Život je ples (TV seriál)

Rodinný / Komedie

Česko, 2012, 15 h 16 min (Minutáž: 16x57 min)

Petr Slavík

Irena Obermannová

Petr Koblovský

Radoslav Brzobohatý, Adam Mišík, Lenka Vlasáková, Iva Janžurová, Daniela Kolářová, Petr Lněnička, Vilma Cibulková, Igor Bareš, Berenika Kohoutová, Květa Fialová, Stanislav Zindulka, Alena Vránová, Oldřich Vlach, Ladislav Trojan, Miroslav Etzler, Jana Zenáhlíková, Jiří Krampol, Josef Carda, Veronika Poláčková, Martin Eugen Kulhánek, Jana Štěpánková, Tomáš Hanák, Pavlína Mourková, Pavla Vojáčková, Michal Novotný, Matěj Hádek, Jitka Smutná, Lenka Zahradnická, Petr Vaněk, Stanislav Fišer, Jan Skopeček, Václav Knop, Lucie Benešová, Bohumil Klepl, Pavel Řezníček, Michaela Maurerová, Lucie Šteflová, Petr Meissel, Matouš Ruml, Vilém Udatný, Zdeněk Žák, Braňo Holiček, Pavel Kikinčuk, Petr Franěk, Alena Štréblová, Kryštof Rímský, Jana Bernášková, Anna Kulovaná, Ivo Niederle, Míra Nosek, Marian Roden, Jakub Stádník, Štěpán Krtička, Robert Nebřenský, Marie Drahokoupilová, Petr Pelzer, Barbora Mottlová, Jiří Knot, Vanda Chaloupková, Anna Suchánková, Radka Stupková, Michal Juřica, Otmar Brancuzský, Miloslav Mejzlík, Irena Máchová, Luděk Nešleha, Jitka Moučková, Lucie Domesová, Jaromír Meduna, Martina Bezoušková, Evženie Nízká, Anna Kameníková, Petr Halberstadt, Jaromíra Mílová, Milan Kolek, Romana Goščíková, Šárka Vaculíková, Václav Faltus, Michal Zelenka, Martin Zahálka, Vladimír Čech ml., Jakub Štěpán, Martin Hejný

A mě to bavilo a nestydím se za to. V porovnání se všemi těmi "Růžovkami" a "Ulicemi" a bůh ví, jakými dalšími seriály z české dílny, které jsem si díkybohu raději nechala ujít, byl tenhle seriál zábavný, občas trošku přitažený za vlasy, ale měl myšlenku, několikrát mě dojal a závěrečné moudro jsem si vždy ráda vyslechla... a k tomu všemu jsem si oblíbila i písničku pana Suchého.(15.5.2012)

• honajz

Zkušební projekce prvních dvou dílů. Nápad není špatný, má to velmi slušnou kameru a lokace, takovou zvláštní, tajemnou atmosféru, kterou nevím, jestli se podaří udržet, ale scénář a charaktery postav jsou jedno velké klišé, z dialogů bolí uši, a samotní herci hrají poměrně mizerně, spíše jako ochotníci. A to i tam, kde dialog není špatný, jen by potřeboval hereckým umem podpořit. Na kolena to sráží i hloupé pokusy o vtipy, které jsou spíše trapné (myš, přilepená bota) a určitá odtržitost od reality (vyhozené herečky neberou místo ošetřovatelky v domově důchodců, ale jedou do divadel okolních měst se pozeptat po práci; babičky se nebojí myši od počítače jako živého tvora, ale znám babičky, co normálně chatují, skypují, upravují fotky z mobilu, mmskují...) Kdyby to bylo více uvěřitelné, osudy těch lidí nešustily papírem a zůstala celá ta tajemná atmosféra, nebyl by to marný seriál. --- EDIT: Čeho jsem se bál, to se děje. Nápad dobrý, zpracování jak od ufouna. Papírem to šustí čím dál víc, to náš Honzík v osmi letech píše uvěřitelnější story, a ty vtipy! Tomu se může smát jen dement, pardon.(14.11.2011)

• quixote

Vůči jiným, podobně nezvládnutým seriálům z produkce ČT (např. Cukrárně) je hodnocení tohoto dílka plus minus 45% opravdu až příliš milosrdné. Je až neuvěřitelné, jak se dá z námětu, který je sice dobrý, ale trestuhodně špatně uchopený a dokonale rozplizlý, vypotit celých 16 dílů. Kdyby se to sestříhalo do sedmi, bylo by to ažaž a aspoň by to mělo náznak spádu. Po odvysílání dopručuji deponovat v nejhlubším sklepě na Kavkách a zalít betonem.(17.2.2012)

Seriál z domova seniorů. Prý klišé na klišé ("takhle se přece moje babička / můj dědeček nechovají"), o ničem, o hloupostech, špatný scénář, špatné herecké výkony, špatné všechno. A přitom já už dlouho neviděl něco tak "normálního", ze života. Jistě, extrémně tolik takových domovů seniorů není (bohužel), a to už vůbec ne pro "běžné lidi", ale jestli se někomu nelíbí a zdá nesmyslný i např. ten kurz počítačů a Internetu, tak asi na žádném takovém nebyl. A i ukázání odpornosti chování páně podnikatelova nebo mrchy snachy ohledně p. Požára v celé své "kráse" je více než potřebné.(23.2.2012)

Je pravda, že vcelku nešlo o nic světoborného, ale pro mě to byl moc milý a příjemný seriál, u kterého jsem si odpočinul a docela se těšil na další pokračování. Fenomén stáří, potažmo problematika stárnutí, nemoci a smrti pojaté jako obyčejné příběhy obyčejných lidí, a hlavně žádné kopírování ani napodování americké škváry, což je v posledních letech téměř vzácné...(2.5.2012)

• - V průběhu natáčení porodila Lenka Vlasáková syna Johana Antonína. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (rakovnik)

• - : V 10. epizodě dává Rozárka Malá (Daniela Kolářová) své vnučce pětisetkorunu na svetr. Barva bakonvky je ale oranžová, což poukazuje na dvousetkorunu. (Willy Kufalt)

• - Natáčení probíhalo na zámku Slapy, v Litoměřicích, Mělníku, Berouně, Řevničově, na nádraží v Davli, letišti v Roudnici nad Labem a u léčivého pramene ve Svatém Janu pod Skalou. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (rakovnik)