Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (CinemArt)

Rufete

"I'd only give one piece of advice to anyone marrying. We're all quite similar in the end. We all get old and tell the same tales too many times. But try and marry someone kind. And this is a kind man with a good heart. I'm not particularly proud of many things in my life, but I am very proud to be the father of my son." Komentář může obsahovat spoilery. Je neuvěřitelné, že i po letech, kdy vznikly desítky podobných filmů, se stále najde zástupce žánru, který tak vysoko převyšuje své společníky. Skvělým příkladem je About Time. V tom filmu je všechno stoprocentní, všechno dokonale sedí - postavy, děj, příběh. Hned jsem si zamiloval Mary, Timova tatínka, strýčka Desmonda, Harryho a krásku s fialovými tričky Kit Kat. Líbí se mi takřka všechno, co se ve filmu promítne - první setkání Tima a Mary, uvítání Tima u Harryho, Timovo zmatkování a cestování v čase, Timovy chvilky s tátou a celý jejich vztah, milý obličej strýčka Desmonda, svatba Tima a Mary za znění italské skladby Il Mondo, Maryino zkoušení šatů, celý jejich život. Závěrečná rada o cestování v čase a o užívání si života naplno je krásná a motivující, přenesená mezi obyčejné lidi do běžného života. Vadí mi jen jedna maličkost a to ta, že když se Tim rozhodne pomoci Harrymu s jeho zpackanou premiérou a vrátí se v čase, přijde tím o první setkání s Mary. Respektive on si setkání bude pamatovat, ale ona ne. To je škoda, protože setkání v restauraci, kde je černočerná tma a kde můžete někdo poznat bez ohledu na to, abyste soudili jen podle vzhledu, je přece nádherný začátek. Jinak ale nemám jediné výtky, film jsem dodnes viděl už asi desetkrát a nikdy mě neomrzí, pořád v něm nacházím nové a nové věci. Jsem moc rád, že i v dnešní době se tvůrci romantických filmů překonávají a vznikají takové krásné filmy. ()

Dallas

Film, ktorý som pozeral s tebou bez teba a jediné na čo som myslel bolo, že chcem byť s tebou ...a nepozerať na tento film... :) ()

Ollie235

,,We're all traveling through time together, every day of our lives. All we can do is do our best to relish this remarkable ride." Už dlouho jsem neviděl takhle příjemný romantický film. Ať už jde o příběh, obsazení, soudtrack či závěrečné poselství, vše přispívá k nevšednímu filmovému zážitku. Po celou dobu si snímek udržuje atmosféru, která nutí diváka k úsměvu a pozitivní vlnu nenarušují ani smutné okamžiky. Richard Curtis prostě tohle umí. ()

Oralfabet

Na rozdíl od jiných bych nechtěl, aby to bylo jenom o tom, jak Domhnall nahání pomocí svých časových tríčků Rachel McAdams. To by pak byla prostě taková přeslazená, nudnější verze Groundhog Day, takhle je to takové originálnější. I když pořád trochu přeslazené a občas trochu nudné. Jo a jedna část je vlastně taková mikroverze Groundhog Day... Ps: Bill Nighy byl nejlepší částí filmu. 6/10 ()

Renfield

Trefně přeslazené, zbytečně přesmutnělé. První polovině nechybí nadšení do života, bezstarostnost, kterou ještě umocňuje to, že je vždy neomezený počet pokusů. Což přivodí myšlenku, jaké by bylo mít takovou možnost? Vlastně hodně nespravedlivé a bez příjemného napětí z jediného pokusu. Když se nad ním příliš nepřemýšlí, ve filmu však cestování časem funguje velmi dobře a hlavně dělá přesně to, co má, přidává klasické komedii na jedinečnosti. Ale tohle bezstarostné  období jednou končí a mám pocit, že raději nemělo. V druhé polovině je čas na ten skutečný život a řekněme jeho problémy. Přechod do něj je velmi na sílu, na city se tlačí tolik, že smutné scény vlastně ani smutné nejsou. Příběh postrádá tah, nepomáhá ani v první polovině tak výborně fungující soundtrack. Více nálady, jakou měla první polovina, a rozhodně více Harryho Toma Hollandera. Tím, že mi těžce sedla právě tahle postava, zřejmě nechtěně vysvětluji, proč se mi to nelíbilo tolik jako ostatním. 65% ()

Mattij

Úsměv od ucha k uchu od začátku promítání až po konec! A že tam nejsou dramata? O to ten film mám raději. Na dvě hodiny vypneš a pln radosti a dojetí film pak opustíš. Styl humoru, skvělí herci (ano, hlavně Bill) avůbec všecko, prostě feeling-good film roku. [100%] ()

Greg25

Richard Curtis prohlásil, že Lásky čas je jeho posledním režijním počinem, že dál bude psát už jen scénáře. Jestli to myslel vážně, pak jsou jeho tři filmy geniálními díly patřící do zlatého fondu filmů jejichž definice by mohla znít - pohlazení pro duši. Lásky čas je svěží, příjemná, optimismem a pohodovou atmosférou prosycená vtipná a zábavná komedie, které nelze nic upřít. Není čistě romantickým příběhem dvou lidí, tedy ne tak jak je u většiny romantických filmů zvykem - v tomhle směru je trailer poněkud zavádějící, je spíše životním příběhem jednoho mladého muže, v jehož životě má hlavní slovo touha po lásce. Našla by se nějaká chybička v logice cestování časem, ale o to tu vůbec nejde. 100% ()

HanaM.

About Time - Kouzelné, naprosto spontánní - podobně jako hlavní hrdinka Mary (úžasná Rachel McAdams) si film s Vámi nehraje a jde vlastně rovnou na věc, přesto je pořád překvapivý a zábavný. Plný obyčejných a jednoduchých věcí, které jsou snad právě proto tak dojemné. A ještě jednou k Rachel McAdams - už v Sherlocku Holmesovi se mi zdála roztomilá a zábavná a V půlnoci v Paříži zase výstižně nesnesitelná. Po About Time, jsem si ale jistá - Rachel je dokonalá a kdybych byla muž, vzala bych si ji za ženu. ()

Raimok

Věděl jsem, že mě Curtis nezklame, zvlášť když jsem zjistil, že jde o sci-fi. Čekal jsem možná o trošku víc, ale rozhodně mě to bavilo a Bill Nighy byl jako vždycky nejlepší. 84 % ()

Pawlisman

S odřenýma ušima za 4. Ano, nejde o žádnou ptákovinu a film je příjemně natočený. První část je romantická a trošku svižnější. Následuje trošku unylá romanticko-dramatická komedie ze všedního života - tak jde čas. Která je trošku zdlouhavá. To vše zakončeno trošku dramaticky a trochou pozitivní myšlenky. Taková zvláštní slátanina všeho a mnoha prvků. Kdyby byla stopáž o 30 minut kratší, bylo by vše v nejlepším oddechovém pořádku, jak se na podobný snímek sluší. V rámci své kategorie ale určitě silně nadprůměrné. Bude se asi líbit všem, ačkoliv více humoru by neškodilo (když už nám přiložili navíc scifi prvek). 8/10 ()

embecka

Stelesnenie pekného - tematicky, herecky, sympatiami, vzťahmi, hudobne, rodinne. Hviezdička dolu za to, že by som to trošičičku skrátila a trošičičku inak vymyslela to časové cestovanie, respektíve, inak ho zakomponovala do príbehu. Ale sú to nepodstatné poznámky, tešte sa na tento film, lebo... sa jednoducho máte na čo :) ()

Thomas_xxxxx

Táto téma síce už bola x-krát sfilmovaná, ale aj napriek tomu tento typ filmov môžem. Film má svoje čaro, (aj vďaka šarmantnej Rachel McAdams) poslednú polhodinu však to cestovanie časom začne byť trochu nudné a otravné. Všetkého veľa škodí a to platí aj v tomto prípade. Keby bol o tú polhodinu film kratší, možno by som dal aj 5*. Takto však ostávam len na 4*. ()

Neonka007

Od tohoto snímku jsem rozhodně očekávala víc. Film si na nic nehrál, příjemně se na něj dívalo, ale přišlo mi, že mě nijak nepřekvapil, byl, až moc předvídatelný a tuctový. Odcházela jsem z kina sice spokojená, ale film bohužel nenaplnil má očekávání. - 3* ()

Eterninox

Další příjemně svérázný počin z dílny britského rom-comového maestra, který spolehlivě polechtá bránice, zahřeje u srdce, ale nezabije mozkové buňky. Co mi ale snad jako jediné vadilo bylo právě ono cestování v čase. Ač ve výsledku vlastně vůbec nešlo o to, jak a proč vlastně funguje, jako docela hard-corového sci-fistu mě trochu iritovalo, jak nekonzistentně a bez prakticky jakéhokoliv vysvětlení je do příběhu vkládáno (nebo naopak nepoužito tam, kde by rozhodně dávalo smysl). I tak ale - pokud člověk zrovna není naladěn jako Hollanderův megacynik Harry - můžu jen vřele doporučit. 85% ()

Emzet

"It's very bad for a girl to be too pretty. It stops her developing a sense of humor. Or a personality." Čekal jsem depresivní a hořkosladký počin, něco jako The Time Traveller's Wife, v neposlední řadě i proto, že v onom snímku také hrála ženu cestovatele v čase Rachel McAdams, nakonec jsem dostal ryzího Curtise. Všechno do puntíku vyřvává osobnost a filmařský přístup svého tvůrce. Dokonce i Bill Nighy hraje pokaždé tu samou roli a pokaždé stejně. Přesto však je About Time jiný a lepší než předchozí Curtisovy počiny. Na jednu stranu je překvapivě trochu méně cukrkandlový (je třeba brát relativně; průměrný diabetik by stejně měl jít do kina pouze na vlastní nebezpečí) a na druhou je nejen filmařsky, ale i koncepčně ucelenější a vyzrálejší. Je to paradox, ale komediální sci-fi o cestování v čase je víc "ze života" než většina filmů, které se mi v poslední době vybaví. --------------- Občas si, pravda, člověk vzpomene na Notting Hill nebo The Boat That Rocked, ale není to sebevykrádání, spíš určité "trademarkové" postupy. About Time je ale méně pozérský, méně ikonický a méně hraje na "imidž". Hlášky přestávají být hláškami filmovými a blíží se hláškám, které jste si možná někdy mysleli, možná vám je někdy někdo řekl… Zkrátka Curtis přestává být ryze komediálním scénáristou a zvolna se přeměňuje v dramatika. Černá zmije a tento snímek jsou na úplně opačných stranách barikády. --------------- Kdybych Rachel McAdams už dávno neměl v oblíbených herečkách, teď by tam byla stoprocentně. Není mnoho hereček, které by dokázaly být okouzlující takto civilním a přitom odzbrojujícím způsobem, i když zrovna letos má silnou konkurenci. Domhnall Gleeson je méně výrazný, což je možná i záměr, protože divák se do něj vžije důkladně a bez větších problémů. Nevím co víc říct. Rok 2013 byl na úžasné filmy skutečně štědrý. ()

Maslord

Spočiatku som sa obával že pôjde o príliš veľa romantiky a nič iného neuvidíme. Našťastie sa veci rýchlo začali dramaticky meniť a romantické šteklenie obohatené príjemnými vtípkami vystriedalo dobré existenčné dilema. V niektorých pasážach až príliš sladučké, ale teda nech si aj dievčatá užijú. ()

twiks

Někdo ten čaj lehce přesladil. Ale jako komedie to obstálo na výbornou. Domhall Gleeson se opravdu hodí na takové ty ťuňti, Bill Nighy bez komentáře, kvalita je kvalita a Rachel McAdams mě zase uhranula krásou. Přeslazený **** ()

PF 2014

PF 2014