátku druhé desítky je z Bonda zavedená firma, která přesně ví, co zákazník očekává, a taky mu to naservíruje. Návrat oblíbeného padoucha „na četná přání v dopisech“ je jedním z dokladů téhle hry na jistotu. I Moore už si svou polohu dávno našel a teď ji jen cizeluje. Humor série s ním lehce zpubertálněl, což jistě prospělo dalšímu nárůstu fanouškovské obce. Plusem je emancipace ženských postav v souladu s duchem doby – schopné agentky v postavení aktivních partnerek s vlastní hlavou v přestřelce i ve svádění už nejsou výjimkou, ale pravidlem. Výsledkem je skoro bezchybný produkt, který spolehlivě splní svůj účel, pobaví, ale dech už člověku nevyrazí. Řekneme 70 %. ()

chelseaman22

Star Wars v podání agenta Jejího veličenstva aneb jak si poradit s chlapíkem honosícím se železným chrupem na orbitální stanici! 007 absolvoval cestu kolem světa a ještě dál za 20 hodin, přičemž stihl následující: v Riu se promenádoval v bílém kvádru z Harrods, v Benátkách si střihl cestu "po stopách synů Jakuba Skláře" a v řadě neposlední měl vrozený talent na řízení raketoplánu, a proto se zaletěl podívat, co za neplechy se kuje na odvrácené straně měsíce. 94% Celosvětový výdělek k 26. 7. 2014: $210,300,000, což je 6,19 násobek budgetu ()

Mrkvič

Jeden z nejvýraznějších Bondů. Čelisti, velká vesmírná bitva, kaskadérské kousky a honičy. K tomu ještě Mooreův vtip a vychází mi z toho pro mě nejpamátnější bondovka. Fakt mě paměť neklamala. Vtipu je tu dost a scény ve vesmíru jsou slušný. Na rok 1979 hodně slušný! ()

LadyPupu

"Pane Bonde, maříte veškerou mou snahu dopřát Vám zábavnou smrt. Proč jste přerušil zápas s mým ochočeným hroznýšem? - Zjistil jsem, že je na mě moc upnutý." James je sice ve formě, vtipu je tu dost, akce fajn, ale nějak mě to po x-tém shlédnutí nedostalo, tak jako dřív. I když akce v Benátkách je super, western vložka mě tou nadsázkou pobavila a Zub je klasik, je takhle bondovka spíš průměrnější. ()

lennyd

Když zapůjčí Američané svůj raketoplán Moonraker Britům, a ten je rovnou při převozu ukraden, zaplaví nejvyšší politická místa panika. Ihned je do akce vyslán nejlepší agent, James Bond, aby ztracený raketoplán našel a vrátil zpět. A když jsou podobně postiženi i Rusové, je zřejmé, že zločincem je tentokráte někdo jiný - a to zámožný finanční Hugo Drax, který sní o tom, že pomocí nervového plynu vyvraždí veškeré lidstvo na zemi, a nechá přežít jen několik pečlivě vybraných jedinců na tajné základně vysoko nad orbitou Země... Když mi dévédéčko vyplivlo půl hodiny před koncem, byl jsem na vážkách s hodnocením, ale přikláněl jsem se k mnohem vyššímu. Jenže teď se mi podařilo se na poslední půl hodinu dodívat, a lituji toho, že jsem to dělal. Sice chápu, že celý James Bond je kapku nadnesen, ale čeho je moc, toho je příliš. Závěrečná scéna by se hodila spíš někam do Star Wars (laserová přestřelka ve vesmíru mi opravdu moc nesedí), stejně tak jak James s doktorkou bravurně ovládají raketoplán. Navíc "procitnutí" a "oběť" největšího záporáka .. to už je fakt moc. S každým dalším dílem se začínám přesvědčovat, že Roger Moore nebyl úplně vhodná volba na roli britského agenta... ()

pytlik...

Už se Novotnému nedivím, že je takový spratek, přeci jenom, dostat roli druhého největšího padoucha v Bondovi, to by stouplo do hlavy i lidem daleko inteligentnějším. Prvním padouchem byl samozřejmě Kiel, u kterého mě fakt mrzelo, že ho režiséra nenapadlo natočit v koupelně. Zajímalo by mě totiž, co používá za zubní pastu, že má tak dokonalý chrup! ()

noriaki

Dobře, budu předstírat že na roli svůdného agenta Roger Moore pořád má. Budu lhát, že jsem nikdy neviděl Hvězdné války. A ještě ke všemu budu bez uzardění tvrdit, že mi nevadí komediální prvky. Takže co zbude? Necharismatický záporák s nejasnou motivací (stejně jako u marvelovských filmů, je tohle u posledních bondovek skoro trademark), zmatený a nijak napínavý scénář, a nakonec nevýrazná bondgirl. Kladů je jen málo a kdyby se neobjevil skvělý zabiják Jaws z minulého dílu, tak bych uvedl snad jen souboj o padáky. Tuším že není originální, ovšem určitě je parádně natočený. Á propos, ta scéna s ninjou se do filmu nedopatřením zatoulala z komisaře Clouseaua, nebo ji někdo myslel vážně? ()

haj

Asi nejkomediálnější Mooreova bondovka, ve které je humor občas až na hraně parodie. Celý film se odehrává ve smyslu - Bond jede na tohle exotické místo, aby se tam mohla odehrát akční scéna a pak na další a znova a znova. Jednotlivé části jsou povedené, ale jako celek to příběhově působí trochu nesouvisle. Ale i tak je film nadmíru zábavný a jedinou pro někoho hůře stravitelnou částí je závěrečná bitka v kosmu, která je po technické stránce na vysoké úrovni, ale přece jenom je na bondovku možná až moc přehnaná. Na druhou stranu Bond šel vždycky s dobou, Star Wars byly tehdy velkej hit, tak toho producenti úspěšně využili. Příjemný je návrat Richarda Kiela coby Jaws jako "nesmrtelného zabijáka", který komplikuje Bondovi život na každém kroku a přežije vše od pádu z letadla nebo vodopádu až po výbuch ve vesmírné stanici, Broccoli ho prostě nedokázal zabít. 7/10 ()

Krysa SPK

James Bond dobývá vesmír :-) Bondovka, ze které nadsázka jen prýští, ale IMHO stále v unosných mezích. Navíc vrátil se nejslavnější "padouch-poskok" Jaws. Jen ta Bond Girl je pro mne zklamání, neboť se opět s Jamesem rozcházíme - co se vkusu týče :-) ()

Compadre

Nejlepší bondovka vůbec! Roger Moore tady neskutečně hlásí a navíc má s přehledem nejhustší nepřátele co si pamatuju (samozřejmě v čele s Jawsem). No a ženský, ty tady má taky super... ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale