Ladíme 2

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Hudební

USA, 2015, 115 min

Primárně se musím vyjádřit k titulkům, jež BOJBENDU přiřkli název "Uširváči", z čehož mě po dobu celého filmu bolela ta moje pomněnkově modrá kukadla. Vrchní upírka si jede to svoje flow a na přátelství založené na infantilní zábavě zvysoka jebe. Tlustá AMY WAJNHAUZ se nechce vázat, ono se ani není čimu divit, tuhle kozu uživit vyjde na dvě průměrné výplaty. V komparaci s jedničkou je znatelné citelné snížení úrovně. Této skutečnosti možná také pomohl výskyt těch německých nazy, jež nedodržovali předepsaný dress code. 60%(29.9.2015)

Na holky se dobře dívá, pěkně se to poslouchá, ale to je vše. Pro mě je to lepší než první díl, hlavním důvodem je to, že fekální humor už se vyjadřuje pouze slovně a ne názorně, jako tomu bylo dřív. Anna Kendrick je kočka a jen kvůli ní jsem se donutil dívat i na druhý díl, ale potěšilo i několik dalších seriálových tváří (zdravím Ground Floor) a pro mě úplně nová a neokoukaná Hailee Steinfeld. Jen nechápu, že tolik prostoru dostává Rebel Wilson AKA Fat Amy.(8.8.2015)

Říkal jsem si, že tímhle Pitch Perfect pohřbí hluboko pod úrovně toho skvělého prvního filmu. No na svůj debut, odvedla Elizabeth Banks úctyhodnou práci, je vidět, že když se člověk pohybuje v branži, tak toho dost odchytí. Od prvního dílo se to hodně odpoutalo, ani to nějak moc netěží s použitých vtipů v první sérii, což je dobré. Asi by nebylo vtipné, kdyby se jen opakovalo, že Stacie je děvka, ta asiatka mluví potichu a ta černoška je lesba. Takže samozřejmě to nemohly komplet vypustit, ale omezit a to je dobře, protože takhle nebyla 2 jen recyklací vtipů z jedničky. (Věřím, že by se v Hollywoodu našli režiséři, kterým by přišlo vtipné, že Aubrey potřetí zvrací víc než slon atd.) Hailee Steinfield si mi moc nelíbí, její role je o ničem a vzhledem k tomu, že v 3. dílu zřejmě hlavní roli dostane ona, to bude docela na nic, její postava je strašně nemastná neslaná. Rozhodně se tu nepovedlo vytvořit charakter jako má např. Fat Amy. Z nových postav byla bezkonkurečně nejlepší ta Mexičanka, její kecy o deportaci a tak měly prostě šťávu...... Poslední je výtka českým titulkářům za vážně nepovedené jména acapela skupin. Vadilo mi více věcí na titulkách, ale udělat z Barden Bellas (Bardenské krásky) Bardenské pěnice a z Troublemakers (Problemáři) Ušorváče je fakt umění, když se nabízí jednoduší a nepostiženě znějící překlad. Navíc to jak to dotyčný přeložil absolutně nesouvisí s původním jménem.(16.5.2015)

Líbila se mi jednička a v podstatě stejně se mi líbí i dvojka. Stačí mi celkem málo - Anna, Rebel a ostatní děvčata a do toho skvělé písničky, které mají a capella dobré aranže. Už jsem si všiml, že tohle je pro mě u některých filmů skutečně rozhodující. A tady je to ten příklad, i když film celkově nepřekvapí.(10.8.2015)

• milka

Klasická dvojka se vším všudy. Více songů, které už spíše nefungují, více z prstu vycucaných konfliktů a ještě mnohem více toho dámského juchání, které mužská část publika jen tiše přetrpí. Humor už tu tentokrát moc nefunguje, finále v Evropě je až nečekaně odfláklé a příběh jakoby tu ani nebyl. A celou dobu jsem měl pocit, že už tu Annu Kendrick ani moc nebaví. 50%(25.10.2015)