Život je ples (TV seriál)

Rodinný / Komedie

Česko, 2012, 16x57 min

Petr Slavík

Irena Obermannová

Petr Koblovský

Radoslav Brzobohatý, Adam Mišík, Lenka Vlasáková, Iva Janžurová, Daniela Kolářová, Petr Lněnička, Vilma Cibulková, Igor Bareš, Berenika Kohoutová, Květa Fialová, Stanislav Zindulka, Alena Vránová, Oldřich Vlach, Ladislav Trojan, Miroslav Etzler, Jana Zenáhlíková, Jiří Krampol, Josef Carda, Veronika Poláčková, Martin Eugen Kulhánek, Jana Štěpánková, Tomáš Hanák, Pavlína Mourková, Pavla Vojáčková, Michal Novotný, Matěj Hádek, Jitka Smutná, Lenka Zahradnická, Petr Vaněk, Stanislav Fišer, Jan Skopeček, Václav Knop, Lucie Benešová, Bohumil Klepl, Pavel Řezníček, Michaela Maurerová, Lucie Šteflová, Petr Meissel, Matouš Ruml, Vilém Udatný, Zdeněk Žák, Braňo Holiček, Pavel Kikinčuk, Petr Franěk, Alena Štréblová, Kryštof Rímský, Jana Bernášková, Anna Kulovaná, Ivo Niederle, Míra Nosek, Marian Roden, Jakub Stádník, Štěpán Krtička, Robert Nebřenský, Marie Drahokoupilová, Petr Pelzer, Barbora Mottlová, Jiří Knot, Vanda Chaloupková, Anna Suchánková, Radka Stupková, Michal Juřica, Otmar Brancuzský, Miloslav Mejzlík, Irena Máchová, Luděk Nešleha, Jitka Moučková, Lucie Domesová, Jaromír Meduna, Martina Gasparovičová-Bezoušková, Evženie Nízká, Anna Linhartová, Petr Halberstadt, Jaromíra Mílová, Milan Kolek, Romana Goščíková, Šárka Vaculíková, Václav Faltus, Michal Zelenka, Martin Zahálka, Vladimír Čech ml., Jakub Štěpán

Myslím, že téměř nikdo zde nerozumí televizní zábavě. Jejím posláním není suplovat úlohu kino-filmů, ale jistým kompromisem přitáhnout co největší spektrum diváků. V českém prostředí nikdy nevzniknou seriály jako Lost, Heroes, Prison Break nebo Boardwalk Empire.. a byl snad nekdo nekdy spokojen se seriály jako Horákovi na čt1 nebo s těmi břečkami co dávají na nově? myslím že ne.. Jsem velmi mile překvapen a jsem rád, že česka televize konecne zacala delat kvalitni praci.(23.1.2012)

Milé překvapení. Nečekal jsem, že mě tento seriál začne bavit, ale musím uznat, že výkony některých (nebudu záměrně jmenovat) představitelů jsou nadočekávání. Nelíbilo se mi "věznění" pana Brzobohatého. To měli tvůrci tohoto seriálu vynechat. Mezi hodně dobré scénky patří ty, jak se důchodci učí pracovat s internetem a dokonce se i registrují na facebook, nebo vyzkouší i marihuanu:-) Problémy mládeže s drogami a hraním automatů se zde také hodí a donutí diváka se zamyslet nad strastmi mladých lidí.(19.3.2012)

Nechápu, proč Vilma Cibulková vypadala starší než ve skutečnosti je. Tohle je přesně ten případ, kde je trestuhodně nevyužitý potenciál. Herci měli rozhodně navíc. Někteří v podstatě neměli ani pořádně co hrát. Epizody jsou nevyvážené. Nepotřebuji žádnou crazy komedii, která by byla přepálená, ale od tohoto seriálu jsem chtěla prostě víc. Neuškodilo by více šťávy. Tahle plejáda herců přece ještě nepatří do starého železa. Domovy důchodců nebo seniorů by neměly vypadat jen jako odkladiště lidí, které už nikdo nepotřebuje. Písnička, kterou zpívá Suchý se velmi rychle vrývá pod kuži a je pravdivá .(27.2.2012)

• DoneyGal

Kavčí Hory a Halleyova kometa. Vesmírný úkaz, který se v naší sluneční soustavě objeví vždy jednou za 75 let, lidé od nepaměti spojovali s určitou významnou událostí - někteří teologové dokonce tvrdí, že Halleyova kometa byla onou Betlémskou hvězdou, signalizující narození Ježíše Krista. Co víme určitě je to, že při jejím průletu v roce 1835 se narodil slavný spisovatel Mark Twain. Proto lidé vždy její návrat očekávali s velkou nadějí, ale i s velkými obavami - její světlo bylo pokládáno za cosi mýtického, nadpřirozeného. Nový seriál České televize ovšem do našich duší žádné světlo zřejmě nevnese. Naopak po vypnutí televizního přijímače po závěrečných titulcích zůstává pověstná černá obrazovka, doplněná smutkem, zmarem a pocitem beznaděje, že se opět něco nepovedlo. Již prvoplánově nezajímavý námět, dialogy bez jakékoliv invence, špatná kamera a střih, a režie, která naříká, úpí, skučí a běduje (Karel Čapek by jistě našel i mnoho dalších synonym). Jediným pozitivním citem (dá-li se to tak vůbec nazvat) je lítost nad Lenkou Vlasákovou, které velmi fandím a držím palce od počátků její kariéry. Že by podobně jako její seriálová kolegyně neměla dostatek hereckých nabídek? Nebo snad skutečně natolik věřila scénáři Ireny Obermannové, že vznikne cosi mimořádného? Těžko říci, avšak faktem zůstává, že starší ročníky diváků si dobře pamatují, jak první díly seriálů Jaroslava Dietla nebo V. P. Borovičky zaujaly již po prvních minutách příběhu. A Halleyova kometa nad Kavčími Horami? V roce 1985 byl natočen poslední Dietlův seriál Synové a dcery Jakuba skláře, v roce 1998 byl po dlouhé době natočen úspěšný Ranč U zelené sedmy a konečně v roce 2011 byly po mnoha letech natočeny výborné Čapkovy kapsy. Takže zase za třináct let ... ?(2.1.2012)

• EddieIron

Nejlepší na tomhle seriálu je bizarní spojení Pavlíček-Suchý,ústřední song je fakt pecka a zvyšuje hodnocení o jednu hvězdu.Jinak mám problém skoro se vším.Nějak nejsem schopen přijmout Danielu Kolářovou jako důchodkyni,ale to může být osobní dojem.Horší je ovšem,že mě v tomto seriálu vyvedla Vilma Cibulková z domněnky,že neumí hrát špatně,její ředitelka je opravdu podivné stvoření.Osazenstvo domova důchodců /pardon seniorů/ je klasické,takhle byla podobná zařízení představována už v dávných dobách,tvůrci si ovšem nemohli odpustit oběť komunismu,trochu se divím absenci příznivce režimu,ale možná se dočkám. Kdyby se ovšem děj odehrával pouze ve starobinci,mohlo vše dopadnout lépe.Vypadá to,jako kdyby se někdo zalekl toho,že seriál o stařečcích nebude nikoho zajímat,tak na to šel jako pejsek a kočička na výrobu dortu.Přihodí se mladý kluk,mladá rebelka,otravná babička,týraný dědeček,potvora snacha...zkrátka figur jako na orloji,až člověk neví,kdo je vlastně kdo a to ještě pořád čekám,jakou zásadní funkci bude mít v seriálu onen tajemný zahradník,pěstující trávu.Zkrátka a dobře nepovedená realizace docela dobrého námětu(13.2.2012)

• - Předobrazem babičky Josefíny Konrádové (Iva Janžurová) byla maminka scenáristky Ireny Obermannové. Paní Janžurová se s ní dokonce chtěla v rámci přípravy na roli sejít, avšak k tomu nedošlo. (tulen12345)

• - Seriál měl nést původně název Elixír mládí, resp. Elixír života, později Veselý starobinec a také Třetí míza, pod kterým byl seriál zmíněn i v článku. (tulen12345)

• - V průběhu natáčení porodila Lenka Vlasáková syna Johana Antonína. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (rakovnik)