Na začátku baseballové sezóny 1946 se majitel týmu brooklynských Dodgers Branch Rickey rozhodne podepsat smlouvu s Jackie Robinsonem, velmi talentovaným černošským sportovcem. Jackie je na zkušenou poslán na farmu Dodgers - Montreal Royals, aby předvedl svůj um. Rickey Jackieho varuje, že mu sice dobře zaplatí, ale že se musí připravit na nemístné rasové narážky, a to nejen od diváků, ale i od soupeřů. Když Jackie cítí podporu majitele týmu, nabídku přijímá. Záhy se ožení a po skvělém úvodu sezóny v Montrealu je nominován k Dodgers. Robinson je tam vystaven nepokrytému rasismu ze všech stran. Díky své ohromné odvaze a talentu si postupně získává svými výkony nejen spoluhráče, ale i fanoušky a také úctu soupeřů. (TV Nova)

johny95

Po dlhom čase film podľa skutočnosti, ktorý za to stojí a nesnaží sa len lacne vyžmýkať z človeka emócie. Namiesto toho, aby si vymýšľal nejakú dramatickú líniu, je film čistým rozprávaním o prvom černochovi v belošskom baseballovom tíme t.j. sledujeme mnoho životných epizódok poskladaných do celku. Stvárnenie USA tých rokov je dychberúce, znovu (ako v mnohých podobných filmoch o športe) tu ide o čistú lásku ku hre a tá predsa prekonáva všetky písané i nepísané hranice. Herecké výkony solídne, Harrisona Forda by som pod tou vrstvou make-upu ani nespoznal. 80% ()

DJ Kritik

Veľmi dobre sa na tento film pozerá, ale o to horšie je pomyslieť, že sa to stalo. V podstate problémy pretrvávaju ďalej len je otázne ako ich vyriešiť. ()

64B

Mlaskám si. Film mě opravdu uchvátil, je zde zachycen americký rasizmus nejen na hřišti, ale defakto i mimo něj. Harrison Ford dostal neskutečně milou roli a neskutečně dobře jí zahrál. Jackieho postava byla též neskutečná (obdiv černochům, kteří museli snášet na veřejnosti rasistické nadávky!!). Film utíká v příjemném tempu a není snad co bych mohl vytknout. Jackie Robinson byl vážně machr! 5*. ()

HEED

Na takový druh filmu musí člověk dostat chuť. Černošské prostředí na tehdejší dobu vzestupu rasismu a taky těžké začlenění se do společnosti. Výsledek se dal očekávat, vždy ale záleží na tom, jak je to servírováno. Co se daného tématu týče, můžu třeba doporučit film "Trouble with the curve". Asi se na to znova už nepodívám. 4 hvězdičky si ale zaslouží. ()

jafuska

Nejsem fanouškem tohoto sportu, ale líbilo se mi ta pointa, kdy muž jiné pleti si postupně získává na svoji stranu další lidi, a přes svůj talent přesvědčí každého, že k tomuto sportu prostě patří. ()

Ernie_13

Mám rád filmy zo športového prostredia a tiež mám rád filmy poukazujúce na problematiku rasizmu. Zhodnotil by som to tak. Išlo o úžasný skutočný príbeh, ktorý ma vlastne držal pri obrazovke, ale režisér (a tiež scenárista) odviedli takú polovičnú robotu. Tzv povinnú jazdu. Mohli do toho dať viac. To je to čo som, okrem sympatii k Jackiemu, na konci filmu cítil. ()

zly.dvojce

Kostra standard ale ty výkony a ten feeling z toho filmu byl prostě dobrej. Harrison Ford válel neskutečně a hlavní představitel se role zhostil se Ctí. A mě to ke štěstí stačí, prostě víc než dobře odvedená práce. ()

mirkath1

Takové filmy já mám ráda :) Ačkoliv dodnes nevím jak se to vlastně hraje a jaká jsou pravidla. Tahle hra je nad mé chápání. Komu se líbilo tohle, tak doporučuji i film Babe ()

XXXXXXXX

Nemám rád filmy s cz dabingem a nemám rád sportovní životopisná dramata, která se snaží ukázat těžký život ubohých, utlačovaných čenochů. Tento film splňuje obě kritéria. Ovšem když jedete ve 3.30 z Prahy do Brna, kde máte být v 5. 50, učel světí prostředky. ()

eredin

Drama o rasismu a integraci maskované jako sportovně životopisný film. Samozřejmě pořád platí, že čím pitomější a nudnější sport, tím lepší film, takže film o baseballu může být nejhůř za 4****. ()

Kubi21

Typický představitel filmu podle skutečných událostí se sportovní tématikou. Je toho mraky a tenhle filmeček by zapadl mezi ně se svým nepřakvapivým dějem, typickými klišé apod. Jenže zde to nad průměr zvedá hlavní představitel, nikterak zdlouhavé sportovní záběry a hlavně naprosto fantastický Harrison Ford. Jen díky němu přidávám hvězdu a kousek. ()

Plastík

Moc dobře sugestivní film. Žádná melancholická dramata. Hodně je podle mne necháno na divákovi. Prostě špičkoidní filmík. ()

MirkaP

Vlastně tradiční sportovní film zpestřený antisegregační tématikou. Jako věřím že to tak nějak opravdu bylo a bylo to určitě těžké, ale prostě se nudím. Oceňuji obsazení. Podle obrázků v závěrečných titulcích byl představitel Jackieho tomu skutečnému fakt dost podobný. ()

Gamekeeper77

Mám rád tyhle sportovní filmy, obzvlášť z doby víc či míň minulý, ale tohle byla teda pěkná nuda. Dvakrát se praštilo do míčku a pak spousta plků. Po dvaceti minutách se zase oběhlo kolečko a zase se řešilo nanovo to samý. Myšlenka rasismu samozřejmě dobrá, jenže tohle bylo celej, ale úplně celej film pořád dokola. Pro mě to bylo dost otravný. 50%. ()

mArtinko5MB

Príjemný príbeh založený na faktoch po 2. svetovej vojne. Hoci sa baseballu vôbec nerozumiem, bavil ma. Nemôžem si však pomôcť, Ford mi v tej roli vôbec ale vôbec nesedel. Nejako sa naň nedalo pozerať, hoci sa snažil. Je to však len detail a určite by Vás nemal odradiť od pozretia filmu. ()

lmc

Asi se mi ještě nestalo abych si stěžoval na to že je film moc krátký :-) Uťáplá stopáž nám bohužel nedá možnost jakkoliv lépe poznat většinu postav z filmu a celé je to příliš uspěchané. Námětu by seděla spíše forma minisérie na HBO, v tomto balení bohužel jen průměr. A co se týče závěru tak se jedná opět o příliš uspěchané finále které si bohužel nemáte čas vychutnat. Škoda, napsat to jinak nebo převézt do formy minisérie a mohlo to být za 5 hvězd ()

Blazis34

Mám rád filmy se sportovní tématikou a ani 42-ka mi nemohla ujít. Pravdivý příběh o Jackie Robinsonovi mě bavil a bylo velice zajímavé sledovat, jak se rodil první hráč tmavé pleti v baseballu. Jackie to neměl vůbec jednoduché, spíše naopak a s podporou svého manažera dokázal svoje jméno a celou rasu prosadit k respektu u ostatních. Celkově odsuzuju prvky rasismu a nelíbilo se mi chování protivníků při začátku trnivé kariéry tohoto baseballisty. Příběh byl moc hezky ztvárněn a natočen, tak že tomutu drama dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let