V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

TaanStari

Watkinovi bych toho grázla věřil, na tu roli se hodí skvěle, ale Yo-Landi, té nevěřím snad ani lidský původ. Fakt, spalte to, než naklade vajíčka... Jinak je to, řekl bych, klasické pokračování pohádky o tom, kterak nadějný režisér do Hollywoodu šel. S mrdkou, jako je Elysium, se to naštěstí nedá srovnávat, s Districtem bohužel ale taky ne. ()

Dejwosz

Říkal jsem si, co nového asi tak může přinést další ,,RUR" film. A i přesto, že scénář nebyl nijak moc revoluční, přinesl pár hezkých charaktérů a neobvyklých vztahových struktur. Přijde mi, že v poslední době ,,velké" filmy konečně dostávají i hloubku a ,,velké" myšlenky. ()

G900

Pěkné, ale Blomkamp by si opravdu měl v rámci psaní scénáře k příštímu film zajít na konzultaci k jednomu až dvěma scénáristům, kteří umí psát kvalitní/epické konce, protože v tomhle Neill poměrně zaostává. 70% ()

Matli

Hodně velké překvapení, čekal jsem i lehkou záplavu slz (jako u Wall-iho), ale to se nekonalo. A vůbec to nevadí. Efekty jsou bezkonkureční, to jak jsou pohybově roboti vychytaný nemá chybu. A hlavně se člověk i zasměje. Sice mi tam pár věcí nesedlo, ale to nebudu ovlivňovat ostatní. Plná hvzdička navíc za soundtrack (když nepočítám hodně dobrý gangsta písničky), Hans Zimmer prostě umí a zase se předvedl. 88% ()

Saur.us

Čapíčapíčapíčapíčapíčapíčapíčapíčapí. Patetickou a prázdnou výchovnou ukecaností počínaje a příšerným castingem plným nevýrazných, otravných neherců (především duo Die Antwoord) konče. Dabing S. Copleyho tomu potom nepomohl už vůbec, už po několika Chappieho větách mě ten jihoafrický akcent lezl krkem a bylo naprosto jedno, co z té jeho naivní mozkovny zrovna vylezlo. Jakákoli roztomilost novorozené inteligence byla pro mě tímpádem tatam, Wall-eho ani No.5 z Chappieho prostě udělat nedokázal. Co se týče audiovizuální stránky filmu, zde ve zpracování Chappieho není co vytknout, animace na nejvyšší úrovni. To bohužel nemohu napsat o Jackmanově robotu Moosovi, na kterého nejpíš bohužel nezbylo a vypadá v některých momentech opravdu příšerně levně. Hudbou se Hanz Zimmer také dvakrát nevytáhl, jde o standartní dojemně akční kompozici bez většího a chytlavějšího nápadu. N. Blomkamp po ucházejícím ale prázdném Elysiu natočil něco ještě o stupeň horší a začínám mít obavy, jestli byl dobrý nápad svěřit příštího Vetřelce zrovna jemu. Asi jsem přece jen měl jít s mladou na 50 odstínů Earl Greye. ()

kamigava

Předem jsem věděl, co očekávat. Chappie je napůl dětský a dospělácký film s pár drsnýma scénama. Mrzelo mě ale, že celá půlka filmu je o sebepoznávání Chappieho, který pak má hodně málo prostoru předvést, co všechno takový policejní droid dokáže. Místo seriózního droida se Chappie předvádí v posteli, jak se učí číst dětskou knihu o černé ovečce. To byl pro mě jeden z mála WTF momentů. Hans Zimmer v této scéně navíc přidal na naivitě robota svojí uspávajíci a dětskou hudbou. Nic proti Hansovi. Byly tu i scény, kvůli kterým bych si i rád dohledal OST. Hans stále umí přitlačit na pilu, když si to situace žádá a stejně tak umí i ubrat (viz nedávný Interstellar). Takže s hudbou jsem byl na 70% spokojen. S hercema jsem také neměl moc problém až na tu "maminku" Chappieho, tu blonďatou barbínu s barevnejma chráničema. Přišla mi moc cholerická. Alespoň měla docela slušnou smrt, ale to se nechte sami překvapit v kině. Hugh Jackman je můj oblíbenec a myslím, že mu role záporáka celkem sedla. Abychom si rozumněli, nešel jsem na film díky Jackmanovi, ale hlavně proto že jsem měl 50% narozeninovou slevu jako člen klubu Cinema City. Mimo jiné mě po Interstellaru znovu lákalo zažít nějaké sci-fi v IMAX kině. Takže tak. Asi největším WTF momentem byla asi scéna, kdy Deon nandavá Chappiemu helmu, která ale funguje na lidským mozek ne na robotí dráty, jak už bylo řečeno dříve ve filmu. Také mi nejde do hlavy, jak mohl teprve učící se droid dítě nalézt způsob, jak volně přenášet vědomí lidí do těl robotů. Málem jsem film kvůli tomuto nedostatku zatratil, ale naštěstí si Blomkamp dokázal v závěru vzpomenout a slušně odkázat na svůj nedávný počin District 9. Vidět dva prchající droidy, z nichž jeden je Deon, je ten právě ten moment, který mi naopak spravil chuť. Stále balancuji mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale spíš to bude jen průměr. V celku Chappie ničím nenadchne ani nezklame. Ano, výtečné byly scénky s gangsterama a Chappieho poznávání skutečného světa kolem mi přislo dojemné. ()

TuT

65 %, relativní spokojenost, ale místy jsem si říkal, že jsou hlavní hrdinové pěkně dementní. Hugh mi v roli záporáka těžce neseděl. ()

pmftsc

Jsem taky jeden z těch posluchačů Die Antwoord, výhodná pozice pro sledování tohoto filmu. Možná to bylo trochu neukázněné, ale svůj styl to mělo. Natolik nesoudržné aby mě to začalo trápit mi to nepřišlo, +postavy jsem přijal dostatečně na to, aby mi to, co se děje s jejich vědomím ke konci, způsobilo jistou závrať. ()

Brusíček

Takový District 9 v "jiném" kabátku. Bylo to milé, roztomilý robůtek s vlastním vědomím, ale ten konec to celý docela podělal, takže nemůžu výš než 65%. ()

heihatchi

Uuu, tak tohle bylo fakt špatné. Prosím znovu a s lepším scénářem, neboť námět se mi líbil, ale přemejšlet nad tím bez spousty wtf momentů fakt nešlo. Ke všemu ve filmu nebyla téměř žádná akce.Takže jen dvě hvězdy, jedna za námět a druhá za natrhlou rosomákovu prdel. ()

El-Barto

Chápu, že se Blomkamp ze všech snaží do každýho filmu nacpat sociální přesah. To by ale nesměl být tak hroznej scenárista. Techniku tu on má v malíku, ale zbytek filmu je ještě horší než Elysium. Gangsterská stylizace je děsná, Hugh Jackman si střihnul jednu z nejhorších rolí v kariéře a Sigourney Weaver může za jakž takž pozitivní považovat snad jen vyhlídky na patýho Vetřelce, kterej jako studiovka pod pevným producentským dohledem nebude špatnej. Concept arty jsou boží, ale hlavně ať na scénáři zamaká někdo jinej, protože Niellovi úspěch ještě přeju a to hlavně díky mému oblíbenému Disctrictu 9. ()

3T

Fúze RoboCopa, Číslo pět žije a Klonových válék si odemne vysloužila 3*, jak můžete vidět výše. Koukatelný snímek, který osvěží Váš večer, ať už jste fanoušci Robocajta, Živé pětky anebo Hvězdných válék. ()

Chundys

Dávám tomu jednu hvězdičku s tím, že možná časem dám odpad! Sakra proč dali do filmu zpěvačku se zpěvákem, který absolutně nesnáším... Opravdu mne to zklamalo a Wolverine jako záporák? To nejde dohromady! Jsem opravdu rád, že jsem nevyhodil 120Kč za kino a věnoval tomu ty 2 hodiny doma, i když bych je využil asi mnohem lépe :-) ()

Erumocio

Máme tu Inda, divnou a ještě ošklivější verzi Lady Gaga, potetovanýho týpka jménem Ninja a Wolverina s mulletem v roli blbečka. Sigourney čistě jen do počtu. Ale v samotném závěru to není taková hrůza. ()

Grizzly

Blomkamp je sice dobrej a jeho režie a vizuál je opět na jedničku. Ale to bohužel nezachrání uplně debilní příběh balancující mezi dětinskou kokotinou a nedotaženým gangsta akčňákem. Je to slabota, ale stejně se těšim na další Neillův film. 50% ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz