Liga spravedlivých: Záchrana světa

• USA Justice League: The Flashpoint Paradox
všechny plakáty

V této napínavé adaptaci komiksu z roku 2011 cestuje Flash v čase s cílem napravit klíčové události v životě své rodiny. Jenže to způsobí řetězovou reakci a dojde k vytvoření katastrofální roztříštěné alternativní reality, ve které Liga spravedlivých nikdy nevznikla a Superman není k nalezení. Uprostřed nového světa pustošeného nelítostnou válkou Wonder Woman a Amazonek s Aquamanem a Atlanťany se Flash musí spojit s mnohem krutějším a násilničtějším Batmanem i vládním agentem Cyborgem, aby se společně pokusili obnovit Flashovu původní časovou linii. (HBO Europe)

Gallagher

Všem, kteří zažili zklamání ze Sebevražedného oddílu či Batman v Superman, doporučuji tenhle animák. Člověka až zarazí, že u DC disponují takovým perfektním materiálem a nedokážou něco podobného převést i do celovečerních filmů. Jestli ale bude některý z plánovaných snímků (sólovka Flashe, nějaký díl Justice League) vypadat přibližně takhle, diváci budou v kinech chrochtat blahem. ()

Almásy

tieto animáky sú zákonite guilty pleasure ale toto spolu s Dark Knight Returns nejako vyčnieva, príbeh je fakt skvelý, dokonca si myslím že keby sa tohto drží plánovaný flm tak to môže byť celkom pecka. má to skvelý humor- veľmi som sa bavil na najhomosexuálnejšom vtipe na svete : ,,Flash once again I AM THE TOP and you´re the BOTTOM!" a celé je to tak nejak chytré. bavilo ()

SG-1

"Jako doktor za moc nestojíš, kdybych neměl superrychlost, která mi pomohla, našel bych si jiného." -Flash- ()

Maynard.

Sice to bylo postavama přeplácaný jak berlínský nádraží uprchlíkama, ale i přes to to nakonec bylo celkem přehledný. Pár postav bych tam vůbec nedával, páč to mi přišlo až příliš dětinský. Na druhou stranu to není ryze film pro děcka, protože se tam cestuje časem, řeší se tady katastrofální budoucnost. Ze supermana udělali jen takovýho pohunečka hubenýho, ale i to mělo svoje opodstatnění :o) (proč sem to proboha napsal :o) ). Další pokračování už vynechám páč to nemá význam. Děsím se toho, že hraná Justice liga bude podobně přeplácaná jako tohle, což nemůže dobře dopadnout. ()

HiddenDragon

Nemuzu si pomoct, ale miluju DC filmy hlavne z poslednich let. Zatimco Marvel je u nas rek bych rozsirenejsi, v papirove podobe jej sezenete v kazde trafice v nekolika podobach, o anim. serialech nemluve (viz Disney Channel), DC je pro me vyssi level komiksu, vic dospelejsi a posledni dobou diky Dark Knightovi take temnejsi (at uz vemu hranou, animovanou nebo papirovou verzi). Zatimco Marvel ma minimum celovecernich animaku, v TV sazi na spise trapne Spideyho hlasky a pouze jeho hrane filmy stoji za to, tak DC animaky jsou best of the best pro fandy komiksu v jeho puvodni podobe. A Flashpoint je toho dukazem....prijde mi, ze co natoci Jay Oliva, to snese srovnani s hranym Temnym rytirem. Jeho filmy maji vsechno, dokonale atmosferickou hudbu, skvelou akci, temne az depresivni ladeni a zajimave charaktery a osudy postav. Mozna proto, ze toci vetsinou podle tech nejlepsich puvodnich pribehu. Jedine minus tohoto filmu je opravdu velka brutalita (vetsi nez u druheho dilu DK Returns, i na pomery akcniho filmu obecne, natoz komiksu, ktery urcite nechce mit nalepku 18+). Dale, i kdyz je to film hlavne o Flashovi, pokud nejste obeznameni s DC universem - minimalne s Justice League, ovsem mihne se tu asi 10 dalsich postav hlavne z novych serii, napr. Grifter - budete se ztracet a odectete si jednu hvezdicku. Jinak doporucuji, pointa stoji za to... ()

KoRner

Asi najdrsnejší US animovaný komix, čo som videl. Krv, odseknuté končatiny a nedospelé obete... to sa len tak inde nevidí ()

iXtr3m3

Jediný animák od DC, ktorý sa môže pýšiť prívlastkom "šliapajúci na päty Dark Knight Returns". Úžasne otočený svet hrdinov, myšlienka s originom Batmana "jak sviňa", poriadna úloha a skutočné ukázanie doteraz podceňovaného hrdinu Flasha a to nespomínam Deus Ex Machiny v podobe Wonder Woman, Aquamana, ktorý dostal svoju pravú tvár (nemyslím tým tú zlú, ale svoje schopnosti) a Superman ako troska na úvod, tak to je už len čerešnička na torte. Krvavé, drsné, originálne, temné, akčné. Kde sa na toto hrabe hraná konkurencia. Toto sfilmovať, tak to má rating R, rovnako ako Dark Knight Returns. Ale zároveň by to boli hody komixových fanúšikov. ()

666Carnage

Skvělý příběh ale opravdu. Alternativa Bruce Wayna alias jeho Otce a Jokera jakožto jeho matky mě opravdu ale opravdu překvapila a hodně potěšila. Příběh byl velice temný a na animák i krvavý. Mě potěšil velice. 80% ()

SpaceOdyseus

Paradni geekovina, plna akce hodne splash page a osazena plejadou cool hrdinu. Bavilo me to moc a komixova predloha je ted na vrcholu meho shopping listu. ()

Spacecore

Rád bych tomu dal i pět hvězd, byl by to skvělý animák, ALE mě osobně vadí (ať už v DC, nebo v Marvelu) když se děj týká alternativních vesmírů. Alternativní světy dělaly vždy neplechu a jediná série kdy se to podle mě povedlo bylo House of M od Marvelu. Takže tři hvězdy za kvalitní film a dvě strhávám za (podle mě) špatně zvolenou komiksovou předlohu / Tao Quit ()

H4ku11

Alternatívne osudy hrdinov na čele s tatkom Batmanom a kostlivcom Supermanom...SUPER! A samozrejme Run FLASH rUN!! ()

Lovely.Bones

Rozhodně jeden z nejlepších DC animáků! Jak to dělá Oliva, věřím tomu. Ten chlap mě zatím jedinkrát nezklamal. Tohle je materiál, který by měli udělat jako hraný film. Akce, po které by každý film mohl škemrat. Ale, pořád to pro mě není 5-ti hvězdičkový matroš. Nevím, ta animace mi přijde dost na úrovni, ale není nějak přelomová a je dokonce trochu nesympatická. Alespoň pro mě ;-) Ale stejně, pokud hledáte krátkej výplach mozku, tohle je jasná volba :-) ()

Zombi

Na animák jsem narazil náhodou, o to více mě potěšil. Příběh o alternativní realitě, drsná akce a bezútěšný svět v nové realitě a jeho hrdinové. Postav je zde hodně, ale jsou vykresleny trochu jinak než je znáte, nejvíc se ale děj soustředí na Flashe a Batmana. Solidní příběh, slušná akce, drsné a depresivní prostředí, bavil jsem se. ()

MnamBuchta

Může mi někdo říct, co sakra v tom DC dělají? Proč ty hraný filmy jsou takovej průměr ( až na Shazama) když jim jen stačí zfilmovat ty animáky. Tento animovaný DC film je vážně pecka, plná akce s nabušenými postavami a jejich schopnostmi. Líbí se mi tu i jiný typ Batmana, který byl velice zajímavý sledovat a když se poprvé objevil, tak sem si říkal co to ten Batman sakra dělá, až mi došlo že to není ten Batman, kterého všichni známe. Prostě a jednoduše další povedený DC animák který je přímočarý, krátký, akční, dobře naanimovaný a určitě zabaví. 8/10 ()

Camulator

Na tenhle Justice league animák jsem čekal celý život - rukavičky pryč, tady půjde o sekání hlav, krev poteče proudem, Batman se mezitím uchlastá - kdo myslí, že hlas Kevina Conroye je drsnej, ten nezná Skotskýho highlandera z mý profilovky - a Superman nezachrání ani prd, i když to vůbec není tím, že vypadá jak člen Birkenau Boys. K tomu bezva zápletka s cestováním časem, které mám obzvlášť v oblibě a sexy domina Wonder Woman. Zaštěkej, děvko! ()

malypivo

Po vizuální stránce se mi film nelíbil - takhle ošklivě nakreslené postavy, jsem už dlouho neviděl. Oceňuji zajímavé zvraty v paralelním světě (hlavně v rodině Waynů) a poměrně dost krve a násilí. Další výhodou jsou hlasy postav - Perlman a Conroy jsou super. Jinak průměrný komiksový animáč. ()

drozdy1

Kvůli tomuhle filmu jsem se začal dívat na animáky od DC a když vás kreslený 80 minutový film posadí na prdel tak to už je co říct.Bravo !!! Ps : Oliva by se mohl začít soustředit na větší projekty než je tohle :-) ()

ASSBURGER

POZOR v tomto komentári je použito veľa nadávok dokonca kurva viacej ako obvykle. Táto dobrordužná úžasná kreslená rozprávka je naozaj kurevsky perfektná. V tomto príbehu ako už všetci ti čo to videli alebo o tom len počuli určite vedia že hlavnou postavou tej skurvene perfektnej kreslenej rozprávky je Flash. Pre tých čo kurva nevedia kto je Flash a čítajú tento komentár Flash je najrýchlejší bežec na celom svete DC, to dáva na javo že jeho super schopnosť je jeho rýchlosť ktorá mu bude v tomto príbehu kurva pomáhať pri záchrane sveta pred jeho úhlavným nepriateľom super zločincom Zoomom. Tento kreslený príbeh bol jedným z najlepších čo som od DC comics kurva videl. Jednoznačne že som tomuto video filmu alebo oko sa to kurva volá musel dať päť lebo všetky príspevky od DC domics alebo od MARVEL sú ako sa to dá povedať vzácne a cenné a práve preto mám tak nesmierne rád DC a MARVEL lebo ich filmy sú podla komixu a komixi mám kurva naozaj veľmi rád. ()

zelda82

Když se to umi, dokaze byt alternativni realita poradne temna, krvava a nekompromisni....A tady se to povedlo na vybornou... ()