Er je pětadvacetiletý zombie, pohybující se s ostatními oživlými mrtvolami v letištní hale rozděleného velkoměsta. Nepamatuje si své jméno, ani kdy a jak zemřel. Stejně jako ostatní nemá vzpomínky, nespí a živí se lidským masem. Právě proto je ve městě postavena vysoká zeď, oddělující svět živých a nemrtvých. Jedné výpravy dobrovolníků pro léky do prostoru, kde žijí zombie se zúčastní i dcera velitele lidské obranné jednotky Julie. Jsou napadeni zombie a Er ji před ostatními ochrání. Vytvoří se mezi nimi pouto a to ho začne měnit. Začíná plynuleji mluvit, plynuleji se i pohybuje. Přesto že je Julie ve světě lidí, stále na něj myslí. Er se za ní vydá a je jasné, že se víc a víc stává člověkem. Když Julii podruhé zachrání život, ostatním lidem i otci Julie začíná být jasné, že hlavním nebezpečím pro obě skupiny jsou kostňáci - další stadium zombie - a spojí se v boji proti nim. (TV Barrandov)

blackJag

Super námět, který se v závěru nepěkně přehřívá. Ono rozjezdy pro hvězdy jsou vždycky snadnější než ty proklaté dojezdy. Určitě to není první ani poslední případ, kdy slibný začátek nenašel ve svém závěru společného jmenovatele. 60% ()

zolo23

Veľkým plusom filmu je určite chémia medzi dvoma sympatickými hrdinami, celé je to natočené veľmi citlivo, režisér v žiadnej scéne netlačí na pílu. Ale to je tak všetko. Žiadna cool scéna sa nekoná a toho "očakávaného" vtipu čo sľuboval trailer tu niet. Samozrejme dievčatá budú nadšené a určite si prídu na svoje. Jeden z mojich očakávaných filmov roku 2013 mierne sklamal. ()

tommmy89

Očakával som oveľa horšie od tohto filmu, ako v skutočnosti predviedol. Už potom neskôr keď sa film rozbehol mi to prišlo trošku klišé, ale zo začiatku to malo výborný nábeh a všetko (ako ju doviedol do lietadla a nechcel ju pustiť naspäť domov). Ale v konečnom dôsledku môžem len poznamenať, že sa to konečne vyhlo hlúpemu Twilightu a Upírskym denníkom a tomu veciam podobným. Film bol dosť nekonvenčný, ale napriek tomu len priemerný. 3* ()

NDroo

Hodne dobry film, s genialnim napadem, bohuzel trochu pohrbivajici svuj potencial. Kdyz uz to najede na linku necekane, ale pote v podstate jasne, predlohy, tak by to mohlo tak podobne i skoncit. Za tento nedostatek (a dalsi drobnejsi) jen 75%. ()

jenik71

Horor ? Ne, nebál jsem se. Komedie ? Ne, nesmál jsem se. Romantika ? Nic zvlášť dojemného. Vlastně ani nevím, kam tohle přesně zaškatulkovat. Zpočátku to nevypadalo nijak moc přitažlivě, ale nakonec to byl docela zajímavý film. Zombíka, který má studené tělo, ale zato upřímné srdce, to jsem ještě opravdu neviděl. Žádný velký hit to jistě není, ale námět je to docela zajímavý a originální. ()

Babous

Tahle zombie verze Romea a Julie celkem příjemně překvapila, váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, je to rozhodně nadprůměrné, ale na začátku zdlouhavé. Pobavily mě narážky na původní Shakespearovo dílo - především tedy scéna na balkóně. A samozřejmě na rozdíl od originálu, tohle má SPOILER ALERT! celkem předvídatelný happy end. Herci jsou ale sympatičtí (Tereza Palmer je hezčí Kristen Stewart a Nicholas Hoult už byl výrazný v Single Manovi) a pár záběrů je skutečně vtipných. ()

toffy

Ono to bolo tak absurdne, az to bolo zlate a tu romanticku lasku som im tak zral, ze som sa na konci filmu prichytil s priblblym usmevom na tvari :)) ()

Firebug

Jako fanoušek zombie filmů jak klasických, tak těch moderních, jsem byl vážně nadšen. Film si nehraje na nic vážného a hned zkraje vykládá karty na stůl, aby každému divákovi bylo jasné, že jde na prvním místě o komedii a to vrstvení několika motivů jsem mu tak bez řečí žral. Líbilo se mi osvěžení zombie mytologie (vysvětlení, proč mají v oblibě mozky je perfektní) i její pozdější nabourávání. Bavil jsem u neobratných pokusech R balit holku, jako vystřižených s každé teen-romace-komedie a bez mrknutí oka jsem přešel i jistou (zde často zmiňovanou) podobnost s Twillightem a podobnými srajdamy, kde se dívenka zaláskuje do nějaké zrůdy. Zejména proto, že tady je to bráno s nadhledem a někdy téměř až sebeparodicky. Překvapivě nenásilně a vkusně je zneužit i motiv jedné z nejprofláklejších Shakespearových her a oceňuji i, když si film děla srandu ze sebe sama (mrk mrk songu Pretty Woman). Warm Bodies je snímek, který dovádí do extrému moderní tendence zombie filmů, jejich ústřední protagonisty polidšťovat a daří se mu to o dost více, než třeba legendárnímu Georgovi A. Romerovi v jeho Survival of the Dead a navíc jde o vcelku originální počin z ranku hororových komedií a já podobné ujetosti (třeba The Cabin in the Woods) pomrkávající na znalce hororů opravdu můžu. ()

skinny

Konečně jeden z filmů, od kterých jsem nečekala, že by se mi vryl pod kůži, ale vryl se :) Já se bavila. Pohádkově hororová zombie romance vyšla! Má to nápad, jiskru, akci, je to vtipné, originální, drsné, krvavé, napínavé, romantické, dramatické, melancholické doplněné pohodovým soundtrackem. Źádný přeslazený tvajlajt, herci jsou sympatičtí, příjemní, mezi ústřední dvojicí (připravte se na to, že tam hrají vlastně jen oni) to jiskři, Teresa mi vzhledem připomíná Kristen Stewart, naštěstí bloncka hraje mnohem lépe, je to supr čupr baba, John Malkovich je killer, asi celých 10 minut co je na scéně, a Nicholas Hoult se svými vtipnými monology, je natolik sladkej zombík, jehož mrtvolně modrým očím a výrazu opuštěného retardovaného kotěte prostě nejde odolat :) ()

Marty89

Snad první zombie film, který jsem viděl, ve kterém je "zombie problém" nějak vyřešen do konce. Za to si ode mě jedoznačně ty 4* zaslouží. ()

Rebbit

Tento snímek mě celkem pobavil, chvílemi mi připoměl film Fido kde jsou zombíci ochočení, ale proč by jsme je přeci jen měli pořád střilet do hlavy? Opět něco originálního a jak jsem tu někde četl, když se zamiluje upír, vlkodlak tak proč ne zombík??? 80% ()

LuciusWlk

Zdá se, že láska je prostě všelék. Jen doufam, že funcionáří VZP nepříjdou s láskou na recept za evropské ceny, tedy nejdrahší v evropě. Co se filmu týče, je to opravdu tak ujeté, až je to úsměvné. Nicméně, alespoň kousek něčeho zase tak neokoukaného. Ono je třeba to brát kapku více s nadhledem a nedopadne to nejhůř. Při současném upírsko-zombim boomu to nebude, myslím, poslední vlaštovka. ()

Andy_Ziky

Osvěžující podívaná, která naplnila mé očekávání. Trochu mě mrzí, že se "R" naučí z minuty na minutu dost slušně komunikovat a celkově chovat víc lidsky ve chvíli kdy potká Julli, ačkoliv je zhruba 5 minut před tím zmíněno, že ovládá jen pár slov, které ani nedokáže kompletně vyslovit. Kdyby byl film zaměřen víc na nějakou postupnou, fázovitou přeměnu, tak by určitě dostal něco víc do sebe. ()

sedm.1

Mrtví a neklidní je vskutku originální a nevšední podívaná, na jejíž pravidla je ovšem velice nelehké přistoupit. Zombie jsem si totiž doposud dokázal představit prakticky v jakémkoliv žánru, ale v romantickém filmu? No je prostě pravda, že než jsem dokázal skousnout celou tu absurdní myšlenku o zamilovaných zombíkách a jejich postupném polidšťování, uběhla dobrá polovina snímku. Nutno ale přiznat, že když jsem se pak konečně naladil na tu správnou, prazvláštní vlnu, dokázal jsem si to celé najednou užívat daleko víc a výsledný dojem nebyl nakonec vůbec špatný. A dokonce si dovolím tvrdit, že z celé té nepředstavitelně praštěné zápletky dokázal režisér ve výsledku vytřískat snad to vůbec možné maximum. O nějaké atmosféře, či snad funkčních emocích tu tedy rozhodně nehodlám diskutovat, přesto ale mají Mrtví a neklidní v sobě nějaké to neobyčejné kouzlo, kterým si mě nakonec získali a já jsem byl při závěrečných titulcích celej takovej přitrouble usměvavej a spokojenej. Ten největší podíl na mém konečném pozitivním pocitu vidím ovšem ve velice milém obsazení, v čele s opravdu hodně sympatickým Nicholasem Houltem, kterého velmi překvapivě skvěle doplňoval Rob Corddry a po počátečních rozpacích nakonec i Teresa Palmer, ti všichni totiž skutečně dokázali ten film hodně rozjasnit a zpříjemnit. Mrtví a neklidní je zkrátka hodně neobvyklá podívaná, o které jsem přesvědčen, že osloví diváky jen s hodně velkou tolerancí a otevřeností k nestandartním projektům a já osobně mohu jen konstatovat, že jsem si to i přes úvodní zdrženlivost a skepsi nakonec poměrně slušně užil. ()

slovan1

Originální, jednohubkovské, zvláštní... Když jsem šel do tohohle filmu, očekával jsem více srandy. Což se mi nesplnilo. Jedna se spíše o jakesi podivné drama, které je sem tam prošpikováno humornými scénami. Příjemně překvapen jsem byl z Nicholase Houlta, kterého jsem snad ještě neviděl a o to více se mi líbilo jak zvládl zahrát zombíka. Teresa Palmer bez debat kočka. ()

Kejdlo

Zombie romance, která neurazí a ani výraznější nenadchne. Bejt to humornější, nemám problém přidat na hodnocení a užít si to daleko více :) 6/10 ()

BMAJTZ

Zručně natočená zombie romance, to je asi tak všecno co se k tomu dá říct. Jinak po stránce námětu mi to přišlo špatné. Tačalo to upíry, pokračovalo vlkodlaky a teď jsou na řadě zombie. Další hororová bytost zničena. Nicméně připouštím, že ten film není vyloženě špatný, je divný je ujetý, ale není špatný a už nikdy v životě se na něj nepodívám. Mimochdem na můj vkus se to bere až moc vážně, měli přidat na komediálnosti. ()

Reanimated

Čekal jsem větší řachandu, protože tu byl potenciál na opravdu srandovní scénky. Nakonec je to "jen" milá zombie variace na Romea a Julii... ()

Comics.jto

ŽIVÝ MRTVÝ , ROMANTIKA A KOMEDIE 🧟‍♂️ 💌 😆 . Film který vypadal že bude dělat destrukci zombie filmů, ale to se děje jen ze začátku, ale jsou tu zajímavé myšlenky. Např. Normální mysl v zombie těle, pojídání mozků - čímž berou těm lidem osobnost a vzpomínky aby se aspoň na chvíli cítili jako lidi či měli něco jako sny. Pak když to vše zdají tak si sundají maso a stanou se kostňáky. A pak myšlenka znovu roztlučení srdce. . Ale nakonec je to spíš parodie na [R]omea a [July]i a je tu na to pár povedených momentů. R je zombík co se zamiluje do July a snaží se jí to nějak ukázat a navázat s ní vztah i když je v mrtvém těle (celkem nekrofilie naruby lmao). A July je dcera vůdce přeživších, trošku klišovité. Tato část je docela natahovaná a jak se to nakonec vyvine si zjistite sami.  .  Přestože film není tolik filmařsky kvalitní tak těmito prvky je zábavný na sledování a vzniknou vtipné situace u nichž není trapný humor. I když je to občas hloupé.  .  Celkově 6/10  💚💚💚❌❌ ()