Vetřelec: Covenant

• USA Alien: Covenant (více)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (CinemArt)

RAFT

Režisér nám naservíroval dalšího Vetřelce , co k tomuto filmu jenom dodat,tak za prvé tento snímek je lepší, než prometheus.Ridley Scott který,nám dal do filmu atmosféru ,která se přiblížila k původním filmům.Ve filmu nechybí emoce,napětí,dobré thillerové scény.Koněčně to chtěl natočit ve stylu původního aliena.Ripleyovou nikdo nemůže nahradit, Katherine Waterstone byla dobrá akorát něco tam chybělo na Ripleyovou zásadně nemá.A sem rád že ,se do filmu koněčně dostalo klasické vyvražďování.I když u mě stále vede vetřelec z 1979. 75% ()

Taffey

NECHÁPU toto hodnocení čtyřčmi hvězdičkami, po takovém textu: J*A*S*M **** Zase to není ta topovka, ve kterou jsme doufali, ale zase je to alespoň pro mě fajn scifi horor. Každopádně je škoda, jak je to polovičaté a nesoudržné, protože potenciál dějového oblouku je velký. Bohužel ho ředí tupé postavy, tupé proslovy a i některé tupé scény. Zrození prvního opravdového vetřelce bylo fakt funny. Kolem a kolem to má stejné mínusy jako Prometheus, plus pár pozitiv navíc. Ale pokud vás u Promethea štvalo, že si průzkumníci sundavali helmy moc brzo, tak tady si je při výsadku na novou planetu pro jistotu ani nenandají ... Do prdele, jaká sračka by to musela být, abys dal tři* a méně? V kině mě bralo spaní, tak rozvláčný a nezáživný film jsem fakt dlouho neviděl. Například, když Walter učí hrát Davida na flétnu, jsem se chtěl sebrat a odejít. Tak mizerný film to byl. Dvě* jen za vizuální stránku. Ale casting na prd, scénář na prd, logika lidí naprd. Už v Prometheovi se mi to stalo, ale tam byla aspoň Shaw, vynikající postava, ale v Covenantovi nebyla jediná postava, se kterou bych se ztotožnil a se kterou bych dýchal. Opravdu velmi, velmi špatný film. ()

syphoon

Nic jsem nečekal, nic nepřišlo. Snad jen až na umělecky vybaveného 1ks vetřelce, který byl spíše k pobavení než postraseni. Kde jsou ty doby, kdy Replayova utíkala v tunelich pronásledována slintaci zrudou. Téměř vše, co na vetřelcich bývalo zajímavé, se v nenávratnosti ztratilo v režisérovych vizi DÁT TAM NĚCO NOVÉHO, bohužel špatného. 50% ()

oldy

Brutalnějši než Prometheus. Zajimaví snimek. Jsem zvědav kdy a jak se navaže na prvni dil Alien(před něj).Bude i někdy vznik tzv. kralovny z dvojky ? Me hodnoceni je 7/10 ()

Leksland

Dal jsem si trochu odstup abych nehanil hned po kině..a prostě pořad přetrvává taková hořkost na patře..Vetřelec vždy bavil diváka skrze napětí kde jste zavřený ve vesmírný plechovce s tímto monstrem a on vám dává na prdel a napětí gradující tím, že si podvědomě uvedomujete, ze vás žádná hvězdná pěchota ani fízl s obuskem nezachrání..jednoduše-proste tam nejsou..a jste v tom sami...Pak přišel Prometheus a jeho fyzično, který vyvrátil vlastně vše proč vše bylo natočeno..Prometheus je film a kremikové bouři nebo jaká to byla..ale to je vážně na Scotta trochu málo..a Covenant je o Fassbender, který je fakt hodně divnej a to se mi libilo a vyvolávalo nedůvěru ke strojům kterou mám..mutanti vetřelce mi přišli spíše k smíchu..určitě se najdou chodiči do kin co budou rikat jaký nejlepší vetrelec to je..ale pěkný hovno..nesahá jim ani po vocas... ()

Anopheles89

Ridley, Ridley, ty holomku jeden, co nám to děláš...? Tož. Co jsem to viděl? Byl to Vetřelec? Spíš ne, jen se tu a tam ukázal vetřelec. To je asi blbost, co? Byl to Prometheus 2? Mňo, tak nějak. Byla to ptákovina? Částečně. Na druhou stranu to nebylo až zas tak špatné sci-fi, jen se v názvu neměl objevit Vetřelelec. Možná si trochu protiřečím, takže popořadě. Film můžu hodnotit 1) jako fanoušek původní vetřelčí série a 2) jako fanoušek sci-fi. V prvním případě je všechno špatně, a tím vším mám na mysli hlavně to základní a esenciální, co dělalo Vetřelce Vetřelcem. A to je atmosféra. Ta tady úplně, nebo skoro úplně chybí. Je to film, jak se parta hlupáků vyloupne na absolutně neznámé planetě, naprosto bez plánů a nepřipravená a tam se, k jejich obrovskému překvapení, setkají s něčím, co je chce zblajznout. Součástí děje je několik krátkodobých, na druhou stranu intenzivních citových vazeb, které děj ovlivňují a vnášejí do něj prvek iracionality, což se mi taky nelíbí. K tomu duo Fassbenderů - David jako biolog je mi sice sympatický, ale jako flétnista mě sere a Walter je nevýrazná postava, jejíž účel je zřejmě pouze sekundovat Davidovi. Vetřelec byl a měl být vždycky o tajemství a v tomto filmu je vysvětlené skoro všechno, což mu opět ubírá na kouzlu. Napsat by se toho dalo hodně. A teď druhý pohled. Pokud bych se na to měl koukat jako na sci-fi bez vetřelčích ambicí, nebylo by to vůbec zlé. Největší slabina je asi v postavách - jejich tupost až zavdává otázce, jak se vůbec mohlo lidstvo vymanit z gravitačního pole Země. Oni vědí mizerných pár dní o jakési neznámé planetě (ze které navíc přichází záhadný signál), nemají páru, co tam je, jen tuší, že se tam nachází rozvinutá biosféra a pak si tam v klidu přistanou, vylezou ven jen v čapkách s klapkami na uších a potom se diví, že dostali rýmičku... Navíc, když mají robota, kterého tam mohou nakrásně vyslat, aby vše bezpečně očíhnul dřív, než tam vystrčí svoje bioxichty. Zkrátka, zasloužili si tam pochcípat. Skoro bych tedy řekl, že hlavní slabinou filmu je scénář. Abych ale jen nekafral a nemrmlal. Vizuálně super! Líbila se mi krajina, podnebí, jistá nepřístupnost prostředí. Pokud by emzáci nebyli z vetřelčí krve, planeta by byla domovem nějaké jiné (rozuměj neTvůčí) rasy a lidští návštěvníci by nepřicestovali létajícím ústavem pro duševně choré, neměl bych moc výtek. Navíc svojí tísnivost to sem tam taky mělo a některé scény byly dost výživné, aniž to budu konkrétně rozvíjet. Zkrátka, kdyby to nepatřilo do tohoto filmového univerza, byla by to slušná mimoňská podívaná. Výše uvedené pohledy se odrážejí i do možnosti hodnocení a bohužel se stále moc nemohu rozhodnout, kterému mám dát přednost. Při přísnému pohledu, tedy - "měl to být Vetřelec a není," bych dal  1-2 hvězdy, ve druhém případě 4, protože to prostě bylo poměrně kvalitní sci-fi. Nabíledni je tedy kompromis, i když se jedná o hybridizaci dvou nesourodých pohledů na věc. ()

Tosca

VETŘELEC: COVENANT se tedy opravdu moc nepovedl, hlavně kvůli špatnému scénáři. Uprostřed filmu jsem se dokonce nudil a koukal na hodiny a fandil jsem spíš vetřelcům, protože postavy se chovají nelogicky a hystericky. Začátek je dobrý a celkem i konec, vizuální stránka také jako vlastně vždy u Ridleyho Scotta a pěkná je i hudba Jeda Kurzela. Herecky vládne v dvojroli Michael Fassbender. Hlavní hrdinka nesahá Ripleyové ani po paty, a to ani herecky... Naprosto zbytečný film, fakt jsem nechtěl slyšet takové vysvětlení, odkud se vzali vetřelci... To už se mi víc líbil Prometheus (2012), na který Covenant navazuje. ()

goodnic

Prometheus byl fajn, Covenant je hodně fajn. Možná měl Ridley slovo 'Alien' z názvu vynechat, zapšklí fanoušci prvního dílu by možná nebrečeli TAK nahlas, protože by pro ně bylo snažší Covenanta ignorovat. Ale což, dalo to sice práci se přes to slané moře slz přebrodit do kina, ale ta námaha stála za to. Celý film je 'perfectly paced' a postupně graduje s velmi intenzivním hudebním podkresem. Samozřejmě nádherně vypadá, i když tedy musím říct, že v Prometheovi byly impozantnější scenérie a navíc je planeta, na které se film odehrává, docela nezajímavě podaná. Určitě jsem čekal, že se dozvím o Engineers trochu víc, ale nijak zásadní výtka to není. Celá ta banda, co tam pobíhá a snaží se přežít, mi byla docela sympatická. Rozhodně víc než ta v Prometheovi. Danny McBride, který se mi do Covenanta vůbec vhodný nezdál nakonec vůbec nevadil. Gore i vulgarit je dostatek. Pěkný! Navrhuji před premiérou dalšího dílu postavit archu, jinak se v těch slzách asi utopíme. ()

Dudackoo

Tomuto filmu by viac prospel názov Prometeus 2. Votrelca sem tlačiť nemali a mohli skúsiť radšej niečo nové, určite by to fungovalo oveľa lepšie. To že stvoriteľ oreginal aliena je vlastne robot ktorý sa hrá a experimentuje mi prišlo už naozaj pritiahnuté dosť za vlasy. Občas som mal z tohoto filmu pocit že režisér má divákov za tupcov a keď im naservíruje aj to že aliena priniesol santa claus tak mu to zhltnú. Záverečné prekvapenie nefunguje absolútne vôbec a je prehliadnuteľné. Filmu chýba štipka oreginality a to je veľká škoda. Jedna hviezda za hudbu, jedna hviezda za poslednú pol hodinku (ktorá jediná stála za to) a jedna hviezda za krásavca ktorý chudák za to nemôže že jeho skvelú minulosť a 3 skvelé filmy teraz už len vykrádajú. Uvidíme ako to zapracuje na druhý krát na bluray. Hádam to ešte zapíše. ()

MAAUZ

Ridley Scott je umělec po všech stránkách. Prometheus či Covenant to opět potvrzuje. Je precizní a dokáže si vyhrát s detaily. Proč neukázat lidem svět, který stojí za vznikem Vetřelce? To by byla škoda, kdyby tam zase jen pobíhali po lodi dementi s pistolema a snažili se něco zabít. Tak pošlou jiný dementy, který se nechaj zabít vetřelcem, akorát že na louce. Je tu vidět opět prozkoumávání planety a jiné prostředí. Jednoduchost a zvídavost mentální jednotky dá šanci dalšímu černému viru a následnému zrození vetřelců. Pobíhající zkurv ve tmě nebo v jeskyni je celkem nepříjemná podívaná, až se mi z toho svíraj půlky. Každopádně tenhle díl navazuje na předešlý a dost se točí okolo Davida, který všem krade slávu na plátně. Zahranej je teda bezvadně. Konec, i když vás napadne, skončí nemile. Budu se těšit na třetí jednotku a jejich nevidomost vůči Dejvidovi. Scény, při kterých jsem se cejtil trapně asi za všechny, byla ta s flétnou a líbáním. ()

Sinusiridum

Je to víc Prometheus než Alien,ale vůbec nevadí, za mě naprosto vpohodě film, co mě hodně bavil, místama dost brutalitka, což hodně potěšilo, robotí téma super....neměla jsem potřebu to pitvat na téma co je a neni kravina nebo jestli se tam moc nefilosofuje. Pravdou je, že aliení stvůrka je malinko upozaděná.....ale těch očekávám samozřejmě příště o to víc. Hodně se mi to líbilo, obzvlášť, že jsem to čekala spíš blbý. Nedejte na všemožný kritiky a nechte se pobavit :-) ()

VvV14

Já vám teda nevím, ale mě to přišlo rozhodně lepší, než na modrou barvu csfd škály hodnocení. Nikdy se z toho nestane TO, čím se stal úplně první vetřelec, ale jako pokračování Promethea je to víc než uspokojující (a mnohem krvavější). Nesrší z toho sice příliš mnoho napětí.... co se dá dělat... ale i přes lehkou míru předvídatelnosti si film jde poměrně slušně užít. Poznámku mám jen ke klasickým vetřelčím "miminkům" (takový to, co vám vyběhne z hrudníku zrovna ve chvíli když si už myslíte, že je zase nebe modrý a tráva zelená, a že ta věc s osmi nohama a ocasem, co leží vedle vás, umřela přirozenou smrtí a vůbec nic vám tou hadicí, co před chvilkou vyplňovala váš krk až někam k žaludku, rozhodně nic nenakladla). Tak ty se mi teda fakt nelíbily. Chyběl tam nějakej vývojovej mezičlánek. Ale jinak krásný 4* si to zaslouží. ()

studiobadguy

Co se pokazilo? Ten film začne a vypadá to slibně, jenomže zde musí být naprosto nesympatycké postavy, kterým celí film přejete smrt. "Hlavní" ženská postava Katherine Waterston je naprosto nesympatická a hloupá. Příběh celkem ujde, ale i tak není dokonalý a jsou v něm chyby. Mezi postavami zde exceluje Michael Fassbender jako David a celý film jsem Davidovi a Vetřelcům fandil. 60%. ()

BFG2000

Možná někoho doslova nas... ale, dle mého názoru si Covenant bere to nejlepší ze všech předešlých dílů série "Alien" a je tak jedním z těch nejlepších, ne-li vůbec. V prvním dílu mně scházelo trochu víc akce, vše bylo moc uloudané. Druhý díl je typický Cameron - bez větších chyb, ale děsná pohádka. Nevím proč, ale dvojka je pro mě typický akční film a ne horor, který Alienovi sluší víc. Trojka je příliš digitální a není tam moc komu fandit. Čtyřka mně přijda jako béčkový televizní film s pár dobrými nápady a zbytečným humorem. Prometheus klade více otázek než odpovědí a Aliena v něm nepotkáme. Covenant - skvělá směs předešlého. Náramně jsem se bavil od začátku do konce. Ani velký prostor věnovaný robotům, mně nevadil. Již od prvního dílu je zřejmé, že pro ně má Rydley slabost. Nevadlo mně dokonce ani dlouhé úvodní drama na vesmírné lodi. Ano, film je plný nelogičností, často zbytečných, které ovšem nejsou nikterak zásadní. Věřím ale, že bude opět DC, kde se některé nelogičnosti vytratí. Skvělý mix akce, napětí, hororu. Perfektní prostředí jak na planetě, tak v kosmu. Děsivý vetřelec, který nevypadá, že by se po zásahu dávkou kulek rozplcnul na kaluž zeleného slizu, jak tomu bylo ve dvojce. Obsazení za mě také ok. Opět v duchu "Alien 1". Super hudba. Co víc dodat? ()

Oudee33

Přes rozporuplnost zdejšího hodnocení jsem se vydal do kina, jelikož Vetřelec je prostě srdcovka... ale co jsem to vlastně viděl?! V první polovině mi bylo naservírováno Marťanovsky budované sci-fi, výborná atmosféra okořeněná vtipem, to vše citlivě podloženo tématickou hudbou... třešničkou na dortu byla první větší akce s bílými zrůdičkami. Tu se podařilo vygradovat na maximum... až zamrazilo. Přítelkyně s dlaněmi před obličejem, obojí pro jistotu posichrované hlavou v klíně, byla jasným důkazem, že ještě trochu krve a z kina bych jí vyváděl s regulérním šokem... nic šílenějšího mě, a evidentně ani jí, poslední dobou nepotkalo, zkrátka hororová mňamina :) ...ale co se to proboha dělo od chvíle, kdy se z planiny vynořil restartovaný David? Příběhové divnokombinace, splašená akce, místy nepřehledno, nedůvěryhodno... Jakoby (ne)řízený pád do nikam... Nevzal si náhodou Ridley volno? Každopádně, "pravý" Vetřelec se nám tak ani tentokrát bohužel nedostavil. Očekávání je hold někdy sladší než samotný prožitek. Tedu shrnuto podtrženo, za první část ****, druhá **... celkem ***/60% a víc ani ťuk. ()

Lavinia

Technicky na stále větší výši, jinak průser. Prometheus zavdal v posledních minutách trochu naděje na nové nápady, Covenant je zničil. Zato vyvstává mnoho otázek: Proč se androidi chovají tak nějak homosexuálně? Proč vůbec dají vylepšenému modelu stejnou vizáž (spotřebitel by to asi nekupoval, nebo jo?)? Proč se pořád blbne s vírou a stvořením, když je jasné, že ve zkumavce boha nenajdeš? Proč je posádka lodi samí manželé, když se pak chovají nelogicky a furt zachraňují miláčka místo aby se starali o kolonisty? A hlavně: proč se z viru (!) vyvine za pár minut skoro-vetřelec a vůbec je celý proces vývoje tak děsně krátký proti originálu? A kde tohle sakra vůbec nějak napojuje na původní sérii? Nedoporučuji, ztráta času i peněz. ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)