kinghome

První díl za 5*, druhý za 4* a třetí nemůžu jinak než jen za 2*, protože mě to nehorázně zklamalo, ono už ve dvojce jde vidět, že to upadá, přitom má víc procent, což doteď nechápu, ale já miluju první díl z několika důvodů, konečně se sešli největší akční legendy a natočili spolu drsný, krvavý film, jako za starých časů, nebáli se toho a srali na nějaký malý haranty, dělali to pro pravé fanoušky a pak přišel ten dement Chuck Norris, kterej zařídil, že dvojka bude pro malý haranty a krev skoro úplně vymizí, ve trojce bohužel pokračují v trendu, protože zjistili, že vydělali víc (jak nečekané) a už se to prodlužuje zase jenom pro prachy, mrzí mě kam to dospělo, tenhle díl mi přišel fakt strašnej, průměrná akce a podprůměrné efekty, jediný pozitivum byl Antonio Banderas, kterej hraje naprosto božsky, fakt mu ta role ukecanýho blba sedla a byl v ní boží, bohužel to bylo to jediný, co mě tam bavilo. Dokonce jsem ke konci usínal, kvůli přetaženýmu času, dvě hodiny je fakt hrozně moc, bylo to zbytečně natažený. Škoda. ()

Dado

V prípade prvého a druhého dielu mali proti posmešným komentárom "haterov" zarytí fanúšikovia všetkého, na čo dopadol tieň jedného z ich milovaných akčných hrdinov, jedno eso v rukáve. Neochvejný argument, že sa jedná o poctu a nostalgickú spomienku na časy, ktoré pripomínajú už len staré videokazety a šedivé plagáty v krabiciach na povalách domov. Trojka im však tento tromf z rúk berie a jediné, čo zostáva, je presviedčanie samých seba, že to Stallone and Co. znovu parádne rozbalili. Nerozbalili. Tempo filmu je nevyrovnané, raz uteká, inokedy sa doslova vlečie, akcie je málo a priestoru pre všetkých členov nabitého hereckého ansámblu ešte menej, pričom by sa v prípade nejedného z hrdinov dalo hovoriť skôr o cameo výstupe, než o plnohodnotnej úlohe. Ani len hlášky, ktoré boli v predchádzajúcich dvoch filmoch zárukou kvality, v mnohých prípadoch nemajú takú údernosť a fakt, že nejaké slovné doberanie malo asi vyzerať "coolovo" zistíte neraz až potom, čo Stallone so Stathamom po x-tý krát zopakujú svoj osvedčený brofist. Rozhodne však neberte túto kritiku ako epitaf na náhrobku kariéry akčných hrdinov spred 30 rokov. Expendables 3 totiž nie je takou pohromou, ako by sa mohlo na základe slov vyššie predpokladať, ibaže je to niečo, čo sme tu mali už nespočetné množstvo krát a často v prevedení, ktoré nestavalo svoj úspech len na známych menách, osvedčenej značke a na tom, že základňa fanúšikov film podrží bez ohľadu na to, aké budú jeho (ne)kvality. (55%) ()

Sfinkter

Dvojka pro mě zůstává nejlepším dílem, trojka je stejná jako jednička - není to kulervoucí, ale známé tváře vám to zkrátka zpříjemňují. Ale bez klišé hlášek a scén už to nejde. ()

kumpi

Chápu, že tahle série vznikla jako vzpomínka na stare akčňáky, ale čeho je moc toho je příliš. Ve všech dilech jsme dostali hromadu akce. Ale co předešlé filmy měly oproti trojce je vtip, přišlo mi, že zde spoustu věcí už berou docela vazne, což mně během sledování občas i děsilo. Třetí dil už jak tomu bývá kvalitou klesá. Dvakrát se na něj nepodivam. Čistý průměr. ()

ecceHOMMO

Expendables už len ako prezentácia známych mien v akoby narýchlo (bezmyšlienkovo) urobenom snímku, ktorý sa potáca v priemernosti. ()

Lachtaan

Týmovka těch nejvíc "badass" herců z celé hollywoodské škály byla v prvních dvou případech zcela na výbornou, i Van Damme, jež pro mě bude vždycky podprůměrným béčkovým aktérem, si ve dvojce z roku 2012 střihnul skvělého záporáka. Pan Gibson byl dříve také úžasnou filmovou ikonou, s přibývajícím věkem už si ale své další kroky nepromýšlí a jde do nich spíše po hlavě (vyjmo jeho režisérský kousek Hacksaw Ridge). A jedním z nich je jeho neunavující zamračený výraz, bojující proti Slyově omladině Expendables. Dobrodružné prvky mixované s akčními zde nebyly ochuzeny oproti svým předchůdcům, ostatních kvalit z předešlých dílů jsem se již nedočkal. A hlavně jsem se nikdy neztotožnil s myšlenkou druhého přehrání. ()

adli

dvojka se ještě nechala zkousnout (i když to nebyla žádná sláva), ale potřetí přelitý lógr už je na mě opravdu moc, docela se děsím slibovaného čtvrtého dílu, to už smrdí odpadem ()

Koocik odpad!

Nevím jak vy, ale já jsem spokojenej. Ikdyž trošku jsem byl překvapenej, protože sám jsem měl už jako dopředu tucha, že se bude jednat o odpad, jako předchozí díl, ale vesměs né o až tak velkej odpad, který mi byl naservírován. Upřímně se u toho nedá ani žrat, protože z tak naivní a tupé blbosti se vám chce při jakékoliv scéně zvracet. Akčnáky z let minulých, které tito hrdinové natočili, měli svoji kvalitu, zábavnost a prostě jsou to filmy, které mám rád a kdykoliv se na ně podívám. Ale tento šit není ani hoden toho, aby byl hozen do koše. Ani se nedivím, že ještě před vpuštěním do kin na svět zavítala ta pirátská verze. Oni asi i vývojáři sami věděli, že na tuhle sračku do kin stejně nikdo nezavítá, a tak nám to aspoň vpustili na piratebay o něco rychleji. Ale jak jsem napsal na začátku, tak jsem spokojen a těším se na další odpadní výblitek (ehm, expendables 4), takže v roce 2016 nazdar. ()

Chris Masters

Tento film se mi vážně líbil. Ano, ale myslím že jsem se do Expendables tak zbláznil, že jsem se zaslepil samými herci. Ano, jo tento film byl plný nových akčních tváří Banderas, Gibson, Snipes, Ford atd. Skvělý reklamní tah. Co se týče filmu, možná to moc žeru, ale tohle mi už jako pocta akčním filmům z 80. let nepřipadá. Závěr filmu byl spíše parodií na The Raid, to se vám pánové vážně povedlo. Děti a fanouškové akčních žánrů, nebrečte, svět není jenom samý slunce a duha, je to jen o penězích, to nám dokázal i tento díl. A že nějaký upír ze stmívání a jeho "It´s just a job, uzemění akčních veteránů, s tím na mě vážně nechodte! Jestli tohle má být pocta akčním filmům, tak jste měli Die hard, Ramba, Predátora a další filmy také točit v PG-13. ()

ywo666

Tak som to nevydržal ani ja a zhrešil som. Film je dobrý. Tie dvojhviezdičkové hodnotenia nechápem. Tradičný problém nevyužitých postáv je proste evergreen. Každopádne opäť moja túžba dobrých bitkách nebola naplnená. Snipes dal dva kopy a aj tie boli celkom slabé. Lundgren Couture absolútne nič. Tentokrát len do počtu. Ani Statham už nebol taký vtipný ani taký akčný. Mel Gibson ako záporák top. Scéna v aute. Mega. Ale to finálne medzi ním a Slyom absolútne postrádalo kvantitu. Mali to spraviť ako epický duel trvajúci aspoň 10 minút. Strieľačka, bitka, bitka so zbraňami/predmetmi po ruke, naháňačka v jeepe a opäť bitka a koniec. Tak som si to predstavoval. A hovienko. Nový tím nevadil. Hlavne Ronda potešila. Ale extra nadšený som z ich účasti nebol. Dvojka bola oveľa vtipnejšia a nahláškovanejšia. Jednotka bola prvá a mala lepšie bitky. Napriek tomu, že film to bol dobrý, chýbal mi ten uspokojujúci pocit predošlých dielov. Inak asi dve scény z traileru som vo filme nevidel. Dúfam, že directors cut bude lepší. PG-13 my ass. 85% 4* ()

