Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

rakovnik

Ani nevím proč, ale nikdy jsem nepřilnul k 007, ať jím byl kdokoli. Nový James Bond s Danielem Craigem je pěkná moderní bondovka, navíc se zajímavým obsazením dalších větších rolí. Akce je zajímavá, triky pěkné, děj zábavný...ale pro mě další film mnou opomíjené série. ()

vydumnica

Bondovkou Spectre vlastne uzatváram túto sériu s Danielom Craigom, keďže poslednú časť No Time to Die som videla ako prvú. Spectre je spolu s Casino Royale a Skyfall pre mňa na vysokej úrovni, ale iba No Time to Die som dala plný počet. Spectre má zaujímavo urobené intro & super song, krásnu hudbu, dostatočne pútavý a napínavý dej, už tradične bohatý výber lokalít, skvelý casting a réžiu. Léa Seydoux sa k Bondovi hodí viac ako Eva Green alebo ktorákoľvek iná Bond girl. ()

DrBuznička

Nechce se mi věřit, že Spectre natočil stejný režisér jako Skyfall. Mendes tentokrát představuje zcela rutinérskou a nenápaditou práci a to hlavně v přístupu k samotné postavě a idei Bonda. Ve Skyfallu se snažil posunout téma i psychologii hrdiny v rámci bondovek co nejdál to šlo... Ve Spectre se vrací ke koncepci Bonda jakožto odpsychlogizovaného neporazitelného superhrdiny. Osobitý až autorský přístup, který byl vkladem jednotlivých režisérů do Bondovského "restartu" od nástupu Daniela Craiga, se rozhodl Mendes zcela zneuctít. Nejhorší na tom je, že i zcela popřel sám sebe. Bond přestal být kinetickým a inteligentním akčním filmem - vracíme se do éry přeplácaných akčňáků 90. let. Mission Imposible: Národ Grázlů letos vyhrává na celé čáře. (Je to vlastně úplně stejný film, ale lepší.) Což jsem doufal, že nikdy nebudu muset vyslovit, jelikož k MI - oproti Bondovkám - nemám vůbec žádný vztah. ()

Streeper

Abych byla upřímná jsem hodně zklamaná. Po Skyfall je to hodně velký pád dolů. Na začátku filmu hned skvělá akce s vrtulníkem, pak se to ale neuvěřitelně táhne, dost často jsem se i nudila. Akční scény byli skvělé a velmi se mi líbila mučící scéna. Mrzí mě, že Christoph Waltz nedostal ve filmu více prostoru, bylo by to lepší i pro děj filmu. Daniel Craig byl opět skvělý, role Bonda mu prostě sedne. Konec filmu byl pro mě na celém projektu to nejhorší. Zdá se mi, že Sam Mendes veškeré své nápady po úspěšném Skyfallu zcela vyčerpal. ()

joker.george

Doufám, že zlepšení, které Spectre přineslo (Bond girl, plnohodnotně využité obsazení, kamera), nebylo přímým důsledkem toho negativního jako jsou umělé dialogy či rozbředlé tempo, kdy je parádní Mexiko vystřídáno zbytečným Římem nebo třeba vyústění ve skrýši Bondovy nemesis. Celkově ale bylo vypointování scén nešikovné a takový konec si nikdo nezasloužil, takže doufám, že Craig dostane ještě šanci, kde zůstane jen to nejlepší z jeho kariéry agenta 007. Ale i přes tu kritiku mám pro Craigova Bonda slabost a jsem mu ochoten leccos odpustit. Nejvíce mě ale zamrzelo, že Spectre (film) ledabyle pohřbilo Spectre (organizace) a nikdy bych nečekal, že Dave Bautista zastíní Christopha Waltze... ()

Rocky88

Chvíli jsem váhal, ale nakonec musím dát "jen" za tři hvězdy. Film je sice hezky načančán (až na trikové sekvence v úvodu, tam modré plátno bije do oči), Hoytema si užívá kontrastů a dlouhých záběrů (úvod, ačkoliv se to nedá srovnávat s Gravitací či Potomky lidí, je působivý) a v titulkách vyčnívá jméno mistra Waltze, tak to je bohužel vše, nad čím lze uznale pokynout hlavou. Akce je pramálo a skutečně nenápaditá (třeba i honička v autech je pouze projíždění prázdných ulic ve vláčku, nic jiného se neděje - Mendes by se měl podívat třeba na Bournovskou ságu), příběh jednoduchý a neskutečně předvídatelný, herecky nevýrazný (ano, i Waltz), Bond girl je hezká pouze v jednom záběru (ano, ve vlaku) a to jen díky šatům, hudba nevýrazná (a titulní píseň je po Adele to nejhorší, co zatím bylo možno slyšet) a o nějakých režisérských vychytávkách nemůže být řeč. Craig měl jako Bond obrovský potenciál, ale ten využil naplno pouze Campbell v Casino Royale a vlastně i Forster v QoS. S Mendesem za kamerou se sice prachy hrnou, ale je to jen pozlacený prd. ()

Elyssea

Aneb jak nám Bondova cesta po osobní rovině skončila ve slepé uličce. Zatímco Skyfall bylo osvěžující s pojetím M jako té nejdůležitější Bond-woman i s (na Bonda) vcelku minimalistickým finále, Spectre se vrací ke všem bondovským klišé. Včetně těch, které tak o čtyřicet let zaspaly dobu. Zvlášť to zabolí u obou Bondových dam. Monica Bellucci má asi pětiminutový štěk z něhož tři minuty zabere milostná scéna a Léa Seydoux se dostane od nezájmu k vyznávání nehynoucí lásky během tří dnů. Ještě ke všemu to mezi Madeleine a Bondem ani trochu nejiskří. Tohle, že má být nová osudová žena? To přímo prosí o srovnání s Ilsou z M:I 5, která labutí Madlenku poráží vysoko na body. Příběh navíc žene Bondovo čelení minulosti ad absurdum. Oslími můstky pospojuje záporáky z tří předchozích filmů, abychom se dozvěděli, že jde o starý dobrý komplex méněcennosti. Jestli to takhle bude pokračovat dál, očekávám návrat Moorovské základny na měsíci a záporáka motivovaného tím, že mu Bond ve školce rozšlapal hrad z písku. Zbývá tak otrávený Craig díky kterému vám není jasné jestli toho má víc dost on nebo Bond (vzhledem ke Craigovu vystupování během propagace pak tipuju, že on), jediný sympatický Q (Whishaw by si zasloužil nějakou pořádnou roli) a starý dobrý M, který dokáže přesprintovat půlku tunelu jako myška za deset vteřin. Doufám, že se najde složení, které z téhle šlamastyky dokáže najít cestu ven. Putování po hlubinách Bondovy duše totiž ukazuje, že dno je překvapivě mělké. ()

BarryLyndon

Tohle je podle mne jeden z největších failů v moderní filmové historii. Srovnatelný možná tak s mým rozhodnutím, když jsem šel na Force Awakens a nakonec skončil na Spectre, abych si odškrtnul tento filmový rest. Často nemám problém s relativně nepovedenými filmy v pozlátku a popcornovém vydání, problém je, že Spectre svým nepovedením nekazí jenom sebe sama, ale totálně kurví celou moderní bondovskou historii a dá se říct, že pohřbívá 3 předchozí filmy se kterými +- nemám problém. Jenom si to shrňme s přehledem nejdražší bondovka v historii, která nabízí jenom jednu zapamatováníhodnou akční scénu ( letadlo na sjezdovce) a jednu povedenou bitku (vlak), jinak působí maximálně artovým a komorním dojmem (ZA ČTVRT MILIARDY USD omg!!!) Neuvěřitelně tragikomickou korunu tomu nasazuje finále v kulisách minulé dílu, existuje něco ubožejšího, než v rámci filmové série podruhé zničit stejné kulisy resp budovu? :-D Ne že by se to Mendesovi rozpadlo pod rukama, on to neuvěřitelně podělal už od začátku. Teď k dalším nej: Nejhorší bondovský song v historii, rád se nechám opravit i nejhorší úvodní titulky, jeden z nejhorších photoshopů co jsem viděl v áčkovém filmu a to ještě tu fotku zabírali pro jistotu 4x, Lea Seydoux jedna z nejhorších bondgirl, jistý půvab se jí nedá upřít, ale odehrát to takhle s polozfetovaným a nezájmovým výrazem? Vážně si Mendes neuměl pohlídat ani tohle? A mám jim věřit po jednom pohledu ve vlaku hned největší světovou lásku? Proč tam proboha ječjí postava vůbec byla? V klidu celá její linka šla vzít Monicou Bellucci, která je uplně jinde herecky i krásou a chemii s Bondem od prvního pohledu ani nemluvě. Co bylo do očí v každém druhém záběru je to jak šíleně v obličeji zestárnul CRAIG, vážně takhle vyžilým dojmem nepůsobil ani dědečkovský Moore nebo Connery při polooficiálním návratu. Vlastně mám pocit, že svěžejším dojmem působil i Ralph Fiennes, který vůbec patřil k jedním z mála světlých bodů filmu. Co mne zklamalo obrovsky je výkon Waltze, který jenom asi popáté louhoval pytlík s Hansem Landou. Ale možná za to může i totálně dementní práce s jeho postavou. Ano je to vážně jenom za 3/10, jeden bodík za Fiennese, jeden za skvělého Whishawa, z kterého bych z fleku udělal nového 00 klidně ve spinoffu a jeden za Bautistu, který co do fyzična předvedl jednoho z nej pěšáckých záporáků, dokonale jsem mu to věřil. Ale co s tím dál? Hádám že Mendes s Craigem dostanou ještě jednu šanci a pak budou tvůrci stepovat před barákem Nolanovi s Vaughnem se sto megama v kufříku, aby jim sérii vytáhli alespoň trochu z bahna. A jestli Vaughnovi nevěříte ani po Kingsmanech, kteří si Spectre školí i po dramatické lince ( LOL !!!!), tak si počkejte na I Pilgrim, tam už to nepůjde jinak.... ()

cariada

Nemyslím si že by tahle "bondovka" vybočovala z řady. Je sice poměrně dlouhá což může místy vést k tomu, že nudí, ale to si myslím byl záměr. Ne jen sázet jednu akci za druhou, ale zahrát i na tu dramatickou notu. ()

Nach

"Tak pane Bonde, byl jsem to já. Ten vždycky v pozadí. Vy jste mi ublížil a já vám pak vzal něco, co jste měl rád. Co? Nedává to smysl? Že ti padouši vždy jednali na vlastní pěst? To ano, ale díky mě. Ne, nemluvil jsem s nimi, ani mě neznali, ale jednali tak, jak jsem chtěl. Ne ani jsem jim neovládal mysl. Ok, prostě si jen beru jejich zásluhy, jasný?! Tohle naše setkání musí mít nějakou vynucenou šokující pointu." Po dlouhé době jedna z nejslabších Bondovek. A to jsem nemyslel, že to u Mendese řeknu. Postavy už známe. Craig v roli Bonda již nijak nepřekvapuje, nevyvíjí se charakterově, jen si odehraje co má a konec. Repliky jsou nudné. Akce až na tu úvodní mdlá. Jedno z největších žánrových zklamání roku 2015, a to jsem v daném období viděl snímky na Bondovi participující s daleko větším kvalitativním úspěchem: Kingsman či U.N.C.L.E. Na ty vám doporučuji se podívat. Spectre klidně vynechejte. 60% ()

bourec

Snad kromě dlouhý stopáže,protože některý scény v druhý půlce filmu byly dost zdlouhavý,je tenhle Bond s Craigem druhej pětihvězdičkovej film.Parádně rozmáchlý,domácí kino v některejch demoličních scénách doslova jezdilo po obýváku,solidní akce,a bitka s Dave Bautistou,kterej konečně dostal roli ve větším projektu,byla doslova pekelná.Mendes tady slušně vodbrzdil,a je z toho parádní jízda.Jen nakonec musim přiznat,že i tenhle film je spíš akční thriller,a z odlehčený,parodický atmošky 007 i tady příliš nezbylo.90%. ()

Lanark

Nejegostičtější spektákl v Tajné službě Jejího veličenstva. Zde se Lazenbyho kruh uzavírá, v místě kde on opožděně v 60. letech ohlašoval Bondův začátek, zde Craig předběžně v 10. letech ohlašuje jeho konec. Blondýna z Londýna jako zrzka ze Švýcarska. Hollywood se zamiloval do nekonečnosti - scén stejně jako postav. Obleky 007 jsou perfektní, škoda, že si toho samého krejčího nenajl Mendes na střih celého filmu. Takhle je to jako sledovat plnou verzi mistrovství světa v běhu šneků na 100 metrů. A je jedno, jestli je na ulitě připevněno logo Aston Martin nebo Lamborgini. Efekty nudu nepřehlušíš. Zdálo se, že na to Mendes v minulém díle přišel, ale asi mu někdo vyvrtal díru do hlavy... Nemám rád lidi, kteří se berou příliš vážně. ()

starbrejkr

Nezastírám, že na konci zavládlo menší wtf a na rtech otázka: A o čem to jako bude dál? Nakolik je Spectre po většinu své dlouhé stopáže (se kterou si dle mého poradí velmi solidně) nabitou a v podstatě celkem standardní jízdou, stáčí se v poslední půlhodině poněkud zvláštním směrem a nejsem si jistý, jestli je to cesta správná, v čele se způsobem zúčtování s hlavním záporákem. Pokud tedy sečtu, podtrhnu, jsem se Spectre spokojený, ale s poměrně velkými obavami hledím do budoucna a nejsem si jist, jestli to scénáristé a Mendes přeci jen poněkud nepřekombinovali. ()

nithiel

Zoufale neoriginální, krom úvodní scény z mexika už diváka nic neprobere z letargického čekání na závěrečné titulky. Technické serepetičky nedávají smysl (co má sakra být nějaká chytrá krev??? prostě mu dám GPS čip). Scénář občas nedává smysl (proč je bond poslán za dcerou, když by mu otec mohl dát stopu sám ?) A celý koncept prapůvodce všeho zla je za vlasypřitažený, chudák Waltz nemá na čem stavět. A závěr to celé posílá do kytek. ()

C0r0ner

Úvodní scéna skvělá, ale pak to tradičně sklouzne do klasické sebeparodie, kterou jsem nikdy nemusel a ani tady se mi příliš nezamlouvala. Craig je ale naštěstí docela charismatický 007, takže mi jeho ksicht nevadil. Za co tedy ty čtyři hvězdičky? Když se totiž dvě a půl hodiny nenudím, je to pro film dobrá vizitka. 70% ()

epicek

Před návštěvou kina mě hodně zaskočily recenze a ohlasy na nového Bonda až jsem byl téměř skeptický, co vlastně uvidím. Viděl jsem přesně to co jsem chtěl, možná i něco navíc. Řadím se do tábora těch, kteří tuhle bondovku hodnotí kladně a hodně vysoko v žebříčku Craigových bondů a já osobně na minimálně stejný stupínek jako Skyfall (Casino Royale je samozřejmě nepřekonán). Hrozně se mi libílo , jak to do sebe všechno zapadlo ačkoliv odpůrci mužou namítat, že zápletka byla klišé a jasná jako facka. Pokud tedy byla , mě dostala i tak. Bautista jako gorila od hlavního záporáka naháněl dost strach a i samotný Waltz ztvárnil svou roli hrozně kvalitně, včetně jeho evil pohledů. Holt jsem zase nadšený, buď jsem nenáročný divák, nebo nehledám tolik špatných věcí. A pokud by tohle bylo završení Craigova působení v roli nula nula sedmičky, byl bych asi s tímhle završením dost spokojen. You are a kite dancing in a hurricane, Mr Bond. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům