„PORAZIT „DSM“ JE PRO TENTO TÝM NADLIDSKÝ ÚKOL. I BĚŽNÉ PUBLIKUM VIDÍ, ŽE BARDENSKÉ PĚNICE NEMAJÍ ŠANCI NA REHABILITACI. DĚLAJÍ VŠEM VOKÁLNÍM KAPELÁM A CELÉ NAŠÍ BRANŽI OSTUDU…“ /// Na to, že nejsu náctiletá popíková Nanynka, tak musím uznat, že to má svý světlý kouty. Třeba ten úvod. Nebo, jak si celej film dělaj prdel sami ze sebe (skoro všichni). Jinak bych to kvalifikoval jako holčičí film, kterej se snaží bejt i pro kluky, když při pěveckejch číslech útočí na naše nejnižší pudy. Jo, ty čísla – fakt solidní. Sice žádnej hardcór, ale tahle parta etnicky rozmanitech holek dostává plus za solidního choreografa. Body však patřej potomkům Lindemanna. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žral jsem jedničku. 2.) Zjistím, že poslední dobrej německej zpěvák nebyl David Hasselhoff. 3.) Thx za titule „K4rm4d0n“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(31.8.2015)

Tak mnozí zde tvrdí, že se jedná o slabší díl než je předchozí. Já nevím. Mě to přijde tak, že mezi jedničkou a dvojkou prostě jen proběhla reklama. Jeden čtyřhodinový film. Ovšem soutěž sborů zde byla daleko na vyšší úrovní, než v první dvouhodinovce. Především teda němečtí Das Sound Machine, kteří teda absolutně neměli konkurenci a měli s přehledem vše vyhrát, pač já se bavil a s úžasem na ně čuměl. Choreo, propracovanost, děs a temnota, opravdu pecka! Ovšem Bellas jsou Bellas a je jasné, že to muselo opět ladit "happy endem". No já se bavil solidně! 75%(27.9.2015)

Jednička na docela hubené kostře odvyprávěla nikterak přínosný příběh, kterak banda mladých touží po úspěchu, uznání nebo hledá sama sebe. Nudou jsem ale nezíval, ba se mi to vlastně docela dost líbilo. Dvojka pokračuje ve stejném hereckém složení (plus samozřejmě pár tváří navíc – obecně je ovšem těch holek moc a nedostávají patřičný prostor), přičemž jedné člence úspěšné dívčí vokální skupiny, samozřejmě té nejkypřejší, prasknou před zraky prvního muže Spojených států gatě a na průšvih je zaděláno. Trest ze strany vedení univerzity přijde záhy, strach z německých vokálních králů jakbysmet. A tuhle oblast půjde producentsky dojit ještě dost dlouho. Tu a tam slušný fór, solidní hudební čísla (jen jsem nechápal to podivné hudební intermezzo u plešatého magora před polovinou filmu), vzájemné špičkování, spousta nevkusných momentů a mdlé plácání o životě po studiích. Nic víc, nic míň. Naštěstí se tu nikdo nebere příliš vážně, škoda ale, že i někteří herci si svoji účast chtějí jen odpracovat (pro mě bohužel Anna Kendrick, navíc těch individuálních charakterových podivností je až příliš). Potěší naopak herečka a producentka prvního filmu, Elizabeth Banks, která si tentokrát zkusila i režii a s celovečerním debutem se vyrovnala s noblesou. Ve výsledku se mi nicméně jednička líbila tak o půl hvězdy víc!!(10.6.2015)

• Seti

Musím uznat, že Pitch Perfect 2 pro mě bylo o něco snesitelnější než první díl. Ani vlastně nevím z jakého důvodu, jelikož k žádným zásadnějším změnám nedošlo, za cílovku se rozhodně nepovažuji a stavební kameny zůstaly v podstatě totožné. Příčinou bude zřejmě momentální písničkoidně přívětivější rozpoložení. V pokračování jsou Belly vyzvány německými skoroScootery k ultimátnímu mezinárodnímu klání, řeší tvůrčí krizi a přibírají novou členku. Nic z toho není nijak originální ani přehnaně zajímavě, nicméně se na to tentokrát dá koukat, aniž by se člověku dělalo nevolno.(24.9.2016)

Tříhvězdičkové hodnocení je ošemetné - nachází se totiž na hraně zklamání a sympatického průměru. Ladíme 2 se naprosto s přehledem překlápí na stranu sympatického uspokojení, přestože nejsem fanouškem acapel (spíš naopak) a nehovím současnému popíku, tento film mě dokázal i napodruhé pozitivně naladit díky ideálnímu koktejlu nadhledu, ulítlosti a hudebních a tanečních kousků, které přes svou poplatnost současným komerčním trendům působí uvolňujícím a melodickým dojmem. Pro povedený vtip se také nechodí daleko. Elizabeth Banks skvěle navazuje na první film, který na mě měl podobně příjemné účinky. Hudební soutěže se opět trefně zesměšňují a zároveň uctívají. Skvělý a pohledný, z prvního filmu dobře známý, multikulturní, multimenšinový a multipodivínský casting tvoří pevnou oporu, ve kterém zejména Rebel Wilson perlí a nová posila v podobě Hailee Steinfeld je příjemná, šťastná a alespoň pro mě i srdcová volba. U obou filmů Ladíme! nepřemýšlejte, neočekávejte originalitu ani filmové umění, chce to jen to pravé nalazení, uvolnění a pohodu, a film se dá docela užívat.(15.8.2015)