Playman

Strašná slabota, kterou nezachrání ani vcelku povedenej konec. Nad těma dvěma hodinama nudných konverzací o ničem zkrátka nelze jen tak mávnout rukou, fakt ne. Je mi to líto. 5* u prvních dvou dílů jsem nedal JEN kvůli hereckému obsazení, ale především kvůli tomu že to byl nářez, že to byla sranda a že to mělo prostě strašný koule. Tohle nemá nic z toho a postrádá to jakýkoliv smysl, náboj, energii, vtip. Neskládá to poctu béčkům 80. let, ani si to nedělá srandu samo ze sebe. Obávám se, že zůčastnění budou po tomto filmu skutečně POSTRADATELNÍ. ()

tomxxx

Předchozí díly jsem neviděl, a po záporných ohlasech na trojku, jsem čekal příjemné béčko, které ničím nenadchne, ale ani výrazně neurazí. Přeci jen zvládnu nějaké to béčko se Seagalem a občas se i bavím. Toto pánové, toto však byla extra nudná, slátanina o ničem. Milionkrát stejná akce a vyčpělé dialogy. Jeremy Clarckson by natočil složitější zápletku s méně výbuchy. Už to není nadsázka, ale prostě nudoskvoucí, dvouhodinová nuda. V podstatě nevím ani o čem to bylo a doufám, že i ten poslední zbytek, co mi uvízl v paměti, brzo zapomenu. Nejvíc ze všeho mě štvala chaotická kamera, neustále zabírající detail Stallonova xichtu. ()

Beky

Strašný dno!! Tohle je úpadek neuvěřitelný, třetí díl si nikdy nepustim znovu, leda že na blue-ray vyjde úplně jiný film :). Zklamání, zklamání, film vypadá jako Seagalovka za 5 milionů dolarů. Hnusný prostředí, nudná akce, naprosto neuvěřitelné příšerné triky-sorry pánové, ale jednička i dvojka má výbuchy klasické, pravdivé, realistické, tohle je peklo!! Ano, výbuch v jedničce na konci, CGI. Už ve dvojce se verboval nový člen, ve trojce taky. Proč? Dejte starýmu týmu akci, akci a zase akci, a kvalitního záporáka, nic, víc, nic míň nechci!! ..Po druhém vidění měním hodnocení na 60%...líbilo se mi to o dost víc než na poprvé...nechápu :)..jsem zvedavej na eRkovou verzii! ()

PetrVabruscak

Noví postradatelní postrádají vážnost prvního dílu a nadhled a epičnost druhého dílu. Asi málokdo byl zvědavý na nějaký mladý tlamy, který akorát sebrali podstatnou část na plátně dinosaurům, kvůli kterým sme se na to koukali. Tohle už nebyla pocta akčním filmům z osmdesátých a navíc tam snad nebyla ani kapka krve. Plus byl Wesley Snipes. Ford s Banderasem se do tohodle filmu vůbec nehodili a Van Damme byl lepší záporák než Mel Gibson. Slabý 3 hvězdy. ()

Quen11

Toto už nebolo ono. Expendables mali byť pripomenutím starých akčných filmov v ktorých si "bad-guyov" podávali dnes už ikonický akčný hrdinovia v podaní Stallona, Schwarzeneggra, Willisa a ďalších. No týchto skvelých hercov na ktorých sme sa všetci tešili nahradila partia mladých faganov bez absolútne žiadnej charizmy, čo si myslím že bol väčší problém ako PG13. Mel Gibson dobre záporákuje, ale je ho tam príliš málo. No dve veci musím hodnotiť veľmi kladne, v prvom rade postavu Antonia Banderasa, chápem že na niekoho môže pôsobiť takým Jar-Jarovským dojmom, ale ja som sa na ňom dobre pobavil. A druhá vec je určite finále ktoré bolo veľmi uspokojivé a možno najlepšie z celej série. ()

majxik

Akční film, který si na nic nehraje :o) jako v 1 a 2. žádné zpackané poselství, kromě toho, že je dobré si držet kamarády... a nikdo nemá v lásce přespříliš ukecané lidi :o) ()

venison

Úroveň bohužel klesá.. Z béčkové na céčkovou.. Děravý scénář (i když ten je v těchto filmech vedlejší), málo humorných scén (aspoň pro můj smysl) a akční scény jsou hodně násilné (teď myslím to, že to skřípe).. Plus doplněno o řadu nesympatických herců z mladší generace.. Tak zas snad příště se zadaří lépe.. ()

elanius

(129/2014) / Žiadne sklamanie. Jednoznačne sa mi potvrdilo, že jednotka je diel najslabší, ale super druhý diel sa už asi prekonať nepodarí. Wesley Snipes a hlavne Mr. Banderas zapadli parádne. Trošku prepálený záver takže na plný počet to nebude. (8/10) ()

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy