Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

hellstruck

Milé překvapení. Hlavně pro mě samotnou, protože do dvojky jsem šla s tím, že "prostě starej Spiderman je nejlepší" a taky s "hmmm amazing spiderman 1 nic moc." Trochu si připadám, jako kdyby tvůrci četli můj komentář právě k jedničce, protože zapracovali na humoru, který mi původně scházel. Andrew Garfield působil hrozně přirozeně a i ve chvílích, kdy se obvykle superhrdinové berou smrtelně vážně, vypouštěl jednu hlášku za druhou. Taky se Spiderman ponořil více do minulosti a přišel mi najednou úplně jiný, než původní série s Tobeym. A co musím hlavně vypíchnout, tak je záporák, kterého se z počátku nesnažili vylíčit jako čiré zlo, ale jako obyčejného chlápka, co se díky náhodě stal neobyčejným. A okolními vlivy i "zlým", chcete-li. Události okolo Gwen mi dokonce vehnaly slzu do oka. Vadily mi snad jen ty její blonďatý vlasy. Vysvětlete mi prosím, proč chce každá zajímavá zrzka / bruneta / .. vypadat jako tuctová blondýna? Proč? Proč? Ehm, no ale zpět k filmu. Stručně a jasně, za mě 4. A přiznávám, že tak trochu ze zaujatosti a věrnosti původnímu Spideymu, jinak bych asi dala 5. ()

NinadeL

Díky přesahu romance s Gwen Stacy, která je velmi ikonickou v původních comicsech, získává tento příběh nový rozměr. Kamarádský nepřítel je taky vcelku příjemným elementem. Opravdu stačí málo, aby byl i x-tý Spider-Man zajímavý, stačí znovu nepřevypravovat jeho origin a je to mnohem více konzumovatelné. ()

Kaka

Série s Garfieldem je nepochybně sympatičtější než ta o dekádu starší, ač vizuál mají skoro stejný a love story rovněž. Emma Stone je ale přirozenější, Spider Man lidštější (reálnější) a akce robustnější. Pořád je to ale nejvíce dětský komiksový hrdina z těch hlavních a pořád to není uchopené tak jak by mohlo být - resp. pořád je to sterilní hollywoodský biják s množstvím klišé, otřepaných scén a očekávaných twistů, které by tam vůbec nemusely být. Po dvacáté pořád to samé. Je to sice sympatické, ale už se to přejídá. ()

Spiker01

Z prvního Amazing Spider-Mana (restartovaného komiksového filmu, který čerpá z jiné komiksové série a tudíž představuje fakta rozdílně) bylo hodně cítit, že pokud se chce odlišit od temného DC a rodinného Marvelu, musí Spideyho přizpůsobit teenagerům a celkově mladšímu publiku. A to se daří Webbovi na výbornou. Jestliže se u prvního dílu pouze rozkoukával a byl vázán k odvyprávění klasického originu, v tom druhém do toho vlítnul na plno a skoro bych i řekl, že tento film točil někdo jiný. Abych se ale vrátil k tomu přibližování mladším. Teenager už sice nějaký ten pátek nejsem, ale Spider-mana jako komiksovou postavu mám rád a troufám si tvrdit, že ta barevná stylizace a Peterovo fórky prostě k pravému pavoučkovi patří a takto má správný komiksový Spidey na plátně vypadat. I přesto mě však zaráží, jak moc se snaží film být vážný a konkrétní, přičemž stopáž se vyšplhala na, pro děti neúmornou, délku hodně nad 2 hodiny. Jako by si v Sony neuměli vybrat pro koho vlastně film je. Kdyby chtěli připravit pouze epickou řachandu (což z velké části je) pro nenáročné publikum, film mohl být třeba o půl hodiny kratší. Místo toho nám však tvůrci servírují jeden velký slepenec událostí související s minulostí Parkerových rodičů (které z jedničky vystříhali) a dopodrobna je vysvětlují. "Friendly Neighborhood" však tentokrát čelí postupně dvoum-třem perfektně zpracovaným a zahraným, ač pro hodně lidí nesympatickým, záporákům, takže je asi na místě jim připravit pevnou půdu, na které se dá stavět. No a pak je tu samotná akce, obohacená o četné slow-momenty a Zimmerův geniální hudební motiv, která je zkrátka epická a je jí dostatek. Oproti jedničce zdatný posun. Celkově se jedná o vydatný akční film s pompézní akcí, sympatickými herci z minula a v neposlední řadě o dobře zpracovaný snímek podle komiksu... PS : Gwen má moc pěknej zelenej kabát :P (Spoiler). PPS : Jako velký fanoušek jsem do jisté míry zaujatý, ale na mě ta dobře zpracovaná akce a obyčejné vysvětlovací dialogy zkrátka působily ...85%...[23.4.2014_Čsfd projekce_Cinestar Černý most] ()

akisha

No fůůůůůůůůůůj!!! Už dlouho mě film tak nenasr*l, od začátku do konce děs a hrůza. Garfield nesympatický pako, Stone nesympatická pipka, jejich love story otřesně nudná, nepřekvapivá, úplně NIČÍM zajímavá. Hlavní padouch Electro absolutní trapnej lulan, z jeho keců trapnost přímo kape, charizma nepobral ani co se za nehet malíčku vejde, jeho skutečně neděsivý vzezření světélkujícího ducha by se hodilo spíš do animáku pro děti 5 a méně. Film je strašně dlouhej, má nekonečně natahovanej konec plnej hnusný počítačový akce, kterou jsem celou odzívala, jediný co zaslouží body, byl hereckej projev Danea DeHaan, ten aspoň za něco stál, ač jeho příběh naplňoval klišoidní rovnici celýho filmu taky na 100%. Přesně ten typ tupýho filmu se spoustou digitální akce, kterej nesnáším. 1* z milosti. ()

Eddard

Po osvěžujícím restartu série se filmový Spidey vrací k tomu, co jako plevel udusilo jeho předchozí inkarnaci - upřednostňování atrakcí před scénářem. Jsem názoru, že jsou pavoučí filmy nejsilnější, když kopírují charakter titulního hrdiny a jsou jednoduše chytré, lehkonohé a vtipné. Jednička takovou z větší části byla, ve dvojce na lehkonohost a vtip nezbývá moc času, jelikož je většinou komplikovaně blbá. Dívá se na to pěkně a Garfieldovi padne role líp než pavoučí kostým jeho stunt doublovi, ale co naplat - komiksové filmy se už dnes dělají poctivěji a líp.50% ()

castor

Tohle blbnutí mezi mrakodrapy v novém podání mi sedlo. Jednička neměla žádný přesah ani scény, ze kterých bych sedal na zadek, ale v rámci žánru (který dvakrát nemusím) velmi potěšila. Svou přirozeností i lidštějším uchopením. Dvojka pokračuje v nastavené laťce, kterak outsider upínající pavučiny k mrakodrapům New Yorku stahuje trenky gaunerům a se střídavou péčí se stará o srdce své milé. Možná tím, že byl tenhle restart vtipnější, romantičtější a celkově víc blížící se mladšímu publiku než Raimiho trilogie, přitáhl diváctvo za nějakých 750 milionů dolarů. Mě osobně těší také to, že je hrdinou, který se řeže s protivníky téměř ze své váhové kategorie a že se u toho tím pádem nehroutí baráky a nepadají mosty. Jen škoda, že Jamie Foxx a Paul Giamatti jsou tu spíš za hňupy než za skutečně děsivé protivníky. Mdlou se ukazuje i linie s démonickým Harry Osbornem (stále zajímavější Dane DeHaan), i ono milé tokání z jedničky mezi Gwen a Peterem je pryč, jejich dějová linka se neubírá zrovna zajímavým směrem. Naštěstí je jinak vše výborně nasnímané a přehledné, tvůrci umožní divákům (po zastavení scény) si vše pečlivě prohlédnout a všimnout si nejrůznějších detailů. O Andrew Garfieldovi znovu platí, že se do role hodí lépe než jeho tak trochu divný předchůdce Tobey Maguire, tudíž se na tohohle chlapíka bydlícího v dělnickém Queensu můžeme těšit i potřetí. Pokud má u mě jednička nějakých 75%, tady musím lehce stáhnout, ale pořád je to na čtyři hvězdy!! ()

viperblade

Zhlédnuto v (3D) kině. Když to vezmu kolem a kolem, je tohle úplně ten samý film, co jednička. Jediné dva rozdíly jsou v akci a hlavním záporákovi. Akce je tu více a je opravdu nabušená a Jamie Foxx je opravdu dobrá volba pro Electra, který je Spider-Manovi více než důstojným protivníkem (když pomineme to do očí bijící klišé, že záporák nikdy nemůže být normální člověk, ale musí začít jako ABSOLUTNÍ nula). The Amazing Spider-Man 2 je perfektním příkladem filmu, který když sledujete (a speciálně v 3D, díky kterému vám někdy přijde, že opravdu lítáte společně se Spidym) tak se neskutečně bavíte, ale když si za pár dní zkoušíte vybavit nějakou opravdu parádní scénu, tak si vybavíte maximálně dvě, tři. A to je na film, který má dvě a půl hoďky, opravdu málo. Jen proto, že jsem prvnímu dílu dal tři hvězdy, tady musím jednu přidat, protože jak říkám, film jsem si opravdu užil více, ale nevím, opravdu nevím, jestli půjdu na případné pokračování do kina... 70 %. ()

Rogue

Dobrá přehledná akce a neotravné 3d drží sto čtyřicet minut nudného Garfielda nad vodou. Alespoň, že Emma Stone je roztomilá... jediná naděje třetího dílu je spolehnout na charisma Dane DeHaana. Vzhledem k tragickým comicsovkám posledních let nadprůměr. ()

D.Moore

Na rozdíl od předchozího dílu, který se mi zalíbil až napodruhé (napotřetí), mi tenhle Spider-Man zachutnal ihned. Nebudu zastírat, že zabodoval především tím, že přibylo nadhledu a opravdu vtipných momentů, nicméně stejnou měrou za to může i vcelku bombastická akce - mnohem lepší a nápaditější než v jedničce. Herci jsou do jednoho naprosto přirození, sympatičtí, a záporáci střídavě vzbuzují soucit i nahání hrůzu, tak, jak to má být. Finále mě nutilo zadržet dech, ač jsem věděl, co přijde. Navíc, světe div se, ani nelituji, že Jamese Hornera vystřídal Hans Zimmer, protože zase po nějaké době (spolu s pár dalšími lidmi, které neznám) dal dohromady opravdu povedenou hudbu kombinující klasický orchestr a elektroniku, a Spider-Mana vybavil fajn fanfárovým motivem. Škoda jen, že Osborn ml. nedostal více prostoru, klidně na úkor roztahané romantické linky Petera a Gwen.__P.S. Scéna v titulcích zhola zbytečná a nijaká, ačkoliv ze světa X-Men.__P.P.S. A co vrah strýčka Bena? Dojde na něj v příští části? ()

Hild

Prakticky stejné pocity jako u předchozího dílu, u závěrečných titulků mi bylo líto toho promarněného potenciálu. Myslím si totiž, že tvůrci drželi v ruce materiál, který měl na to stát se nejlepším filmem o Spider-Manovi, ale Marc Webb to prostě nezvládl. Opět největším kamenem úrazu jsou záporáci. Celá postava Electra je tak neskutečně přitažená za vlasy, Jamie Foxx je zde nesnesitelný a pak ten přerod Harryho, ten by si zasloužil mnohem více času, to co Raimi rozvíjel tři filmy, musel Webb nacpat zhruba do půlky jednoho filmu a tak to logicky ani nemohlo mít patřičný dopad. Škoda ještě těch závěrečných 5 minut, ty bych vystřihla úplně, protože tak totálně vyšuměl do ztracena ten jistý emocionální bod v Peterově životě. Už nějak nevěřím, že by to mohlo vyjí třeba napotřetí. ()

Spooner

Po totálně sterilní a nevýrazné jedničce jsem čekal větší průser. Marc Webb si je ale naštěstí tentokrát od minula ve všech aspektech mnohem jistější a přináší nám výborně komiksově stylizovanou akci s povedeným 3D. Teen humor mi tentokrát překvapivě sednul, mezi Garfieldem a Emmou to stále výtečně jiskří a potěší také rozšiřování samostatné mytologie a pomalé nasazování známých postav. Jenže scénáristicky je to stejný patvar jako posledně. Spidey toho zde zkrátka musí řešit moc, odbíhá nekonzistentně od jedné zápletky ke druhé a některé linky se vůbec nevyřeší či vyšumí do ztracena. Electro je navíc zatím nejhorší záporák, Jamie Foxx je chvílemi nechtěně směšný a i Dane DeHaan má co dělat, aby scénáristické veletoče Harryho Osborna nějak uhrál. Suma sumárum příjemná letní oddechovka, která se na Raimiho díly stále nechytá, ale jako jednohubka pro teenagery je naprosto dostačující. Snad se příště podaří vychytat i ten scénář.70% ()

Davies182

U sta křižáků, to byl průser! Tenhle komentář je od stárnoucího, zatrpklého Daviese, a proto by jej nikdo neměl číst! V nejnovějším ukecaném, zamilovaném Garfieldovi vypadají pavoukovi jinak respektovaní záporáci jako hračky, za zmínku stojí možná jen pár scén s Electrem. Odnesl jsem si z toho tři fakt príma věci: bullet-time zábradlí, bullet-time pazouru z pavučiny a krutopřísnýho spider-kida. Jinak jsem jako druhý největší fanda ;) a sběratel Spideyho v Čechách (Pavlovský je holt jen jeden a Karel je macho na celej MARVEL, to neplatí) velmi, velmi znechucen. Co to kurňa bylo za debilní love-story a šílené dialogy? Chci sequel 500 dní se Summer, a chci jej hned. Po druhém Thorovi historicky druhá ambiciózní comicsovka, o kterou už pohledem nezavadím, sorry Péťo. ()

pepo

Ako psíček s mačičkou písali scenár a ukuchtili Amazing Spider-Man 2. Strašný dramaturgický a scenáristický bordel pripomínajúci TF2. Ale herci sú chvalabohu super, romantika OK, akčné scény vynikajúce a Zimmerova hudba v spojení s obrazom funguje fantasticky ale aj tak sa to na Raimiho trilógiu absolútne nechytá. Najslabší Spidey 7/10 ()

Tom_Lachtan

I hle, pan Pomotaný se vytáhl a dovolil přijít na projekci i nám Plzeňákům, nu díky. A co se týče filmu? To hlavní na začátek, cameo Stana Lee je dost možná to nejlepší, které kdy kdo vymyslel (obzvlášť ti, kdo je vymýšlejí u filmů Marvel studia by se měli trestně zbičovat bičem upleteným z pubického ochlupení yettiho). Kdybych Spideyho neviděl v kině, dost možná bych si stěžoval na přemrštěnou délku, ale ta v sále tak patrná není, navíc ani více konců není nijak naškodu, obzvlášť když do toho hraje naprosto skvostná hudba, která vynikne při skvělém finálním souboji (zasloužilo by si to rozebrat od někoho kdo tomu rozumí víc než já. Což je popravdě i hluchoněmý Tadžikistánský pastevec handicapovaných ovcí Ahmed). Absolutní plus je takřka geniální akce, která se vysrala na zbytečné střihy a nesnaží se být vyvolávačem epileptických záchvatů a naopak se snaží mít záběry co nejdelší a vypadají velmi dobře, stejně tak spomalovačky. Dál už jen telegraficky: Padouch (padouši) skvělý, herci dobří a atmosféra klasického komiksáků, který je hrdý na svou béčkovost je mnohem přirozenější, než trapné pokusy o vážnost ala Iron Manovi III. Howgh. PS: 3D je většinu stopáže zcela na koně PPS: reálně je to na čtyři, ta pátá je prostě za to, že dlouho jsem z komiksovýho filmu neodcházel tak spokojenej.. ()

Xmilden

Nevím, nevím jestli bych na tohle zvládnul koukat v kině. Myslím že druhým dílem Marc Webb na nějakou dobu odstřelil odhodlání studia vystavět kolem Petera Parkera univerzum, které má například Marvel v Avengers. Druhý díl působí vlastně jako takový špatný vtip, opět se zde najdou některé solidní scény, ale celé to drží při sobě asi jako suchý písek. Nevím kde všude začít s kritikou. Romantická linka po většinu filmu nefunguje. Komiksová linka kdy proti Spíďovi vlastně stojí dohromady 3 padouši také ne. Kde je charisma, které měl Octopus, kde je zlomený Sandman, kde je přemotivovaný Green Goblin. Uznávám nakonec právě mladší verze Goblina tady trošku zachrání akční složku, přecejen souboj ve věži není zase tolik špatný a má i "překvapivé" a silně natočené vyústění. Po většinu času se plká, konspirační téma mě moc nebere a tajemná kabela ve skříni je mě ukradená. Můj názor je takový že třetí díl by v současné chvíli tenhle Teen Spidey nerozdýchal. Bude to chtít setsakramensky kvalitní příběh anebo začít za 10 let zase od píky a určitě bez Marca Webba. 50% ()

darkrobyk

Ano, jsem fanouškem Spider-Mana ( a Batmana se Supermanem), tudíž jsem si nemohl nechat uniknout jeho další příběh. Ještě po návratu z kina vidím všechny ty báječné blesky, hroutící se stavby a Spidyho, mrskajícího se ve vzduchu jako neřízená střela. Akce a vtipné proslovy si ode mne zaslouží 4*. Jo a taky Electron, který samozřejmě změnil poněkud svoji comicsovou vizáž, ale chápu, že v původním kostýmu by vypadal jako šáša. Proč nedám plný počet? Až příliš sentimentálních scén hyzdí tohle dobrodružství. Občas se blýsknou vtipem, celkově bych jich však dvě třetiny (nejméně) vystříhal ( a nebo možná všechny). A duchaplný příběh? Ten jsem opravdu nečekal. Klidně bych bral mírný rozjezd a akci na jeden nádech až do konce. Doufám, že příští díl se ještě obejde bez Mary Jane a namísto ní se bude Spidy mlátit s jedním padouchem za druhým... ()

Molly

Jestli má Úžasný Spidey nad svým předchůdcem v něčem navrch, pak jsou to moderní technologie (triky jsou výborné a 3D skutečně efektní) a lepší Peter Parker: Andy je castingová výhra, svou rolí žije, bohužel, scénář jeho snahu hatí, a tak ve dvojce občas působí otravně (postrádám určitou frackovitost z prvního dílu). Jak už tu bylo řečeno, TASM 2 dojíždí na velké množství dějových linek, z nichž žádná není dostatečně propracovaná, třeba rodičovská epizoda působí nedodělaně a Peterovo přátelství s Harrym je povrchní – člověk musí věřit, že ti dva toho kdysi dost prožili. Hloubku tohoto vztahu však na plátno nepřeneslo ani dvojí objetí. Jako padouch ale mladý Osborn vládne a je nebezpečně sexy. Electro je fajn, jeho motivaci se dá bez problému věřit, a líbilo se mi i zakomponování Rhina – neznám předlohu, takže nevím, jak moc velkým soupeřem Spideymu je, ale mně do toho otevřeného konce sednul. Body film sbírá i za uzavření příběhu Gwen, které je napínavé a citlivé a mně se při něm na chvíli zastavilo srdce. Sečteno podtrženo: druhý TASM je kvalitní zábavou a dobře odvedeným řemeslem, kde naštěstí není moc prostoru pro patos (Jorge je na hraně) a povinné rodinné a lidské hodnoty jsou předány nenásilně. Původní Raimiho trilogie (resp. její první dva díly) sice stále vede, ale já novému přátelskému sousedovi fandím a těším se na další shledání. ()

LiVentura

Nesympatičtí z prvního filmu se přerodí jakoby zajímavějším příběhem a vsazením do pravověrnějšího komiksové světa v sympatické... Hudba silně akcentuje dílo Zimmera-zásadní vliv tohoto nekorunovaného současného vládce filmových melodií, hlavní záporáci splňují očekávání a náznak Goblina je luxusní..! ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)