Život je ples (TV seriál)

Rodinný / Komedie

Česko, 2012, 15 h 16 min (Minutáž: 16x57 min)

Petr Slavík

Irena Obermannová

Petr Koblovský

Radoslav Brzobohatý, Adam Mišík, Lenka Vlasáková, Iva Janžurová, Daniela Kolářová, Petr Lněnička, Vilma Cibulková, Igor Bareš, Berenika Kohoutová, Květa Fialová, Stanislav Zindulka, Alena Vránová, Oldřich Vlach, Ladislav Trojan, Miroslav Etzler, Jana Zenáhlíková, Jiří Krampol, Josef Carda, Veronika Poláčková, Martin Eugen Kulhánek, Jana Štěpánková, Tomáš Hanák, Pavlína Mourková, Pavla Vojáčková, Michal Novotný, Matěj Hádek, Jitka Smutná, Lenka Zahradnická, Petr Vaněk, Stanislav Fišer, Jan Skopeček, Václav Knop, Lucie Benešová, Bohumil Klepl, Pavel Řezníček, Michaela Maurerová, Lucie Šteflová, Petr Meissel, Matouš Ruml, Vilém Udatný, Zdeněk Žák, Braňo Holiček, Pavel Kikinčuk, Petr Franěk, Alena Štréblová, Kryštof Rímský, Jana Bernášková, Anna Kulovaná, Ivo Niederle, Míra Nosek, Marian Roden, Jakub Stádník, Štěpán Krtička, Robert Nebřenský, Marie Drahokoupilová, Petr Pelzer, Barbora Mottlová, Jiří Knot, Vanda Chaloupková, Anna Suchánková, Radka Stupková, Michal Juřica, Otmar Brancuzský, Miloslav Mejzlík, Irena Máchová, Luděk Nešleha, Jitka Moučková, Lucie Domesová, Jaromír Meduna, Martina Gasparovičová-Bezoušková, Evženie Nízká, Anna Linhartová, Petr Halberstadt, Jaromíra Mílová, Milan Kolek, Romana Goščíková, Šárka Vaculíková, Václav Faltus, Michal Zelenka, Martin Zahálka, Vladimír Čech ml., Jakub Štěpán, Martin Hejný

Myslím, že téměř nikdo zde nerozumí televizní zábavě. Jejím posláním není suplovat úlohu kino-filmů, ale jistým kompromisem přitáhnout co největší spektrum diváků. V českém prostředí nikdy nevzniknou seriály jako Lost, Heroes, Prison Break nebo Boardwalk Empire.. a byl snad nekdo nekdy spokojen se seriály jako Horákovi na čt1 nebo s těmi břečkami co dávají na nově? myslím že ne.. Jsem velmi mile překvapen a jsem rád, že česka televize konecne zacala delat kvalitni praci.(23.1.2012)

Seriál z domova seniorů. Prý klišé na klišé ("takhle se přece moje babička / můj dědeček nechovají"), o ničem, o hloupostech, špatný scénář, špatné herecké výkony, špatné všechno. A přitom já už dlouho neviděl něco tak "normálního", ze života. Jistě, extrémně tolik takových domovů seniorů není (bohužel), a to už vůbec ne pro "běžné lidi", ale jestli se někomu nelíbí a zdá nesmyslný i např. ten kurz počítačů a Internetu, tak asi na žádném takovém nebyl. A i ukázání odpornosti chování páně podnikatelova nebo mrchy snachy ohledně p. Požára v celé své "kráse" je více než potřebné.(23.2.2012)

• rakovnik

Sci-fi o tom, kterak v luxusním domě pro seniory bojují čilí stařečci proti technicky zaostalé o třicet let mladší ředitelce, touží po kontaktu se světem přes internet a sepisují petice pro to, aby dostávali viagru, protože jsou lační po sexu. Nebýt roviny o zvláštním společenství v domově důchodců, jednalo by se o pěkný příběh ze současnosti o nadšených snílcích, jako je farář či manažer, či o vztazích v rozpadlé rovině. Oceňuji sestavu celé plejády hereckých legend a obdivuji jejich umění. Zároveň se mi potvrdilo, že Lenka Vlasáková či Igor Bareš jsou jim herecky na úrovni již nyní, ale třeba Berenika Kohoutová se má ještě mnohé co učit. Mrzí mě, že po skvělém úvodním dílu přišlo takové zklamání ze scénáristické neschopnosti a odtržení od reality. Nevím, ale domívám se, že v tomto seriálu se neshlédnou ani senioři, natož střední generace, tím méně mladí. Ani lístky na Divokého Billa je nemohou přitáhnout. Mišmaš pro nikoho. Bohužel, mě jako diváka již po několika dílech přitahuje atraktivnější Hydepark na ČT24...(30.1.2012)

• otík

aneb Jak se Česká televize snaží přetáhnout Nově diváka důchodce. Jistě není nic špatného na seriálu se známými herci v důchodcovském věku, ale když ČT vyhlásí snahu přitáhnout k televizi mladého diváka a střední generaci, přičemž dá v hlavním vysílacím čase seriál pro starší, tak nějak nevím, kde je chyba. I po druhém díle musím kostatovat, že jde o čistě průměrný seriál, který nikterak nevybočuje z průměrné seriálové produkce našich televizí.(9.1.2012)

Pro někoho "sračka" (fuj...!), pro jiného nic neříkající téma. Ale lidi, každý jednou zestárneme a musíme si uvědomit, že i senioři se chtějí bavit, žít důstojně podzim života. Proč to tedy nepřiblížit všem, bez rozdílu věku, třeba touto formou. Myslím, že se to docela povedlo, i herecké obsazení je vynikající.(23.1.2012)

• - V průběhu natáčení porodila Lenka Vlasáková syna Johana Antonína. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (rakovnik)

• - Nápad na námět scenáristce Ireně Obermannové vnukla příhoda, kdy při jedné ze svých cest strávila tři hodiny s paní, která jí vyprávěla o své práci pečovatelky v domově seniorů. (Olík)

• - : V 10. epizodě dává Rozárka Malá (Daniela Kolářová) své vnučce pětisetkorunu na svetr. Barva bakonvky je ale oranžová, což poukazuje na dvousetkorunu. (Willy Kufalt)