Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

IQ Tiqe

Jak to, že marvelláci dokážou udělat kromě akce i vtipný filmy a zajímavý padouchy a u DC kromě Batmana všechno pokulhává? Spiderman je pro mě jen další zapomenutelný a natahovaný blockbuster se slabým příběhem. ()

HoneyBunny

Kromě jednoho twistu v závěru filmu tu není nic, co bychom už neviděli předtím. Prostě klasická popkornová komiksárna, která hraje na jistotu. Máte tu povedené akční scény (které ovšem až moc smrdí CGI) a rostomiloušký páreček Emma Stone a Andrew Garfield a taky několik funkčních emotivních scén, které jsou opravdu dojemné. Ale oba hlavní padouši jsou taková chodící klišé - jeden je zneuznaný génius/psychopat, druhý labilní bohaté děcko s častými výbuchy vzteku. Zvlášť u Harryho Osborna to mrzí, protože zezačátku vypadal jako zajímavý padouch. Může Sony propříště najmout originálnějšího režiséra, prosím? ()

Sinecod

Znovu jsem si potvrdila, že 3D není nic pro mě. Nedokážu se soustředit na všechny věci na plátně, jen na jedno místo a je to pro mě velmi rušivé. Romantická linka až příliš roztahaná (tak se rozejděte a nebo buďte spolu sakra) a absolutně nevýrazný záporák, který měl dvě akce a celou dobu filmu byl spoustaný a měl akorát silácký řeči. Harry jako další záporák byl úplně vedle, pořád vypadal jako klouček, kterýmu táta nechce koupit iPod a poslední záporák, no ten tam byl uplně mimo. Je tedy pravda, že konec před koncem mě dost zaskočil ačkoliv to zase tak překvapující není. Stopáž je dost přestřelená, o půl hodiny méně vzdechů by vůbec neuškodilo. Raimiho Spider-man u mě pořád vede a to celkem o dost. ___________________________________________________________________________________________________ K plzeňské projekci: Jsem moc ráda a vážím si toho, že byla i v Plzni, skutečně moc, ale pokud bude příště, velmi bych ocenila menší sál, jakože menší tak pro 50 lidí. Připadala jsem si jak na školním představení se vším tím zasraným popkornem a odporným srkáním litrový coly a hihňáním a volováním 17-18 letých dětiček, co se kurva neuměj chovat. Příště si raději zajedu do Prahy, protože tam se nebudu bát, že mi někdo přilepí žvýkačku do vlasů. ()

Tsuki

Brácha mi tvrdil, že se na tuhle novou řadu Spider-Mana nehodlá ani koukat, protože se nevyrovná původní hrané verzi s Tobeyem Maguirem... ale já si říkám, že proč by vlastně musel být nový "Amazing" Spider-Man zásadně horší? I Andrew Garfield se podle mě ve výsledku na roli celkem hodí, i když je možná trochu moc hubený, ale co? Zatímco původní Spider-Man mi přišel víc tragický, tenhle naopak víc sází na zábavu s trochou toho "tajemna" (objevování minulosti Parkerova otce), no a samozřejmě taky dost sází na efekty, což je hned vidět. Efektní je to možná až moc, ale nutno říct, že v kině ve 3D to pak působilo dost dobře. Nejsem zastánce 3D, ale Spider-Man houpající se na pavučině mezi výškovými budovami je zkrátka na 3D efekt jako stavěný. Jediné, co mi vadilo, byl Electro. Jako neznalec světa superhrdinů (co se konkrétně týká Spider-Mana, načetla jsem komiks a z animovaného seriálu jsem viděla jen některé díly) jsem možná se svými komentáři trošku mimo, ale Electro se mi na záporáka nehodil. Jako postava to byl jen takový patetický a přehnaně primitivně myslící ubožák. S nově příchozím zeleným Goblinem to vypadá mnohem slibněji. Dane DeHaan je možná se svými ulíznutými vlasy a zlověstně drzým úsměvem v roli Harryho Osborna dokonce lepší než James Franco. A to jsem ještě nezmínila, jak moc obdivuju herečku Emmu Stone... Sečteno a podtrženo, pokud byla jednička dost dobrá, tak dvojka je možná ještě o kousek povedenější. Má to sice svoje mouchy, ale v kině jsem se zkrátka bavila. ~(4,0)~ ()

JosefGruber

Příjemné překvapení. I když možná to bude tím, že jsem od toho nic moc světoborného nečekal. Děj, jak už to tak u podobných filmů bývá opět stejný, ale to se dalo čekat (až na ten funus :)), žádná změna, koncovka taky žádná, opět pěkně nahrané na smeč pro další díl. Hlavní rada, vypnout mozek, protože ten opravdu není potřeba. Když se nad tohle všechno povzneseme a užíváme si skvěle natočené 3D záběry, tak to není vůbec zlé a určitě to příjemně překvapí. 3-4*, 23.4.2014, kino 3D ()

Anderton

Veľké sklamanie prináša malé očakávania.....alebo nakoniec príjemné prekvapenia. Ako bol prvý emejzing fádny, až to bolelo, tak ten druhý zmenil vizuál, vyzerá skutočne moderne, skôr ako sci-fi z budúcnosti, než infantilný komiks. Scenár je štandartný, rieši sa tu minulosť, odvrátené tváre, láska, kamarátstvo atď. Casting je v pohode, s Garfieldom nemám žiaden problém. Problém mám však s tým, že už piaty krát od roku 2001 sa pozeráme v podstate na to isté. Môžete oponovať Bondom, lenže ten mení aspoň lokácie. Inak si myslím, že Garfield by si trilógiu zaslúžil, ale producentom 700 mega z nejakého prapodivného dôvodu nestačilo. ()

Frajer42

Hrozně velké zklamání. Hned vysvětlím proč. Kdybych chtěl vidět romantické hovno, tak sáhnu po nějakém romantickým hovnu pro dívky do 12 let. V Amazing Spider-Manovi 2 jsem si troufl očekávat něco totálně jiného. Absolutně mi uniká, z jakého záhadného důvodu má snímek 142 minut, když dobrých 60 minut je vyplněno tím, že hrubě nesympatický Garfield vede totálně nudný a debilní dialog s neobvykle ošklivým Kamenem, který má na ksichtě tolik make-upu, že by jím pokryl roční spotřebu Evropy. Kdo kdy viděl, aby Spider-man každou půlhodinku plakal? To sem přeci nepatří! Mírnou satisfakcí je pouze to, že Kámen v závěru zdechne. Konec spoileru. Akce je velmi pěkná a nádherně ozvučená. Tak proč ji je tak strašně málo? Celkově vzato je snímek hrozná nuda a zívání nehrozí asi tak maximálně v závěrečných 20 minutách. Záporáci jsou dohromady tři, přičemž Electro má přiděleno asi 15 minut akce na place. Ještěrka asi 3 minuty akce a dalších 20 bezobsažného kecání a Nosorožec asi 5 minut akce, když ještě Nosoržcem nebyl a cirka 3 minuty, když už byl. Režisér Marc Webb je od tohoto okamžiku v mých očích idiot a navždy jím zůstane. Takhle strašně zkurvit komixovou předlohu a vytvořit 130 minutovou romantickou zívačku na to musí být člověk světovým kokotem. Doufám, že hudbu k dalšímu pokračování Zimmer dělat odmítne, protože taková sračka si ji ani omylem nezaslouží. Vážně se jedná o nejdebilnější zpracování světově známého komixu, jaké jsem za svůj život měl tu smůlu vidět. Třetí díl přesto risknu, protože Kámen chcípl, a tak v nitru duše doufám, že by se konečně mohlo dostat i na akci. ()

Dzeyna

Výborná grafika - ta mě na tom celém bavila asi nejvíce. Herecké výkony byly také skvělé, hlavně Dane DeHaan exceloval a okouzlil mě svým charismatem. Navíc Emma Stone jako třešnička na dortu. Akce, napětí i vtipu je zde dostatek. Děj je také skvělý, až to přílišné prokládání akce romantickými scénami. Electron je výborně ztvárněn, stejně jako Spider-man. Ovšem musím vytknout až přílišnou délku a neuzavřený konec, který skrývá pokračování. ()

Kothy

Tak tohle jsem nečekal. Nový Spider-Man je fakt pecka! Určitě je to lepší než předchozí díl. Je to takové dospělejší. I záporáci jsou propracovanější a je jich víc. Ale nepůsobí to tak zmateným dojmem jako raimiho 3. Peter odmaturoval a přibývají mu nové povinnosti. Začátek je sice nudnější, ale pak se to rozjede. Má nějaké problémy s Gwen, která se chystá na Oxford. Taky něco dozvíme o peterových rodičích a jejich minulosti. Taky se vrací peterův kámoš Harry Osbourne, kterému umírá otec. Jako první záporák se představí Electro. Elektrikář Max Dillon z Oscorpu, který po nehodě získá své schopnosti. Ten dá Spideymu docela zabrat, ale po menším upgradu svého vybavení si s ním poradí. Dokonce i Gwen musí podat pomocnou ruku. Bitva mezi sloupy v elektrárně byla naprosto úžasná. A ještě k tomu na Zimmerova hudba, prostě nemám slov. Poté se z Harryho stane Grenn Goblin. Jeho oblek i kluzák jsou fakt vychytané. Ten Peterovi taky celkem zatopí. A po nepříjemné události nastupuje Rhino. Na souboj s ním si ovšem budeme muset počat až do dalšího dílu. Těším se na Sinister Six. Jako vždy nemohl chybět Stan Lee. "Toho odněkud znám." :D A konec hezky navnadí na nové X-Meny. ;) ()

AppleCore

IMAX není vskutku špatný prostředek pro sledování filmu a po letech názorů, že je 3D zbytečná pitomina, asi názor částečně měním. Nemůže za to ale ani tak Spider-man. Protože už první díl působil dost zbytečným dojmem, přičemž nefungoval ani jako atrakce ani jako regulérní "drama". Druhej díl tím dojmem působí dvakrát tolik, už se ale nesnaží působit - po vzoru batmanů - realisticky, nebo temně, zato atrakcí je snad i víc než třetí díl Sama Raimiho. Tady už se to hraje jenom na efekt, kdy jakákoli rádoby emotivní scéna není schopna emoce vyvolat. Akce sama o sobě je pak parádní, dynamická a dokonce i občasný komediální prvky fungujou líp, než v ostatních blockbusterech, jenomže to je opravdu všechno, co Spider-man dokáže prodat, v žádný jiný rovině totiž nefunguje. Čím blíž je konci, tím víc se snaží sázet další esa, která se ale za chvíli změní v otravnou přeplácanou změť. Takže za ty moje tři hvězdy ve výsledku může především smrt, o který ale čekám, že třetím dílem opět ožije. Co jsem si užil víc, než film samotnej, byl 3D trailer na Godzillu, která na rozmezí dvou minut prodala víc úplně všeho, než Amazing Spider-man za těch sto čtyřicet minut. ()

MikeCool

Být Marcem Webbem, styděl bych se takovýto komerční, přeslazený a trapný blocbuster vpustit do kin! Na starou dobrou klasiku s Tobey Maguire z let 2002, 2004 a 2007 to nemá ani za mák. V původním Spider-Manovi byl humor na kvalitní laťce a žádným způsobem neurazil, naopak to občas hezky odlehčilo atmosféru, ovšem o The Amazing Spider-Man 2 se to rozhodně říci nedá. V nepochopitelně velké časové stopáži se tu "Spidey" snaží být jakýmsi humorným Romeem, který spasí svět. Celý snímek zachraňuje závěrečná emotivní scéna, ale i přes to označuji tuto zhovadilost jako propadák roku 2014! ()

Spinosaurus

Představte si, že máte před sebou sedm let starou mrtvolu Raimiho Spider-mana, do kterého někdo neustále pouští elektřinu ve snaze ho oživit. Takhle nějak si představuji tento film. Poslední blockbustery jsou velice unavující a neoriginální. I zde jsem se neskutečně nudil. Kdybych mohl, tak bych scény s Gwen přetáčel, protože už mě nebaví koukat na popáté, jak Spider-man řeší, zda zůstat s holkou, nebo se věnovat svým povinnostem. Na začátku filmu se nám představuje Spider-man - verze Venom. To co bylo naznačeno ve trojce, že s přibývající slávou rostou negativní vlastnosti superhrdiny nám tady režisér předkládá, jako by to vlastně nic nebylo. Co na tom, že při svých frajeřinkách rozbourá v honbě za zločinci půlku města, pubertální hrdina (a divák) moderního typu to asi potřebuje. Záporáci jsou neskutečně slabí. Naprosto bez jakékoliv psychologie. Electro je slaboduchý jedinec, který se vinnou nedorozumění rozhodne zabít Spider-mana. Je docela cool, ale ta jeho smrt je hodně laciná, takhle kvalitní záporák neumírá. Goblin je tam asi jen proto, aby vyplnil stopáž, jinak si jeho krátké a zbytečné působení nedovedu vysvětlit. Navíc se opět stal záporákem čistě náhodou. Na konci ještě vstoupí na scénu Rhino, ale že by mě něčím upoutal se říct nedá. Asi marketingový trik, jak přilákat na množství záporáků. Prosím tvůrce, aby nechali Spider-mana spát, ale bohužel se už připravuje kromě třetího i čtvrtý díl. Jednu hvězdičku dávám za to, že tam nebyli jeřábníci. ()

Mia...

Ty jo, víc trapných amerických hlášek pokupě jsem snad ještě neslyšela .... efekty super, ale teda ty stupidní hrdinský rádoby vtipný průpovídky se vážně nedají vydržet. Zlatej Tobey. ..... Jinak teda v New Yorku se očividně nenudí :) ()

swamp

Druhý díl nejnovější série s 'emejzing' pavoučím mužem by pro mě byl naprostou mainstreamovou peckou, kdyby... a těch kdyby je bohužel více. Pokusím se to shrnout a objasnit následovně... toto pokračování je o něco lepší, než předchozí díl, ale KDYBY bylo o 25 minut kratší a my byli "ochuzeni" o věci jako je k zblití závěrečná scéna s malým chlapečkem ve spider-manovském kostýmu a zbytečným Rhinem a několik naprosto nicneříkajících dialogů, jednalo by se o útok na titul komiksový film roku. A proč? Protože 3D funguje (nepíšu ho na první místo, protože by bylo tak zásadní, ale protože je konečně někdo zase schopen ho rozumně využít), akční scény a Spideyho průlety městem jsou prostě vizuálně skvělé a k tomu je nutné si přičíst Zimmerovu nabušenou hudbu - především scéna v elektrárně měla výbornou zvukovou kulisu. A teď to hlavní - skvělý Jamie Foxx! Jeho Max, potažmo Electro, je zahraný naprosto bravurně a je ohromná škoda, že nebyl ve snímku ještě déle. Je tedy jasné, že film rozhodně stojí za to vidět, ale místy se zkrátka budete trochu nudit. P.S. Jsem zvědav na MJ. ;) ()

predators

Čekal jsem mnohem víc! Protivník Electro je poměrně zajímavý,ale na můj vkus se tvůrci více než na akci zaměřili na vývoj romantické nitky (pavučiny,chcete-li). Tedy,zdálo se mi,že se se svými protivníky vypořádal Peter moc rychle. Akce byla mnohdy na efekt a 3dé zbytečné. Zbývá jen dodat...díky csfd za free projekci... ()

nash.

Spidey má prostě na plátně smůlu. Proti jedničce to sice je mnohem lepší, akce je nabušená a má spád, ale Garfield zůstává jako Peter stále stejně nevýrazný, nezajímavý a nesympatický. Stejně jako nudný scénář postkládaný z těch největších žánrových klišé, ještě navíc neúnosně protahovaných, takže i těm nejvypjatějším scénám poněkud "padá řetěz". Všechno tak kromě akce zachraňují padouši. Ať skvělý Foxx nebo mladší kopie DeCapria Dane DeHaan. Jsou jediní, kterým se daří propašovat do jinak poměrně scénáristicky ploché přehlídky efektů nějaké ty emoce a napětí. A samozřejmě Emma Stone, patřící k nejsympatičtějším postavám tohoto zbytečného restartu. Není jich však dost na to, aby Spidey mohl byť jen na okmažik pomyslet, že by se vyrovnal ostatním letošním comicsovým peckám. Zejména když to s Gwen tak podělali. Už v comicsu jsem to vždycky považoval za chybu a marně doufal, že dojde k nápravě. Celkem vzato, na rozdíl třeba od druhého Kapitána Ameriky zůstává Spider-Man stále prázdný a nemá moc co nabídnout. Tedy kromě dalšího geniálniho camea, které si střihne Stan Lee. ()

Ratemus

Přehlídka barev jako v Las Vegas, film je diametrálně odlišný od předchozího dílu, na scénu se bohužel dostávají staří známý a dochází k tomu stejnému, co potopilo Raimiho trojku, až moc nepřátel. Sony rozjelo svou vizi a Amazing připravuje k Sinister six, neuvědomuje si však, že si hází klacky pod nohy. Dvojka je neskutečně romantická, zamilovaných scén je přehršel a nudí vás čím dál tím víc, bohužel, je jí více, než akce, i humoru rapidně ubylo. Foxx je výborný herec, ale nudný Elektro, stejně tak jako transformers Rhino, kterej působí spíš směšně, no a to ani nemluvím o novém Goblinovi, kterým si Sony prostě vytřelo prdel. Pro mě krok vzad a jsem možná rád, že tato série končí a příštího Spideyho uvidíme ve spolupráci s MCU. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)