Žena v černém 2: Anděl smrti

Žena v čiernom 2: Anjel smrti

Drama / Horor / Thriller

Velká Británie / USA / Kanada, 2014, 98 min

• peter12

Jednotka ma viacero nedostatkov ale oproti dvojke to je majstrovské dielo.Prostredie starého domu aj močálom boli silno atmosferické ale to je asi tak jediné,kde atmosféru silno cítiť ale ako celok je slabučkým odvarom v ducharskych filmoch.Film stavil na lacné a hlavne predvídateľné lakačky.Po celú dobu trvania film dva krát trocha zaujal a ináč to bola prekliata nuda.Keby tam nebolo to temné prostredie,tak by som išiel aj na nižšie hodnotenie.(10.3.2015)

• flanker.27

Navázat na slušnou jedničku tímhle nedomrlým pokračováním? Prečo Jano... Plno nelogičností. Tak třeba. Nejdříve zazní věta, že v domě není elektřina, ale je v něm hodně svítilen a svíček, pak se baví o vypnutí generátoru, pak jdou do sklepa, pracně zažehnou jednu svíčku, načež zmizí malá holka a Harry náhle vytáhne baterku, když jí jde hledat. Nebo paní Hoggová na začátku logicky protestuje proti tomu, do jakého kutlochu to poslali děti, načež, když míra divných věcí začíná být neúnosná, je to ona, kdo protestuje proti odchodu. I když v případě, že ze všech možných míst přesunou děti zrovna na klamný cíl pro německá letadla, má odpor proti tomu jistou logiku (ale proč nejít jinam, že?). Dává to smysl nebo se na to nedobře dívám, Veverko z Bitýšky? K tomu ten malý Edward, kolem kterého se hodně děje točilo, je hrán příšerně nesympatickým klukem. Chybí atmosféra, větší sympatie k postavám (a tím i větší strach o ně), propracovanější vývoj děje. Rychle to skočí k hlavnímu tématu (což neznamená, že by děj odsýpal nebo byl dokonce strhující), protože filmaři předpokládají, že diváci viděli jedničku, jenže postavy jí vidět nemohly. Nějaké stylové zakončení? "Nikdy vám neodpustím... tohle pokračování."(15.8.2016)

Situácia okolo zmŕtvchystaného štúdia Hammer, sa opäť zhoršuje. Jeho posledný počin je technicky zručný, ale...ale nieje to horor. Prečo? No lebo sa pri ňom nebudete hrôzou triasť. Možno tak padavky, senzibilné ženské a deti. A my fandovia, pre nás to znamená - Fuck off ladies and gentlemens !!! Pokračovanie malo našľapané propagačné materiály ( trailery, postery ), ale výsledok za to vôbec nestojí.(1.2.2015)

• Terva

CITÁT - Londýn 1941......... Tady příběh začíná. Jsem si jen myslel, že název "V černém" znamená černé oblečení a ne černou tmu ve které skoro není nic vidět. Bohužel tato neřest nás doprovází celým filmem. CITÁT - Umřela v neděli, viděli ji v pondělí............. Kamera normal, hudba průměr, příběh špatný, viditelnost černá. Prostě jen další velký podprůměr.(9.9.2015)

• movieband

První díl byl výborný horor, kde jsem už v první půl hodině začal rozdýchávat. Během hodiny jsem byl paranoidní a bál jsem se otočit a po skončení filmu jsem byl vyděšený, jak dlouho ne. Tady jsem se lekl pořádně až v závěrečných titulcích. Celý film se pořádně nic moc nestane. V podstatě se jedná o béčko, co akorát rýžuje kvalitu prvního dílu. Co se filmu, ale upřít nedá je kvalitní výběr herců. Mladá Phoebe Fox je ve filmu věrohodná, do své role se hodí a kdyby nic jiného, tak se na ni aspoň pěkně dívá. Děj má hlavu a patu, aspoň, co se základní dějové linky týče. Bohužel je v něm tolik, ale tolik kopanců, že ani slepému by nedělalo problém si jich všimnout. Přízrak ženy v černém se ve filmu taky objevuje minimálně a to, jak se ve filmu zjevuje je spíš na škodu. Pro mě je to po perfektním prvním dílu zklamání. 44%(12.3.2015)

• - Režisér Tom Harper měl požadavek, aby byla vesnice Crythin Gifford, která leží v Dorsetu, zcela opuštěná. Natáčelo set také v londýnské čtvrti King's Cross, na nádraží, v Old Royal Naval College, v Greenwichi a na dalších místech v Londýně a v Anglii. (Stoka)

• - Tvůrčí tým se oproti prvnímu dílu nezměnil. (MikeCool)

• - Filmaři se u druhého filmu rozhodli použít stejné kulisy vnitřních částí domu Eel Marsh House, ve kterých v roce 2011 natáčel režisér James Watkins a jednotlivé místnosti rozšířili. (Stoka)