Quen11

Paráda. Denzel si to dáva... bez jediného výstrelu. Človek po tomto filme zistí, aký má v garáži arzenál. Poteší brutálna akcia, dusná atmosféra, dialógy, Hit-Girl a Marton Csokas, ktorý si svoju postavu vychutnáva. Niekde v strede to začne trochu pokryvkávať, ale finále všetko zachraňuje a povznáša "The Equalizer" na nadpriemerný akčný film. ()

ywo666

Taká zmes Taken, John Wick, Sám doma a McGuyvera. Denzel na staré kolená točí dobré akčné filmy. Aj tu ukazuje, že je pán herec. Jeho postva ma fakt bavila. Aj záporáci sú solídny. Škoda, že akcie bolo pomenej. Kopec scén sa stali mimo záber, čo je škoda. Chvalabohu ma bavili aj neakčné scény, takže som to celé príjemne prežil. John bol ale lepší. 75%, 4* ()

elanius

(143/2014) / Pre niekoho sústredená atmosféra, pre niekoho nuda. Equalizer hrá trošku na efekt. Mám rád ultimátnych hrdinov, Denzelovi ale predsa len sadnú trošku "ludskejšie" role. Training Day to už nikdy nebude a z mojho pohľadu Fuqua nedosahuje nadpriemer už dlhšie. (5/10) ()

venison

Vím, že se to řadě lidem celkem dost líbilo, ale na mě to stejný dopad nemělo.. Denzel nějak poslední dobou není už co býval a hodí se lépe do filmu ve stylu „Nezastavitelného“.. Začátek takový pomalý, nudný a divňoušský až jsem přemýšlela, že nedokoukám.. Pak se celkem svižně začalo zabíjet, ale řádná řeznická podívaná neproběhla a zápletka se taky neměla z čeho rozmotávat nebo zamotávat.. Prostě ten film proběhl, já ho nenásilně zvládla dokoukat, ale absolutně jsem si z něj nic neodnesla.. Šlo to zmáknout daleko lépe.. ()

Phietros

Naprosto senzační podívaná! Denzel boduje na plné čáře a podává opět vyjímečný výkon! O filmu jsem si nic nepřečetl, stačí když tam hraje Washington a vždy je to kvalitní film! Tady jsem byl prvních 20 minut na vážkách o co se vlastně jedná a jakým stylem se bude film odvíjet. Když přišla scéna, kdy příjde za ruskými bosy s nabídkou odkoupení jejich děvky a ty ho pošlou do háje i s pěnězma se slovy: dědušku:D bylo hned jasný o jakej film se jedná. Je to kolotoč plný akčních bojů, ruské mafie a zkorumpovaných policistů, ale hlavně skvěle zahrané ze strany Denzla-tyhle role mu opravdu sedí. A zápletka? O tu tady až tolik nejde, užijte si likvidaci ruských bossů pěkně zblízka.. 85% ()

Pavlínka9

Denzel Washington si u mě posledních cca 10 let vysloužil velikou chválu za přesně tyto postavy :) To mi na něj sedí a jeho skvěle se koncentrující obličej, kdy vůbec netušíte, co se mu honí v hlavě se k tomu skvěle hodí :) Film má vynikající hudbu, zpomalených záběrů je tam až zbytečně moc, ale jeho "vteřiny" a bojové scény jsou grandiózní :) Moretz jako "ruská holčina pro všechno" je skvělá :) Nejsem zrovna fanda akčních trháků, ale tohle je film, u kterého se mi díky zvukovým efektům při likvidování jakýkoliv osob zvedal žaludek, jelikož jsou tam takové zvuky, které opravdu nechci slyšet - ať už se jedná o vrtačku, pilu apod...Několikrát jsem sundala sluchátka....Stačil mi v tu chvíli obraz :D :D Zvukově za mě za 5*, ale celkově 4* dávám spíše slabší, jelikož postupem času o daný film u mě opadal zájem a zpočátku velice pomalý rozjezd bych v tomto případě uvítala držet stále ve stejném duchu :) Ta soustředěnost a koncentrace :) To byla bomba :) ()

mikestiff

I John Wick by se mohl stydět, protože Denzel nedělá chyby a likviduje jednoho rusáka za druhým. Je to hooodně odlehčená podívaná, ale někdy je fajn vědět, že se o svého hrdinu nemusíte bát :) ()

noriaki

Zdá se mi to, nebo je Robert tak trochu sociopat? Takové likvidace by asi mohl trénovaný člověk provést, ale určitě by je nemohl jen tak s ledovým klidem ustát. V roce 2014, jen měsíc po sobě přišly do kin dva filmy o vysloužilých zabijácích. Oba oplakávali mrtvou manželku, oba se potýkali s ruskou mafií a oba disponovali smrtící efektivitou. Johnu Wickovi jeho um věřím, protože působil jako extrémně schopný profesionál. Bohužel Robert McCall už překročil čáru oddělující smrtelníky od nadliských postav. Kdyby scénář chtěl, mohl ho poslat vyrubat třeba celý kartel Sinaloa. Méně uvěřitelné by to nebylo. Na oku lahodící akci vyhrál John Wick o parník, na herecké výkony je na tom o trošku lépe Equalizer. Denzel Washington nemá ve zvyku zklamávat a Marton Csokas je záporák jako ze samotného pekla. ()

mab

Nenáročný film, ale ve svém žánru to lepší. Žádné přehnané utápění se hlavního hrdiny v alkoholu, vzpomínkách ala Poslední skaut. Filmu bych vytkl pomalou a rozvláčnou první půlku, ta byla na horší tři hvězdičky, jak ale na scénu přišel Nikolaj, začalo to mít spád, takže za zbytek čtyři, průměr celkově lepší 3 hvězdy. ()

romajz15

Celkem dobrý akční film. Samozřejmě jsou tu logické nesrovnalosti, ale je to prostě akčňák. Konečně jednou padouch, který není omezen přístupností diváků pod 15 let, a tak může zlo skutečně páchat a ne jen o něm mluvit. Denzel Waschington hraje úžasně jako vždy, Chloë Grace Moretz nedostala dostatek prostoru, aby něco předvedla. ()

Pump

Viděl jsem v IMAX a zamiloval se... Skvělá režie, herci šlapou jako hodinky. Úžasná hudba. Netroufám si hodnotit cokoli jiného, jsem totiž nadšený z krásného zážitku kde dobro zvítězí a také úžasného vizuálního zážitku. Ano, byla slabší místa, ale ignoruji je. ()

Maik22

Po prvních pár minutách jsem si říkal, že návštěva místního kinosálu byla asi chyba. Stačil jsem pochopit, že vše bude lehce předvidatelné a plné klišé. Nicméně s velkou radostí se dalo na to koukat a Denzela jakožto plnohodnotného zabijáka či hodného pracovníka Hobby marketu jsem si zamiloval hned po první kill scéně. Příběh je naprosto jednoduchý, rusáci bodnou a Denzel zabije! Bodnou ještě jednou a Denzel vymaže ruskou mafii ze světa. A když nevíte co by, najdete to v OBI. Soundtrack:****+ ()

hroubek

Fuqua to opět dokázal. Natočil hodně solidní akční thriller se sympatickým hrdinou. Denzel Washington je značka kvality a to ať už hraje v čemkoliv, prostě víte, že od něj dostanete přesně to co chcete. A tady je tomu také. Díky Denzelovi nebudete tolik vnímat, že scénář skáče z místa na místo a postavy se objevují, tak chaoticky, že chvílemi nevíte proč daná postava dělá to co dělá. Ale všechny tyhle výtky jdou stranou, kdy si Fuqua začne hrát s atmosférou snímku, s krásnými záběry na Boston a hlavně s akcí. Akce je tady vymazlená do posledního detailu a ani na moment nenudí. Chloë Grace Moretz je hodně fajn a Marton Csokas svého padoucha podal na výbornou. Můj největší problém je, že závěrečná akční scéna v obchoďáku ve mě vyvolávala mnohem více smíchu, než měla. Jakmile Denzel přepne do supermanovské módu, tak film ztrácí na atraktivitě a není vůbec žádný důvod se o hlavního hrdinu bát. Trošku zamrzí jak tvůrci naložili s příběh, jinak hodně příjemná podívaná. ()

JohnSmith

Fuqua a Washington podruhé ve spolupráci a opět je to výtečný snímek. Washington je něco mezi Robinem Hoodem a kutilem Timem z Obi. Jeho způsob řešení problémů je velice drsný a zajímavý a zároveň i celkem vtipný. Závěr pak vypadá na to, že se bude pokračovat a bude možná série. ()

VanTom

Zpočátku mne důkladně připravované "ticho před bouří" vyloženě nadchlo, jenže ono pak nikam moc negradovalo a v podobně minimalistickém duchu se táhla celá vyřazovací hra skoro až do konce (kdy došlo na nevynalézavou akci). Skvělý Denzel v ní byl za vskutku nedostižně schopného, suverénního bad-asse, nedávajícího zločinnému ruskému oligarchovi a jeho východoamerické pobočce sebemenší šanci. Nicméně otřepaný námět působil v tomto podání docela svěže a postavy i dialogy dostatečně cool drsňácky. 7/10 ()

Trustme

Ve své podstatě dokonalá učebnicová ukázka hrdiny-vykonavatele trestajícího zlo v nekomiksovém duchu, přesto využívající postupy a styl hrdiny komiksového: Robert McCall je tajemný, osamělý muž, který se rozhodl své schopnosti využít pro boj se zločinem, korupcí a šmejdy. Přes den pracuje v hobbymarketu (Superman-novinář) v noci koná své trestné výpravy (Batman-ochránce). Lidi v nouzi si vybírá přes internet a nabídne jim pomoc. Mezi tím si čas krátí četbou světové literatury a pitím oblíbeného čaje. V potrestání zla je důsledný na vteřinu a profesionální. Pokud je potřeba jde až nakonec, k počátku onoho zla... Fuqua vytesává poctu modernímu Robinu Hoodovi a Denzel Washington zosobňuje hrdinu po jakém touží prostý lid ve světě zdlouhavých soudů a nečinné policie. Robert McCall nepoužívá proto ani palebných zbraní, ale nástrojů dostupných i běžnému kutilovi. Tedy ztotožnění s hrdinou je o to bližší, než-li s postavou s nekonvenčním arzenálem. Equalizer disponuje skvělou razancí a násilím, aby i odpovídající trest byl zasloužený a divák prožíval tzv. pomstychtivé tetelení na těle. Výborné je levelování padouchů, kdy každý bastard je zastoupen určitou dávkou nebezpečnosti a fyziognomií, což i McCall využívá k rekognoskaci v postupu eliminace nepřítele. Bravurní finále mezi regály marketu skrápěné deštěm ze sprinklerů a ve zpomaleném záběru kráčející holohlavý muž s nastřelovací pistolí do betonu, aby zasadil poslední hřebík do rakve nepříteli, který tak jako ti všichni před ním se ptá: Kdo jsi?! Styl, pojetí, osnova, děj, postupy tohoto filmu přesně vystihují tento žánr a vzácně se strefují do mého vkusu. Takový film bych si přál natočit, kdybych se narodil jako režisér... ()

fefee

Ano, idealistické, prehnané, klišé, ale kto by si ku*** neprial raz takéhoto človeka ktorý by začal meniť veci k lepšiemu. Tajomný, pomstychtivý a spravodlivý D.Washington mal jednoducho koule. A tak to má byť. 4,5* ()

Yoda sama

Denzelovi, čoby archetypu zabijaka-robota, čo nikdy nespí, no morálne sa vždy rozhodne správne, som úprimne fandil. Na Fuquove triky som si už zvykol, nieje to zlé. Príjemná akčná jednohubka a dvojke by som sa nebránil. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera