poster

Ghost in the Shell

 • Japonsko

  Kōkaku kidōtai

 • Japonsko

  Ghost in the Shell / 攻殻機動隊

 • Nový Zéland

  Ghost in the Shell

 • USA

  Ghost in the Shell

 • Velká Británie

  Ghost in the Shell

 • Austrálie

  Ghost in the Shell

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Thriller

Japonsko, 1995, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  ****

  Tak tady nějak nechápu, co je na tom tak skvělýho, protože sem za prvé moc nezachytil příběh, kterej je příliš zmatenej a za druhý je to zbytečně moc ukecaný. Nicméně atmosféra a akční scénky spojený s tou manga animací a krví, jsou skvělý a hlavně Ghost in the shelli má spoustu geniálních sci-fi nápadů ,který byly pozdějc použitý i v jiných filmech, jako něco převratnýho a přitom už to bylo tady, ale jak už sem řek, film mě celkově moc neoslnil. 3,5*(19.10.2007)

 • Kothy
  ****

  Rozhodně mi to přišlo lepší než hraná verze. Je to úplně o něčem jiném. Děj je dost zamotaný. Vizuálně je to pěknou a na svou dobu dost pokrokové. Na anime moc nejsem, ale tu jsem udělal výjimku. Rozebírat děj asi moc nemá smysl, jde spíše o filozofickou stránku filmu. Tento svět je dost rozmanitý, patří sem i nějaké seriály. Víc asi pátrat nebudu. "Už jsi skončil?"(27.2.2019)

 • Lavran
  ****

  Inspiro Blade runnerem je přeci jen cítit snad za každým rohem, ale ne, že by to bylo na škodu. Právě naopak. Musím přiznat, že po prvním zhlédnutí se topím v mírném zmatku (takže dojmy co nejdříve namnožím) a nejsem si jist sám sebou, ale svůj obdiv nad vizuální stránkou skrývat nedokážu. Už jen ta volba nasnímání a neuchopitelná snovost prostředí, kde se celý příběh odehrává. Lahůdka!(7.5.2008)

 • Scalpelexis
  ****

  Částečný zásah. Zpoza každého rohu na mě pomrkává starý dobrý Blade Runner a proto se nemůžu shodnout na proklamované nejsilnější stránce GitS: Originalitě. Ano, doba udělala své a elaborovaný materiál už byl mezitím hned několikrát protočen a upečen na několik způsobů, ale než samotné podávané poselství a filozofie mi nesedl styl. Zpočátku vás totiž scénář nešetří a zahlcuje informacemi, které nemáte možnost interpretovat, ale minimálně si užíváte slušnou dávku povedené akce. Intermezzo uprostřed pro jistotu vykolejí z jakékoliv psychologie a i nepříjemně ubere na pohybu, aby poté konec všechno neuchopitelně vychrlil, přičemž tuplem tak nečinil strukturovaně a už vůbec ne úderně, protože celá pravda je, inu, nečekaně antiklimaticky jednoduchá. Před jakýmkoliv druhem výpadku to vše drží mistrně navozená atmosféra; není to úplně kresbou, která na svůj věk má stále silnou kyberpunkovou moc, ale spíš díky esoterické hudbě smíchané s místy pomalu se vlečícími scenériemi distopické metropole navozuje depku i za naprosto slunečného dne. Tato komorní paralela mi právě Blade Runnera připomněla nejvíce, ale oproti němu GitS mi žádný finální knockout ani zdaleka nedoručil. Vzdávám hold a respekt jednomu z prvních průkopníků kybernetického sci-fi (minimálně na poli anime), ale aktuálně je to pro mě spíše milý náhled do minulosti než plnohodnotná jízda. Slabší 4* The net is vast and infinite.(18.8.2017)

 • PetrPan
  **

  Po hudební i vizuální stránce vcelku zajímavé, ale ten příběh.. Dá se shrnout do jednoduché otázky a ještě jednodušší odpovědi: Může mít stroj duši ? No může... A co dál ? Všechno ostatní mi chybělo,nepochopil jsem proč je tato otázka vůbec položena a ani poučení (?), hrozbu(?), poselství(?) v odpovědi. Možná jsem se na to jen špatně naladil nebo mi Ghost in the Shell nedostatečně hacknul ducha:)(19.12.2011)

 • - Pro zvýšení realističnosti, štáb odjel mimo Japonsko, aby mohli testovat různé zbraně a jak ničí různé předměty. Vidět je to obzvláště v závěrečném souboji, kdy střelba do kamene nevydává žádné jiskry, které jsou do mnohých jiných filmů dodávány pro dramatický efekt.. (Harroc)

 • - Dlouho dobu se spekulovalo, v jakém městě se příběh odehrává, protože ve filmu se o tom nemluvilo. Spekulovalo se, že je to Tokyo, ale režisér řekl, že město je vytvořené podle Hong Kongu. Navíc pivo San Miguel (které pijí některé postavy) je velmi oblíbené také v Hong Kongu. (Harroc)

 • - Bratři Wachowští prohlásili, že jeden z filmů, kterým se inspirovali při vymýšlení trilogie Matrix, byl i tento. (Claude Speed)