Ladíme 2

• USA Pitch Perfect 2 (více)
Komedie / Hudební
USA, 2015, 115 min

Režie:

Elizabeth Banks

Scénář:

Kay Cannon

Kamera:

Jim Denault

Anna Kendrick, Hailee Steinfeld, Rebel Wilson, Brittany Snow, Alexis Knapp, Ester Dean, Hana Mae Lee, Skylar Astin, Adam Devine, Shelley Regner, Katey Sagal (více)

Mají skvělé hlasy, dokonalá těla (až na výjimky) a jsou královnami zpívání a capella, takže ve svých vystoupeních nepoužívají hudební nástroje. Celá Amerika jim leží u nohou a dokonce je pozvou, aby zazpívaly prezidentu Obamovi k narozeninám. Jenže stačí drobná technická komplikace, v níž figuruje zpěvačka s příznačnou přezdívkou Tlustá Amy, bezmocně visící na lanech před Barrackovými zraky částečně tak, jak ji Bůh stvořil. Z Barden Bellas, dosavadních miláčků země, je najednou ten nejvděčnější terč. (Cinemart)

hansel97

Říkal jsem si, že tímhle Pitch Perfect pohřbí hluboko pod úrovně toho skvělého prvního filmu. No na svůj debut, odvedla Elizabeth Banks úctyhodnou práci, je vidět, že když se člověk pohybuje v branži, tak toho dost odchytí. Od prvního dílo se to hodně odpoutalo, ani to nějak moc netěží s použitých vtipů v první sérii, což je dobré. Asi by nebylo vtipné, kdyby se jen opakovalo, že Stacie je děvka, ta asiatka mluví potichu a ta černoška je lesba. Takže samozřejmě to nemohly komplet vypustit, ale omezit a to je dobře, protože takhle nebyla 2 jen recyklací vtipů z jedničky. (Věřím, že by se v Hollywoodu našli režiséři, kterým by přišlo vtipné, že Aubrey potřetí zvrací víc než slon atd.) Hailee Steinfield si mi moc nelíbí, její role je o ničem a vzhledem k tomu, že v 3. dílu zřejmě hlavní roli dostane ona, to bude docela na nic, její postava je strašně nemastná neslaná. Rozhodně se tu nepovedlo vytvořit charakter jako má např. Fat Amy. Z nových postav byla bezkonkurečně nejlepší ta Mexičanka, její kecy o deportaci a tak měly prostě šťávu...... Poslední je výtka českým titulkářům za vážně nepovedené jména acapela skupin. Vadilo mi více věcí na titulkách, ale udělat z Barden Bellas (Bardenské krásky) Bardenské pěnice a z Troublemakers (Problemáři) Ušorváče je fakt umění, když se nabízí jednoduší a nepostiženě znějící překlad. Navíc to jak to dotyčný přeložil absolutně nesouvisí s původním jménem. ()

runner85

Prečo súčasné moderné hudobné filmy nepoužívajú k hudbe hudobné nástroje? Tie niektoré pesničky sa vážne nedali počúvať. Mám pocit ako keby sa ich hudba zasekla v dobe kamenej s požitím tuc tuc a recitovania. Žiadne ukladanie slov do správnych tónov (možno až ten záver v poslednej pesničke). Keď už to chceli podať dajako z hľadiska pop/repu či čo to vlastne malo byť tak to mohli aspoň skúsiť ako klik . Ale možno som už starý na "modernú hudbu" a len moc frflem. Každopádne oceňujem, že sa to zaobišlo bez zvratkov. Ale zas jednotka aspoň ťažila z výstrihu slečny Kendrickovej, tu bolo tých záberov len pár :D. ()

Hollohlaway

Slátaná blbina se zpěvy a tanci. První díl ušel .ale tohle už prostě nemá tah na bránu , kromě několika slušných písniček tam není naprosto nic. Na holky se občas pěkně kouká , ale tvůrci se nám marně snaží vnutit zdání dramatičnosti s a capella zpěvem a prostě se jim to nedaří. Atmosféru jako na fotbale prostě nevěříte. Pár dialogů je naprosto podivných a přísahám , že to je poslední film který jsem viděl , ve kterém hraje ta nechutná obluda Wilson. Naprosto nechápu o čem proboha bude chystaný třetí díl. Ale potěšili Key a Snoop. ()

blackJag

"TAKHLE TO DOPADNE, KDYŽ POŠLETE HOLKY NA VYSOKOU." Nekorektní výrazivo komentátorské dvojice Higgins-Banksová zůstávají jednou z mála vtipných položek na již tak dost prořídlé soupisce a celé to spíš smrdí hluchými pokusy o vtipné situace než čímkoliv jiným - opravdu, některé scény působí jako výsledek nepovedené improvizace. Taky je to hrozně dlouhé, acapella vystoupení nudná a závěrečný originální song, z kterého si asi diváctvo mělo sednou na bobeček, je laciný jak prase. Na druhou stranu, je to "od holky pro holky", takže pokud ty jsou s tím v pohodě (a podle tržeb asi jakože ano), tak asi ok. 40% ()

Vxxx

Film jsem si bez pochyby užila. Hodně jsem se nasmála, příjemně se na to koukalo... Ale čím to je, že se tvůrci vždy snaží předčit první film a tak přidají do druhého filmu více vrstev a více dějových linek? První film se odvíjel velmi přímočaře a plynula jako špulka niti a tento, druhý, film se postupně rozmotává jako klubko vlny. Zmateně a ze všech stran. Kempování nemuselo být, sexuální zmatenost Bacy z německé zpěvačky nemusela být, Bumper nemusel být, ta soutěž u toho A-capalleového fanouška ve sklepě nemusela být... Nová Bella, která to měla pravděpodobně okořenit, byla naprosto nevýrazná a nudná... Ale jinak se mi film opravdu líbil! :D Jen prostě to bylo zbytečně zkomplikované. Jednička je srdeční záležitost a nemyslím si, že by bylo pokračování lepší. 4* ()

• Herečka Birgitte Hjort Sørensen o natáčení prohlásila: „Prošli jsme dvou týdenním výcvikovým táborem, nejen abychom se naučili taneční choreografii, ale také abychom získali vytrvalost, abychom skutečně dokázali scény opakovat. (griph)
  • V závěrečném souboji se za kanadské barvy objeví pěvecký soubor Pentatonix, což je reálná skupina, ale původem z Ameriky. Pentatonix také vytvořil soundtrack ke scénám na World's Championship. (sQelle)
  • Nemecká kapela vo finále spieva textovo mierne pozmenenú skladbu "My Songs Know What You Did In The Dark" od americkej punk rockovej kapely Fall out boy. (ČSFD)

Charlieho andílci dostanou další šanci

Charlieho andílci dostanou další šanci

16.09.2015

Převážně komediální herečka Elizabeth Banks (Zack a Miri točí porno) se letos dala na režii. Její Ladíme 2 utržilo 285 milionů dolarů, takže se předpokládalo, že se u trojky nebude měnit dohled.… (více)

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Ladíme! podruhé

Ladíme! podruhé

18.02.2014

Z předloňské hudební komedie Ladíme! se vyklubal překvapivý hit. Sedmnáctimilionový film vydělal v kinech 113 milionů dolarů a dalších 80 vytáhl z domácích nosičů, ohlášení dvojky na sebe tedy… (více)