Život je ples (TV seriál)

Rodinný / Komedie

Česko, 2012, 15 h 16 min (Minutáž: 57–58 min)

Petr Slavík

Irena Obermannová

Petr Koblovský

Radoslav Brzobohatý, Adam Mišík, Lenka Vlasáková, Iva Janžurová, Daniela Kolářová, Petr Lněnička, Vilma Cibulková, Igor Bareš, Berenika Kohoutová, Květa Fialová, Stanislav Zindulka, Alena Vránová, Oldřich Vlach, Ladislav Trojan, Miroslav Etzler, Jana Zenáhlíková, Jiří Krampol, Josef Carda, Veronika Poláčková, Martin Eugen Kulhánek, Jana Štěpánková, Tomáš Hanák, Pavlína Mourková, Pavla Vojáčková, Michal Novotný, Matěj Hádek, Jitka Smutná, Lenka Zahradnická, Petr Vaněk, Stanislav Fišer, Jan Skopeček, Václav Knop, Lucie Benešová, Bohumil Klepl, Pavel Řezníček, Michaela Maurerová, Lucie Šteflová, Petr Meissel, Matouš Ruml, Vilém Udatný, Zdeněk Žák, Braňo Holiček, Pavel Kikinčuk, Petr Franěk, Alena Štréblová, Kryštof Rímský, Jana Bernášková, Anna Kulovaná, Ivo Niederle, Míra Nosek, Marian Roden, Jakub Stádník, Štěpán Krtička, Robert Nebřenský, Marie Drahokoupilová, Petr Pelzer, Barbora Mottlová, Jiří Knot, Vanda Chaloupková, Anna Suchánková, Radka Stupková, Michal Juřica, Otmar Brancuzský, Miloslav Mejzlík, Irena Máchová, Luděk Nešleha, Jitka Moučková, Lucie Domesová, Jaromír Meduna, Martina Bezoušková, Evženie Pfeifferová, Anna Kameníková, Petr Halberstadt, Jaromíra Mílová, Milan Kolek, Romana Goščíková, Šárka Vaculíková, Václav Faltus, Michal Zelenka, Martin Zahálka, Vladimír Čech ml., Jakub Štěpán, Martin Hejný, Vladimír Čech ml. (vyp.), Tereza Martinková

A mě to bavilo a nestydím se za to. V porovnání se všemi těmi "Růžovkami" a "Ulicemi" a bůh ví, jakými dalšími seriály z české dílny, které jsem si díkybohu raději nechala ujít, byl tenhle seriál zábavný, občas trošku přitažený za vlasy, ale měl myšlenku, několikrát mě dojal a závěrečné moudro jsem si vždy ráda vyslechla... a k tomu všemu jsem si oblíbila i písničku pana Suchého.(15.5.2012)

• Hrabovo

Poznání z tohoto seriálu: 1. Výborná herci, kterých je zde přehršle, neumějí hrát jinak než dobře i ve špatném seriálu. 2. Nejlepší z celého díla je píseň.3. Doteď jsem netušila, jak snadné je se změnit z arogantního blba na citlivého hezouna. 4. Berenika Kohoutová je opravdu krásná a ze sexy Vilmy Cibulkové lze vytvořit postavu asexuální protivné škatule.5.Opravdu si tvůrci myslí, že někdo uvěří tomu, že Angličanka se se svým českým partnerem znalým angličtiny raději baví česky (ovšem s roztomilým akcentem)???(1.8.2016)

Pro někoho "sračka" (fuj...!), pro jiného nic neříkající téma. Ale lidi, každý jednou zestárneme a musíme si uvědomit, že i senioři se chtějí bavit, žít důstojně podzim života. Proč to tedy nepřiblížit všem, bez rozdílu věku, třeba touto formou. Myslím, že se to docela povedlo, i herecké obsazení je vynikající.(23.1.2012)

• Merkin

Samostatných 5 hvězd za text Jiřího Suchého k písni Kdykoliv kdekoliv(soundtrack) Ten, kdo žije, tomu známo jest, že život má dlaň, ale taky pěst. A tou dlaní nás občas pohladí a jindy pěstí ránu zasadí. Život je někdy klenot, jindy šmejd a my už víme, že to tak má bejt. Život je tunel, kterým se řítí vlak a neví se kam a proč a nač a jak? Pan průvodčí nám změří krevní tlak a předepíše cestu do oblak. Zatím však ještě jedeme po zemi, šedej kmen si zdobíme růžemi. Co zmůže růže to dobře znám- voní i bodá jako život sám. Kdykoliv, kdekoliv, když slunce zajde a vyjde zas tak je to div. Kdekoliv, kdykoliv, vždy si mě najde to potěšení, že jsem živ.(odposloucháno)(3.3.2012)

• quixote

Vůči jiným, podobně nezvládnutým seriálům z produkce ČT (např. Cukrárně) je hodnocení tohoto dílka plus minus 45% opravdu až příliš milosrdné. Je až neuvěřitelné, jak se dá z námětu, který je sice dobrý, ale trestuhodně špatně uchopený a dokonale rozplizlý, vypotit celých 16 dílů. Kdyby se to sestříhalo do sedmi, bylo by to ažaž a aspoň by to mělo náznak spádu. Po odvysílání dopručuji deponovat v nejhlubším sklepě na Kavkách a zalít betonem.(17.2.2012)

• - V průběhu natáčení porodila Lenka Vlasáková syna Johana Antonína. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (rakovnik)

• - Nápad na námět scenáristce Ireně Obermannové vnukla příhoda, kdy při jedné ze svých cest strávila tři hodiny s paní, která jí vyprávěla o své práci pečovatelky v domově seniorů. (Olík)

• - Seriál měl nést původně název Elixír mládí, resp. Elixír života, později Veselý starobinec a také Třetí míza, pod kterým byl seriál zmíněn i v článku. (Willy Kufalt)