• Japonsko

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Thriller

Japonsko, 1995, 82 min

Povinnost před stejnojmenným filmem, který příliš nadějí nevzbuzuje, splněna a je to opravdu paráda i po letech. Možná jsem si mohl dát spíše remaster 2:0 z roku 08,´ ovšem i původní verze je neuvěřitelně dobře naanimovaná, nekorektně brutální a neodolatelně nasnímaná. Ta kooperace svižné hudby a slow motion záběrů je vyloženě neodolatelná.(7.3.2017)

Když jsem před dvěma lety viděl Ghost in the Shell se Scarlett Johansson, tak mi všichni tvrdili, že jako sci-fi to obstojí, ale jako adaptace mangy ne. Mě se film, ale hodně líbil a tak jsem se chtěl dovzdělat. Anime Ghost in the Shell se hodně drží svého originálu. A já teď o to víc ocením americkou hranou adaptaci, protože mnoho scén, co jsem viděl tady, jsem viděl i tam. Těší me, že filmy jsou hodně propojené, a tím je i GitS (2017) věrnou adaptací. Tady u anime se mi líbí nadčasová animace, hudba a příběh. Děj ač je v mnohém stejný, tak celkové vyznání je zcela odlišné. Prozrazovat, pro ty co neviděli nechci. Ale tento závěr a myšlenka je zajímavější než v dva roky staré adaptaci. Za mě spokojenost, film mě bavil. Přestože se raději podívám na film se svojí oblíbenou herečkou. [Kino] (75 %)(3.3.2019)

takže.... zase.... znova... po kolikátý už... Vizuálně úžasný! Atmosféra fantastická. Místy až geniální (např. úvodní titulky včetně hudby). Animace dokonalá. BOHUŽEL velice složité na pochopení. Chvílemi sem se skutečně ztrácel, ani telepatie, či co to bylo, nepomáhala v orientaci... ale já těch 5 i tak dám.. P.S. Na podruhé naprsto dokonalé nadšení a 5 hvězd zcela zasloužených a bez debat. Spolu s Innocence skutečný vrchol (nejen) animované filmové tvorby(15.1.2006)

Vizuální masterpiece, který mi svojí náladou místama připomínal BLADE RUNNERa. Má ten samý lehce depresivní feeling, metropole budoucnosti je stejně vizuálně působivá. Animace je opravdu jedinečná, velmi vynalézavá a první půle mi svojí atmosférou a spíše lehkým plynutím děje připadala jako filmová báseň s velkým důrazem na detail. Hudba Kenji Kawaie je jemná, meditativní a do nálady snímku nádherně zapadá. První půli filmu jsem si labužnicky vychutnával, v té druhé jsem se ztrácel v přemíře dialogů, ve kterých cyborgové řešili obligátní problémy na téma "může mít stroj duši" a "co to vlastně duše je?" a a děj působil lehce zamotaně. Druhá půle filmu vysoce nastavenou laťku neudržela a konec je neuspokojivý. Náhle naskočily závěrečné titulky a ve mně zůstaly smíšené pocity. Takže jenom za čtyři*, možná, že po druhém shlédnutí změním názor.(19.3.2004)

Už chápu, kde vzali Wachowski Brothers tolik inspirace pro Matrix. Úchvatná manga, která položila základ cyberpunku, je možná citově rezervovaná, rozhodně ale nepostrádá nápaditý děj a povedené akční scény. Matrix o čtyři roky později dotáhl intelektuální myšlenky skloubené s akcí do dokonalosti, Ghost in the Shell mu ale prvně ukázal cestu.(17.11.2009)

• - Dlouho dobu se spekulovalo, v jakém městě se příběh odehrává, protože ve filmu se o tom nemluvilo. Spekulovalo se, že je to Tokyo, ale režisér řekl, že město je vytvořené podle Hong Kongu. Navíc pivo San Miguel (které pijí některé postavy) je velmi oblíbené také v Hong Kongu. (Harroc)

• - Agent Batou během filmu pije pivo značky San Miguel - jde o celosvětově rozšířenou značku s hlavním pivovarem v Barceloně ve Španělsku. Chuťově mírně připomíná Gambrinus 10°. (tomeek)

• - Seriál vznikl na motivy stejnojmenné mangy od Masamune Shirowa. (Claude Speed)