Život je ples (TV seriál)

Rodinný / Komedie

Česko, 2012, 16x57 min

Petr Slavík

Irena Obermannová

Petr Koblovský

Radoslav Brzobohatý, Adam Mišík, Lenka Vlasáková, Iva Janžurová, Daniela Kolářová, Petr Lněnička, Vilma Cibulková, Igor Bareš, Berenika Kohoutová, Květa Fialová, Stanislav Zindulka, Alena Vránová, Oldřich Vlach, Ladislav Trojan, Miroslav Etzler, Jana Zenáhlíková, Jiří Krampol, Josef Carda, Veronika Poláčková, Martin Eugen Kulhánek, Jana Štěpánková, Tomáš Hanák, Pavlína Mourková, Pavla Vojáčková, Michal Novotný, Matěj Hádek, Jitka Smutná, Lenka Zahradnická, Petr Vaněk, Stanislav Fišer, Jan Skopeček, Václav Knop, Lucie Benešová, Bohumil Klepl, Pavel Řezníček, Michaela Maurerová, Lucie Šteflová, Petr Meissel, Matouš Ruml, Vilém Udatný, Zdeněk Žák, Braňo Holiček, Pavel Kikinčuk, Petr Franěk, Alena Štréblová, Kryštof Rímský, Jana Bernášková, Anna Kulovaná, Ivo Niederle, Míra Nosek, Marian Roden, Jakub Stádník, Štěpán Krtička, Robert Nebřenský, Marie Drahokoupilová, Petr Pelzer, Barbora Mottlová, Jiří Knot, Vanda Chaloupková, Anna Suchánková, Radka Stupková, Michal Juřica, Otmar Brancuzský, Miloslav Mejzlík, Irena Máchová, Luděk Nešleha, Jitka Moučková, Lucie Domesová, Jaromír Meduna, Martina Gasparovičová-Bezoušková, Evženie Nízká, Anna Linhartová, Petr Halberstadt, Jaromíra Mílová, Milan Kolek, Romana Goščíková, Šárka Vaculíková, Václav Faltus, Michal Zelenka, Martin Zahálka, Vladimír Čech ml., Jakub Štěpán
  • Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Prostředí 2/10/// +hlas vypravěčky, herecká sestava musí oslovit nejednoho z vás a je zároveň pěkné, že se tvůrci a scénáristé snaží najít a napsat nějaké role (postavy) pro naši současnou nejstarší generaci herců -na druhou stranu je smutné, že starý člověk musí hrát postavu, která skončila tak jak konkrétně on sám by nikdy nechtěl (viz. Radoslav Brzobohatý, docela smutný to pohled), navíc je to celé natočené nějak pomalu, takové pomalé tempo vyprávění je ubíjející, smutné osudy jsou až příliš melancholické a díky tomu tak vypadá i celá nálada seriálu, nic radostného ani zábavného, několik hlášek z úst starší generace (Jiří Krampol) se míjí účinkem a takhle bych mohl pokračovat/// To je po dlouhé době poprvé co to u nějakého seriálu předčasně (po 4 dílu) vzdávám. Vždy i ty nejslabší seriály a ve vašich očích určitě i mnohem horší seriály dokáži dokoukat, tak u tohoto se do dost dobře nedá. Částečně za to může mnohem lepší nabídka jiných seriálů (viz. můj profil), to ale stejně nemá vliv na hodnocení tohoto seriálu, jen ho jasně pasuje na poslední místo momentálně rozkoukaných seriálů. Možná někdy až budu hodně starý a budu mít spoustu volného času tomu dám znovu šanci a možná pak i pochopím jak kvalitní a upřímný je tento seriál, ale obávám se že mladou generaci si tento počin nezíská./// Celkem 33%///(13.2.2012)

Svoj názor píšem po odsledovaní 15 časti. Seriál ma zaujal svojím hereckým obsadením. Hrá tu generácia českých hercov na ktorých som vyrastal. No musím napísať, že tvorcovia aj keď vytvorili príjemnú atmosféru , určite nevyužili obrovský potenciál , ktorý im vznikol. Preto je toto dielo priemerné , aj keď som strávil 15 príjemných večerov. Dávam 55%.(17.4.2012)

A mě to bavilo a nestydím se za to. V porovnání se všemi těmi "Růžovkami" a "Ulicemi" a bůh ví, jakými dalšími seriály z české dílny, které jsem si díkybohu raději nechala ujít, byl tenhle seriál zábavný, občas trošku přitažený za vlasy, ale měl myšlenku, několikrát mě dojal a závěrečné moudro jsem si vždy ráda vyslechla... a k tomu všemu jsem si oblíbila i písničku pana Suchého.(15.5.2012)

• milaneg

Celé je to slabší průměr (i přes autorství kvalitní scénáristky, herectví spousty nových i zkušených hvězd,...). Škoda, že to bylo šité horkou jehlou a předpokládám, že zamýšlené jen jako výplň programu-myslím, že s ideou i hereckým potenciálem se z relativní ztráty času (diváků i tvůrců) mohl stát další nezapomenutelný český seriál, jakých není nikdy dost...!(24.4.2012)

• Kubi21

Dlouho jsem čekal a říkal si, že nebudu unáhlený a počkám. Teď už ale má trpělivost přetekla. Po slušném prvním dílu to nabralo úplně jiný směr. Vlastně žádný. Sledujeme pseudo osudy nějakých lidiček, kteří nejsou živoucími postavami, ale jen karikaturami, za což nemohou herci (doufám že paní Kolářová nepřišla s nápadem babičky tancující ve squattu), ale paní "vychvalovaná" scénaristka Obermannová. Prostě repliky a činy, které vkládá do svých postav mi přijdou až absurdní. Dobrá mohlo to být drama o čekání na smrt, anebo lehce ujetá komedie o nikdy se nevzdávajících důchodcích. Není to nic. Jednu jakžtakž slušnou scénu v každém díle zabije scénaristka a i pan režisér stupidními deseti dalšími. Velké velké zklamání a vypadá to, ža pověstný Damoklův meč užuž padá na český seriál. PS: Ta vychvalovaná píseň mi taky moc nesedí. Muzikálně mi to dost vadí a ani ten text, který je lepší než hudba, tak to moc nevytrhne.(13.3.2012)

• - Seriál měl nést původně název Elixír mládí, resp. Elixír života, později Veselý starobinec a také Třetí míza, pod kterým byl seriál zmíněn i v článku. (tulen12345)

• - Natáčení probíhalo na zámku Slapy, v Litoměřicích, Mělníku, Berouně, Řevničově, na nádraží v Davli, letišti v Roudnici nad Labem a u léčivého pramene ve Svatém Janu pod Skalou. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (rakovnik)

• - Předobrazem babičky Josefíny Konrádové (Iva Janžurová) byla maminka scenáristky Ireny Obermannové. Paní Janžurová se s ní dokonce chtěla v rámci přípravy na roli sejít, avšak k tomu nedošlo. (tulen12345)