Jello Biafra

Absolútna bomba a bezpochyby jeden z najlepších akčných filmov posledných rokov. Aj napriek neskúsenosti režisérov (predtým pracovali dlhé roky ako kaskadéri) sa jedná o zručne natočenú strieľačku, ktorá je jasne inšpirovaná filmami Johna Woo, ale zároveň nezaprie inšpiráciu aj v legendárnej PC hre Max Payne. Keanu Reeves ako bývalý hitman oprašuje svoj zbrojný arzenál a vydává sa do osamelej vojny proti mafiánskému klanu a popritom osobne pozabíja odhadom tak 80 ľudí. Skvelý herecký výber, dynamicky natočené akčné scény, noirová atmosféra a nadupaný soundtrack korunovaný songom "Killing Strangers" od Marilyna Mansona. Budúci kult. ()

jenik71

Jistě... je to nesmysl, v tom souhlasím se zdejšími šťouraly. Jenže to je prakticky každý akční kousek. Tenhle film je ale hodně efektní a likvidace nepřátel Johna Wicka je zatraceně efektivní. Vzhledem k žánru se mi to líbilo a Keanu Reeves je po dlouhé době zase ve formě. Já se prostě bavil a pokud se na tuhle střílečku znovu podívám, tak si mile rád přepočítám všechny protivníky, které John Wick zlikvidoval. A k tomu budu potřebovat tužku, papír a jako v hospodě budu dělat čárky za každou mrtvolu. Snad mi formát A4 bude stačit. ()

jefff

Ryze akční filmy nemusím, ale tohle bylo vážně dobrý. Super akce, napínavý, režijně výborně zvládnutý a Reeves se konečně na nějakou postavu i hodil. Tohle se mi opravdu líbilo. ()

greath

John WIck nemá žiadny orginálny príbeh, vlastne neprinieslo nič nové. Avšak Keanu, je zdá sa späť, a po dlhom čase (od filmu Taken) predviedol tu najlepšiu a najkvalitnejšiu akciu. ()

zsn

Fantazie - paráda - sexy film - nemám slov! Síla a moc jsou tak sexy! Plejáda těch nejlepších charismáků - Reeves - Nyqvist - Dafoe za přízvuku ďábelského Marilyna Mansona. Orgasmická auta. Prokletí smrti. Pomsta za pomstu. Moje krev. Někdy mne slova pro komentář napadají už během filmu a John Wick je toho zářivým příkladem, plným vášně ve všech směrech. Reeves se v mých očích transformoval na Hannibala Mikkelsena. Souhlasím s Gemini, a tím pádem jsem jako žena muž, neb tohle je pro mou duši opravdu "P.S.: I Love You"... ()

Fox85

Zase po delší době jeden akční film, který mě bavil. Marně se pokouším vybavit si nějaký jiný film, v němž by hlavní likvidátor snižoval stavy záporáků s takovou lehkostí. ()

giovanni3

Střílečky/akčňáky již moc nevyhledávám, ale zde mne zaujalo vyšší hodnocení i Keanu Reeves, kterého jsme měl v minulosti hodně rád. Výsledek nebyl moc povedený. To co zdobilo Reevese v dobách Matrixu přetrvává a to jeho charisma, atmosféra z minima pohybů. Avšak zároveň nikdy neexceloval v samotném herectví. Zde samo neměl příliš prostoru něco ukázat, když zde šlo o zběsilou střelbu 1 vs 100, kdy co kulka to mrtví zabiják. Samotný děj též neměl co nabídnout, ač ten hotel byl velmi zajímavou novinkou. Celkově takový slabý průměr za 3*, kdy jsem dokonce občas "obracel oči v sloup" a zvažoval jít i níž. A to má tento film ještě další pokračování na které dlabu, když i "jednička" byla průměr. 3z5 ()

andalin

Ano, trvalo mi to, ale konečně jsem viděla toho Johna Wicka. A vlastně se mi to líbilo. Akčňáky jako žánr moc nemusím, dej bývá zbytečně překombinovaný přestože ve finále jde o tuctové bezduché střílečky. Ale Wick byl osobní. Všechno má svou cenu. ()

venca163

Nezastíram, že Keanu Reevese mam rád a tudíž filmu možná nadržuju. Je to parádně jednoduchej film, kterej hrozně dobře drží pohromadě. Nevim přesně, proč je to tak jiný než tuna podobnejch akčňáků. Asi hlavně tim, že to i přes svou nereálnost (základní kámen žánru) nikdy nespadne do karikatury a okatý trapnosti. Kdo by navíc nemiloval tyhle dobráky, který jsou strašně zlí, když se naserou? Keanu Reeves je zkrátka něco jako vzor nás všech a měli by mu postavit sochu. (80%) ()

Sdoom

Asi bych přidal hvězdičku, kdyby v roli Johna Wicka byl někdo, komu se to drsňáctví dá věřit a kdo by měl více jak 1 výraz pro různé situace. Keanu Reeves nesplňuje ani jednu podmínku a to je u takového filmu docela problém. Jinak je to docela svižná, ovšem ne příliš nápaditá, vyvražďovačka s několika málo docela povedenými hláškami a několika předvídatelnými a klišoidními momenty. Strhující akční jízdu si takhle fakt nepředstavuju. (kino Cinema City Slovanský dům, orig.) Edit 16.11.2017: Tak ani druhé zhlédnutí nikterak nezměnilo můj názor na tenhle béčkový akčňák. Až to někdo přetočí s jiným hlavním hercem, tak možná tu jednu hvězdičku přidám. (Blu-ray, orig.) ()

civrss

Dobrá odreagovačka naprosto vhodná do kina. Nějaká smysluplný scénář nečekejte, jedná se spíš takovou rychlou splácaninu, kde hlavní slovo hraje nasranej Keanu Reeves, moc toho nenamluví, místo toho ustřelí kolem stovky hlav. Záběry bojového umění mi připadaly reálné a bavily mě, některé vtipné hlášky mi fakt sedly a dost dobře jsem se pobavil. Vyzdvihnul bych krásné cynické chování postavy Micheala Nyqvista, to byla fakt podívaná. Prostě starýmu zabijákovi nezabíjete malýho roztomilýho psa, když mu teďkonc umřela žena no, co potom taky čekáte. Odpočinkový akčňák roku. ()

upson

Ještě se mi nestalo, abych byl z filmu tak nadšený. Jako fanda akční klasiky let devadesátých, jsem nemohl prožívat v kině nic jiného, než totální nadšení (to mi nezkazili ani dvě přerostlá a obtloustlá individua, které se posadili přímo přede mě, či prasečí mlaskání dementních popcornistů). Keanu Reeves je jako vždy těžkotonážní tahoun. Není se čemu divit, i já jsem se šel podívat do kina pravě kvůli jeho obsazení v akčním filmu. No a snad poprvé v životě, i díky prapodivným okolnostem, musím v hodnocení hledat šestou hvězdu :-) 110%. Suprová kamera a střih, noir barvitost a pompézní třešeň broskvoidních rozměrů na dortu je SOUNDTRACK. Jestli nevznikne druhý díl, asi se zblázním :-). Stříbrné plátno nám za svou existenci dalo nespočetně hrdinů, jejichž jméno se stalo synonymem jména herců, kteří se role zhostili, a proto doufám, že tomu nebude jinak u postavy jako je JOHN WICK! ()

Šakalík

Opravdu VELMI akční záležitost s poněkud přitroublým námětem, ve které se Keanu Reeves vyřádil dosytosti. Nic proti tomu. Takového Reevese máme všichni rádi a když ho nakrkne synek ruského mafiána, máme o zábavu postaráno. Jenže to v kontextu dnešní doby již jaksi není ono. Akční parametry filmu jsou obludně přehnané a při pohledu na hromadu mrtvol, které Wick po sobě zanechává, bledne i Schwarzenegger závistí. Scénář si pak vůbec neláme hlavu s tím, jak takové masakry Wickovi projdou v podstatě bez povšimnutí – i když uznávám, že to v oldchoolovém akčním filmu, který je navíc i příjemně odlehčený, není asi tak podstatné. Ve druhé polovině je toho ale už opravdu moc a mě osobně ty přestřelky už vysloveně nudily... ()

vitekpe

Prumerna dvdckova akcni pohadka plna klise, na ukraceni dlouhe chvile nevadi. Osamoceny hrdina proti vsem. Nesmrtelny samozrejme. 3- ()

herr_carter

Tohleto, byl přátelé, nefalšovaný potlesk ve stoje - totiž to, co mi chybělo k dokonalosti například v nedávném Equalizeru, už je zde dotaženo k naprostému perfekcionismu a já tak vidím téměř 100 % film o bývalém zabijáku Johnu Wickovi, kterému synek vlivného vládce podsvětí (mimochodem pěknej parchant, v podání Síona Grejdžóje) ukradne káru a navíc mu zabijou psa, což byl odkaz po jeho nedávno zemřelé ženě. A tak začíná cesta pomsty a John Wick se se svými protivníky vůbec nesere ! K výbornému akčnímu zážitku v neposlední řadě přispělo obsazení hlavní role, která byla ušita na míru pro Reevese a já stále více přemýšlím, koho že to z mojí topky herců budu muset vymazat, abych si tam dal právě jeho. Napínavá, inteligentní, brutální podívaná od začátku do konce.......................moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

kenkaku

Tenhle film je jako balzám... To, že po světě chodí hovada co si myslí, že můžou vše, je realita... To , že by mohl existovat někdo jako John Wick, je příjemná myšlenka, na které mi nevadí ujíždět. Navíc když je podpořené nostalgií formou obsazení postavy čističe Charlieho (víte koho Arnold v Komando "nechal jít"? Jo... to je on :)). Celkový styl filmu mi sedl na 100%. Hned začátek má úžasný styl (vzpomínky jsou jasné a barevné, realita je šedá a monotónní), dialogy luxusní, vkus Wicka na auta taky, akce perfektně natočena. Byla to vážně oldschoolová paráda. ()

Fisek

Zajímalo by mě, která chytrá hlava přišla s tímhle námětem. Úplně vidím, jak všichni v tý zasedací místnosti jásají radostí, jak to bude kvalitní a originální film. Kvalitní možná, když beru v potaz pouze akční pasáže, kterých je naštěstí požehnaně, ale originální vůbec ne. Naprosto absurdní zápletka, která působí směšně, když se nad tím člověk zamyslí... ale když tyhle blbosti pominu a zaměřím se, za jakým účelem byl John Wick vytvořen, tak mě oslovil tak, jak jsem nečekal, a zamiloval jsem si ho. Dovolím si jej tedy stoprocentně doporučit. ()

Firebug

John Wick rozdávající headshoty ne všechny strany fakt baví, ale přeci jen jsem čekal o chloupek víc a vyčítat bych mu mohl to samé, co většině soudobých akčňáků. Docela dlouho trvá, než se to rozjede. Zase se (zbytečně) představuje postava a její (pitomé) pohnutky, přičemž by se to dalo (mnohem stravitelněji) klidně odbýt skrze pár narážek a flashbacků. Stopáž je (minimálně o 10 minut) přetažena. Najde se i nějaké zatuchlé klišé ("Sakra záporáci, máte-li hrdinu na lopatkách, nevymýšlejte blbosti a normálně mu prožeňte hlavou kulku!!!"). Čekal jsem akční jízdu s nadhledem, která staví na hlavu zažitá žánrová klišé, ale výsledek je bohužel polovičatý a nerozhodný. Do příště vylepšit prosím. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch