Er je pětadvacetiletý zombie, pohybující se s ostatními oživlými mrtvolami v letištní hale rozděleného velkoměsta. Nepamatuje si své jméno, ani kdy a jak zemřel. Stejně jako ostatní nemá vzpomínky, nespí a živí se lidským masem. Právě proto je ve městě postavena vysoká zeď, oddělující svět živých a nemrtvých. Jedné výpravy dobrovolníků pro léky do prostoru, kde žijí zombie se zúčastní i dcera velitele lidské obranné jednotky Julie. Jsou napadeni zombie a Er ji před ostatními ochrání. Vytvoří se mezi nimi pouto a to ho začne měnit. Začíná plynuleji mluvit, plynuleji se i pohybuje. Přesto že je Julie ve světě lidí, stále na něj myslí. Er se za ní vydá a je jasné, že se víc a víc stává člověkem. Když Julii podruhé zachrání život, ostatním lidem i otci Julie začíná být jasné, že hlavním nebezpečím pro obě skupiny jsou kostňáci - další stadium zombie - a spojí se v boji proti nim. (TV Barrandov)

drake31

All you need is love dum dum dum. Príjemný to film, ktorý ťaží hlavne s netypického námetu ktorý je mixnutý klasickým romantickým klišé ohľadne iného sociálneho stavu, alebo živočíšnej formy (?). Jonathan Levineovi niet prakticky čo vytýkať. Je pravda že trošku "akčnejší" záver by bol viacej zaujímavejší, ale a druhú stranu to obmedzenie ratingom je celkom slušne využité. Poteší aj cast, poteší aj humorná stránka filmu, poteší aj celková atmosféra - ten pozitívne feeling je naozaj prospešný a robí svoje. Celý tento film poteší a nemám žiaden dôvod sa mu vyhýbať ani v budúcnosti. 85% ()

VanTom

Romantická teenage blbinka v "twilightovském" stylu (dokonce i ta holka v hlavní roli výrazně připomíná Kristen Stewart). Zombie se vůbec nechovají jako zombie, spíš jako zmatení retardi s vadou řeči, jenže vtipných situací je tak málo, že zdlouhavé poznávání (pojaté jako jedna písničková montáž za druhou) začne nudit už po čtvrt hodince. Podivný akční závěr to nevylepšil, ale aspoň odsýpal. ()

Mishqo

Veľmi pekný, netradičný, romantický zombie film doplnený pohodovou hudbičkou. Áno, slovo romantický vidíte správne. Tiež som si nikdy nemyslel, že ho použijem v spojení so slovami "zombie film". Odporúčam ;) ()

Terzeus

Dekonštrukcia zombie tematiky. Nemusí to vyložene znamenať zlú vec, práve naopak, vážne zásahy do tradičných fikcií môžu niekedy len rozvinúť ich komplexnosť a mnohotvárnosť. Bohužiaľ, väčšina ľudí pozná skôr negatívnu stránku takéhoto zasahovania (viď dekonštrukciu upírov v Twilighte). A Warm Bodies? Taký zombie Twilight, Jonathan Levine si akoby neuvedomil, že vážne deformácie zavedených konvencií si vyžadujú aj vážne angažovanie samotného tvorcu v tom aby to nepôsobilo nemiestne, trápne a hlavne aby to nebolo cieľom haterov. Warm Bodies na tom nie je až tak zle ako mohol byť ale stále to je mega omyl. Som ochotný pripustiť myšlienku, že zombie sa zamiluje, som ochotný pripustiť myšlienku, že existujú ešte horší zombíci, ktorí len zabíjajú a vyzerajú akoby ich animovali v roku 1992. Čo však nie som ochotný pripustiť je stočiť takéto konflikty v tématike do žánru romance. A to nezachráni ani zopár kvapiek krvi. Už len samotná narácia a sledovanie myšlienok hlavného hrdinu pôsobí tak ukecane ako by to bol ten najzamilovanejší romanťák pod slnkom, horšie je keď si Levine tieto žánre nemiestne spája dohromady a celé to pôsobí ako nekonzistentná blbosť, ktorú ortodoxný zombie geek bude skôr nenávidieť ako milovať. Podľa toho vyzerajú aj herecké efekty. Zrejme si celé obsadenie po celý čas kládlo otázku, čo majú vlastne hrať, či skôr, hráme v horore, trileri či romantickom filme? Ach, keby to bolo jasné z finálneho produktu, bol by som rád. Tak nevyladenú, seriózne chaotickú, seba neuvedomelú snímku ako stvoril Levine, už snáď v snahe o revitalizáciu zombie tematiky neuvidíme. 35% ()

Blue.Poison

No co k tomu říct..? Stmívání se zombies, přesně podle očekávání. V hlavní roli blond Kristen Stewart - ano, opravdu jsou si podobné, jen tato milovnice neklidných zrůdiček občas pohne mimickými svaly. Zaláskovaní nemrtví působí směšně, příběh je těžká červená knihovna. Naštěstí lze některé scény chápat jako nadsázku, takže ve výsledku ne až taková twajlajt shit sága. ()

Sany33

Veľmi ťažko sa mi hodnotí film, ktorý obsahuje viac žánrových fáz ako jednu, pretože v iných filmoch som to maximálne hateoval. Ale čuduj sa svete vo Warm Bodies mi to vôbec neprekáža, postupná dávka či už romantiky, akcie, hororového napätia alebo vtipných komediálnych scén je tak geniálne podávaná. že nemôžem urobiť nič iné iba zatlieskať. Popravde som sa tomuto filmu dosť vyhýbal, lebo vzťah človeka a zombie to už je aj na mňa moc ale našťastie to režisér a scenáristi doriešili ale to by som už veľa prezradil tak teda za mňa už iba 88%. ()

zdenny

Dost se mi líbila tato romance pro huberťáky a adolescenty. Mimo jednoduchý a zábavný děj hodnotím především humanistickou myšlenku, že v každém člověku je něco dobré – jen je třeba to probudit. A také, že člověk by se neměl hodnotit jen podle zevnějšku anebo podle skupiny, ze které vzešel. ()

lykan9

Jeden z nejlepších romantických filmů, co jsem viděl, a to já je nerad :-) Díky tomu, že tato romanťárna je zasazená do zombie prostředí, tak získává velmi na síle a člověk velmi brzy zapomene, na spoustu nedotažeností a vlastně na to, že téma je již minimálně stokrát zpracované v jiném provedení. Warm Bodies je skvělou volbou pro muže, když se ženou chtějí shlédnout a film a její volbou je něco romantického. Mimo to místy je film velmi humorný. Best to sice není, ale tenhle film se drží kvalitou velmi vysoko. ()

klima777

Vlastně to není příliš zábavné. Marionova kniha je vstřebatelná i pro čtenáře, kteří nejsou součástí emo subkultury (btw: vědí "emaři", co znamená pojem subkultura?), film (IMHO) nikoliv. Nevýrazný počin. Tudíž čekám na Gallowwalkers. Už dlouho... ()

Sklepkan

Vtipné, svěží, romantické tak akorát a spousta sympatických zombíků...Osobně je pro mě vítězem přisprostlý Marcus :)"...Bitchies, man..." 69% ()

Lukyn007

Fajn, když si odmyslím, že zombie se prostě vyléčit nedá, je to vážně skvělej film. Hezky napsaný a hlavně zahraný!!! 90% ()

Avari.73

Říkal jsem si, že to bude odpad, ale celkem to překvapilo. Sice mě irituje, že se tu snad tlačí další norma a to nekrofilie, přesto se mi to celkem líbilo díky originálnímu humoru, sympatickým postavám a soundtracku. I když je film úmyslně stupidní, tak mu nemohu dát vyšší hodnocení - upíři už nejsou upírama, vlkodlaci vlkodlakama nebo zombie zombíkama. Hrozná to dnes doba. Průměr je tak akorát. ()

