Jack Ryan: V utajení

• USA Jack Ryan: Shadow Recruit (více)

Vzhledem k nízkému věku toho má Jack Ryan za sebou poměrně dost – těžké zranění z války v Afghánistánu, které ho málem doživotně zmrzačilo, náročnou rekonvalescenci, doktorát z ekonomie a práci ekonomického analytika v CIA, kterou před svým okolím a dokonce i před vlastní ženou (Keira Knightley) úspěšně tají. Když zachytí nestandardní operaci provedenou ruským finančním gigantem, pošle ho jeho řídící důstojník (Kevin Costner) do Moskvy, aby na místě zjistil, co se děje. Jack se hned po příletu musí proměnit z finančního úředníka v akčního hrdinu se vším všudy, protože jeho přítomnost v ruské metropoli není vítaná a jeho původně přátelský průvodce mu to dá dost jasně najevo tím, že se ho pokusí zlikvidovat. První kolo Jack přežije a postoupí do druhého – k setkání s oligarchou Viktorem Čerevinem (Kenneth Branagh), který osnuje plán, jenž může zásadně otřást světovou stabilitou. Zdánlivě má k dispozici všechny trumfy, včetně Jackovy ženy, která se impulzivně rozhodla manžela na moskevské služebce překvapit. Pokud má Jack Ryan zachránit svět i svou Kathy, bude se muset z roztřeseného zelenáče proměnit v chladnokrevný stroj, který se nebude bát myslet a střílet najednou. (CinemArt)

KOOHA

Akční scény paráda, ale to s tou dcerou a jak si pořád volali bylo do nebe volající. A nakonec k čemu? Dyť tam žádný konec nebyl. Kevin je bomba herec, ale scénář byl úplně šíleně napsanej. ()

Torgal

Úplne bez gulí. Pineovy verím Kirka, tu som ho ale nedával. Napätie chýba, akcie je veľmi málo a nezaujme, celé také šablónovité a o ničom. S pribúdajúcim časom sa navyše začnú nabaľovať logické lapsy až si človek začne myslieť, že scenárista mal diváka za debila. A navyše sa to celé berie úplne vážne. Staré dobré ryanovky toto nepotrebovali. 4+/10 ()

tomik99

Nic moc jsem neočekával, takže jsem se poměrně bavil dost dobře. Kenneth Branagh natočil velice napínavý film a byl jsem doslova přilepený k obrazovce. Nejvíce jsem si užil scénu na večeři a následném vloupání do budovy. Poté mi přišlo, že film tak trochu ztratil dech a začali se zbytečně objevovat typické, americké kousky ve filmech (dohonění auta pěšky, monstrózní bitky, záchrana New Yorku), bez kterých by se film obešel. Přesto jsem si film patřičně užil, obsazení bylo opravdu skvostné – Chris Pine nezklamal, Keira Knightley potěšila a Kenneth Branagh byl jako záporák (hlavně s jeho natrénovaným přízvukem) skvělý. ()

Sgt.Cliffer

Hodně déčkovej James Bond. V akčních scénách kratičké, útržkovité a hlavně naprosto nepřehledné záběry (pád vrtulníku, bitva u dodávky). Dost mě bavil Costner, který odehrál dost dobře. To je ale vše. Myslím že na tento film zapomenu asi za 3, 2, 1, ... Já se dnes koukal na film? ()

Hpatrik

Velmi průměrný Jack Ryan, který svým předchůdcům nesahá ani po kotníky. Dívat se na to nechá, ale nezanechá to ve Vás nic... Zbytečné! ()

darkreider

Ryan je klasický popcorn na bázy M:I so všetkým, čo k tomu patrí. Pine je pre mňa stále necharizmatický a nesympatický hrdina a asi nikdy ma jeho prejav nedonúti mu fandiť, čo je škoda. Našťastie to pre mňa zachraňujú Kevin a Kenneth, ktorý ako správny harcovníci majú potrebnú auru, aby ma držali pri telke. Nablblé, prestrelené ale zábavné aj s "Pine elementom". Lepšie tri. ()

Jakubik

Branagh se mi v roli rusáka líbil daleko více než na režisérské židličce. No ono na druhou stranu ono scénář taky není kdoví jaký zázrak. Herci v pohodě, i když všechny defakto zastíní Costner ve vedlejší roli. Ten chlap prostě umí i z mizerné role vymáčknout maximum a ještě u toho vypadat fakt dobře. Potřeboval by nějakou větší roli, kde by se ještě mohl pořádně zase mihnout a ukázat, že herci z doby mě nejdůležitější jsou opravdu legendy. Film celkově dobrý ale jen dobrý. Žádný velký zvraty. Občas trochu toho nudného tlachaní kterému jsem zase tolik nerozuměl. Takže průměr… ()

ludva10

Řekl bych tak nějak nedodělanej špionážní thiller. První půlka se mě zdála docela nudná, v druhé půlce už to bylo lepší, ale víc než za 3 dát nemůžu. A to spíše 3-, protože je ve filmu i spousta efektů a akcí, kterým by snad nemohlo věřit ani malé dítě. ()

Jan.Mlynar odpad!

Krása, genialita, smysl pro detail, lehká ironie. Ne, to se nebavim o tom filmu, ale o sobě - po takovymhle stominutovym ublinknutí se mi povedlo roztleskat sál CSFD projekce. AVE JÁ. ()

Henry Morgan

Za mě teda dobrý. Bylo to tak mezi A a B, zároveň něco mezi špionážním a akčním filmem. Díky mnoha drobnostem to bylo v podstatě neustále něčím napínavé. Třeba i včleněním Keiry do celho příběhu. Jasně, dalo se to udělat hůř, líp nebo jinak, ale předložili nám tuhle verzi a já proti ní nijak výrazné výtky nemám. Ono srovnávat to s Bournem nebo Huntem je snadné, zvlášť, když jsou to takové ikony a navíc každá o 4 - 5 dílech. To se pak těžko vytváří něco originálního. Přesto si myslím, že minimálně atmosférou se tohle podařilo mnohem víc. Rozhodně mi to víc sedlo ()

007.

V Boskovicích a v Blansku měli premiéry v po a v út a protože v tyto dny chodím brzo do práce, už jsem se smiřoval s tím, že jej dlouho neuvidím, ale nakonec došlo k posunu směny, tak jsem se na něj včera vydal. Přijedu do Blanska, tam mi sdělí, že jsem teprve třetí, kdo si jde koupit lístek, a pokud se ještě jeden nezakoupí, tak promítání nebude. Tak jsem asi čtvrt hodiny přemýšlel, jestli si koupím ještě jeden lístek navíc (během toho si ke mně sednul týpek, ze kterýho to táhlo, nebyl schopnej mluvit, ale pořád se snažil máváním rukou upoutat mou pozornost, prostě idilka před promítaním ), nebo pojedu 25 km dom a film neuvidím . Naštěstí se nás tam sešlo šest v sále pro asi 260 lidí. Podle hodnocení zde jsem od filmu nic nečekal a šel jsem na něj jen kvůli Costnerovi. Film jako celek se mi velice líbil, pěkně se rozjížděl a i když tenhle druh filmu nevyhledávám, tak pokud Costner udělá vyjimku a bude hrát v pokračování, rád půjdu zas. Kevin Costner perfektní, výborná hudba , Keira Knightley taky výborně, Kenneth Branagh na mě jako drsný Rus moc nepůsobil a Chris Pine ten se pro tohle nehodí. Když byl s Costnerem na plátně, tak ten ho totálně válcoval. Pro mě 82% i přesto, že stejně jako ve filmu Nejhorší obavy mi nebyl sympatický hlavní herec. Akční scény mohli být sestříhány míň divoce. ()

Franc1s

Bond, Bourne, Jack Reacher a další, z těch všech má vzejít jeden se jménem Jack Ryan, děkuji nechci. Největší škoda je toho, že to je podle předlohy Toma Clancyho, Nejsou zde ani nečekané zvraty, chybí aspoň nějaká atmosféra, ani jednou nevystřelí ze zbraně co dostane :D. A Kevin Costner se vrací na výsluní, ale teďka mu to bohužel nevyšlo. Při tom všem se řeší milenecký vztah, kdy jsem si už začínal připadat, že to je Titanic 2 Utopení ve vodce. Pokračování není potřeba, nutnost vidět taky ne. 5/10 ()

pulDag

Nedoceněný film, který dává od začátku jasně najevo na jakou notu se bude hrát. Perfektně uhlazený thriller s lehkým nadhledem, kterému klidná a přehledná kamera dodávala jistotu naplno vyniknout. ()

Acrobat

Tak Barrackovi pribudla ďalšia múdra hlava s výrazom „skauta na výlete“ (to povedal Costner, nie ja!). Všetci sme tak trocha radi, že popri športe môžeme sledovať pokračovanie (ne)skončenej studenej vojny. Tentokrát potiahli pílku USA, kde chlapa zo zlomenou chrbticou verbuje jedna z 30, či 40-tich tajných organizácií Demokratických štátov. Kývne, no je nevyhnutné riešiť aj partnerské problémy a ktoré líčko mu pobozkať, pretože nejako je nutné vyplniť priestor medzi jednou naháňačkou a jednou bitkou. Tí v Moskve sú zlí, a rozhodli sa zničiť USA, ale ekonomickejšie pozornejšiemu divákovi zíde na um, či neútočia skôr na Čínu. Líčenie je síce v rovine špinavý Rusák a hodnotový Amík, no stále sa opakuje fráza, prečo stoja fronty a funguje objednávací kalendár na víza do tých „prehnitých“ USA a Moskovská ambasáda zíva prázdnotou. Nemožno uprieť snahu o dramatickosť, prízemnosť a civilnejší charakter politického thrilleru, ktorým Clancyho Rayn knižne vždy bol. Film však neinovuje, skôr odkazuje, že toto ste videli. V inom čase, v inom mieste. Drahšie, živšie, osudovejšie. (videné 26.05.2014, BDrip) ()

0L0V0

Trailerová kampaň zase nesklamala, ale už samotný film áno. Celé sa to vlečie až do bodu, kde priebehu 5 minút vyriešia všetko. Oproti tomu Mission Imposible je bez pochyby óda na radosť. Tu sa dočkáte maximálne nezáživnej akcie bez charakteru postav ktorí vás neoslovia a hlavný záborak je nevýrazný. Celkový dojem je zdrvujúci lebo film mal potenciál ale určite nie v scenári. Jack Ryan: V utajení nedá nič čo už by sme nevideli v iných omnoho krát lepších filmoch a práve zapadá hlboko medzi priemerne filmy. 45% ()

TomStrom

Jestli si myslíte, že Prometheus měl nablblý scénář a mizernou logiku děje, tak si zkuste pustit tohohle cifršpióna. Já si na kiksy v ději stěžuju celkem často, ale tady už je toho vážně moc. A těch klišé, no jéje... což taky vlastně konstatuji ve většině komentářů. Další ohromnou prohrou tohohle filmu je fakt, že je to nejen stupidní a tak patriotistické, že divák ochuzený o dostatečný brainwashing bude mít po skončení filmu ještě dva dny bolesti za krkem z toho, jak neustále obracel oči v sloup. A třešnička na dortu - celé je to ještě ke všemu mdlé a naprosto nezajímavé. Dvě hodiny budeme sledovat nesympatického šampónovitého uvědomělého amerického vlastence, jak svojí bleskovou bystrou úvahou hbitě ničí světovládné plány hádejte koho... (jo, zase jsou to Rusové, to tu dlouho nebylo, že?) Pak je tu nudný přehrávající záporák... A pozor děti, možná přijde i prezident! Co si tedy z filmu odnesu? Zjistil jsem, že Robert Langdon je naprostý amatér, mladej Ryan tu ve třech minutách rozplete desítky let plánované spiknutí až do takových detailů, jako je barva atentátníkových trenek - i když mám trochu podezření, že k tomuto závěru nedošel výlučně logickou úvahou, ale prostě si jenom šťastně tipnul. Další díly nejspíše nebudou, nezbyl na ně už dostatek klišé a muselo by se točit invenčně - a pak by první díl absolutně nezapadal do série. Potěšilo mě na filmu něco? To zrovna ne, snad jen fakt, že to bylo zadarmo, ale to je přece jen trochu málo. ()

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (více)

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

21.09.2018

Herec Michael B. Jordan (Black Panther, Creed) získal hlavní roli v chystané sérii filmů podle knih Toma Clancyho od studia Paramount. Jordan by tak měl ztvárnit postavu Johna Clarka, a to nejprve ve… (více)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)