Reklama

Reklama

Život je ples

(seriál)
Rodinný / Komedie
Česko, 2012, 15 h 16 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Petr Slavík

Scénář:

Irena Obermannová

Kamera:

Petr Koblovský

Hrají:

Radoslav Brzobohatý, Adam Mišík, Lenka Vlasáková, Iva Janžurová, Daniela Kolářová, Petr Lněnička, Vilma Cibulková, Igor Bareš (více)
(další profese)

Epizody(16)

Obsahy(1)

Seriál Život je ples vypráví příběhy hrdinů různých generací, kteří se potkávají ve skalickém domově seniorů, jako jeho klienti nebo zaměstnanci. Právě sem nastupuje nová klientka Rozárka Malá (Daniela Kolářová). Její zeť ji sem přiváží, aby zde v pohodlí přečkala rekonstrukci bytu. Postupně se ale ukazuje, že jeho vztah k Rozárce není tak hezký, jak se zpočátku zdálo. (Česká televize)

(více)

Recenze (73)

honajz 

všechny recenze uživatele

Zkušební projekce prvních dvou dílů. Nápad není špatný, má to velmi slušnou kameru a lokace, takovou zvláštní, tajemnou atmosféru, kterou nevím, jestli se podaří udržet, ale scénář a charaktery postav jsou jedno velké klišé, z dialogů bolí uši, a samotní herci hrají poměrně mizerně, spíše jako ochotníci. A to i tam, kde dialog není špatný, jen by potřeboval hereckým umem podpořit. Na kolena to sráží i hloupé pokusy o vtipy, které jsou spíše trapné (myš, přilepená bota) a určitá odtržitost od reality (vyhozené herečky neberou místo ošetřovatelky v domově důchodců, ale jedou do divadel okolních měst se pozeptat po práci; babičky se nebojí myši od počítače jako živého tvora, ale znám babičky, co normálně chatují, skypují, upravují fotky z mobilu, mmskují...) Kdyby to bylo více uvěřitelné, osudy těch lidí nešustily papírem a zůstala celá ta tajemná atmosféra, nebyl by to marný seriál. --- EDIT: Čeho jsem se bál, to se děje. Nápad dobrý, zpracování jak od ufouna. Papírem to šustí čím dál víc, to náš Honzík v osmi letech píše uvěřitelnější story, a ty vtipy! Tomu se může smát jen dement, pardon. ()

triatlet 

všechny recenze uživatele

Jestliže jsem se snažil bez předsudků kouknout na úvodní díl a Největší scénáristka Obermannová mě překvapila jak vtipem, tak zajímavou dramatickou linkou, a navíc mě zaujaly herecké výkony, tak 2. díl a v něm opakované rádobyvtipné rozcvičky, klišé se znovunalezeným otcem, hašteření o elektrickou kytaru a další výplně a vaty nejsou ani k smíchu a pokus o drama taky dokonale zazdily. Navíc shrnutí předchozího děje v úvodu bylo neskutečně patetické. ()

Reklama

duklak2 

všechny recenze uživatele

Milé překvapení. Nečekal jsem, že mě tento seriál začne bavit, ale musím uznat, že výkony některých (nebudu záměrně jmenovat) představitelů jsou nadočekávání. Nelíbilo se mi "věznění" pana Brzobohatého. To měli tvůrci tohoto seriálu vynechat. Mezi hodně dobré scénky patří ty, jak se důchodci učí pracovat s internetem a dokonce se i registrují na facebook, nebo vyzkouší i marihuanu:-) Problémy mládeže s drogami a hraním automatů se zde také hodí a donutí diváka se zamyslet nad strastmi mladých lidí. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 8/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Prostředí 2/10/// +hlas vypravěčky, herecká sestava musí oslovit nejednoho z vás a je zároveň pěkné, že se tvůrci a scénáristé snaží najít a napsat nějaké role (postavy) pro naši současnou nejstarší generaci herců -na druhou stranu je smutné, že starý člověk musí hrát postavu, která skončila tak jak konkrétně on sám by nikdy nechtěl (viz. Radoslav Brzobohatý, docela smutný to pohled), navíc je to celé natočené nějak pomalu, takové pomalé tempo vyprávění je ubíjející, smutné osudy jsou až příliš melancholické a díky tomu tak vypadá i celá nálada seriálu, nic radostného ani zábavného, několik hlášek z úst starší generace (Jiří Krampol) se míjí účinkem a takhle bych mohl pokračovat/// To je po dlouhé době poprvé co to u nějakého seriálu předčasně (po 4 dílu) vzdávám. Vždy i ty nejslabší seriály a ve vašich očích určitě i mnohem horší seriály dokáži dokoukat, tak u tohoto se do dost dobře nedá. Částečně za to může mnohem lepší nabídka jiných seriálů (viz. můj profil), to ale stejně nemá vliv na hodnocení tohoto seriálu, jen ho jasně pasuje na poslední místo momentálně rozkoukaných seriálů. Možná někdy až budu hodně starý a budu mít spoustu volného času tomu dám znovu šanci a možná pak i pochopím jak kvalitní a upřímný je tento seriál, ale obávám se že mladou generaci si tento počin nezíská./// Celkem 33%/// ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Některá moudra jsou k nepřežití. Scénáristické kličky také na pováženou (Nebeskáj ztratí matku, pak se dva díly opíjí, vykoná dobrý skutek a je vymalováno), docela by mě zajímalo, proč bylo tolik spolupracujících. Když už je člověk rád, že vidí po letech Jiřího Krampola v nějaké lepší roli, korunuje to rozhovorem, kde se honosí titulem zasloužilý umělec. Kdyby radši obsadili i tvář Marie Drahokoupilové, ne jen její hlas. To by byla aspoň odvaha. Pomalý, klasický televizní seriál, jakých jsme na obrazovkách ČT viděli dost. Už dost! ()

Galerie (212)

Zajímavosti (7)

  • V souvislosti se seriálem vyšla stejnojmenná dvoudílná kniha Ireny Obermannové. (Willy Kufalt)
  • : V 10. epizodě dává Rozárka Malá (Daniela Kolářová) své vnučce pětisetkorunu na svetr. Barva bakonvky je ale oranžová, což poukazuje na dvousetkorunu. (Willy Kufalt)
  • Seriál měl nést původně název Elixír mládí, resp. Elixír života, později Veselý starobinec a také Třetí míza, pod kterým byl seriál zmíněn i v článku. (Willy Kufalt)

Reklama

Reklama