Život je ples (TV seriál)

Rodinný / Komedie

Česko, 2012, 16x57 min

Petr Slavík

Irena Obermannová

Petr Koblovský

Radoslav Brzobohatý, Adam Mišík, Lenka Vlasáková, Iva Janžurová, Daniela Kolářová, Petr Lněnička, Vilma Cibulková, Igor Bareš, Berenika Kohoutová, Květa Fialová, Stanislav Zindulka, Alena Vránová, Oldřich Vlach, Ladislav Trojan, Miroslav Etzler, Jana Zenáhlíková, Jiří Krampol, Josef Carda, Veronika Poláčková, Martin Eugen Kulhánek, Jana Štěpánková, Tomáš Hanák, Pavlína Mourková, Pavla Vojáčková, Michal Novotný, Matěj Hádek, Jitka Smutná, Lenka Zahradnická, Petr Vaněk, Stanislav Fišer, Jan Skopeček, Václav Knop, Lucie Benešová, Bohumil Klepl, Pavel Řezníček, Michaela Maurerová, Lucie Šteflová, Petr Meissel, Matouš Ruml, Vilém Udatný, Zdeněk Žák, Braňo Holiček, Pavel Kikinčuk, Petr Franěk, Alena Štréblová, Kryštof Rímský, Jana Bernášková, Anna Kulovaná, Ivo Niederle, Míra Nosek, Marian Roden, Jakub Stádník, Štěpán Krtička, Robert Nebřenský, Marie Drahokoupilová, Petr Pelzer, Barbora Mottlová, Jiří Knot, Vanda Chaloupková, Anna Suchánková, Radka Stupková, Michal Juřica, Otmar Brancuzský, Miloslav Mejzlík, Irena Máchová, Luděk Nešleha, Jitka Moučková, Lucie Domesová, Jaromír Meduna, Martina Gasparovičová-Bezoušková, Evženie Nízká, Anna Linhartová, Petr Halberstadt, Jaromíra Mílová, Milan Kolek, Romana Goščíková, Šárka Vaculíková, Václav Faltus, Michal Zelenka, Martin Zahálka, Vladimír Čech ml., Jakub Štěpán
  • Hrabovo

Poznání z tohoto seriálu: 1. Výborná herci, kterých je zde přehršle, neumějí hrát jinak než dobře i ve špatném seriálu. 2. Nejlepší z celého díla je píseň.3. Doteď jsem netušila, jak snadné je se změnit z arogantního blba na citlivého hezouna. 4. Berenika Kohoutová je opravdu krásná a ze sexy Vilmy Cibulkové lze vytvořit postavu asexuální protivné škatule.5.Opravdu si tvůrci myslí, že někdo uvěří tomu, že Angličanka se se svým českým partnerem znalým angličtiny raději baví česky (ovšem s roztomilým akcentem)???(1.8.2016)

• Flack007

Ou bože. Něco tak nudnýho nemělo vzniknout. Ze začátku ucházející. Celkem i na dvě až tři hvězdičky, ale jakmile se tam objeví Krampol a jeho parta je to v trapu. Něco tak trapného jsem už dlouho neviděla. Škoda, ze začátku se to zdálo jako celkem fajn dobrej seriál, ale prostě díl od dílu to jde dolu.(15.4.2012)

A mě to bavilo a nestydím se za to. V porovnání se všemi těmi "Růžovkami" a "Ulicemi" a bůh ví, jakými dalšími seriály z české dílny, které jsem si díkybohu raději nechala ujít, byl tenhle seriál zábavný, občas trošku přitažený za vlasy, ale měl myšlenku, několikrát mě dojal a závěrečné moudro jsem si vždy ráda vyslechla... a k tomu všemu jsem si oblíbila i písničku pana Suchého.(15.5.2012)

• Merkin

Samostatných 5 hvězd za text Jiřího Suchého k písni Kdykoliv kdekoliv(soundtrack) Ten, kdo žije, tomu známo jest, že život má dlaň, ale taky pěst. A tou dlaní nás občas pohladí a jindy pěstí ránu zasadí. Život je někdy klenot, jindy šmejd a my už víme, že to tak má bejt. Život je tunel, kterým se řítí vlak a neví se kam a proč a nač a jak? Pan průvodčí nám změří krevní tlak a předepíše cestu do oblak. Zatím však ještě jedeme po zemi, šedej kmen si zdobíme růžemi. Co zmůže růže to dobře znám- voní i bodá jako život sám. Kdykoliv, kdekoliv, když slunce zajde a vyjde zas tak je to div. Kdekoliv, kdykoliv, vždy si mě najde to potěšení, že jsem živ.(odposloucháno)(3.3.2012)

• EddieIron

Nejlepší na tomhle seriálu je bizarní spojení Pavlíček-Suchý,ústřední song je fakt pecka a zvyšuje hodnocení o jednu hvězdu.Jinak mám problém skoro se vším.Nějak nejsem schopen přijmout Danielu Kolářovou jako důchodkyni,ale to může být osobní dojem.Horší je ovšem,že mě v tomto seriálu vyvedla Vilma Cibulková z domněnky,že neumí hrát špatně,její ředitelka je opravdu podivné stvoření.Osazenstvo domova důchodců /pardon seniorů/ je klasické,takhle byla podobná zařízení představována už v dávných dobách,tvůrci si ovšem nemohli odpustit oběť komunismu,trochu se divím absenci příznivce režimu,ale možná se dočkám. Kdyby se ovšem děj odehrával pouze ve starobinci,mohlo vše dopadnout lépe.Vypadá to,jako kdyby se někdo zalekl toho,že seriál o stařečcích nebude nikoho zajímat,tak na to šel jako pejsek a kočička na výrobu dortu.Přihodí se mladý kluk,mladá rebelka,otravná babička,týraný dědeček,potvora snacha...zkrátka figur jako na orloji,až člověk neví,kdo je vlastně kdo a to ještě pořád čekám,jakou zásadní funkci bude mít v seriálu onen tajemný zahradník,pěstující trávu.Zkrátka a dobře nepovedená realizace docela dobrého námětu(13.2.2012)

• - V průběhu natáčení porodila Lenka Vlasáková syna Johana Antonína. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (rakovnik)

• - Nápad na námět scenáristce Ireně Obermannové vnukla příhoda, kdy při jedné ze svých cest strávila tři hodiny s paní, která jí vyprávěla o své práci pečovatelky v domově seniorů. (Olík)

• - Natáčení probíhalo na zámku Slapy, v Litoměřicích, Mělníku, Berouně, Řevničově, na nádraží v Davli, letišti v Roudnici nad Labem a u léčivého pramene ve Svatém Janu pod Skalou. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (rakovnik)