Jezero 4: Poslední kapitola

(TV film)
  • USA Lake Placid: The Final Chapter (více)
všechny plakáty

Reba (Yancy Butler) pracuje pre správu lesov a má za úlohu vyhubiť krokodílov v Čiernom jazere. Spolu s armádou miesto oplotia elektrickými káblami a zamedzia im pohyb za potravou. Ako sa ale ukáže, krokodíly sa pre prežitie uchýlili ku kanibalizmu a stali sa z nich oveľa silnejšie a agresívnejšie tvory. V okolí jazera tiež číha partia pytliakov majúcich zálusk na krokodílie vajcia, za ktoré sa na čiernom trhu platí zlatom. Keď jedného dňa zostane plot do rezervácie omylom otvorený, príde k jazeru autobus plný študentov, ktorí netušia, aké agresívne a nebezpečné monštrá sa v tunajšej vode skrývajú. Dokáže agentka Reba v spolupráci s miestnou šerifkou, ktorej dcéra je jednou zo študentiek, vysokoškolákov zachrániť? (TV Dajto)

Rebbit

Herecký výkon Yancy Butler je příšerný, ono celkově jsou výstupy herců velice amatérské, ale u ní bylo vidět, že je v tomto filmu snad z donucení u jejího výrazu bych se jí dokonce bál zeptat jestli můžu jít do hospody.... Krokodýlové: to je děs a hrůza, zdá se mi, že čím více vymožeností máme, tím režie Lake placid na to kašle a snaží se vytvořit co nejhorší efekty na které se pomalu ani nedá koukat... ()

Jayem odpad!

Akože 2 a 3 neboli žiadne zázraky ale oproti tomuto to boli oskarové filmy. Praktický po 5 minútach som vedel že to bude na odpad ale pozeral som ďalej a čakal že to vytiahne aspoň na 1 hviezdičku. Ale s prichádzajúcimi minútami sa to neustále len zhoršovalo a ja som si pri pozeraní spomenul snaď na všetky nadávky ktoré poznám. V predchádzajucich častiach sa človek sem-tam aspoň zasmial ale tu sa dá jedine krútit hlavou ako na taku kravinu mohol niekto dobrovolne dať peniaze. ()

Matli odpad!

Stupidita pokračuje. ´´hlavní´´ hrdinka z předchozího dílu je stále nesympatická a bez hereckého talentu. Scénář mimo mísu a sám bych to snad natočil líp. Jediná kladná věc je přítomnost největší hororové ikony Englunga neboli Fredyho Crugera, ale ani ten to nespasil, možná, kdyby mu dali více prostoru. 4% ()

Hapretor

Tak blbé, až je to vtipné. - a herečka Yancy Butler vypadá fakt divně a její hlášky byly otřesné. Na zabití času jakž takž. Někdo ale může litovat. Já chtěl jen něco nenáročného na výplach mozku, abych odpočíval a neležel. Ale jsou onačejší počiny. Tohle je hovadina. ()

Ondr@932

Tak tedy opravdu doufám, že se jedná o poslední film této série když se jmenuje tento film Jezero 4 - poslední kapitola. Protože kvalita jsem opravdu rychle dolů! Jednička byla povedená, dvojka také ještě docela ušla, trojka značně podprůměrná, ale ještě to šlo vydržet. Ale tohle už je katastrofa! Jediné co na tomto filmu je pěkný je nádherná příroda, ale ta ten film nezachrání... A navíc amatérsky počítačové krokodýli které běhají po silnici už je fakt moc :-D A tak dávám jen 2/10 ()

Drom

Čtvrté pokračování nějaké béčkové ptákoviny prostě musí být bomba. Sice jsem neviděl žádný předcházející díl, takže hlubokomyslná linka celé série mi poněkud uniká, ale to nemění nic na tom, že i jako neznalý se mohu kochat. A že je věru z čeho vybírat: Špatně zahrané karikatury postav s méně než jedním rozměrem? Někdy otřesná kamera a strašný střih přikrášlený hloupými efekty? Prvotřídní napodobenina animace krokodýla? Nebo celková parafráze na logiku prakticky všeho a všech? Jeden se tam může pobavit tím, jak dialogy a chování nedávají smysl. Nebo tím elektrickým plotem kolem celého jezera, kterej očividně začíná a končí metr od okrajů silnice. Nebo ty pipky, matka šerifka a dcera taky slepice. A ty scény, kdy hraje dramatická hudba a záběr na nějakej povedenej efekt je prokládán tím, jak ostatní stojí a čumí... Ale i přes to, že tam dojde i na vykrádačku filmu Piranha, je to vtipný naprosto nedostatečně. A to nemluvím o nějakým serióznějším náhledu. Ano, je to horor. Filmařiny. ()

Likan7 odpad!

Je mi záhadou, jak se příjemný béčko dočkalo tolika pokračování. Není asi žádným překvapením, že i tento díl je nudná kravina, která není ani směšná. Prostě jen nudná.. ()

beso74

No čo, posledná kapitola zo života súkromnej krokodílej farmy v Lake Placid. Ale ako nám to kedysi ukázali tvorcovia Piatka trinásteho, ak má štvrtý diel série podtitul Posledná kapitola, vôbec to nemusí byť pravda. Ako napríklad v tomto prípade. Dej je prosťučký, ďalšia variácia na pôvodný film - v jazere žijú krokodíly a tie majú radi ľudí. Tí im však pochopiteľne, ako súčasť ich jedálnička príliš naklonení nie sú, ale vláda rozhodla že ich treba chrániť (ľudí je určite viac ako nadrozmerných ľudožravých krokodílov). A tak (niečo nové) sa vybuduje okolo jazera plot a z jazera sa stane Jurský park. Problém je, že tí, čo sa o plot starajú sú ľahko- a malo- myseľný a tak sa do vnútra oplotenia omylom dostane celý stredoškolský výlet. Už ten sám o sebe stojí za pozornosť, vodič je uchyl, pozerá nejaký striptíz na mobile a o riadenie javí záujem asi ako vegetarián o rib steak. Trenér berie na výlet k blízkemu jazeru partiu mladých nadržancov, z ktorých si nikto, vrátane ich nedopečeného trénera nevšimne, že autobus odbočil zle a vyložil ich na nesprávnej pláži. Navyše v noci. A potom to už ide, nelogické a sebavražedné správanie sa potenciálneho krokodílieho krmiva, úsmev vyvolávajúce špeciálne efekty a originálne scenáristické počiny - záchrana pred krokodílmi nasadnúť na čln a vydať sa na jazero. Ale oproti dvom predošlým častiam je aj určitý pokrok - hláškujúca Yancy Butler, väčší rozpočet a Robert Englund, ktorý si prišiel zaspomínať, ako kedysi pod dohľadom T. Hoopera mal svojho krokodíla (Eaten Alive 1977). Záverečný verdikt: Na originál to nemá ani zďaleka, ale lepšie ako predošlé dve časti. ()

elanista1

Prve Jazero sa da nazvat klasikou zanru, dvojka bola vcelku zabavna komedia, trojka mala Kacey Barnfieldovu, stvorka ma len Roberta Englunda, ale to ma velmi stastnym nerobi. Nema velky zmysel vypisovat vsetko negativne, lebo to by sme tu boli do rana, dalo sa to pozriet a necitil som pri tom ziadnu bolest. AZ taka zumpa to nie je. ()

kishi_SO odpad!

preco je v kazdej casti ine jazero, ked by sa malo odohravat na tom istom? preco tu krokodili skacu, bezia ako Bolt a revu ako puma krizena s nasratym hrochom? preco sa vsetci spravaju dementne? a hlavne preco sa to konci scenou k moznemu pokracovaniu ked nazov filmu je Final Chapter?? demencia v tomto filme snad nema hranic. Scenarista asi videl krokodila jedine na Cartoon Network, je na praskoch nonstop a dialog viedol s niekym iba u zubara, ked mu povedal: Urob aaaaaaaa. Pozadujem na CSFD moznost navrhu na vymazanie s filmovej databazy. Otras. ()

PatrikP4 odpad!

Ještě to nezkončilo, ale fakt se to nedá. Děs hrůza a nikdy více. Jak si někdo muže splést jezero? Ach bože. ()

pepca72

Tak tohle byla šílenost, náhodou jsem to chytl v telce v noci, po příchodu z hospůdky, a po 6 kouscích to dostalo jinej rozměr a já se chechtal jako vůl. Doporučuji projekci podobné tvorby jen pod vliven návykových látek. ()

Smashed

Oproti dvojce a trojce, byla čtyřka příjemným překvapením. Krokodyýli sice pořád jak z roku raz dva, ale mělo to hezkej děj, logiku a tak. Kdyby byly krokouši aspoň trochu vydařenější, dala bych klidně víc hvězd. A konec byl skvělej, klidně by mohlo být i pokračování. ()

Chicharron odpad!

Digitální cákance krve, kromě cákance na autobus, kterou někdo ze štábu chrstnul před kamerou z kyblíku, zbytek nestojí za komentář. Divím se, že na natočení takové stupidity někdo vůbec vynaložil peníze...Děs... ()

PORTER44

Hodně slabá podívaná,krokodýly jsou naprosto špatně udělaný a je to hodně vidět,herecké obsazení špatný a tím i herecké výkony,špatná režie. ()