John Doe je masový vrah. Masový vrah s posláním. Své oběti si nevybírá náhodě, ale přesně ví, kdo bude jeho další obětí. Co je ale jeho posláním? Je to vrah nebo spasitel? Kdo je John Doe? Mohl by to zjistit investigativní novinář Ken Rutherford? Ken Rutherford je novinář, který se snaží získat veškeré střípky příběhu Johna Doea a zjistit, jaký je John Doe člověk. Především chce zjistit, zda John Doe vraždí pro zábavu nebo jeho vraždy mají nějaký cíl. Zda cítí nějakou vinu či radost. Práce Rutherforda je interwiev s Johnem Doe, při kterém se vysvětluje smysl jednotlivých vražd. Odkrývají se střípky příběhů. Ale co opravdu čeká na konci všech vražd? Proč John Doe opravdu vraždí? Spousta otázek na které se Ken Rutherford snaží získat odpověď. Ale jediné, co zjistí je, že John Doe je opravdu geniální vrah. (brodži)

bourec

Tak tohle neni v celku vůbec špatný.Australani potvrzujou,že filmy točit uměj.Film má určitý poselství,činy J.D.nechci ospravedlňovat,ale vlastně sou jenom vyustěním zkurvený doby,ve který se pohybujem.A konec docela překvapivej,možná trochu vodfláklej,ale jinak film v pohodě.60%. ()

SHI-SHA

První polovina filmu je tak nezajímavá, nezáživná a zmatená, že jsem měl chuť ho vypnout. Pak naštěstí přišly zajímavější scény a hlavně poměrně slušný závěr. Nepovažuji se za filmového znalce, ale měl jsem celou dobu z toho všeho takový poměrně silný amatérský dojem. A nemluvě o tom, že celý film je vlastně vykradený Soudce Dredd. ()

Doudis19

Na můj vkus příliš televizní. Jak, co se divných herců týče, tak použitým polodokumentárním stylem i efekty. Námět jistě atraktivní, bohužel v takovéhle formě se nedá brát vážne. ()

elanius

(118/2015) / Austrálčania nezvyknú v thrillerovej sfére zásadne sklamať (až na aktuálny Swerve, ktorý som nezvládol ani do polovice). Znovu tu máme pokus o akú takú originalitu, hlavne v štýle podania príbehu, kde sa skáče na prvý pohlad chaoticky medzi scénami a lokáciami. V skutočnosti je spracovanie hlavne prínosné pre dynamiku filmu, fakt tlieskam za to ako perfektne film odsýpa. Škoda konca, ktorý rozhodne mal byť tvorivejší a ambicióznejší. Námet filmu je skoro mix Dextera a V ako Vendetta čo treba oceniť. (7/10) ()

haj

3,5* Zajímavý thriller se slušnou atmosférou ve stylu Přání smrti, kde velkou roli hrají kromě mstícího se hrdiny i zpravodajská média a s nimi i větší zapojení celé společnosti do příběhu. ()

VanTom

Zapálená, tím pádem ani trochu nestranná "agitka" proti současnému systému (policejní, právní, soudní, ale i mediální) spravedlnosti, jež umožňuje jasným zločincům odcházet bez trestu. Reportážní styl, kterým zpětně mapuje řádění a "odkaz" samozvaného "strážce pořádku", čili plodného masového vraha (33 obětí z řad zabijáků, násilníků, pedofilů, atp.), toho času čekajícího na rozsudek, není prezentován špatně, ale mnoho dlouhých, rádoby "dopadajících" či emotivních scén dost nudí a konec to nepěkně béčkově zalamuje. ()

ghatos

Na to, jakým velkolepým způsobem se to snaží variovaně pracovat s tématem zločin a trest to mělo neodpovídající béčkovou výpravu, slabší dramaturgickou (emoční) stránku, podprůměrnější herecké výkony, nevybroušenou strukturu... . Těch nedostatků tam bylo, ale snaha se cení a uteklo to rychle. Za pokus to asi stojí...52%. ()

jefff

Rozhodně zajímavý film, který je určitě aktuální. John Doe řeší extrémní variantou problémy současného světa. Natočené je to lehce dokumentárním stylem, ale nechybí tomu spád ani filmovost, i přes pro mě trochu nezáživný začátek. ()

Corpsegrinder

Totální horská dráha. Vůbec nevim jak film ohodnotit protože jsem se vezl od odpadu až k pěti hvězdičkám a zase zpátky. Ačkoliv mi kurevsky vadila ta polodokumentární forma tak mi příběh dost sednul a budu si tenhle malej film pamatovat ještě dlouho. Nečekejte nějakej masakr ala Rampage nebo jiný srandy od Uwe Bolla, tohle je spíš dramáček. Dávám univerzální tři hvězdy. ()

ondrula

Dost o hovně. Film podle mě staví akorát na primitivním pocitu divákova zadostiučinění, že nějakej slizkej ouchyla dostal do držky, a z těchto scén se vlastně film skládá. Pak je tam ještě nějaká vata, která není podstatná. Je-li ve filmu nějaká myšlenka (asi tedy spočívající v názoru, že každý recidivista by měl být libovolně zamordován kýmkoliv, kdo si to zamane), je dost stupidní. ()

peetriss

Depresivní a frustrující filmový rozbor na téma, zda může vůbec existovat společensky ospravedlnitelné násilí, zda lze tolerovat právo vzít spravedlnost do vlastních rukou či filozofii oko za oko, zub za zub. Film, který vyvolává otázky, zda je škodlivější nedokonalost a krátkozrakost systémové spravedlnosti či nekontrolovatelná "lidová" spravedlnost nabalující na sebe různé násilíchtivé entity přiživované nevyvážeností mediálního obrazu, které svou nebezpečností možná i převyšují zlo, které se snaží na oko potlačovat. Film na tuto otázku přímo neodpovídá, odpovědi ponechává na průchodu myšlení každého z diváků, které nechává pouze utápět se v bahně bezvýchodné frustrace. Jedna z nejvíce znepokojujících sociálních sond, která se nevyhýbá krutému násilí, ani citovým atakům. ()

kill-tec

John Doe se snaží být inspirující a výchovný, což je přesně to, co na tom kazí dojem nejvíce. Zajímavá postava to ovšem je, zřejmě dost silně inspirována Dexterem (?). Přestože víme již od začátku s kým máme tu čest, jeho odhalení pro veřejnost (tu filmovou, nikoli pro nás diváky) si mohli tvůrci ponechat až na jeho dopadení. No a ten konec? Co to sakra bylo? A hlavně proč?! No uvidíme, třeba nám to vysvětlí dvojka... (?) ()

Standic1

Velmi milé překvapení, kdy sériový vrah ospravedlňuje své činy tím, že odkrývá "tajný život" svých obětí. Je zajímavé, jak se prolíná vyprávění vraha, s vyprávěním policistů nebo jiných "svědků", a to je vykresleno videem, které vrah točil. Závěrečný moment mohl být asi propracovanější, protože dostat se k výslechu a před kamery svědků jen proto, abych zabil prakticky obyčejnou osobu mi přišlo zbytečné a opravdu to mělo působit pouze pro potěchu diváka, jakožto wtf moment. Bohužel to nevyšlo a být tou onou osobou někdo velice vlivný, určitě by to udělalo větší dojem. Pozn. ke komentáři od uživatele Flipnic: John Doe nebylo a není označení pouze pro nedopadené vrahy, ale pro jakoukoliv osobu, jejíž identita není známa - ve většině případů pro oběti, a to John Doe pro muže a Jane Doe pro ženu. ()

doctor20

Nekompromisná, tvrdá a jednoduchá "spravodlivosť". Film s už viackrát natočenou, ale vždy emócie vzbudzujúcou zápletkou. Oko za oko, zub za zub? Od Biblie cez Chamurapiho zákonník až do súčastnosti. Herecké výkony sú síce priemerné (miestami film na mňa pôsobil až televízne), ale námet a hlavne uveriteľné spracovanie ma veľmi potešili. Koniec geniálny a každý jeden z nás, divákov, môže veriť v to svoje zakončenie príbehu. Určite odporúčam už len kvôli skvelo vygradovanému príbehu a morálnej dileme, nad ktorou sa každý určite aspoň zamyslí. ()

Hapretor

Pro mě neskutečná nuda. Velmi nepoutavé provedení a velmi necharismatický hlavní "hrdlořez" - exekutor, veřejný soudce a oblíbenec poctivých lidí. Blaf. ()

KNTRFKT

Australský Ctihodný občan se s ničím nepáře, není to totiž žádný Páral a ono, kdo by se v tom svinstvu Hrabal. Asi nemá moc smysl psaát tu na věc svůj názor, protože svět je plný humanistů, tlučhubů a velkohubců, kteří hlásají, že každý má právo na život a měl by s ním být veden spravedlivý, nezaujatý soud. Jenže tyhle kecy, vy bando pošahanejch šimpanzích hlav, končej v tu chvíli, kdy se to týká vás. Ono blafat, že má člověk, co někomu znásilní dceru a pak ji ještě podřízne jak prase, právo na soud a na život je vskutku nemilitantní. Přál bych vám, dostat se mu do rukou, nebo do rukou postižené rodiny, ti by vám jistě podobné názory z havy rázem vyhnali. Takže si zůstaňte u soudnictví, které podobné slizké svině posílá hrát stolní fotbal do komfortních věznic za naše prachy a ještě s přidělením směšných trestů, přičemž se dotyčný během dvou let zcela napraví, dá se na víru, v něčí prdeli najde Boha a vy ho za půlku odsezeného trestu pustíte zpátky mezi lidi. A nejlepší jsou ti, kteří se na Bory ani nepodívaj, protože si to valej rovnou do léčebny, jelikož za ně jednal satan. Nicméně film to byl fakt precizně vykonstruovaný a Džon Dou je novej australskej hrdina. ()

Rathalos

No do riti,tak toto je jeden z najlepsich filmov o seriovom vrahovi,aky som kedy videl,perfektne natocena zalezitost a neviem sice,ci John Doe je realny,ale necudujem sa,ze ho povazovali za genialneho...:-) ()

darkreider

Pevnejšia ruka režiséra a nápaditejšia kamera by tomu bodli, ale ako lacnejšia krimi je to vcelku fajn. Síce miestami pôsobí ako náborové video a miestami ako trash, hlavne keď sa objaví Lachy Hulme, ktorý filmu zrovna nepomáha. Väčšina film je celkom priemerná, miestami nudná, ale záver to celkom potiahne. ()