Žena v černém 2: Anděl smrti

Žena v čiernom 2: Anjel smrti

Drama / Horor / Thriller

Velká Británie / USA / Kanada, 2014, 98 min

• JohnCZ

Parádně temný vizuál, slušné herecké výkony a skvělá atmosférická hudba tohle holt nezachrání. Už mě tenhle způsob točení hororů fakt sere... Tedy, "hororů". Abych si to ujasnil: tohle není horor, tohle je přehlídka lekaček toho nejlacinějšího kalibru. A to je prostě špatný: mám se přeci bát toho, co se na plátně děje, ne? Ne, místo toho tvůrci vyvolávají strach tím nejlacinějším způsobem: hlasitými zvuky a vyskakujicími bubáky. A to je pro hororový film ta nejhorší možná vizitka. Těchto "scare jumps" se lekne každý a ani není potřeba nějaký filmařský um. I dějově je to jenom nastavovaná kaše, i když ona ani jednička nebyla nijak zvlášť kvalitní horor.(17.8.2015)

• Valsadora

Už ani první díl, který měl docela dobrý ohlas, mě nikterak nenatchl. A co se týče pokračování, není co dodat. Nuda, nuda, nuda, bububu, nuda... Měla jsem co dělat s vymýšlení si důvodů, proč bych se měla zvednout z gauče a přestat zívat u čučení do obrazovky. Půjdu si nabarvit vlasy, pak si je samozřejmě musím umýt. Co kdybych si udělala čaj? Ano, dobrý nápad. Nakonec jsem po 3 hodinách shlédla celý 98 minutový film a říkám a dost, konečně, pojď dělat něco smysluplnějšího! 2* za malého Edwarda, ty výrazy se mu vážně povedly a za pár těch lepších scén.(10.3.2015)

• *CARNIFEX*

Eve je mladá učiteľka, ktorá v spoločnosti riaditeľky školy a pár žiakmi, opúšťa bombardovaný Londýn, aby sa skryli pred násilím hroziaceho z príchodu 2 svetovej vojny. Útočiskom sa tak pre skupinku študentov stáva Eel Marsch, prílivom odrezaná vila na opustenom ostrove, kde ich však nečaká toľko vytúžený pokoj, no práve naopak, "temnota" v podobe Ženy v Čiernom! Myslím, že fanúšik hororu, očakávajúci klasické prvky tohto žánru, bude napriek celkom "živému" záveru v poslednej 20 minútovke - sklamaný. "Tomino" sa omnoho viac sústredí na postavy a príbeh, až sa mi zdá, že úplne pozabudol, čo divák od tohto filmu vlastne očakáva. Podľa mňa to nie je zle natočené. Pár pasáži ma celkom zaujalo, akurát že ten minimum z lakačiek, ktoré zožali "úspech" mi príde veľmi málo. Oproti jednotke som mal pocit, že boli lepšie využité priestory baráku, no bohužiaľ, potenciál bol úspešne zavraždený. Chvála bohu, že som od "Woman in Black 2" nič neočakával. A tak som teda ani nič mimoriadne nedostal - 45%. (Mimochodom, keď náhodou, nedajbože, budete svedkom nejakého výbuchu, pričom spozorujete ako niekto stratil pri tomto nešťastí život, zoberte si ako "suvenír" aspoň jeho topánku, nech Vám potom veria - TO BOLO TAK TRÁPNE!).(18.2.2015)

• Pítrs85

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál, je rybníček Brčálník… Ženská v černým už zase řádí a všichni malí haranti by se měli mít na pozoru. Na pozoru by se však měl mít i divák, páč všechno, co jste kdy chtěli vědět o nefunkčním hororu nebo nefunkčních lekačkách a báli jste se zeptat, tu je. Herci fajn (dokonce i ti dětští), prostředí (jak jinak) taky fajn, ale ten příběh... a ta atmosféra... a ta (nijaká) hudba (což je fakt "sukces", když vám jí složil někdo, kdo se jmenuje Marco Beltrami, gosh), prostě toto se nepovedlo, žel žel...(2.3.2015)

Smrt přichází v černém aneb ani po smrti (ne)Smrtelná teta se vrátila, aby po Harrym Potterovi tentokrát terorizovala učitelku skupiny Ztracených chlapců a děvčat bez rodičů. Z jejího Domu u hřbitova se totiž dočasně stal Sirotčinec hnusnější, než Ďáblova páteř. Nesmiřitelný duch slečny Drablowové však z mladých Neviňátek dělá nástroj své strašlivé pomsty. Na nevítané Návštěvníky, co narušili její klid a teritorium, tak čeká několik Nocí hrůzy... Po úspěchu jedničky odkrývá Pekelný dům svou Temnou legendu i podruhé, aby mohl v prvé řadě vydělat, trochu vyděsit a - bohužel - párkrát se i opakovat. Když ale pominu to nutné zlo v podobě levných lekaček (zase ty vrány) a otravných klišé (vedlejší postava, která se podle očekávání obětuje), není to úplně špatné strašení, které dokáže v několika momentech i slušně napínat; to hlavně tehdy, když duch nedělá přímo bububu, ale pouze nehnutě stojí, či se jen tiše plíží. Tam bych viděl největší sílu. Po těch prvotních, nepříliš spokojených reakcích nakonec v pohodě duchařská gotika. Rozhodně ne průser. (60%)(16.2.2015)

• - Adrian Rawlins, který hraje Dr. Rhodese, ztvárnil Arthura Kidda v původní verzi The Woman in Black (1989). (Spidey3)

• - Režisér Tom Harper měl požadavek, aby byla vesnice Crythin Gifford, která leží v Dorsetu, zcela opuštěná. Natáčelo set také v londýnské čtvrti King's Cross, na nádraží, v Old Royal Naval College, v Greenwichi a na dalších místech v Londýně a v Anglii. (Stoka)

• - Tvůrčí tým se oproti prvnímu dílu nezměnil. (MikeCool)