Ladíme 2

• Nový Zéland

Komedie / Hudební

USA, 2015, 115 min

• HonzaSim

Opět musím zmínit jedničku, ze které jsem byl nadšený a hodně se těšil na druhý díl. Výsledek? Velké zklamání a vztek. Nezůstal kámen na kameni. Na to, co fungovalo v jedničce se vůbec nepodařilo navázat. Bylo to poměrně nudné a místy až trapné. Nebýt mé oblíbené Anny Kendrick, tak snad mířím s hodnocením ještě níž. Nebýt hudby "acapella" a hlavní hrdinky, nestojí to za nic. Při zjištění, že bude i třetí pokračování mám smíšené pocity. Obávám se, že to bude ještě horší, ale zároveň budu doufat, že se podaří napravit dojem tohoto slaboučkého dílu. Pár světlých momentů se našlo včetně povedeného závěru, ale i tak to bylo za mě hodně málo. Jednička za pět, dvojka za upocené dvě hvězdičky. 25%.(30.11.2015)

• Icefist

Jednička nebyla zas tak špatná, ale dvojka je slabota. Tak nějak to vaří z vody a snad jedině opravdu zajímavá vystoupení německé skupiny stojí za řeč. Zbytek je jenom čajíček, kdy vezmete zavděk jakš takš zajímavým průletovým záběrem ze stanu nebo šovinistickou hláškou od moderátora. Jenže i suše vtipné moderování už zde bylo dřív a líp (Vybíjená), takže to jsou opravdu jen náhražky kvality. A nakonec ani Anničku Kendrickovou jsem si moc neužil, škoda. 40 % Oblíbená část- "Udělám kohokoliv, abysme vyhrály." "Myslela jsi cokoliv." "To taky."(11.8.2015)

• Hollohlaway

Slátaná blbina se zpěvy a tanci. První díl ušel .ale tohle už prostě nemá tah na bránu , kromě několika slušných písniček tam není naprosto nic. Na holky se občas pěkně kouká , ale tvůrci se nám marně snaží vnutit zdání dramatičnosti s a capella zpěvem a prostě se jim to nedaří. Atmosféru jako na fotbale prostě nevěříte. Pár dialogů je naprosto podivných a přísahám , že to je poslední film který jsem viděl , ve kterém hraje ta nechutná obluda Wilson. Naprosto nechápu o čem proboha bude chystaný třetí díl. Ale potěšili Key a Snoop.(9.8.2015)

Jednička na docela hubené kostře odvyprávěla nikterak přínosný příběh, kterak banda mladých touží po úspěchu, uznání nebo hledá sama sebe. Nudou jsem ale nezíval, ba se mi to vlastně docela dost líbilo. Dvojka pokračuje ve stejném hereckém složení (plus samozřejmě pár tváří navíc – obecně je ovšem těch holek moc a nedostávají patřičný prostor), přičemž jedné člence úspěšné dívčí vokální skupiny, samozřejmě té nejkypřejší, prasknou před zraky prvního muže Spojených států gatě a na průšvih je zaděláno. Trest ze strany vedení univerzity přijde záhy, strach z německých vokálních králů jakbysmet. A tuhle oblast půjde producentsky dojit ještě dost dlouho. Tu a tam slušný fór, solidní hudební čísla (jen jsem nechápal to podivné hudební intermezzo u plešatého magora před polovinou filmu), vzájemné špičkování, spousta nevkusných momentů a mdlé plácání o životě po studiích. Nic víc, nic míň. Naštěstí se tu nikdo nebere příliš vážně, škoda ale, že i někteří herci si svoji účast chtějí jen odpracovat (pro mě bohužel Anna Kendrick, navíc těch individuálních charakterových podivností je až příliš). Potěší naopak herečka a producentka prvního filmu, Elizabeth Banks, která si tentokrát zkusila i režii a s celovečerním debutem se vyrovnala s noblesou. Ve výsledku se mi nicméně jednička líbila tak o půl hvězdy víc!!(10.6.2015)

Sebeshazující bandička super holek, které se snaží vyhrát nějakou pěveckou soutěž. O to naštěstí nejde. Příběh je vedlejší, když vidíte Obamu zírat na vagínu Rebel Wilson, nebo Snoop Doga zpívat vánoční koledy. Ohromně zábavná komedie s perfektně načasovanými gagy (Elizabeth Banks má k humoru zcela jistě blízko i v soukromí) a celou řadou potenciálně kultovních postav.(27.7.2015)

• - Během natáčení byly použity skutečné skupiny Acapella. (griph)

• - Herečka Birgitte Hjort Sørensen o natáčení prohlásila: „Prošli jsme dvou týdenním výcvikovým táborem, nejen abychom se naučili taneční choreografii, ale také abychom získali vytrvalost, abychom skutečně dokázali scény opakovat. (griph)

• - V úvodní scéně, kdy Barden Bellas vystupují pro prezidenta Barracka Obamu a jeho ženu Michelle na jeho narozeniny, ve skutečnosti Obamovi nehráli, byl pouze použit záznam z Kennedy Center Honors reception z roku 2013. (hansel97)