Žena v černém 2: Anděl smrti

• Velká Británie The Woman in Black 2: Angel of Death (více)

Skupina osmi školáků, evakuovaných za druhé světové války z Londýna, přijíždí v doprovodu ředitelky skoly Jean Hoggové a mladé učitelky Eve Parkinsové do téměř opuštěné odlehlé vísky Crythin Gifford. Jejich cílem je zchátralá rezidence Eel Marsh, která se nachází na ostrově, spojeném s pevninou pouze úzkým náspem zvaným Nine Lives Causeway a schůdným pouze za odlivu. Ve snaze ukrýt se tu před hrůzami války svou přítomností brzy znovu probudí k životu zlé síly, které tuto působivou osamělou budovu pronásledují po celá desetiletí. S tím, jak se po pozemcích na Eel Marsh znovu rozléhají dětské hlasy, se z temnoty vrací také pomstychtivý přízrak ženy v černém. (Falcon)

dom1niq

Zbytočnejší film som dávno nevidel. Jediný význam natočenia tohto filmu vidím jedine v tom, že hraním sa na pokračovanie mimochodom veľmi dobrej a úspešnej jednotky, sa snažili vytrieskať aspoň nejaké peniaze. Horor, ktorý s hororom nemá nič spoločné, lebo na nejaké ľakačky či nebodaj atmosféru treba rýchlo zabudnúť, nič z toho tam totiž nie je. Stratených 98 minút. ()

Scaevola

Příběhově je tato část nepatrně slabší než předchozí díl a ubrala i v budování atmosféry, neboť jakkoli je válečná situace depresivní, s čistě duchařským naturelem si příliš nerozumí. Největší slabinou však je znalost centrálního monstra, která zkráta nemá jak překvapit, a přiznejme si, že omezený výběr postav taktéž nepřináší vhodné možnosti strašení, byť děti - jak bylo ukázáno již mnohokrát - dokáží zneklidnit vždy. ()

bonovox

Slabšie pokračovanie, hlavne kvôli vykrádaniu pôvodného príbehu. Niektoré ľakačky taktiež príliš nefungovali. ()

kolly13

Jedna hvězda za lekačky a strašidelné skeče. Jinak nesmyslný počin, zneužívající pohled na umírající děti. ()

SpicyNugget

Osm školáků bylo za druhé světové války evakuováno. Společně s ředitelkou Jean a mladou učitelkou Evou přijíždí do opuštěné rezidence Eel Marsh na opuštěném ostrově. Němý chlapeček Edward ovšem omylem probudí něco, co už dávno spalo… Neee, co to bylo? Už jednička mě nebavila a tohle šlo úplně do kopru. Děj nezajímavý, postavy nezajímavé, jen žena v černém je pořád stejně děsivá, ta si vysloužila jednu hvězdu. Ale nebyla tam skoro vůbec vidět. Jela jsem to na dvakrát, páč jsem v půlce usnula a stejně to nepomohlo, nic dobrého v tom nevidím. ()

Richie4422

Pozitívom filmu je pochmúrna atmosféra v pekne znázornenej dobe. Pár scén s deckami a to je asi tak všetko, čo bolo na filme dobré. Nezaujímavý dej, klišé cez klišé, opakované scény z jednotky, lacné ľakačky. Ďakujem pekne. ()

Carne.Silver

Tak tohle byl pro mě hodně slabší odvar, s lekačkami na bodě mrazu. Jen to temné prostředí bylo fajn. Takže u mě hodnocení takhle. ()

Raduuk

Celkem dobrá atmosféra, ale tím to taky končí, upřímně nevím, kde to vzalo označení ,,horor'' asi možná s té jedné scény kterou nám ukázali v traileru jinak ve zbytku filmu se nic moc neděje. Některý scény se podobali hodně prvnímu dílu. V podstatě je celý film jeden velký recyklát prvního dílu. ()

Allein4

Ani z poloviny tak chytlavé, jako tomu bylo s dílem prvním. Ano, jistě za to může i podstatně slabší (a naprosto nezajímavé) herecké obsazení, ale kvalitě nepřidává ani chybějící překvapení či alespoň nějaký twist v závěru. Žena v černém 2 se možná mohla jmenovat "Nuda v černém". 10 % ()

jan.moravec.

Slabší atmosféra než v jedničce ale čekal jsem podle zdejších komentářů něco mnohem horšího. Chtělo by to více lekaček a silnější scénář ale jinak. V době sračkojidních hororů ve stylu Annabelle je tohle masterpiece. ()

MartinSTFC

Kdy už jim dojde, že horor není o lekačkách, ale o budování napětí a strachu? Asi nikdy. Ono je hezké, že během sledování podobných filmů, dostanete skoro několikrát infarkt, ale když se na konci zamyslíte nad filmem jako celkem, dojde vám, že to vlastně bylo o ničem. A to je hodně špatně. Co já si pamatuji, tak mě nijak zvlášť nezaujal ani první díl, který tady všichni tak vychvalují, takže toto pro mě bylo čisté utrpení už v jednadvacáté minutě. Po nějaké době se sice počet lekaček zvyšoval, takže divák měl pocit jakéhosi "dění", ale jak jsem již psal, jen z toho vycházet nejde. Filmy se dnes, stejně jako většina moderní mainstreamové hudby, dělají na objednávku. Někdo si objedná film, který už má předem nálepku kasovního trháku, kultovního béčka, sezónní novinky roku a nebo, v tomto případě, "vytáhneme z lidí poslední peníze". Tady nejde o to, divákovi něco solidního nabídnout, pochybuji, že kterýkoliv z tvůrců filmu, vůbec vložil nějaké emoce nebo osobní vyjádření a důvěru ve film. Dnes se prostě jeden na prachy a ty filmy podle toho vypadají. A kdo je hloupý, jde na to do kina, nebo si koupí dvd či blu-ray a ještě je v tom podpoří. ()

Lubik333

Škoda že to bylo na stejném místě a ani tolik strašidelné oproti prvnímu filmu. Daniel Radcliffe tam sice nehrál, ale fanoušci harryho pottra se tam setkají s přísnou Helen McCrory (Malfoyová matka) v roli ředitelky. ()

Lukkyn

No jasně není to bůh ví co , ale mě to celkem bavilo. Blbý je , že celý film čekáte, že se to rozjede a když už konečně ano, je už pozdě a z průměru se to prostě nevymaní. Mě se líbila doba druhé světové války i postava vojáka, který hlídá falešné letiště. Lekáček pomálu , ale mou zvědavost co z toho vyleze to udrželo. Nechci tomu dávat 1 nebo 2 jen z toho důvodu , že tohle prostě úplná srágora není.Je opravdu vela vela horších "hororů". ()

zeromen

O proti prvnímu dílu o dost slabé. Míň napínavé, málo temné atmosféry a přitom kdyby to dostál schopnější scénárista určitě by to bylo víc zajímavé a stejně dobré jak první díl. Škoda. ()

STREITER

Celý čas som čakal kedy príde herec Daniel Radcliffe a keď tam vôbec neprišiel sklamalo ma to. Dej nebol zlý no neurotická Jean mi tak celkom žrala nervy. Celkové hodnotenie nič moc * ()