Žena v černém 2: Anděl smrti

• Velká Británie The Woman in Black 2: Angel of Death (více)

Skupina osmi školáků, evakuovaných za druhé světové války z Londýna, přijíždí v doprovodu ředitelky skoly Jean Hoggové a mladé učitelky Eve Parkinsové do téměř opuštěné odlehlé vísky Crythin Gifford. Jejich cílem je zchátralá rezidence Eel Marsh, která se nachází na ostrově, spojeném s pevninou pouze úzkým náspem zvaným Nine Lives Causeway a schůdným pouze za odlivu. Ve snaze ukrýt se tu před hrůzami války svou přítomností brzy znovu probudí k životu zlé síly, které tuto působivou osamělou budovu pronásledují po celá desetiletí. S tím, jak se po pozemcích na Eel Marsh znovu rozléhají dětské hlasy, se z temnoty vrací také pomstychtivý přízrak ženy v černém. (Falcon)

Scraffy

Oproti prvému dielu je to o niečo horšie, ale stále sa na to dá pozerať. Temnú atmosféru to má a vizuálne je to zvládnuté. Herecké obsadenie je tiež prekvapivo dobré. Na priemer úplne adekvátne. ()

intro

Oproti prvnímu dílu mírné zklamání, škoda. I tak já dávám 60%. Určitě se na The Woman in Black: Angel of Death dalo dívat. Příjemných 90 hororových minut. Odpad si určitě nezaslouží, od toho jsou jiné braky "znalečkové" . ()

zubrik66

žena v čiernom isto nepoužíva perwoll black, lebo jej tmavosť zošedivela. Celkom dobrý nápad z jednotky prešiel rozsiahlym mixérom stredného prúdu a zakotvil v priemernosti béčkových hororov... ()

JajinkaBec

Buď jsem "vytvrdla" anebo se potvrdilo staré známé "Dvojky stojí za prd". Osobně si myslím, že spíš to druhé, protože v 98 % to tak vážně je. Chápu snahu tvůrců o aspoň nějakou změnu, a tak je asi logické, že hlavní mužskou postavu nahradila hlavní hrdinka. A teď sama sobě uštědřím pohlavek - zatímco v prvním filmu jsem brblala nad Danielem Radcliffem, teď bych to ráda vzala zpátky, protože jeho postava mi přišla mnohem lepší než ta Phoebe Foxové. Už jenom proto, že jemu jsem to všechno věřila. Jí ne. Děj byl násilně tlačen dopředu - vážně si nedokážu představit ženu-dívku, která se dobrovolně po setmění potuluje rozpadlou vesnicí/zabordelařeným sklepem/vlhkými pokoji. Harry v tom všem působil jako slečinka a bohužel mu nepřidala ani jeho minulost. A bohužel ani to, jak to s ním dopadlo, ačkoliv by mělo. Krom toho nechápu, jak dospělý chlap/voják/pilot okamžitě a bez řečí uvěří všechno vystrašené holce z Londýna, která se dost možná poprvé v životě objevila v jakémsi Zapadákově. A když už jsem u toho remcání - scénu pod vodou jsem jednak neviděla, protože se tam prostě nic vidět nedalo, a jednak její výsledek neberu. SPOILER!: Nevěřím, že po tom všem, co se ta Černá mrcha navyváděla, by jí tohle uspokojilo a dva ze tří nechala odejít (z toho jedno dítě). KONEC SPOILERU! A ještě jedna zásadní věc - moje vědátorská dušička milující historii a tajemství doufala, že se dozví něco dalšího. Nějakou část příběhu, kterou třeba Daniel Radcliffe špatně pochopil nebo nezjistil vůbec. Něco, co nás pohne někam dál. Nic takového. A tak je mi líto - podruhé se mnou už houpající se křeslo, blikající světla a obličej za oknem nic moc neudělali. ()

zuzzuli

Kdybych měla film hodnotit jako horor, hodnocení by bylo o stupeň nižší. Atmosféra byla napjatá, ale žádné lekačky nebo nějakého strhujícího překvapení jsem se nedočkala. Nic nového film také nepřinesl, ale nenudila jsem se. Snímek je horší než první díl, ale to jen pro to, že je tam ještě méně strašidelných prvků. Jinak příjemná podívaná. ()

maxcold

Vždycky ke dvojkám přistupuji spíše skepticky a tak tomu bylo i u ženy v černém. Bez větších očekávání se mi poté lépe obhajuje to špatné hodnocení. Dal jsem tomu šanci, ale stejně je úděl dvojky těžký. Jistě, některé věci se opakují, ale bez toho dvojka natočit snad ani nejde. Pořád tam bude dáma v černém. Abych umocnil atmosféru, byl jsem v celém baráku sám a byla hluboká pondělní noc. Kombinace chutí se bát, temné noci a již zmíněné dámy na mě zafungovala skvěle. Lekavé a na můj náročný vkus hodně lekavé. Strašidelné, ne zase tak moc. Není to stejně dobré jako jednička, ale v rámci dvojek je to skvělé. ()

j@hn

Ach jo, že já těm trailerům pokaždé naletím ... hrozná chujovina, která má s hororem společného zhruba tolik, jako Babovřesky s psychothrillerem. ()

Uragan

Takže jasné... jednička byla Topka, která končila velkou tečkou (bez pokračování). Takže nechápu kde vzniklo pokračování... Doposud jsem nevěděl co čekat od dvojky... A jak už to bývá zvykem, tak málokdy se podaří dvojce trumfnout jedničku... V tomto případě se nejednalo o výjimku... Pointa filmu byla ta samá, pouze byl jinší děj a jinší herci... Zas na druhou stranu to nebyl až tak velký ,,šit,, Jsou zde případy kdy se i občas leknete ;-) Jen doufám že, když na konci praskl ten rámeček s fotkou a objevila se tam zas ta můra, tak doufám že to nevyústím tím stylem, že vznikne ,,Žena v černém 3,, jinak hodnocení: 45% ()

Kackucka

První díl jsem viděla ještě jako "nematka". Takže pro mě byl naprosto výjimečný, ale nebyl tak dobrý, jako ten druhý, který jsem viděla už jako matka. Proč? Jednoduše proto, že my matky prostě nedokážeme být objektivní a do každé postavy dítěte ve filmu si profilujeme to své vlastní. A přesně na tuto ohranou strunu podle mě tento film hraje. A nepřekvapivě tato struna jako vždy funguje. Podle mého by měli definitivně zakázat dětské role v hororech. Protože pokaždé, když koukám na horor tohoto typu, a pak uslyším v chůvičce zakníkat mého syna, neohroženě (ale podělaná až za ušima) letím do ložnice ozbrojena pánvičkou, pletacími jehlicemi, či něčím podobně absurdním a hledám bubáky ve skříni :D Jo a ještě bych ocenila méně takových těch trapných lekaček, aby mi nezaskočil popcorn. Myslím, že právě ty trapné, očekávané lekačky tak nějak kazí dojem celého filmu. Pravda téma už je trochu ohrané, protože není v příběhu co objevovat. Vše už víme. A podle konce, který stejně jako v jedničce nezvratně prokázal, že ta stará sůva ještě není na pravdě boží, se můžem obávat dalšího pokračování. ()

kacir

Z môjho pohľadu som v tej tme videl veľké hondo.. Celé sa to celkom dalo raz pozrieť, ale srala ma tam tá tma.. ()

blondboss

Nová móda natáčania pokračovaní remakov pokračuje aj v tomto prípade. Tvorcovia ponechali rovnakú dusivú atmosféru jednotky, rovnaký hudobný motív aj scenériu, čím v podstate išli na istotu. Čo už ale trochu podrýva hodnotu hororu, je samotný dej a scenár dvojky, ktorý mi príde veľmi detinský a doslova umelý s cieľom vyžmýkať z predlohy, čo sa dá. Preto zatiaľ čo jednotka bola kvalitným atmosferickým hororom, tak je táto dvojka len jeho odvarom a priemerným hororom, ktorý ale zachoval tajomnosť svojho predchodcu. Slabé tri hviezdy. 50 % ()

Swingie

Nechcel som tomu dávať vyslovený odpad, pretože odpad dávam filmom, ktoré zvyčajne nevydržím ani dopozerať a vypnem ich. Ale bola to zlá komédia, tento film nie je hodný ani kulisy. Pozornosť mi ušla po pár minútach a v podstate celý film som ani nepozeral (a ani už nikdy nechcem!). Prečo natáčajú "pokračovania" skvelých filmov, keď ich vždy iba dokur*ia? ()

heavy66

No tak je to slabší než jednička, ale zas tak hrozný to není! Gotika pořád funguje, zvlášť finální návrat do strašidelnýho baráku pro Edwarda byl v kvalitě prvního dílu! ()

Cechyno4

Druhé pokračování The Woman in black je logicky slabší než famózní jednička. Jediné co zůstalo zachované je prostředí, duch a mlhavá krajina. O atmosféře se moc psát nedá, téměř žádná nebyla. Nejlepší scéna pro mě byla v krytu jak se všichni drželi za ruce a báli se otevřít oči. Lekačky občas zafungovaly. Když to vezmu suma sumárum. Zase tak hrozné to nebylo, kdybych měl hodnotit dvojku jako samostatný film. Každý jej však bude srovnávat s jedničkou a k té si tento film nemůže ani čichnout. ()