Život je ples (TV seriál)

Rodinný / Komedie

Česko, 2012, 15 h 16 min (Minutáž: 16x57 min)

Petr Slavík

Irena Obermannová

Petr Koblovský

Radoslav Brzobohatý, Adam Mišík, Lenka Vlasáková, Iva Janžurová, Daniela Kolářová, Petr Lněnička, Vilma Cibulková, Igor Bareš, Berenika Kohoutová, Květa Fialová, Stanislav Zindulka, Alena Vránová, Oldřich Vlach, Ladislav Trojan, Miroslav Etzler, Jana Zenáhlíková, Jiří Krampol, Josef Carda, Veronika Poláčková, Martin Eugen Kulhánek, Jana Štěpánková, Tomáš Hanák, Pavlína Mourková, Pavla Vojáčková, Michal Novotný, Matěj Hádek, Jitka Smutná, Lenka Zahradnická, Petr Vaněk, Stanislav Fišer, Jan Skopeček, Václav Knop, Lucie Benešová, Bohumil Klepl, Pavel Řezníček, Michaela Maurerová, Lucie Šteflová, Petr Meissel, Matouš Ruml, Vilém Udatný, Zdeněk Žák, Braňo Holiček, Pavel Kikinčuk, Petr Franěk, Alena Štréblová, Kryštof Rímský, Jana Bernášková, Anna Kulovaná, Ivo Niederle, Míra Nosek, Marian Roden, Jakub Stádník, Štěpán Krtička, Robert Nebřenský, Marie Drahokoupilová, Petr Pelzer, Barbora Mottlová, Jiří Knot, Vanda Chaloupková, Anna Suchánková, Radka Stupková, Michal Juřica, Otmar Brancuzský, Miloslav Mejzlík, Irena Máchová, Luděk Nešleha, Jitka Moučková, Lucie Domesová, Jaromír Meduna, Martina Gasparovičová-Bezoušková, Evženie Nízká, Anna Linhartová, Petr Halberstadt, Jaromíra Mílová, Milan Kolek, Romana Goščíková, Šárka Vaculíková, Václav Faltus, Michal Zelenka, Martin Zahálka, Vladimír Čech ml., Jakub Štěpán, Martin Hejný

Je pravda, že vcelku nešlo o nic světoborného, ale pro mě to byl moc milý a příjemný seriál, u kterého jsem si odpočinul a docela se těšil na další pokračování. Fenomén stáří, potažmo problematika stárnutí, nemoci a smrti pojaté jako obyčejné příběhy obyčejných lidí, a hlavně žádné kopírování ani napodování americké škváry, což je v posledních letech téměř vzácné...(2.5.2012)

• Agatha

Opět seriál z jiného světa, ale tenktokrát se ani nedivím, co jiného od mimozemšťanky Obermannové čekat... Obávám se, že i dalších 15 dílů bude o ničem, ale uvidíme... Bohužel herci nemají co hrát, tím pádem ani stará herecká esa i neesa s protézami všeho druhu tu nejsou nic moc platná... Nebaví mě nad tímto dílem přemýšlet a tudíž se loučím...asi navždy.(3.1.2012)

• DoneyGal

Kavčí Hory a Halleyova kometa. Vesmírný úkaz, který se v naší sluneční soustavě objeví vždy jednou za 75 let, lidé od nepaměti spojovali s určitou významnou událostí - někteří teologové dokonce tvrdí, že Halleyova kometa byla onou Betlémskou hvězdou, signalizující narození Ježíše Krista. Co víme určitě je to, že při jejím průletu v roce 1835 se narodil slavný spisovatel Mark Twain. Proto lidé vždy její návrat očekávali s velkou nadějí, ale i s velkými obavami - její světlo bylo pokládáno za cosi mýtického, nadpřirozeného. Nový seriál České televize ovšem do našich duší žádné světlo zřejmě nevnese. Naopak po vypnutí televizního přijímače po závěrečných titulcích zůstává pověstná černá obrazovka, doplněná smutkem, zmarem a pocitem beznaděje, že se opět něco nepovedlo. Již prvoplánově nezajímavý námět, dialogy bez jakékoliv invence, špatná kamera a střih, a režie, která naříká, úpí, skučí a běduje (Karel Čapek by jistě našel i mnoho dalších synonym). Jediným pozitivním citem (dá-li se to tak vůbec nazvat) je lítost nad Lenkou Vlasákovou, které velmi fandím a držím palce od počátků její kariéry. Že by podobně jako její seriálová kolegyně neměla dostatek hereckých nabídek? Nebo snad skutečně natolik věřila scénáři Ireny Obermannové, že vznikne cosi mimořádného? Těžko říci, avšak faktem zůstává, že starší ročníky diváků si dobře pamatují, jak první díly seriálů Jaroslava Dietla nebo V. P. Borovičky zaujaly již po prvních minutách příběhu. A Halleyova kometa nad Kavčími Horami? V roce 1985 byl natočen poslední Dietlův seriál Synové a dcery Jakuba skláře, v roce 1998 byl po dlouhé době natočen úspěšný Ranč U zelené sedmy a konečně v roce 2011 byly po mnoha letech natočeny výborné Čapkovy kapsy. Takže zase za třináct let ... ?(2.1.2012)

Myslím, že téměř nikdo zde nerozumí televizní zábavě. Jejím posláním není suplovat úlohu kino-filmů, ale jistým kompromisem přitáhnout co největší spektrum diváků. V českém prostředí nikdy nevzniknou seriály jako Lost, Heroes, Prison Break nebo Boardwalk Empire.. a byl snad nekdo nekdy spokojen se seriály jako Horákovi na čt1 nebo s těmi břečkami co dávají na nově? myslím že ne.. Jsem velmi mile překvapen a jsem rád, že česka televize konecne zacala delat kvalitni praci.(23.1.2012)

Milé překvapení. Nečekal jsem, že mě tento seriál začne bavit, ale musím uznat, že výkony některých (nebudu záměrně jmenovat) představitelů jsou nadočekávání. Nelíbilo se mi "věznění" pana Brzobohatého. To měli tvůrci tohoto seriálu vynechat. Mezi hodně dobré scénky patří ty, jak se důchodci učí pracovat s internetem a dokonce se i registrují na facebook, nebo vyzkouší i marihuanu:-) Problémy mládeže s drogami a hraním automatů se zde také hodí a donutí diváka se zamyslet nad strastmi mladých lidí.(19.3.2012)

• - Předobrazem babičky Josefíny Konrádové (Iva Janžurová) byla maminka scenáristky Ireny Obermannové. Paní Janžurová se s ní dokonce chtěla v rámci přípravy na roli sejít, avšak k tomu nedošlo. (Willy Kufalt)

• - Natáčení probíhalo na zámku Slapy, v Litoměřicích, Mělníku, Berouně, Řevničově, na nádraží v Davli, letišti v Roudnici nad Labem a u léčivého pramene ve Svatém Janu pod Skalou. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (rakovnik)

• - Nápad na námět scenáristce Ireně Obermannové vnukla příhoda, kdy při jedné ze svých cest strávila tři hodiny s paní, která jí vyprávěla o své práci pečovatelky v domově seniorů. (Olík)