Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

Johnny.ARN

Dielo je dokonané. Spectre je presne tam, kam má byť. Oslavujme Mendesa, vzdajme hold scenáristom a celému štábu. Po Skyfalle, ktorý nás vrátil z výšin opäť do sveta Bonda príde Spectre, ktorá nás tam už definitívne posadí a dúfajme, že nepustí. Úplne chápem mladšiu generáciu, ktorá si tento film nepôjde, lebo je nudný a dlhý. Ale keby ste to videli očami fanúšika, ktorý si to ide dlhé desaťročia a nevykvasil len na CR a QoS, tak by ste zmenili názor. Spectre obsahuje všetko, čo mávali pôvodne bondovky. Obludu v podobe Bautistu, ktorú je ťažko zabiť, záporáka, ktorý okolo seba spraví atmosféru, BondGirl, ktorá je vierohodná a nadupané autá a iné hračky z oddelenia Q. A v kine vám ten film zbehne tak rýchlo, že sa ani nenazdáte. Ale treba trochu aj pokritizovať. Lokácie, niektoré scény sme tu už mali. Taktiež som sa tešil na zvuk DB10 pri naháňačke, ale namiesto toho tam išla v pozadí hudba. Ale úvodná sekvencia v Mexiku veľmi podarená. A aby som nezabudol, tento film proste musel vzniknúť, skôr či neskôr. Príliš veľa sa v ňom objasnilo a načrtlo to ďalší bondov vývoj. Craig sa týmto filmom zaradil medzi bondov zo starej školy, Mendes má pravdepodobne plán na rozbeh novej série a ja len dúfam, že ďalšia bondovka bude aspoň čo sa lokácií týka trochu viac inovatívnejšia. Pre bondológov povinnosť a pohladenie na duši, pre ostatných akčný film, kde sa vždy je na čo pozerať. SKVELÉ !! 5 z 5 ( Predpremiéra, CinemaCity Eurovea, BA ) ()

Jizni Tlapa

Cítím v tom kus staré bondoviny. Něco nasládlého, to co míval P. Brosnan a lehce Connery. Na druhou stranu tu rezivějící vedlější kolej, která z Bonda neděla Bonda, ale průměrný akční thriller. To druhé hážu za hlavu a už s tradiční odpustkou pro stárnoucího Craiga konstatuji povedenou parádu, kde dominují né až tak drsní záporáci, jedny Omegy a jedna kára, ze které ve stylu původních bondíkovek je najednou ponorka.... co na tomhle stálo 7mld opravdu nechápu...a vrásčitý Daniel do příště už z kola ven.. ()

LiborGondek

Jestliže ode mne Skyfall dostal pět hvězd, pak Spectre musím hodnotit čtyřmi. Rozhodně to není špatný film, to vůbec, ale zcela jistě je v každém ohledu (titulní písní počínaje, až závěrečnou scénou konče) horší, než předchozí Bond. Chyběla mi Judy Dench jako M, za ta léta jsem si na ni v této roli prostě zvykl. Scénář už začíná být opravdu až PŘÍLIŠ (i na poměry 007) fantastický. Pokud mám něco pochválit, tak provázanost s předchozími filmy a hlavního záporáka. Po Skyfallu trochu zklamání, nicméně stále velmi vydařený film. Vynaložených financí za vstupenku do kina určitě nelituji. 75% ()

skrblik007

Je zábavné sledovat, jak nejnovější Bondovka dojela na stejný problém jako nejnovější Mission Impossible - bravurně natočené scénáristické Potěmkinovy vesnice. Je až neuvěřitelné, že někdo dokáže natočit tak skvěle fungující film z tak šíleně překombinovaného a nekonzistentního scénáře. Děj je chaotický, zvraty přespříliš osudové, dialogy moc vyumělkované, stejně tak mementa z minulosti do sebe až moc dokonale zapadají... ale Mendes z toho přesto dokázal vykřesat svěží, akční, lidskou a atmosférickou rozlučku s Craigem... tedy pardon, další rejžovačku :-) ()

LadyPupu

Po Skyfallu změna. Zatím za 4 *. Uvidím po dalším shlédnutí. Zatím mám pocit, že nějak Bondovi a jeho týmu došla munice. Ne doslova samozřejmě... ()

Honzíno

Nejdříve lidé soptili, že Bond je Bourne, pak soptili, že je z něj úplně něco jiného zcela mimo mantinely, pak soptili, že se z něj stává tragický hrdina, a že sakra už přece všichni chceme všechny propriety, které kdy učinily Bonda Bondem. Proč si stěžovat, když jsme to konečně dostali??? Bond se vrací do doby Conneryovek, kde byly holky, zbraně, byl mocnej padouch, bořil se svět, voněl styl, kralovala skvělá hudba a uprostřed svištěl borec, kterej si je všechny dal k snídani, mezi tím stačil ještě povozit strejdu na nárazníku po Římě a všechny se vším vyhlásit. Že má Bond stále nějaké svědomí a zbytek pochmurného výrazu z novějších dílů už je jen minoritní stopou na Spektakulární poctě oldschoolovým kouskům a obratu ke kořenům, co se až nečekaně vydařil. Avšak vzpomeňme si, jak se někdy tvářil Sean Connery. Craig je prostě borec a doufám, že si Bonda nerozmyslí. Mendes krouží svoje narativní kolečko zdárně do cíle. Držím mu pěsti aby nás potřetí totálně sejmul. Slintal jsem blahem nad horou odkazů do všech obdbobí Bondovy historie. Těsně pod vrcholem, uvidím napodruhé._ Bez pochyb ihned zvedám hodnocení na plnou palbu, neboť mě napodruhé čekal elektrizující zážitek. Všechno, nad čím jsem poprvé váhal, působilo teď mnohem přirozeněji (dokonce i úvodní titulková sekvence s diskutovanou titulní písní stejně jako závěr filmu). Zejména musím vypíchnout neskutečnou uvědomělost tvůrců vůči univerzu, kdy skládají moderní odkaz staré škole s těmi nejlepšími špetkami obrody Jamese Bonda z posledních let. Famózní hudba (udávaní tempa scény a koktejl původních motivů s novými i z titulní skladby je opravdu geniální) s navrátivší nadsázkou budují postavám silnou půdu pod nohama. Totiž ústřední dvojice je naprosto skvělá a Waltz při druhém shlédnutí pasuje na Stavra už vskutku parádně. Spousta scén nabývá na intenzitě, hlavní akční sekvence jsou od sebe jasně odlišené, posouvají děj dál a dokonce jsou dopředu tyto změny naznačené (čehož si při první projekci zákonitě nemůže divák všimnout). Bond je zpátky Bondem. Já děkuji, v hloubi duše jásám a mé fanouškovské srdce plesá. Nebojím se napsati (ni říci), že Spectre bude patřičně doceněno až časem a řadí se k novátorským, netradičním kusům série._Oprava, takový pecka to není, Skyfall obstojí časem z Mendesovek mnohem líp. Na rozdíl od odstatních se mi ale Léa Seydoux líbí velmi. ()

Mrkvič

Nejnudnější bond. V druhé polovině už brutálně natahovaných a nudných 150 minut. Když se bylo na co dívat (ženský, honičky, výbuchy), tak to bylo ještě ok. Ale to se od bondovek čeká. V první polovině se občas objevil ještě nějaký vtípek. No a potom už to byla jen přehlídka zbytečných scén a zbytečně natahovaných situací. MEGA SPOILER ALERT Blofeld Bondův takřka nevlastní bratr? 20 let odloučení a potom takové jakoby bratříčkování? Kdo to pro boha vymyslel? ()

JimmyII

Těžké, přetěžké to měl Mendes se Spectre po úspěchu fenomenálního Skyfall. A je tedy jasné, že mnoho lidí půjde s hodnocením níž, nebo přinejmenším pocítí lehké zklamání. Ale s odstupem (a bude to chtít ještě větší, až skutečně skončí Craigovská série) je nutné říct, že i Spectre je vynikající film a především bondovka. A skutečně by se mělo jednat o konec série s Craigem, jakkoliv mě to bude mrzet. Tvůrci totiž opsali věrohodnou křivku, vracejí se ke všem třem předchozím příběhům a velmi symbolicky je proplétají do jedné... chobotničky. Bondovi se tak dostává vysvětlení, rozuzlení, pomsty, prozření a snad i rozhřešení. A po zcela správném finále nemůže následovat nic než další restart, který naopak dává prostor k návratu ke klasičtějším bondovkám, jejichž náznaky probublávají ve Spectre nejvíce ze všech Craigových bondovek. A tak je to správně, tím se ukazuje síla a nezastupitelnost jeho kapitoly ve fenoménu 007. P. S. Lea Seydoux je nejvíc, Waltz naopak docela zklamal. A Craig je Bůh. ()

viperDavid

Trošku mi to připomíná starší díly, kdy se člověk těšil hlavně na auta, qvéčko a vychytávky. Tady je hodně "kvéčka" a aut, prostě taková nostalgie. Přitom Dan je prostě skvělí Bond a do Bondů se prostě hodí. A v kině je to prostě zážitek ()

Mirokukii

Bond je nejúžasnější, protože prostě je. V čisté, až křišťálové, stylovosti nemá Bond konkurenci. Ať už mu to je přičítáno, v tomto díle, výtečnou kamerou, suchými hláškami, či bond ženami a jejich róbami, a toliko oblíbenými záporaky, přičemž zdejší záporák povedený opravdu je, ale divák si ho moc neužije, a tak pouze mizí v propadlišti dlouhé stopáže, která nabízí několikero povedených momentů, a jedním z nich je i úvodní záběr. ()

ivan_drago

Mendes by se na Bonda už měl vysrat... káždá scéna zbytečně natahovaná... film postrádá tempo, není zábavný a skládá se pouze z jedné exotické lokace za druhou, kde si Bond zašuká a zastřílí... ani padouch není nikterak zajímavý a vlastně se po skončení filmu ptáte "Vo co mu kurva vlastně šlo?" ()

plechulka

Třikrát hurá, do bondovek se - alespoň částečně - vrátil humor a nadhled a tak jsem ochotná vzít Daniela Craiga na milost! NIcméně si myslím, že zpívá-li titulkovou píseň velmi vysokým hlasem chlap, není něco se světem v pořádku..... ()

KRYSIOPICE

Mendes sice pořád nechápe o čem je Bond, a pokračuje v kurvení klasiky. Niceméně oproti předchozímu dílu, už to není ubrečená sračka s oidipovským komplexem a podobnýma homo nesmyslama. Takže už je to jen nudné a o ničem. BTW Monika Belluci je sice charismatická, ale trochu stará pro tuhle roli. Takže která bude ta příští, kterou Bond poctí? Že by Tilda Swinton? nebo snad Sophie Loren? ()

Sfinkter

Prakticky neexistují špatné bondovky, příběh je vždy nadprůměrný a doplněný kvalitní akcí, nikdy se nešetří ani na hereckém obsazení. Spectre drží laťku stále vysoko. ()

Lachtaan

Zajisté to není tak úderné jako Skyfall. Stále je to ale mnohem filmově důraznější než Quantum of Solace a ve víru úspěšného předchůdce se opět drží výborného castingu. Akčního dobrodružství zde máme očekávaný dostatek a záporák s tváří úžasného Waltze téměř dýchá na záda všemi oslavovanému Bardemovi. 70% je na Spectre málo, jsem si jistý, že bych si jej užil i kdysi během promítání v kinech. ()

terunka003

Bond, klasické, akční, hrdinské, něčím jiné, mrazivé a důvěrně známé. Kde začít? Bylo to jiné než klasické bondovky doposud, děj měl nějaký smysl, bylo to pokračování Danielova Bonda, jako tu napsal xxmartinxx - Bond v Bondovi. První polovina utíkala jako nic, první scéna na jeden zátah byla prostě neuvěřitelná, div mi očička nevypadla, mělo to šmrnc, hudba skvělá. Druhá polovina se lehce táhla, hlavně mi vadily falešné city k Lée, prostě ber co je, tak mi to přišlo. Vesper byla Vesper, a žádná jiná jí už nenahradí. U Christopha mi vadilo, že mu nedali moc prostoru se vyřádit, snad jen ve scéně v laboratoři to vzal do svých. Celkově to bylo zvláštní, pořád nevím jestli se mi to úplně líbilo. Rozhodně jsem se ale nenudila, a u některých scén by se dalo napětí v kině krájet, např. sněm v Římě a čekání na to, než hlavní záporák oznámí do mikrofonu, aby se nenechali rušit. Musím to ještě vidět. ..koukám, že dát si reklamu Bondem je čím dál větší a výnosnější kšeft.. ()

BoncheR

In my opinion jedna z najlepších bondoviek, s ktorými som mal česť. Napriek dlhej stopáži veľmi zábavné, živé, vtipné a šarmantné spracovanie takého dobrodružstva. Vôbec som sa nenudil ani som nebol vytočený, ako bývam pri všetkých Marvelovkách. Thumbs up! ()

marvan

Bond se v rukou artových krasoduchů definitivně proměnil v sebezpytující trosku. Nikoli proto, že by jeho postava zestárla a ztratila kontakt s duchem doby, jak se nám někteří snaží namluvit, ale proto, že vlastnosti, které ztělesňoval, jako vlastenectví, nekompromisní mužnost a asketismus svého druhu se staly v diskurzu západní společnosti vlastnostmi opovrhovanými. Jste prázdný pane Bonde, praví zloduch v podání Christopha Waltze. Ale to je zásadní omyl. Prázdný není Bond, prázdní jsou jen jeho tvůrci, kteří sice úspěšně dekonstruovali postkoloniálního dinosaura, ale jen proto, aby posléze vyšlo najevo, že oni sami žádnou myšlenku, kromě snahy zavděčit se všem a úzkostlivě se vyhnout každému náznaku svébytného nekorektního názoru, nemají. Jaký bude příští, politicky korektní Bond? Sexuálně dezorientovaný feminista, který vyměnil svůj Waltr za anální kolík? ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům