X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (Cinemart)

Timak

Docela nuda ne?! Nejvíc mě asi mrzí to, že Singer popírá sám sebe. Výborná jednička a skvělá dvojka jde do kopru - vše co se povedlo a vybudovalo, hodil do koše. A proč? Chtěl tím nastartovat novou ságu a zrestartovat vše předešlé? Tak to si měl asi zvolit lepší způsob. Wolverine vyloženě špatný a Apocalypse - tak to je taky jeden velkej joke ne? Vlastně on tak velkej není - celou dobu jsem se musel divit nad tím, proč ho hraje takovej piňďa. Podle předlohy by měl mít něco kolem dvou metrů a vážit 135 kg. Nehledě na to, že "Apocalypse může zvýšit svou sílu tím, že čerpá vnější zdroje energie a jeho síla je tudíž potenciálně nevyčíslitelná. Může změnit atomovou strukturu svého těla vůlí a změnit tak jeho formu. Jeho kostým je ve skutečnosti součástí jeho těla, a on může myšlenkou změnit svůj vzhled podle libosti." Tak tohle bylo co teda??? Abych pravdu řekl, nevím proč jsem původně dal 3*. Asi kvůli Psylocke, protože je to vážně kus. Ale teda její krátká doba na plátně je až úsměvná. A její dialogy vlastně taky. No a Angel je prostě k smíchu. Vlastně všechno je špatně, když tak nad tím přemýšlím. ()

Yoda sama

Žiadne limity, žiadne charaktery ktoré by nešušťali papierom, žiadne kúzlo. Len pol druha hodiny komiksovej rutiny, pri ktorej som si povedal, že by som si radšej pozrel Last Stand. Najlepšie scény tu dostane Quicksilver (recyklovanú, no zábavnejšiu než predtým) a Wolverine, čo je pri všetkom prítomnom talente a potenciáli smutné. Komiksovky začínajú byť bordel, asi potrebujeme Deadpoola aby to tu preriedil. ()

VanTom

Apokalypsa se prostě musí brát jako řadová (a plytká) mise X-Menů proti procitnuvšímu "všemocnému" starověkému arcizloduchovi, který chce lidstvo způli vyhladit, způli zotročit a vládnout světu. Takže postává s pohůnky někde v poušti u Káhiry a čeká, až si pro něj přijdou naši hrdinové. A v nich bych viděl ten největší problém, protože mladí mutanti disponují sotva zlomkem charismatu svých předchůdců a příliš nezaujmou (proto mne ani moc nepřekvapilo, že jsem si je z minulých dvou dílů skoro nepamatoval). Také vypadali všichni na vrstevníky (včetně profesora), tím pádem Mystique zvoucí Jean a Scotta "dětmi" zněla dost mimo. Ale řemeslně to bylo natočené pěkně (nejlepší scénu si opět vylosoval Quicksilver) a úplně bych to "přeplácaným digifestem" nenazval, čili ty nejslabší možné 4* přece jen dám. ()

JohnSmith

Tak tohle byl asi nejslabší film o X-Menech. Délka by nevadila, ale je to celkem nuda. akční scény jsou špatné a dobré dvě třetiny triků jsou opravdu děs. Víc se kecá než aby se něco dělo. Ani Magneto nemá silnou chvilku. Nejsmutnější pak je, že scény, které jsou opravdu nezapomenutelné jsou ty, ve kterých rychlík evakuuje Xavierovu školu a fackuje hlavního padoucha. Jo a ještě pidi výstup Wolverina. Finální bitva je sice dlouhá, ale nemastná neslaná a ve finále o ničem. Jedna velká Škoda. ()

Imune

Trochu mi to připomíná Poslední vzdor, zase nějaký druh apokalypsy, který nejde zvrátit a stejně se to podaří. Tak příště to bude snad zase od jedničky. 55% ()

Natabar

Ani všechny třesky plesky nezakryjí chabý a nudný scénář. Vlastně je otázka, proč (krom peněz) tento film vůbec vznikl. ()

lykan9

Za mě spokojenost. Nepotřebuji, aby tvůrci vymýšleli stále něco nového. U X-menů mi stačí, že si mohu odpočinout a bavit se. Jediné, co mi vždy vadilo, že mezi filmy bylo tolik nesrovnalostí, ale u Apocalypse jsem si jich všiml asi nejméně (uvidíme na druhý pokus). Hlavně jsem byl potěšen, že kromě Daedpoola, neporušili řadu a opět se ve filmu objevili obě postavy, jak profesor X, tak Wolverine. ()

Danny F.

Takhle nějak by to mělo vypadat. Stále se je na co koukat a děj plyne s postupně se odehrávající akcí. Scénka s Quicksilverem je hodně dobrá. Neustálé přesvědčování Magneta ať se dá na stranu dobra už tu bylo několikrát a začíná být nezajímavé. Jen ať se pořád něco děje jako v tomto filmu. Chválím vizuální zážitek. 95% ()

Eleanor05

Kupodivu jeden z nejlepších X-Men dílů. Je to pořád dokola, stejná blbost a CGI bordel, ale Apokalypsa je alespoň zábavná, akční a nemá hluchá místa (na rozdíl například od Budoucí minulosti). Poprvé mi byly sympatické i jiné postavy, než Wolverine, Magneto a Profesor X, scénáristům se podařilo najít klíč k tomu, jak by mohla vypadat současná zábavná akční komiksárna, i když je samozřejmě stále plytká a generická. ()

Sany33

Je množstvo filmoch o superhrdinoch, ale len niektoré z týchto sérií ponúkli svetu niečo inovatívne. Zväčša ide o superhrdinu, ktorý má určité schopnosti, či už vrodené alebo uspôsobené, ktorý má svojho životného záporáka s ktorým zvádza nekonečný boj na život a smrť. V tomto je práve séria o X-nemoch iná. Väčšinou sú tu zvádzané interné boje medzi členmi tejto mutantskej rasy, ktoré vedú k dosť psychologickým zvratom v celkovom deji a dodávajú jej náboj. Tento diel sa snaží ale konkurovať Avengerom a tým pádom zabíja to krásne čo mám, aspoň ja, na X-menoch rád. Majú spoločného nepriateľa, ktorý ich všetkých spojí a spoločnými silami dobro zvíťazí nad zlom. No jednoducho ide o jedno veľké klišé. Prekvapujúce je že to funguje. Všetko naokolo vybuchuje a nie je vo filme ani jedna hluchá pasáž. Voľne nadväzuje na predchádzajúce diely a pre tých z nás, ktorý sa celkom dobre vyznajú v univerze ponúkajú pohľad do minulosti a to je veľmi lákavé na zhliadnutie. 70% ()

Lukyn007

"Třetí díl je nejhorší, " tvrdí jedna z postav. V tomto případě má bohužel pravdu, protože noví X-Meni jsou jedním z nejzbytečnějších sequelů za poslední roky. Singer jakoby zapomněl na všechny klady jeho filmů o mutantech a naservíroval bezduchý snímek plný destrukce s naprosto otravným záporákem, jehož cílem je obehrané zničení světa. Takovou apokalypsu nezachrání ani jinak skvělí Fassbender a McAvoy. 55% ()

Gallagher

X-Meni vyměnili kdysi příkladnou práci s postavami za digitální teenage brajgl ve stylu Batman v Superman či Hunger Games. Není to vyloženě průser, spíš takové to 'meh, kdy mají bejt další Avengers?'. Některé scény opravdu potěší (eRkovej Wolverine, Quicksilver a Sweet Dreams 🎶), ale opravdu to asi chce trochu změnit tvůrčí přístup a třeba se i vrátit ke svěží a odlehčené První třídě pro nějakou tu inspiraci. Jinak Oscar Isaac trestuhodně nevyužitý, hanba! ()

mkubalikova

Letošní sezóna komiksovek je taková dost nevyrovnaná. X-Meny jsem sice neprotrpěla jako BvS, ale Singer velmi úspěšně zabíjí svoji vlastní sérii. 😟 60% ()

vyfuk

Tenhle rok je jako začarovanej kruh. Mělo nám to přinést tunu skvělých superhrdinovských filmů. Všechno začalo skvělým a bezkonkurenčně kulervoucím Deadpoolem. Poté přišel B vs S, který jenom dokázal, že pokud na film od DC nedohlíží Nolan, tak to stojí za prd. Pak měl přijít orgasmus s jménem třetí Captain America. Šukec to sice byl, ale nevím jestli bych si schoval jejich číslo. No a nyní dávka od 20th Century Cocks. X-Meni jsou pro mne skvělé odreagování ze světa Marvel a platilo tomu tak skoro u všech jejich filmů. Nikdy jsem snad nebyl doslova zklamán. Ani tentokrát bych nemohl mluvit o zklamání. Spíše menší zaškobrtnutí. Uznávám, že zelené plátno kupříkladu je Hobitovská věc, ale tam alespoň funguje granciózně, ale zde asi někdo z Foxů chtěl dát víc peněz na novou sérii Simpsonových než na lepší CGI nových X-Menů. Krom toho příběh není špatný. Ale je děravý jako sýr anebo novopečený návštěvník židovského původu v Osvětimi. Snaží se hrát na lehkou epiku, ale místo toho to spíše zní, jakoby diváci byli tupci, které musíme vést neustále za ručičku. Nejhorší pan je, když máte před ksichtem Sophii Turner a přemýšlíte, kdy jste naposledy byli sami s toaletním papírem. Natož, že mělo jít o pseudo "Infinity War" s jinými Avengers, tak to byla slabota. V porovnání se zde můžeme vidět s druhými Avengers. Moc pozlátko okolo, ale výsledek není tak epický. Sám o sobě mluví Gambit, odložený o tři roky dál. Upřímně se ale díky tomu více těším i na posledního Wolverina a na celkový nový pohled do světa X-Men. Tak jedem, jedem! ()

Tft

Po Days of the Future Past přichází mírné zklamání, do Apocalypsi se bohužel začal promítat nešvar komiksových movies a to ten, že až moc očividně připravují půdu pro další pokračování. To čemu se předešlé díly x-menů úspěšně vyhýbaly a člověk nemusel kroutit hlavou nad tím jak jsou některé postavy nešikovně našroubovány do děje viz. Batman v Superman a Civil war tady přestává platit. Dějově je to těžká recyklace, prosím ať už se hlavní dějová linka v dalších dílech odlepí od Magneta, to už snad ani nemuže nikoho bavit v každém díle sledovat jak Magneto ze špatného hocha stal se dobrým a zase zpět. Jsou tu i světlé stránky ale moc jich není, snad jen Quicksilver stojí za zmínku jako opravdu zábavná postava zbytek filmu je mdlí a ospalí. To co na x-menech vždycky táhlo byla jejich komornost děje a odproštění se od megalomanství to se v tomto díle vytrácí a bohužel je to na škodu. 60% ()

svobik

Tak i Singer si natočil svůj Poslední vzdor. Nejen přehršlem digibordelu, ale i snahou pouze recyklovat věci již vyřčené v předchozích dvou dílech, někdy i za cenu jejich degradace. Výsledek ale pořád není průser. I když je záporák spíše směšný, pořád má film množství kvalitních momentů, u kterých jsou cítit emoce nebo kterými se divák baví. Nicméně podtrženo, sečteno - už opravdu stačilo. Je nejvyšší čas se vydat jiným směrem, protože příště už můžou mí milovaní X-Meni skončit v hnoji. 6/10 ()

blackJag

Ještě celkem zábavné, ale ta teenage složka filmu nemá zrovna nejlepší formu. Některé akční scény navíc působí nejapně, a taky jsem doufal, že superhrdinské kostýmy á la jednodílné plavky má tento žánr již dávno za sebou (libovolný kinetický posun takto oděné postavy vypadá neuvěřitelně trapně). Quicksilver jednoznačně rules. 65% ()

ghatos

Pan Apokalypsa byl extrémně silný. Uměle to příšerně natahovali, přitom ten bůh to mohl vyřídit za 5 minut. Přemíra hnusné digitální akce, destrukce, skákání, lítání...všechno tohle nemohlo zakrýt tu vnitřní prázdnotu (praktický nulová vyprávěcí/charakterová hloubka). Jako ty jejich trapácké oblečky a hlavně tuny digitálního trusu...to fakt ne. Už ani Fassbender to sám nemohl utáhnout v tom bordelu. 36%. ()

drackula

Singer to stále vie a aj tu dokazuje, že X-Meni sú jeho obľúbená látka. Za Days of Future Past jemne zaostáva, ale ajtak tu funguje skoro všetko. Apocalypse má potrebnú charizmu, rovnako ako jeho 4 jazdci. Skupinka okolo Xaviera tiež šlape ako hodinky a veľmi sympatický sú aj nováčikovia. Wolverine síce väčšinu fanúšikov potešil, ale za mňa úplne zbytočná etuda, ktorá tam bola len preto aby tam vedeli využiť Wolverina a aby si banda nových X-Menov našla kostýmy(!!!). 80% ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)