John Doe je masový vrah. Masový vrah s posláním. Své oběti si nevybírá náhodě, ale přesně ví, kdo bude jeho další obětí. Co je ale jeho posláním? Je to vrah nebo spasitel? Kdo je John Doe? Mohl by to zjistit investigativní novinář Ken Rutherford? Ken Rutherford je novinář, který se snaží získat veškeré střípky příběhu Johna Doea a zjistit, jaký je John Doe člověk. Především chce zjistit, zda John Doe vraždí pro zábavu nebo jeho vraždy mají nějaký cíl. Zda cítí nějakou vinu či radost. Práce Rutherforda je interwiev s Johnem Doe, při kterém se vysvětluje smysl jednotlivých vražd. Odkrývají se střípky příběhů. Ale co opravdu čeká na konci všech vražd? Proč John Doe opravdu vraždí? Spousta otázek na které se Ken Rutherford snaží získat odpověď. Ale jediné, co zjistí je, že John Doe je opravdu geniální vrah. (brodži)

bararich8

Hodně luxusní podívaná, moc příjemný pocit z toho mít nebudete, ale to považuju za plus. Filmu neskutečně pomohl styl vyprávění, který je podobný tomu v True Detective a nevíte, kam až to povede. Finále bylo na mě už trochou "over the top". Každopádně doporučuji vidět, tohle se totiž netočí každý den. 4* ()

Franc1s

Starý známý příběh o tom, jak justice a právní řád nefunguje, tak se právo musí vzít do vlastních rukou a občas pak sériový vrah... Už to bylo ve filmu kolikrát a i tak se na to dalo dívat. Další filmek z Austrálie s neznámými herci, poctivými zvraty, tempem tak akorát a drsnými záběry. Určitě ta hodka a pul za to stojí. Finále teda dost překvapilo! 7/10 ()

netWoor

Určitě zajímavé jak po stránce psychologické, tak i způsobem zpracování, nicméně i tak jsem se chvílema dost nudil a zas až tak moc mě to nebavilo ... ()

Solverino

Velmi slabé. Dějově strašně řídké a herecké výkony také chabé. Z námětu se dalo určitě vytěžit víc, ale zřejmě nebyly peníze. Velmi podprůměrné. ()

heisy

Překvapivě dobrý film, svižný, velice silně vtahující do děje. Vypadá to, že mezi nově vznikajícími australskými filmy se docela často objevují dobré kousky. ()

XXXXXXXX

Thriller vybočující z řady průměrnosti jeho kolegů. Jedno by mě ovšem zaujímalo: Jaký byl asi verdikt poroty??? ()

boumik

Australie opět předvedla že umí ! Tentokrát v krimi thrilleru John Doe: Vigilante sérioví vrah který vzal zákon do svých rukou a tim si naklonil spoustu lidi na svou stranu . Film je to v celku zvláštni a asi nebude pro každého ale ja určitě doporučuju ()

a0001

Každý z nás by mal byť ako John Doe. Najlepšia, najúčinnejšia myšlienka ako zbaviť svet tých najhorších zločincov. Pointa, myšlienka, riešenie. Inak to nejde. Reálne, jednoduché, jediné riešenie. ()

kacir

Zatiaľ nemal nikto gule na to, aby dal za ***** Perfektne spracované, prevedené remeslo, ktoré vypovedalo nahlas čo si všetci myslíme, ale čušíme! PO PIČI FILM !!! Bez rozmýšlania stovka. Na! ()

Saxos

Nejdříve malá poznámka k uvedenému obsahu. John Doe je sériový vrah. Rozdíl: masový vrah - zabije více obětí na jednom místě v jednu dobu, sériový vrah - vraždí na různých místech s různě dlouhým časovým odstupem. Film dobře zpracován s ukázkou toho, co by mohl způsobit medializovaný příběh člověka, který vzal spravedlnost do vlastních rukou. Veřejnost se rozděluje, vznikají skupiny fanatických následovníků. ()

markepocha

Jeden z najlepších súčasníckych filmov o sériových vrahoch. Presvedčivo (a lišiacky) podaný mýtus o vzostupe kultu postavenom na osobnosti jedného človeka. Spolu s Leslie Vernonom úplná prvá liga. ()

Lily.Rush

Zase něco k zamyšlení. Velmi silný námět, který je ve finále tak obyčejný a skutečný, že se nad ním musíte pousmát, jak marná a nicotná je snaha dostat se právě k takové spravedlnosti, aby ve vás nesídlil strach vyjít na ulici v kteroukoli denní dobu, aniž byste se nemuseli obávat o svůj život. Méně známý, avšak mnou bedlivě sledovaný Jamie Bamber, spořádaný občan, do té doby nijak nevýrazný otec a manžel, který miluje svou rodinu. . Vezme vše do svých rukou a tím nejchladnějším a nejrozumnějším způsobem započne válku, ve které se buď dá, nebo prostě nedá vyhrát. Za mě ano, perfektní nápad, sympatie po všech liniích, zlo a zlo plodí další zlo. Kdyby tak existoval právě tenhle systém! ()

CHYREN

verbal to řekl fakticky pod tímhle komentářem. Cením si toho filmu o hvězdu víc. Protože mimo jiné ukázal, jak chabé argumenty má tzv. humanita, nebo společensky instalovaná spravedlnost. Potřebujeme tuhle partu přizdisráčů, udržují společnost od chaosu dál. A nám "džoudoeovským" zase někdo potvrdil, že pokud vám správně narostla hlava ... nic vás nezastaví likvidovat tyhle zrůdy po desítkách. Pokud máte o "spouštěči" jasno. A víte natuty, že vám zvedne prdel z pohodlného křesla. Jasně, že ta argumentace mohla být propracovanější, jasně, že ten film se dal udělat víc atraktivně. Ale to nic nemění na faktu, že se někdo pokusil vyfackovat "pravdoláskaře" způsobem, který jim ze zadnice udělal trhací kalendář. Pravda je jen jedna - být připravený je lepší. Tenhle rychlokurz mne bavil docela dobře. ()

agentkenny

Tenhle film si zaslouží mnohem lepší hodnocení. Po dlouhé době jsem byl zažraný do děje. Pro mě 4* a celkové hodnocení by mělo být aspoň na 80 %. ()

zekon

Takový novodobý Deathwish křížený Dexterem. Slušné provedení hlavně myšlenkou na likvidaci kriminálníků co nemají ve společnosti co hledat. Jsem si jist, že podobnou myšlenku měl každý z nás a já bych takové mstitele velmi často uvítal. Když vrah dostane pár let a za půlku je venku zatímco za daňový únik dostanete podstatně víc. O to hůř když je v tom dobytek co něco provedl dítěti. Jen ten konec.....ten těžce ujel teda. ()

006.Trevelyan

Ani na chvilku jsem filmu neuvěřil. Samozvaný ochránce spravedlivých. Hlavní postava mi nebyla absolutně sympatická. Lepší by bylo udělat klasickou vyvražďovačku, bez téhle děsně hluboké myšlenky. ()

AmunRa

Kontroverzní téma braní spravedlnosti do vlastních rukou spojené s kritikou médií. Sériový vrah vraždí jen zločince, kteří unikli spravedlnosti, obviňuje stát z nefunkčního právního systému a burcuje občanské aktivisty, aby vzali spravedlnnost do vlastních rukou. V druhé linii je téma médií, která odmítají zveřejňovat vrahovy vzkazy a vykreslují ho jako běžného šílence vraždícího bez hlubších důvodů. Vrah/mstitel je vykreslený jako průměrný občan (odtud jeho přezdívka John Doe), který už nemůže snášet nespravedlnost způsobenou nefunkčním právem a obviňuje zákonodárce, že chrání zličince a ne oběti. Silné jsou proslovy vraha/mstitele a jeho následovníků, že situací jsou vinni všichni občané, protože nic nedělají a nechávají bezpráví narůstat. Silné a aktuální téma zpracované reportážní formou spojenou s flashbacky. ()