Normální lidé berou svět takový, jaký je. Jiní tento svět mění. Steve Jobs, spoluzakladatel světoznámé počítačové firmy Apple, patří vedle Billa Gatese mezi nejznámější osobnosti moderní historie. Díky jeho vizionářskému způsobu myšlení, schopnosti vyjednávat a díky jeho prozíravým obchodním strategiím vznikla nejen veleúspěšná firma, ale především se změnil způsob, jakým lidé do té doby počítače vnímali. Steve Jobs při vývoji kladl důraz na jednoduchost používání a na design. Americký film režiséra Joshuy Michaela Sterna líčí život Stevea Jobse (Ashton Kutcher) od jeho chudých začátků na vysokoškolské koleji přes založení Applu v garáži rodičovského domu a nucený odchod ze společnosti až po její znovuovládnutí v roce 1997. Geniální vizionář je zde ztvárněn také ze své odvrácené stránky, jako nezodpovědný otec i jako egocentrický, netolerantní a náladový manažer, jenž nesnese sebemenší odpor. Je ovšem nepochybné, že i tyto vlastnosti se podílely na jeho fenomenálních úspěších… (Česká televize)

Duke90

O biografii Steva Jobse jsem toho před shlédnutím tohoto filmu opravdu příliš nevěděl a proto si nemohu dovolit ani kritizovat nějaké významné chybějící pasáže, protože o nich sám nevím. I tak mi přijde zdejší hodnocení docela nízké, protože Ashton Kutcher si dokonale osvojil Jobsovo vystupování, gesta i mimiku a celkově mi přišel celý příběh hodně působivý. Kluci, co si pájeli desky v garáži se během velice krátké doby stali uznávanými výrobci osobních počítačů a nakonec samotný Jobs, který sice nebyl žádný svatoušek, ale rozhodně jsem obdivoval jeho psychickou odolnost obzvláště v situacích, kdy mu druzí házeli klacky pod nohy. Sám jen velice těžko chápu, jak takový nápor mohl ten člověk vůbec vydržet a totálně se nezbláznit.... ()

Riff_Raff

Po záporných recenzích, jsem mile překvapen, vůbec bych na záporné recenze nedával, respektive ani na kladné, na daný film, který vás zaujme názvem (nebo čímkoliv jiným), rovnou běžte, pak uvidíte jestli jo nebo ne. Mě jOBS každopádně zaujal a líbil se mi! Rozhodně víc než Social Network.. A ještě mě to donutí si pustit Piráty ze Silicon Valley.. (Podobný snímek). ()

bavs

Někomu by možná mohlo vadit, že film končí ve chvíli, kdy ještě následovala další velká rozhodnutí a události a divák je odbyt jen větou, že Apple se stal v roce 2012 nejdražší značkou na světě, ale myslím, že to vůbec nevadí a to že byl Jobs génius je tu i tak zřetelné, navíc film by měl o nějakou tu hodinku víc a s tím by mělo spoustu lidí problém. Na film jsem nešel s velkým očekáváním kvůli počátečním recenzím a hodnocením ale nechtěl jsem si je připustit a nakonec jsem se bavil od začátku do konce i díky skvělému Kutcherovi, který si dal na své roli opravdu záležet. ()

Muzaffer

Steve Jobs pro mě není někým kdo by si zasloužil nějaký zválštní obdiv. Chlápek co měl nějakou vizi a za tou si tvrdě šel, aníž by bral nějaký ohledy na ostatní. Takových lidí produkuje dnešni společnost mraky. Tvůrci se ho také snaží prezentovat jako kontroverzní postavu. Vypíchnout a zdramatizovat stěžejní body jeho života se podle mě daří tak napůl, spoustu času ve filmu zaberou uplně zbytečný a nudný pasáže. ()

Bazinga2563

Film příjemně překvapil, i když není moc o Jobsovi. Spoustu věcí přeskočili a některým věnovali až zbytečnou pozornost. Je to spíše "prostě film" než "dokumentární a životopisný film". ()

yaqwsx

Nechci říci, že tento film byl zklamáním. Nejsem jeden z fanoušků Jobse, který by přečetl jeho životopis 4×. Popravdě jsem ho nečetl ani jednou a o Jobsově životě mám jen takovou povchrní představu. Proto můj úsudek není ovlivněn fakty, která ve filmu zazněla - na snímek se dívám pouze z velkého hlediska. A z toho mě film neohromil. Občas je zbytečně chaotický, přeskakuje v čase, ale na rozdíl od The Social Network to zde nefunguje a osobně mě to spíše mátlo. Kamera celého filmu je taková nevýrazná a občas se pouští do "cool" záběrů, jenže ty ve filmu jaksi nemají opodstatnění a působí spíše jako pěst na oko. Soundtrack mě taktéž neohromil. Ashton Kutcher ve své roli překvapil. Nečekal jsem jeho výkon na tak vysoké úrovni a o to více mě mrzí, že celý film je takový nijaký. A Kutcher už nemá šanci to zachránit. ()

Mr.Atsor

Tak nějak nevím, zda čtyři hvězdičky nejsou moc. Je velmi složité zpracovat životní příběh takového velikána do dvouhodinového filmu, ale i když bylo sledování chvílemi zdlouhavé, odráželo realitu, která je slovy nepopsatelná. Byl jsem napnut, byl jsem motivován, byl jsem překvapen. Zpracování mě zas tak nenadchlo, ale přesto hodnotím vysoko a každému doporučím ke zhlédnutí. :-) ()

Ernie_13

Po pravde, vôbec sa mi nepáčil spôsob akým bol film natočený. Ani réžia ani scenár. Takmer katastrofa. No na druhú stranu som bol tak zažratý do samotného príbehu, že mi to bolo aj jedno. A inak si myslím, že Ashton Kutcher predviedol poctivý kus práce. ()

george82

Četl jsem knihu a tak je mé hodnocení o dost sníženo, protože jak to tak bývá, tak kniha je vždy o trochu více obsáhlejší a to mě právě mrzelo. Výkon Kutchera je výborný. Na začátku filmu jsem si i chvíli myslel, že je to nějaký přenos z konference Applu a je to Jobs osobně. Nicméně takto natočený film k osobě takového velikána a puntičkáře mi přijde málo. Kdyby tu Jobs byl, tak by to určitě nedovolil pustit a asi by řekl: ,,To je na hovno". ()

otilrak

Moc to nesedělo s životopisem, ve filmu udělali z Jobse toho komu ubližovali, v jeho životopise se ale o jeho chování k lidem píše něco jiného... Celkově se mi pojetí tohoto filmu nelíbilo... ()

Scelleton

U tohohle filmu jsem si znovu připomněl, že bych od filmu neměl nic čekat, protože poté může přijít menší zklamání. Je to pěkná podívaná, ale mé nároky mi zážitek lehce utlumily. Pamatuji si na Piráty ze Silicon Valley, které jsem jeden den viděl a druhý den znovu a poté ještě několikrát. Zde takové nadšení nepřišlo. ()

chesterko

Boh vie, čomu sa tam v skutočnosti dalo veriť a celé mi to prišlo ako keby mal byť jediným cieľom poskladať tak bohatý príbeh Jobsa do dvoch hodín o tom ako to asi tak bolo. Alebo aby sa predstavitelia hlavných postáv podobali tým skutočne reálnym. Teda aj keď je to životopis a toto je jeho základom, zabudli na nás, tých ktorí majú radi humor. A ten začiatok? ()

kubilov

jOBS samozřejmě v žádném aspektu ani náhodou nedosahuje výš než po kotníky Fincherovu The Social Network. Ačkoliv má film spoustu kladných stránek, tak jsem se nemohl ubránit pocitu, že se dal velmi zajímavý Jobsův život zfilmovat jistě podstatně lépe. Ashton Kutcher se v poslední době rozehrává v kvalitního herce, což zde jen potvrdil, takže po herecké stránce zde není problém (Josh Gad jako Wozniak k sežrání!). Ten je v nekomplexním vyprávění nebo třeba v nedostačující atmosféře (TSN diváka chytnul a nepustil), proto stěží 3* ()

whysoserious odpad!

Četl jsem knihu Waltra Issacsona a po shlédnutí tohohle dílka musím říct, že to je film spíchnutý strašně narychlo, horkou jehlou. Myslím si, že Jobs byl natolik komplikovaná osobnost, že to chtělo si se scénářem (o hodně) víc pohrát a popravdě do hlavní role obsadit někoho jiného, než Kutchera- ten totiž Jobsovu povahu vůbec nedokázal vystihnout. ()

Mamlas odpad!

Jedinou značkou tohoto filmu je jméno JOBS, jinak film nenabízí vůbec nic. Jméno Jobs bylo, podle mě, jen využito pro tuhle levnou komerční sračku, aby si pár pupkáčů namastilo peněženku z kapes dychtivých diváků lačnících po životním příběhu jejich idolu a neuvěřitelného člověka. Za mě - zneužití jména Jobs ve filmu nudném jako prase. ()

MartinTerran

Další zajímavý životopisný film. Kutcherovo ztvárnění Jobse bylo výborné, ostatní herci hráli taky dobře a byli hodně podobní ztvárňujícím osobám. Nikdy jsem nějaký fanoušek Applu nebo Jobse, ale po shlédnutí filmu musím uznat, že to byl opravdu technický vizionář. Dobrý životopisný film, za mě naprostá spokojenost. Hodnocení: 75/100. ()

DavidUrbanCZ

Dění 1: Steve je feťák. Dění 2: Steve je rapl. Další děje jsou už jen o společnosti Apple. Tenhle fim je opravdu dobrý. Dobře obsazený, dobře zahraný. Ale stále mi v něm něco chybí. Něco reálného o životě Steva Jobse. Chápu že Apple byla jeho priorita a že je to hlavním tahačem celého filmu, ale nějak mi ten film stále nesedí. Proč se jmenuje jOBS a ne Apple? Jobsovým životem se film nezaobírá a poukazuje na vznik značky, kterou i já používám a sem s ní spokojen, ale životopisný film by měl ukazovat život velkého člověka. O životě od začátku do konce. Nikoli jen to, co si lidé mohli přečíst v novinách za posledních 35 let. Film byl hezký, ale bohužel víc než 3 hvězdičky si dát neodvážim. 55% ()

liquuid

Život je cesta na dlouhou trať a má vrcholy, ale také pády. Přesně totéž můžete vidět u Jobse. Dávám 4H a nebál bych se plného počtu, ovšem za useknutý konec a za pár dalších věcí dávám ''pouze'' 4H. Zaslouží si shlédnout.. ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (více)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (více)