Autogram

Ako si nájsť pekné nezadané dievča? Zožrať jej aktuálneho partnera. Najlepšie aj s mozgom, tak sa dajú získať všetky spomienky na ich spoločné chvíle... Ultra-blbina, ale čo nové ponúknuť dnešnej twilightovej generácii, do čoho zabaliť romantiku, aby to nevyzeralo ako červená knižnica pre dôchodcov? Autori sa chytia už úplne všetkého, ako v tomto srandovnom horore o hĺbavom nemŕtvom filozofovi a živej kráske bez predsudkov. Ich spoločné chvíle ponúkajú dosť vtipných situácií (mŕtvolné chodenie, hudba, jedlo, vyzliekanie, pretty woman), takže výbuchy smiechu vytiahnu film oveľa vyššie, ako som na začiatku očakával. Inak dej je celkom jednoduchý až hlúpy, prestrelky slaboduché a z efektov stoja za zmienku len nájazdy kostlivcov, emo-líčenie sa nepočíta. ()

Zagi20

Zombie twajlajt ?? Film kde zpracování jasně předčilo námět. Příběh je hloupá báchorka o lásce kterou jsme mohli vidět už stokrát. Ale napsané a zrežírované je to moc pěkně, obzvláště se povedly ty vnitřní dialogy hlavního zombíka. Spousta milých vtípků, efektní práce s kamerou a kvalitní soundtrack mě přesvědčili o těch 4 hvězdách. ()

kklepkaa

Jo je to shit, ale je to vtipný. Evidentně ani tvůrci to nebrali příliš vážně a hle ve výsledku to funguje a člověk se i baví. Jo je to přitažený za vlasy... ale tohle se ani na pět minut nedá brát vážně. ()

dragon94

Tento film by mnozí mohli ( a také to dělají) přirovnávat k twilightu... Ovšem to je naprostá blbost to už byste každý film o lásce mohli přirovnávat k Twilightu ... Mrtví a neklidní je celkem zajímavý komplet hned několika žánrů ... Hlavním motivem příběhu je zakázaná láska .. zombie potká dívku a začnou se v něm probouzet city a jiné vlastnosti .. a jejich láska nakonec dovede přivést zpět celý svět... Samozdřejmě je to celý v podstatě klišé .. ale já proti tomu osobně nic nemám ... film mě bavil bylo ta zajímavé mnohdy i vtipné a bylo to krásně romantické .. a hlavně ikdyž to všechno bylo něco co už sme někde viděli .. tak to bylo zabaleno do originální krabice ať si to je klišé od začátku do konce .. ale takhle poskládaný sme to ještě nikdy v životě neviděli...a tím je ten film vlastně originální :-) .. je pravda že to někdy fakt působí jako Twilight .. ale tento film má obrovské kvality .. nesnaží se být hitem ale ve svém žánru naprosto vyniká :-) a herecké obsazení je taky celkem pěkné . navíc během filmu zazní pár pěkných skladeb :-) no zkrátka "eR" si u mě vybojoval 4* 70% .. A vážně moc doporučuju lidem co mají rádi romantiku a zombie vtípky :-) .. no a taky těm co mají rádi Twilight. Tenhle film je prostě cool :-). ()

Evandulik

Dobrí herci. Fajn námet, taký bláznivo uletený. Počúvateľný soundtrack. Čo mu chýba? ISKRA! Bez nej len obyčajný film. Veľká škoda, nevyužitý potenciál podľa mňa. ()

Puyi

Ale jo, to by šlo, takhle by to šlo. Překvapivě velmi příjemná komedie, myslím, že musí takto zapůsobit na povícero diváků. A to i v dnešní době, kdy zombík už nikoho nemůže moc překvapit, tak tady, troufám si tvrdit, překvapí častokrát a to nejen se spoustou vtipných scén. Dobré postavy, celkem solidní obsazení... S fousem za 4. ()