Život je ples

Rodinný / Komedie
Česko, 2012, 15 h 16 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Petr Slavík

Scénář:

Irena Obermannová

Kamera:

Petr Koblovský

Radoslav Brzobohatý, Adam Mišík, Lenka Vlasáková, Iva Janžurová, Daniela Kolářová, Petr Lněnička, Vilma Cibulková, Igor Bareš, Berenika Kohoutová (více)

Epizody(16)

Seriál Život je ples vypráví příběhy hrdinů různých generací, kteří se potkávají ve skalickém domově seniorů, jako jeho klienti nebo zaměstnanci. Právě sem nastupuje nová klientka Rozárka Malá (Daniela Kolářová). Její zeť ji sem přiváží, aby zde v pohodlí přečkala rekonstrukci bytu. Postupně se ale ukazuje, že jeho vztah k Rozárce není tak hezký, jak se zpočátku zdálo. (Česká televize)

Cesty timem

Život je ples..... tvl kam jsem to vlez? Příště bych to už stěží snes... Asi ani tenhle díl nedokoukám. Na tohle bych se snad chvíli mohl divat tak max. v důchodu abych to porovnal s realitou. Tak dobrý herci a taková bída a nuda až bych z toho umřel ještě před důchodem. Ne, vypínám! ()

montrose

Nic přelomovýho, ale asi pořád lepší, než ty hrůzy co nabízeli v "Souboji seriálů." Pokud konkurence nepřijde s nějakou novou peckou, tak to asi přežiju. ()

k.rakonos

Těžkou soudit dle jednoho dílu. Ale asi bychom si nalhávali, že z toho bude pecka typu Vyprávěj, nicméně proč také nenatočit něco i ze světa seniorů, když nás válcují veškerá média s kultem mládí. ()

Bajucha

Ano ano ano...možná jsem postižena svou profesí, ale seriál je opravdu výbornej, výborné herecké obsazení, skvělý nápad...a konečně se i v naší zemičce dostává do popředí senior, třeba se na ně náš národ konečně přestane koukat zkrz prsty a získá k nim i úctu, která stáří bezpochyby náleží. Vždyť senior nemusí vždy znamenat protivný, nevrlý a agresivní, i oni chtějí svůj svět, pochopení a činnosti, nechtějí se ubýjet stářím a to je v tomto seriálu krásně vyzdvyžené napovrch...a to se mi líbí...jen tak dál...První dva díly neměli chybu, uvidíme, jak na tom budou ty další...držím pěsti, ať stoupá hodnocení, i když zcela chápu, že to nebude seriál pro dvacetileté, ne že by nemusel, taky jsem a líbí se mmi, ale hold u mladého člověka stáří není populární, ale starší lidi to jistě ocení a třeba chytnou i novou jiskru a naději, že není všechno ještě ztraceno ;-)...po skončení seriálu je mi každé pondělí tak trochu smutno...Shlédla jsem opravdu poctivě kažý díl a mohu říci, že žádný nebyl podprůměrný...Velmi silně na mě působili problémy, na které zde bylo poukázáno...v rychlosti a jmenovitě: potřeba starších lidí (prarodičů) ze strany dětí a naopak, problematika týrání seniorů, nestarání se o jejich vlastní názor, lepší začlenění do moderního života, jejich splněná poslední přání a v neposlední řadě odvaha režisérů a scénáristů otevřít tak složitý problém, jako je euthanasie, kde vylíčení tohoto problému považuji za výborné a přínosné...děkuji, byl to pro mě krásný seriál ;-) ()

lineker

První dva díly byly celkem koukatelný. Ale pak šla úroveň o dvě třídy dolů. Jediný, proč se na to občas kouknu je postava starýho zapšklího komouše v podání pana Vlacha..ten mně fakt baví. ()

jancaD21

průměr..ale v rámci českých seriálů je to kvalitní průměr..a výkon herců? nejsou už nejmladší. takže s ohledem k jejich věku, dobrý. ()

mombasamomo

Nechápu proč je tento příjemný a koukatelný seriál podroben tak tvrdé kritice. Nedovedu si to vysvětlit jinak, než určitou předpojatostí. Dle mého názoru až na pár výpadků se jedná o poměrně vtipný seriál se zajímavou tématikou. ()

pupidup

divný, divný, moc divný....děj se mi zdá stupidní, přesto mě seriál nějak zvláštně uklidňuje...a zírám na něj. Je vlastně takovej pohodovej, trochu zidealizovanej...a já asi tu třetí hvězdu dávám za herecký koncert některých herců, bohužel tentokrát ne Ivě Janžurové, která je podle mého přímo trapná. Ale paní Štěpánková, Vránová, Kolářová, pan Zindulka, Vlach, ...také Lenka Vlasáková, to je prostě herecký koncert a tihle herci dokáží o cca 25% zvednout mizerný scénář. ()

P_Soar

Možná kdyby se scénáře ujal pan Suchý, mohlo jít o opravdu dobrý seriál. Takto je to spíš o tom, jak si autorka stáří představuje, než jaké opravdu je. Bohužel snad všechny postavy vyznívají znovu jen jako karikatury skutečných lidí, čímž je bezpečně dosaženo jejich neuvěřitelnosti. Největší problém však je již v samotném přístupu k tématu: seriál se tak zarputile pokouší sdělit, že staří lidé jsou vlastně ve všem stejní (což je i není pravda, ale spíš je), že výsledný dojem je nakonec přesně opačný. Taková "důchodcovská selanka" aneb blahosklonný pohled vstříc vlastnímu stárnutí. ()

KlarkaSY

Ani nevím proč, ale docela mě to chytlo, takový úplně ne stejný seriál, jako jsou teď všechny, prostě takový originální. A pěkná písnička k tomu. ()