Sword Art Online

• Japonsko Sôdo Âto Onrain (více)
Japonsko, (2012–2020), 37 h 59 min (Minutáž: 23–48 min)

Režie:

Jošijuki Fudžiwara, Tomohiko Itó, Manabu Ono, Takaši Sakuma (více)

Předloha:

Reki Kawahara (kniha)

Kóiči Jamadera, Takehito Kojasu, Ken Narita, Tomokazu Seki, Jošicugu Macuoka, Natalie Hoover, Cherami Leigh, Ajahi Takagaki, Tóru Ókawa, Terujuki Tanzawa (více)

Série(4) / Epizody(96)

Recenze uživatele Palisander k tomuto seriálu (2)

Sword Art Online (2012)

Nie pre nápad, nie pre akciu, nie pre formu, ale najmä pre ten záverečný pocit a možnosť vžiť sa do osudom neférovo skúšaných postáv to stálo za pozretie. Držal som palce po celý čas. Moje romantické ja bude v dobrom spomínať :-). A Asuna bude určite skvelá mama ;-). ()

Season 2 (2014) (S02)

Tak ako jednotka, aj dvojka má v podstate dve samostatné kapitoly. Pre zmenu je však prvá slabšia, takže menej odolné povahy majú smolu. /// Kapitola 1: Chvíľami som sa cítil trápne aj za Kirita. Psychológia postáv o ničom, všetci sú trosky na okraji zrútenia. Patetických výlevov mám na nejaký čas dosť. Logika vyšetrovania takisto bokom. Ani Chuck Norris už nerieši všetko sólo. A psychológ čo liečil onú slečnu by a mal utopiť v lyžičke vody. Povedal by som že rozdiel medzi vraždou a zabitím v sebaobrane rozozná aj malé decko, nuž ale.. hoďme to radšej za hlavu. /// Druhá kapitola sa točí okolo Asuny. Je omnoho prirodzenejšia a zábavnejšia. Aj keď nič mimoriadne, aspoň bez neustálych hysterických výlevov. Naznačená sci-fi linka s využitím hernej technológie v medicíne potešila. Melodráme v tomto prípade dokážem uveriť. /// PS: Menej je niekedy viac. Prvú polovicu si mohli autori nechať pre seba. ()