poster

Chaplin

 • USA

  Chaplin

 • Japonsko

  チャーリー

 • Francie

  Chaplin

Drama / Životopisný

USA / Japonsko / Francie / Itálie, 1992, 143 min

Komentáře uživatelů k filmu (274)

 • golfista
  ****

  Kdo četl knihu - životopis Ch.Ch. pochopí, jak bylo těžké tak bohatý život vtěsnat do necelých 150 min. filmu. Myslím, že pokus R. Attenborougha se zdařil a R.Downey Jr. byl šťastnou volbou.(12.2.2003)

 • Houdini
  ****

  Oscar 3 nominace: Herec HR - Robert Downey Jr., Výprava, Hudba(4.3.2004)

 • Tosim
  *****

  Věděli jste, že Douglas Fairbanks si to rozdával s Mary Pickfordovou? Životopisné snímky Richard Attenborough umí a z tohoto se dozvíte víc, než pouze tyhle pikantnosti (a nejen proto, žebyl inspirován Charlieho knihou.) Film nám přibližuje hlavně osudy muže, který v žádném případě nebyl svatý, ale byl to sakra dobrý herec. Když jsem byl malý a viděl jsem Charlesovu fotku a srovnával ji s Tulákem, říkal jsem si, že to nemůže být on :-) Ten pocit vás bude pronásledovat i při sledování Chaplina...(5.1.2004)

 • Radyo
  ****

  Dosti zajímavý biografický příběh o asi nejpopulárnějším komikovi všech dob. Robert Downey Jr. dokazuje, že když zrovna nesedí ve vězení, tak je to velmi dobrý herec.(25.7.2002)

 • Malarkey
  *****

  Biografický filmů je jak máku, ale těch výborných je po málu oproti tomu, kolik se jich za jeden rok natočí. Známých osobností je totiž stále dost a každá má co do života vždy co nabídnout, nebo se to prostě trošku poupraví, aby divákovo oko žalostně slintalo nad příběhem tak srdcervoucím, že po skončení filmu poteče z obyváku řeka slz a zastaví se až v Hollywoodu, kde se většina příběhu odehrává. Takže po dlouhé době mám možnost vidět příběh někoho, který mě svým životem naprosto uchvátil a tím po Rayi Charlesovi je Charles Chaplin. Výborně zahráno, vtipně, pohotově, tak moc opravdově, že jsem nad tím vším nestíhal žasnout. Prostě jen sledoval život někoho, který si prožil svoje a film tomu jen dodal onu pověstnou novou dimenzi.(23.5.2008)

 • Cervenak
  ****

  Výpravné, epické a ozdobené sústredenou Attenbouroughovou réžiou a vynikajúcim hereckým výkonom Downeyho Jr. Vôbec nevadí, že sa to sústreďuje viac na Chaplinov osobný život a jeho vzťahy s rôznymi dobovými osobnosťami než na filmovú kariéru. A keď si mladučká Milluška Jovovich začne nanášať na pery sýto červený rúž, ozve sa Charlie "Milovník príliš mladých dievčat" Chaplin v každom z nás. ;-)(26.7.2008)

 • T2
  ****

  Rozpočet $31miliónovTržby USA $9,493,259Tržby Celosvetovo $13,000,000Richard Attenborough sa veru ako režisér moc nešetril a opäť si zobral na spracovanie dosť ťažkú záležitosť zameranú na vykreslenie života legendy ako bol Charles Chaplin. Prevažne to je veľmi dobre zvládnuté ale až príliš formálne, v deji sa človek nestratí všetko je pekne po porade vysvetlené bez toho aby to nudilo ale chýba tu viac zábavných momentiek aké boli pri úvode v divadle či už keď bol malí alebo jeho prvé vystúpenia. Celkovo určite film a výborný Robert Downey Jr. poteší. /80%/(3.1.2009)

 • Renton
  ****

  Scénář: William Boyd, Bryan Forbes, William Goldman - To je hloupost a ty to víš. - Ale pravda by byla hrozně nudná... ___ Jistota v režii a vynikající Robert Downey Junior v životní roli.(17.5.2009)

 • Shadwell
  *****

  Občas se stane, že se vstupy a výstupy rovnají. Že se, byť v rozporu buď s prvním nebo druhým termodynamickým zákonem, nic neztratí. Zde se zadařilo a setkání pěti velkých umělců - Nykvist, Barry, Attenborough, Downey a Chaplin - vyústilo ve velké umění.(11.9.2010)

 • mandes
  *****

  rozpočet : ? tržby americke : $9,493,259(19.12.2006)

 • tron
  ****

  „Raz ma budú prosiť.“ Richard Attenborough, verejnosti nadosmrti známy ako čarovný deduško John Hammond, sa vraj na film ako taký dal vraj len preto, aby raz nakrútil životopis tuláka Charlieho Chaplina. A vidíte, rok pred Jurským parkom sa mu to podarilo. Jeho snímka získala tri oscarové nominácie, má pútavý scenár, hviezdy sa bili aj o najmenšiu úlohu (Hopkins, Dunn, Duchovny, Aykroyd...) a z každej minúty dýcha to, čo dýchalo z neskoršieho Burtonovho Ed Wooda: čistá radosť z filmárčiny resp. zo sveta filmuj. Ukážkový klaun Robert Downey bol super voľnou. FBI verzus tancujúce rožky. Kto vyhrá?(12.7.2008)

 • Kulmon
  *****

  Nelehký úkol si vytkli tvůrci tohoto filmu, když se odvážili převést na filmové plátno život a dílo geniálního Charlieho Chaplina. Jeho filmů i myšlenek bylo dost a vybrat z toho se musí velmi pečlivě. Každému fanouškovi zde bude něco chybět, ale aby uspokojil každého, musel by být alespoň pětihodinový. No já bych to zkousnul, pravda :-) Smekám před Robertem Downeym i dalšími. Opravdu výtečně zpracováno.(10.5.2009)

 • RHK
  ****

  Můj oblíbený Richard Attenborough už natočil i lepší filmy (např. Příliš vzdálený most) a taky vůbec nejlepší životopisný film, co jsem viděl - Gándhí. Přesto mne jeho skvělý Chaplin velmi potěšil, i když jsem nebyl tolik dojat a otřesen jako u Gándhího. Navíc si cením režisérovu odvahu natočit životopis jednoho z největších režisérů a herců všech dob. Trailer (přímý odkaz): http://www.youtube.com/watch?v=xBh_5F3aXTI(28.9.2009)

 • xxmartinxx
  ***

  Nebýt nepříjemného patosu, vtíravosti a tuctovosti, šlo by o dost silný životopis. Přestože příběh sám o sobě to rozhodně není špatný, vzniklo už moc biografických filmů obsahujících ony neduhy na to, aby se mezi nimi tenhle našel. Tuctový hrdina, nijak výrazný styl a nezajímavý (ve smyslu okoukaný) příběh dělá z Chaplina jen dalšího v řadě. Bohužel...(12.12.2009)

 • Madison
  ****

  Ponuré detstvo, chudoba, malé krôčiky k úspechu, divadelnícky vzostup, šťastné chvíľky, svadby, rozchody, filmová kariéra v Hollywoode......... - reč je o naslávnejšom komikovi v histórií, Charlie Chaplinovi, ktorý nám svoj životný príbeh sprostredkoval skrz autobiografickú knihu a jej prevedenia na filmové plátno sa chopil Attenborough s vynikajúcim hereckým koncertom Roberta Downeyho Jr. V živote by som neverila, že super - hrdina Iron Man sa tak autenticky stotožní so stvárnením amerického komika Chaplina a všetky gestá, mimiky, radosť či smútok mnou budú tak bolestivo prenikať. Filmový zážitok podfarbený melancholickou hudbou Johna Barryho, pre ktorú mám priam nemožnú slabosť :-)(6.6.2009)

 • molotov
  *****

  Nejlepší životopisný film, co jsem viděl. Po jeho shlédnutí jsem se teprve začal pořádně zajímat o Chaplina a jeho filmy. Downey Jr. je jako Chaplin úžasný.(15.4.2004)

 • genetique
  *****

  Dokonalý životný príbeh jedného z nadumelcov filmovej histórie s neomylným výkonom Roberta Downey Juniora a ešte lepšou réžiou. Majstrovský kus práce so štábom, s kamerou, strih a filtre prelínajúce spomienky s retrospektívnym prerozprávaním realistického príbehu, to všetko speje k dokonalosti a pár slzám na záver. S dôrazom na to, že nie všetko sa dá prežiť s úsmevom na perách. Ale Sir Charles Spencer Chaplin Jr. by bol určite spokojný. A ja tiež. 90%.(17.7.2008)

 • sportovec
  ****

  K zvládnutí nesnadného námětu se spojily - zdá se - nejlepší tehdy dosažitelné síly, zčásti dokonce i umírající poslední Chaplinova choť a otci tolik podobná a herecky rovněž výrazná dcera Geraldina. Obtížné a krajně nesnadné zadání - najít herce, který by byl s to postihnout neopakovatelné Chaplinovy kreace a přenést je, neztenčené a nezkreslené, do umělcova neméně osobitého a výrazného soukromí, se angažováním Roberta Downeyho podařilo v podstatě beze zbytku naplnit. Za nosný považuji i nápad na vytvoření fiktivního Chaplinova biografa, který se nemůže neptat i na nejcitlivější věci géniova života chladně chirurgicky věcným způsobem a vlamovat se tak do nejvnitřnějších komnat intimity; Anthony Hopkins dal této postavě vše, aby zvýraznil její lidský rozměr při současném ponechání průvodcovy epizodnosti a okamžikovosti. Osnova životopisné knihy tak byla nepochybně rozvinuta a rozmnožena. Ale fakt, že film zůstal závislý na chaplinovské sebereflexi, skutečnost, že je jeho páteří, je současně také slabinou Attenboroughova režisérského přístupu. Zatímco první část filmu přímo kypí životem, je plnohodnotným geniálním hraným filmem a použitá metoda chronologických uzlových vstupů děj CHAPLINA dále dynamizuje, zhruba od poloviny díla postupně nabývá na převaze "jen" nadprůměrně zvládnutý hraný umělecký dokument. Kompozice je tak rozlomena; obě části, jakkoliv jsou natočeny s attenboroughovskou virtuozitou, se vzájemně oslabují a zejména vyznění závěrečných částí filmu je touto živelnou, ne zcela zvádnutou synergií viditelně oslabeno. Ale i v této podobě se podařilo vytvořit zajímavý, pestrý, nenudný a výrazně autorsky originální film, který svůj základní smysl - složit hold neopakovatelnému umění jednoho z největších géniů světového hraného filmu - naplnil beze zbytku. Lze říci, že nejen autorsky, ale především - je to jeho další velké plus - divácky.(7.6.2009)

 • Jeanne
  ****

  Některé biografie bývají docela prázdné, ale tím, že Chaplinův život prázdný zdaleka nebyl a taky proto, že neměl potřebu utajovat polovinu událostí tak i jeho životopisný film měl spád a děj. Navíc vyzněl i jako samostatný příběh a ne jen ve stylu - "o rok později", "o tři roky později"(5.1.2004)

 • berg.12
  ***

  Moc rád bych zrovna o tomhle filmu napsal něco jiného, ale nejde to. Zásadní problém vidím v tom, že zhruba po první třetině se režisér ne a ne rozhodnout, jestli vlastně bude točit film o Chaplinovi nebo o počátcích zlaté éry Hollywoodu. Krásné momenty s Chaplinem válcuje zbytečnými odbočkami a faktografickými údaji, takže nakonec vyznívá obojí hodně polovičatě a nedotaženě. Že to vše jde spojit mnohem lépe, dokazuje třeba takřka nedostižný Burtonův "Ed Wood". Nakonec ale Robert Downey dělá co může a jako malé nahlédnutí do Tulákovy osobnosti i jeho doby film určitě obstojí.(22.6.2006)

 • Falko
  ****

  Tento film som videl naposledy v kine a to bolo dost davno, tak som si ho musel zopakovat o 16 rokov neskor a vyplatilo sa, pretoze som sa na tento film dival inymi ocami a mena ako Douglas Fairbanks alebo Mary Pickford mi dnes hovoria viac, ako vtedy. Robert Downey Jr. je fakt skvely herec a toho Oscara by si za hlavnu ulohu kludne zasluzil, ale v tom roku mu ho vyfukol Al Pacino za ulohu vo filme VUNE ZENY (1992). Chvilkami bol film mozno trosku roztahany, ale aj tak sa plynule tiahol dalej a mna zaujimal jeho zivot, ako sa dostal k filmu, ako vyrastal v chudobe a uznanie, ktore ziskal omnoho neskor, ako by si zasluzil. Vo filme sa objavila plejada znamych hollywoodskych hviezd, priznam sa, niektorych som ani nespoznal a okrem toho reziser tohto filmu si zahral Johna Hammonda v Spielbergovom JURSKOM PARKU (1993) a producentom je Mario Kassar, ktory produkoval aj uspesnych Terminatorov a aj napriek tomu jeho spolocnost Carolco skrachovala po neuspesnom filme OSTROV HRDLOREZOV (1995)... 27.09.2009 _____ Robert Downey Jr. - (Charles Spencer Chaplin) +++ Geraldine Chaplin - (Hannah Chaplin) +++ Paul Rhys - (Sydney Chaplin) +++ Anthony Hopkins - (George Hayden) +++ Dan Aykroyd - (Mack Sennett) +++ Marisa Tomei - (Mabel Normand) +++ Penelope Ann Miller - (Edna Purviance) +++ Kevin Kline - (Douglas Fairbanks) +++ Milla Jovovich - (Mildred Harris) +++ Kevin Dunn - (J. Edgar Hoover) +++ Diane Lane - (Paulette Goddard) +++ James Woods - (Joseph Scott) +++ David Duchovny - (Rollie Totheroh) +++ John Thaw - (Fred Karno) +++ Maria Pitillo - (Mary Pickford) +++ Produkcia: Richard Attenborough, Mario Kassar +++ Hudba: John Barry, José Padilla +++(27.9.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace