Jurský svět

• USA Jurassic World (více)

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (CinemArt)

james11

I když je tenhle film hit tohohle léta, já jsem nečekal až zas tolik a asi díky tomu jsem byl celkem příjemně překvapen. Sice jsem se chtěl koukat, jak si dva bráchové užijou víkend se svojí tetou, ale prostě se vždycky najde ňákej hloupej blbec, co tohle všechno pokazí a pustí toho smrtícího dinosaura na svobodu. No alespoň mu tu jeho vycházku pěkně spočítali. Zasloužené 4 *. ()

Pythonator

Kušujte, hnidopichové. Tohle byla opravdu jízda, co nemůže nasrat žádného fanouška Jurského parku. Ochočení raptoři potěšili a taky si jednou doma jednoho pořídím, až postavím výběh. Trochu jsem oplakal nepřítomnost Spinosaura, ale zase nám tu přibyl mořský Mosasaurus, což je opravdu neskutečná obluda. Klidně bych oželel toho velkého mutanta, protože jakýkoliv hybrid přece nemůže dinosauřího fandu uspokojit více, než další druh dinosaura. Aspoň, že ho předvedli jako zabijáckou zrůdu, co musí zemřít. A že zemřel opravdu velkolepě. Tak nějak to byl skvělý zážitek, který mi narušovali dva nechutní malí smradi, díky kterým se přikláním k názoru, že tahle čtverka je ze všech Jurských parků nejslabší. Dvě děti z jedničky nevadily a trochu i bavily. Dokonce i ta malá černoška ze dvojky byla snesitelná. Kluk ze trojky byl snad i dost dobrá postava, ale tihle dva hoši ze čtverky tu mají tolik zbytečných scén, co bych vystřihal, že se nám z Jurského světa stal trochu i Svět dospívajících dětí zasažených rozvodem rodičů. A když se chce sci-fi fanoušek milující dinosaury dívat na nějaký ten Jurský svět, tak doprdele nepotřebuje vidět zbytečné scény ve stylu: "Nikomu tě nedám, bráško. Já tě ochráním. Já tě neopustím....." bla bla bla, kruci, sežerte někdo už ty dva malé zmetky. Přesto dávám stejně pět hvězdiček, protože prostě jinak nemůžu. Musel bych si nechat sežrat ruky raptorem, kdybych tomu nedal za pět. ()

MaximusMax

Docela nadějný začátek, celkem zábavná druhá půle a dost hloupý konec. A bohužel poměrně "gumoví" dinosauři. Chris Pratt je sympaťák ale druhý Harrison Ford to pro mě asi nikdy nebude. ()

Dixie_Cara

Tak nějak film o ničem... který se od předchozích dílů liší snad jen mega silným geneticky vytvořeným zabijákem a "rovnováhou" mezi člověkem a raptorem. A že by tyto změny vedli k lepšímu zážitku to se říct nedá, spíše naopak. Převládají zbytečné scény plné nic neříkajících, rádoby zajímavých dialogů. Takže Jurský svět jako mnoho podobně natočených filmů stojí výhradně na efektech či na tom kolik mrtvol divák v co nejkratší době uvidí. ()

Mates Hradecky

Takhle se prchá, Mazánku? Tahle profláklá scéna z české klasiky charakterizuje v podstatě celý děj pokračování blockbusteru. Děti přijedou na ostrov s dinosaury a po zbytek filmu před nimi utíkají. Jak prosté, leč účinné. Obsazení hereckých hvězd byly vyhozené peníze. Nemají tu CO hrát, jen odříkávají repliky na modrém pozadí bombastických digitálních triků. Herci jako Omar Say, který zářil v hlavní roli takových hitů jako Nedotknutelní nebo Samba nebo indický vynikající herec Irrfan Khan (Cizí oběd) zde naprosto zapadli. Digitální dinosauři byli opravdu věrohodní (ale nebyli zas tolik odlišní od těch Made in CZ Karla Zemana). Abych celkově spravedlivě hodnotil - i přes výše uvedené výhrady jsem se nenudil a nedíval na hodinky a tak pro zachování objektivity hodnocení dávám hvězdy čtyři. ()

injoy

Proč si neodpustí scény se smradama, který by potřebovali přes držku a né do Jurskýho světa? Proč si neodpustí ty trapný kecy? Proč se postavy nemůžou chovat aspoň trochu reálně? Byla by to totiž docela fajn podívaná. To že dnešní diváky už "obyčejný" rex nebere a musí tak přijít na scénu geneticky upravený rex vcelku chápu, doba je jiná. Ale proč to musí srážet tou demencí, to nepochopim. ()

durdos

Úplne zbytočný film...podobne ako Mad Max: Cesta tam a ... Príbeh plytký ako Balaton...Geneticky upravený, neviditeľný, superinteligentný dinosaurí zabijak ide na prechádzku do parku... Všetci tu slintajú nad odkazmi z jednotky... ??? ... Hollywoodsky stroj na peniaze recykluje sám seba s periódou 20+-3 rokov... Pratt bol v " Strážcoch " vtipný a mal iskru v oku, ale tu je čistý a vážny samožer... Jediné hviezdy sú za technickú realizáciu a za "tetičku Claire", ktorá sa postupne prepracuváva k vizuálu Johna McClanea v upotenom a zamazanom tielku, že aj Willis bledne závisťou. ()

Alekks80

Ale jsou to hodně slabý čtyři hvězdy. Hodinu se v podstatě neděje vůbec nic. Pratt je sice docela sympaťák a Howardová kočka, ale spolu jim to nějak neklape. Kdybych se nedozvěděl, že spolu měli jedno rande a nezačali se naprosto stupidně a bezdůvodně líbat uprostřed chaosu, tak bych si toho "jiskření" mezi nimi vůbec nevšiml. Pohnutky a důvody pro jednání většiny charakterů jsou slabý jak Jihlavanka a celkově je to takový pitomý. Ale jakmile dojde k akci, tak je to pošušňáníčko. A to jako né že ne. Zkrátit první hodinu na pět minut, tak bych tomu bez skrupulí napálil pět hvězd. Bohužel si tu digitální jízdu na konci musíte zasloužit hodinovým utrpením a nudou. ()

Mr.Lordi

Svižná akční věcička, poukazující opět na nabubřelost a pocit dominance "pánů tvorstva". A nakonec se stejně ukázalo, kdo je králem dinosauřích predátorů. 75% ()

c0udy

Vidět své oblíbené dinoše opět na plátně a navíc se Starlordem bylo vážně hodně dobré. I když jeho "partnerka" stála za houby a ta její scéna s T-Rexem byla, no prostě divná. Vše se odehrává na našem známem ostrově Isla Nublar, z jehož minulosti se už doufám všichni dost poučili. Nostalgické vzpomínání na první díl bylo vážně pěkné a díky tomu se mi film líbil ještě víc. Zápletka byla promyšlena hodně dobře, i když místy to připomínalo zápletku prvního dílu. Film se dal místy dobře předvídat, ale to tomu na kvalitě neubralo. Podle mě úplně nejelpší byli asi ti Raptoři, když umírali bylo to mnohem smutnější, než smrti všech lidí na ostrově. No, ale vše musí stejně zachraňovat naše obří rybička Mosasaurus, protože T-Rex na to už asi nemá. ()

Danny.cz

Jurský svět je přesným opakem jiného letošního pokračování slavné značky - Terminátora Genisys. Povedlo se tady prakticky vše, co u něj ne. Ústřední dvojice je výborná, dokonce ani ty děti nejsou příliš otravné a odkaz formou starého parku je mnohem šetrnější než ty z T5. Film má vše, co se od něj čeká, včetně mnoha vtipných hlášek, což rozhodně potěší. Film mě neuvěřitelně bavil, v podstatě jediné, co mu ubližuje, je příliš mnoho klišé (přestože jich tvůrci hodně porušili). - 78% ()

Esszed

Chris Pratt je očividně horké zboží na dnešním trhu a já se ani nedivím, ačkoliv běžně neoplývám homosexuálními choutky, tohohle kluka bych rozhodně přeblaf. Film se snaží vzít kus starých "Jurských filmů" a zkomponovat je se skvělým tempem posledních akčních filmů. Musím uznat, že se mu docela daří, ačkoliv díky tomuto akčnímu tempu si člověk užívá trochu méně těch dinosaurů. Trochu mi vadila předvídatelnost děje a divný look Bryce Dallas Howard, když vypadala jako další záporná postava z další horznýho young adult filmu. Jedna hvězda navíc za Chrise. ()

Popo

Nechytalo sa to ani na jeden Jurský Park a jedine čo mi najviac stačilo, bolo to, keď trénovali Velociraptorov ako psy... to už bol vrchol :D pre mňa vizuál aj scenár na hovna ()

lubica1995

Utekať v lodičkách pre T- Rexom?? To naozaj? Nechcem byť príliš krutá... za tri zábery dávam dve hviezdy ( aj keď som si ich moc neužila, bo prebehli prirýchlo). Dej... nula..(ale čo by.. len to všetko tu akosi už bolo). Aj láska bola príliš....čo??? (bola??). Možno príliš nemám rada Bryce Dallas Howard. Pripomína mi spiacu bábiku, akoby emócie žiadnej postave, ktorú hrala , nič nehovorili. Ale možno je taká naozaj, to ja sa nikdy nedozviem. Ale za to na Chrisa Pratta sa dá pozerať. Bohužial, zisťujem, že len pozerať. Zatiaľ čo film to nula. Ale nedajte sa odradiť. Možno proste nemám gény na TENTO tip filmov. ()

Vinki

Kvůli té večně ubrečené, zbytečné a otravné matce jsem tomu chtěl dát 4, ale zase když to zvážím... kdo potřebuje Kapitána Ameriku, Ironmana, Hulka a Thora, když je tohle daleko lepší týmovka? Team Jurassic vs Avengers? Prachy bych vsadil na TJ. Prattovi Strážce galaxie odpouštím. ()

KeskarM

A s tím tyranosaurem na heliportu budou dělat co?... Přes nudnější začátek ke konci lepší, prvních 30 minut jsem protrpěla. Rodinné drama aka "chceme se rozvést, tak svoje děti pošleme k jejich nezodpovědné tetě na jedno z nejnebezpečnějších míst na světě" mne nějak nebere... Co se mi ovšem jakožto "pamětníkovi" Jurského parku z roku 1993 líbilo velice byly ony intertextové citace a vtipy rozeseté napříč celým snímkem... a vlastně i ten závěrečný Rexův návrat do děje. Plus body za Jakea Johnsona :-) Nic moc jsem nečekala a dostala pořádnou dávku nostalgie a vzpomínek na tu dětskou hrůzu, když jsme doma koukali na původního Spielberga v televizi a já se choulila pod dekou s oblíbeným plyšákem. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru