Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

Javert

A mně se tenhle díl dost líbil. Říkejte si, co chcete. Solidní zápletka v atraktivním prostředí vysoko v Alpách. Lazenby sice není Connery, ale rozhodně je 100x lepší než Dalton.A Telly Savalas je jako padouch taky sympaťák. ()

mzss1

[90%] Jediná Bondovka, kde hrál představitel tajného agenta 007 Geroge Lazenby. A dnes je mi to docela líto, protože jsem si ho po letech docela oblíbil, zejména tento díl, který pro mě nyní dost znamená. Tento film jsem vlastně viděl v mých dětských letech a byla to pro mě druhá Bondovka, kterou jsem shlédl. Ta první byla Goldfinger, která už tehdy pro mě znamenala velkou pecku. Tato bondovská část ve zkratce v orig. OHMSS mě tehdy moc neuchvátila, ale dnes to vidím jinak. George Lazenby celkově určitě nepřekonal velké charisma jedinečného Seanna Conneryho, ale přiblížil se mu docela dost. Lazneby je sympaťák a v roli Jamese Bonda se vžil docela dobře. Už jen titulní úvod mě chytl a byl plný nostalgie. Žádná píseň, ale s Barryho hudebním doprovodem. V obrazcích tu máme náhledy na předchozí filmy s Connerym a to potěší. Celkově je to opravdu solidní počin ve všech ohledech. Akce je velice kvalitně natočena, zejména ty lyžovací naháněčky, spojené se skvělým soundtrackem. Zhruba ta prostřední část stopáže snímku se zdá být tempem trochu pozvolná, ale mě bavila každá minuta snímku. Jak už jsem dříve v komentářích zmínil, tak jsem četl všechny knížky, zejména ty od autora agenta, Iana Fleminga. Musím uznat, že tento film je snad o ždibec lepší než kniha. Ta emocionální hloubka je zde doslova neuvěřitelná. A to emoce jako takové se začali promítat v Bondovkách až později. Velkou zásluhu na tom má určitě výborný skladatel a otec  hudebního OST o Jamesovi John Barry, kterého poslouchám i samostatně (myslím tím jeho snímky s Bondem). Zde skladatel opravdu v hudbě emocemi nešetřil. V mnoha variacích se tu objevovali krásné skladby a v určitých scénách skvěle gradovali. Když opět zmíním akci, tak je to především o tom lyžování a zde musím pochválit záporáka Blofelda, kterého zde hraje představitel Kojaka. Blofeld se zde zapojí i do lyžovacího pronásledování a to nemluvím ani o finále. Zde má navíc ta postava určitý respekt, který zoufale chyběl v předchozím dílu. Ostatní herci jsou v pohodě, včetně krásné a charismatické Tracy. Tento film není asi úplně oblíbený ze všelijakých netypických aspektů … Bond se zde ke konci ožení a jak to tragicky v poslední scéně skončí apod. Romantická linie zde funguje a je viditelná. Děj je prostý, ale zabaví. Škoda, že Lazenby nenatočil víc dílů. Hrál to dobře, navíc to byl jeho vůbec první film, tak nechápu proč tolik kritiky. Ještě zmínil postavu Irma Bunt, která mi byla nepříjemná a připomněla mi Rosu Clebb ze Srdečných pozdrav z Ruska. Zato Draco mi přišel pohodový. No, co k tomu ještě dodávat? Je to stopáží dlouhá část o tajném agentovi, ale za mě to v poslední době funguje jako celek a neuvěřitelně mě to baví. Moc se mi nestává, že bych nějak k filmům rapidně změnil názor. U Bodovek se mi to stalo třeba s Casinem Royale, který se mi zpočátku vůbec nelíbil a dnes je to 1 z 6, 100% snímků o Bondovi. Takže asi tak. ()

Goldbeater

Moc nechápu tu všeobecnou zášť vůči tomuto dílu série, který i přes četné odkazy k předchozím filmům může vlastně fungovat jako samostatný celek a jako jeden z mála v sérii se navíc pokouší o jinaký přístup i vyznění. Emotivnější scénu než zdejší závěr v raných bondovkách, a dost možná ve všech, nenajdete. George Lazenby sice jako Bond přišel a hned zase odešel, ale ve filmu funguje skvěle a v nějaké alternativní dimenzi bych si přál více dílů s ním (stejně jako s Timothym Daltonem později). Jedinou skvrnou na kráse díla pro mě i po letech zůstává objektivně šílený střih akčních scén, tvůrci to zkrátka v té době ještě neměli v ruce. A do závěrečných titulků, potažmo jejich melodie, měli střihnout taky až o pár vteřin později. Já bych je nechal tiché. ()

dr.horrible

No ták, modrá farba? Ako dobre, ani mne Lazenby moc nesedel a ozaj výborné akčné scény sú tu asi iba dve. Ale tá postava sa konečne správa ako človek. Má dokonca city. Najromantickejší bond ever, s tou najúžasnejšou záverečnou scénou. 90% ()

InJo

Nesmyslně dlouhé a celkově málo atraktivní a zajímavé (většina filmu se odehrává v jediné lokaci!). Lazenby byl imho vybrán hlavně kvůli své značné podobnosti Connerymu (díky bohu, že u dalších představitelů tohle už pak nikdy nehrálo roli). Neříkám, že je vyloženě špatný, ale i tak mi vychází jako dosud nejhorší (respektive nejméně charismatický a herecky zdatný) Bond. Savalas se na megalomanského (a Bondova nejzásadnějšího) padoucha hodí dobře, ale to tlačení na osobní linku v podobě osudové lásky mi tady (na rozdíl třeba od Casina Royale) přišlo hodně na sílu a tudíž nepříliš přesvědčivé. Sám o sobě ucházející film, ale jako regulérní bondovka je pro mě tenhle kousek jedním z nejpostradatelnějších... 65 % ()

Sonnery

JB 6:OHMSS je pro mě srdeční záležitost. Poprvé a až do Casina Royale naposledy, se tvůrci rozhodli nám Bonda ukázat jako muže z masa a kostí. Dělá chyby, zamilovává se, svádí na osvědčenou fintu a rve se tak, že je z toho cítit pot a krev. Tuto bondovku jsem viděl poprvné asi v 8 letech a popravdě - považoval jsem ji za nejhorší ( vadilo mi, že Bond brečí a zřejmě jsem celý film moc nechápal). S přibývajícím věkem jsem si ji však oblíbil . Oproti předešlým conneryovkám se vše přiblížilo k reálu bez extravagantních vychytávek. Celý příběh začíná nejpovedenějším gunbarrelem jaký jsem v celé sérii viděl. Je přirozený, lehký, ani trochu křečovitý a ne tolik profesionální. Hunt nám na začátku nového představitele ukazuje pozvolna na pozadí typicky špionské melodie, aby se vzápětí na pláži strhla tak drsná bitka, že se ji nepodařilo překonat několik desítek let (Moorovi rvačky opravdu počítat nemohu). Děj se potom odvíjí v zajetých 007čkových kolejích ikdyž - a budu se opakovat - v poněkud reálnějších. Lyžarské akční scény patří k vrcholu toho, co nám James Bond mohl za celá ta léta nabídnout. Dále úchvatné scenérie rakouských Alp a nejemocionálnější závěr ze všech. Věřím, že film může být pro někoho příliš dlouhý a může místy dohánět až k nudě. Mě však přijde vyvážený. Akce příchází včas stejně jako romantika a napětí. George Lazenby mi vůbec nevadil ba naopak pro mě to byla volba ideální ( vzhledem k tomu z čeho se vybíralo je volbou zaručeně nejlepší a díky bohu za ni http://images.google.com/hosted/life/l?q=george+lazenby&imgurl=ba489df142737af5) . Když si mám přestavit Jamese Bonda v našem reálném světě nevybaví se mi Brosnan, Dalton, Moore, Craig ani Connery, ale právě Lazenby - voják, automobilový závodník, dobroduh a jediný bondovský apelent, který při castingu zlomil svému protivníkovi nos....ten jediný se ve svém životě mohl chlubit bondovskými vlastnostmi . Všichni ostatní představitelé 007 byli "pouze" herci - byť skvělí (hlavně Connery a Craig). Lazenby možná herecky neoslní, ale jeho výkon je dostačující a nebýt toho, že nahrazoval skvělého Seana Conneryho, a toho, že si diváci poprvé v historii musel zvyknout na novou tvář, určitě by ho obecenstvo přijalo vlídněji.Co se týče ostatních rolí: Savalas je nejcharismatičtějším Blofeldem a Rigg krásnou bondgirl. Možná jste si všimli, že se to tu hemží samým "nej", ale to je proto, že já, bondofil, považuji V tajné službě jejího Veličenstva za nejlepší bondovku. Kdyby Lazenby nerozvázal kontrakt ještě před premiérou mohl patřit mezi oblíbené představitele agenta 007 a ve mně by se pokaždé nevařila krev, když někdo řekne nebo napíše, že byl příšerný. Škoda...100% ()

Jordan

Dávam veľmi silné 3 (skoro až 4): za doposiaľ najsympatickejšieho a najlepšieho záporáka Blofelda v podaní "kojaka" Savalasa, lazenby po connerym bolo niečo také, ako nedávno craig po brosnanovi: zmena šarmu, starosvetskosti a klasického fešáckeho gentlemanstva na trochu drsnejšie správanie, väčšiu drzosť a cynizmus - škoda, že si tento austrálsky bond zahral iba v jednej bondovke, nie že by som ostatných nemal rád, connery a brosnan sú klasika, craig a dalton sú zasa na presne podľa môjho gusta správna drsnosť a akčnosť (len s tým mooreom sa ešte musím nejako zmieriť). Nevýhody tohto dielu sú: prehnaná dĺžka, príliš zvláštne romantická prvá polovica a melodramatický záver, akýmsi dramaturgickým spôsobom zvláštne prerozprávaný príbeh, kedy dlho nevieme, o čo vlastne ide/pôjde a potom to vieme, ale nie sú nám všetky motivácie a zvraty tak úplne jasné. Klady tohto dielu: úchvatné akčné scény - prestrelka na lyžiach (Nolan a Inception sa týmto veľmi inšpirovali) a hlavne záverečný súboj Bonda s Blofeldom (originálny, svižný, netradičný, akčný), kopa pekných žien (i napriek iba jednej výnimočnej bondgirl/bondwife) pokope v divnom sanatóriu s LSD prvkami, humor (hláškovanie o čosi odvážnejšie, výraznejšie). ()

Anderton

Naposledy exotické tropické prostredie, tentokrát Alpy. Príjemná kontrastná zmena. Vracať sa k obsadeniu Lazenbyho nemá zmysel, stalo sa, užívajme si túto bondovku aké akúkoľvek inú. Ešte viac ako inokedy tu platí, že scenár je iba šnúrka, na ktorú sú navešané akčné scény. Film je teda poriadne akčný, ale keď sa zamyslíte, ako sú jednotlivé scény pospájané a ako nelogicky sa kvôli tomu postavy musia chovať....no radšej sa nad tým nezamýšľajme, je to Bond. Ťažšie sa tentokrát verí okúzleniu žien hlavnou ušatou postavou, jeho vzťah mi však vôbec nevadil, len ten záver, ten je podľa mňa podraz. ()

Zodd

Zdejší hlavní plakát téměř připomíná něco málo ze Seagala, co jsem viděl, ale realita a Lazenbyho herectví je naštěstí velmi daleko od toho. Musím však říci, že mi úplně nesedlo jeho pojetí Bonda, byť jinak než u Craiga. Jediný Bondův herec, který není z území Spojeného království, britskou velkohubost konceptu postavy nahrazuje typickou australskou velkohubostí, která alespoň v Hollywoodu stereotypy nebourá přinejmenším na plátně dosud. Kdyby se to nerozjelo v druhé polovině, musel bych jít s hodnocením ještě níž, i když jsem u scény s lanovky nevěděl, jestli fandit nebo se smát. Ale to by zase nebylo fér kvůli významu jednoho z hlavních twistů série na konci. ()

nash.

Lazenby byl prostě omyl.... a ve své kůži zjevně nebyli ani mnozí další členové štábu... přesto je tu pár momentů, které fungují jako solidní záchranný kruh.. ať už je to závěr nebo první bondgirl, která nepůsobí jako husička... ()

Němi

Lazenby silně doplácí na přímé srovnání s Connerym. Převzít roli po "Mr.Charisma" by neunesl jen tak někdo, natož někdo se vzhledem špatné voskové figuríny... S čistou divákovou hlavou si ale dokáže získat sympatie, hraje civilně a knock-out první ranou se mu dá věřit. Nakonec to všechno mělo i maximálně pozitivní dopad na výsledný film. Po stále intenzivnějším tajtrdlýkování na ose "Goldfinger -> Thunderball -> Žiješ jenom dvakrát" se Bond vrátil do realističtějších kolejí (v mezích, samozřejmě, samotná zápletka je pořád vyloženě bondovská), což filmu dává hned jiný náboj. 007 nemá v nejvhodnější chvíli po ruce další fantastický vynález od Q a spoléhat se tak musí především na sebe. Nemožnost vylhat se z kdejaké situace tak má na triku zranitelného hrdinu i ucelený scénář. Jeden z nejlepších, včetně uvěřitelné milostné linky a zbytečně nenáviděné svatby. _ No a tak dále až k zvláštní melancholické náladě (na 99% ji tvoří především excelentní hudba) a pochvale za snad jedinou předcraigovskou bondovku, která je schopna vyvolat nějakou citovou odezvu. Velká škoda, že Lazenby nepokračoval. Série by jistě vypadala daleko lépe a nesměřovala by do brosnanovského pekla. ()

silentname

Nemôžem povedať, že by vo filme "On Her Majesty´s Secret Service" neboli zaujímavé momenty, ale podľa mňa ich nie je dostatok na to, aby to dokázalo potiahnuť celý film. Musím priznať, že prvá hodina ma neskutočne nudila a mal som pocit, že film nešiel dokopy nikam. Potom sa to trošku zdvihne, no keď sa film vráti späť k romantike a úteku, opäť ma to začalo pomaly uspávať a mal som pocit, že sa nič zase dokopy nedeje. Neviem prečo sa Sean Connery neobjavil v tomto filme, nakoľko sa objavil potom v ďalšej Bondovke. A viem si predstaviť, že možno by to s ním vedelo fungovať oveľa lepšie. George Lazenby nie je hrozný, ale niečo mu z Jamesa Bonda chýba a nevie to vo filme poriadne dať. Najmä v prvej polovici filmu. Okrem toho je film na troch alebo štyroch miestach skutočne strašne zostrihnutý, že človek má pocit, že niekde chýbala scénka. Záver je trošku očakávateľný, no nie je podľa mňa tiež najhorší. Ja si myslím, že je vidno dobré momenty, no nevyužijú sa dokopy nijako. Ako aj scénky so ženami v tom výskumnom centre. Kam to malo celé smerovať? Dozvieme sa v pokračovani? Dozvieme sa vôbec? Proste obrovské množstvo dier a plus dávka nudy nerobí z tohto filmu jeden z mojich obľúbených. Som teda zvedavý, čo bude v Diamonds Are Forever Hodnotenie: C- ()

Vitason

,,Bond, Teresa Bond." Takovou dovolenou jakou měl Bond v tomto filmu. To znamená na horské chatě s hromadou roztoužených samiček, by bral asi každý muž a možná i pár žen :-) Když se tak dívám na komentáře ostatních, tak je mi jasné, že se s většinovým názorem rozejdu hned ve dvou bodech. Takže jdeme na to. Lynčování může začít až potom. Bod A) George Lazenby mi nepřijde jako špatná volba pro roli agenta s povolením zabíjet. Charisma na to má, v akčních scénách mu to sluší a to, že je lehce nevýrazný by se třeba v další bondovce spravilo, když se tady rozkoukal. Bod B) zápletka mi přišla docela nudná a scénář (Už jen to finále je na hlavu) mě také nebavil. Samé rekreování a kde nic tu nic. Na štěstí je tu dobře natočená akce (Jízda v bobové dráze stojí za to), pěkná Bond girl, kvalitní hudba a hlavně charismatický Telly Savalas, který si svého záporáka užívá. V tajné službě Jejího veličenstva je jedna z těch slabších bondovek, ale zase žádná hrůza to také není. ()

klerik

Pohodová bondovka, ktorá je miestami mierne rozvláčna. Kedysi mi Lazenby prišiel trochu divný (každý sa asi z detstva pamätá na netradičný záver), ale po rokoch sa mi javí ako úplne fajn Bond. Zimné Švajčiarsko je využité na 100% (lyže, boby, lanovka). Zaujímavá hra s hudbou. Čo sa mi páčilo najvac, je divoká akcia, ktorú sa pokúsili natočiť o niečo dravejšie, než bolo v tých dobách zvykom. Scenár je trochu jednoduchý, ale inak neprávom zaznávaný kúsok série... ()

SeBig

Lazenby mi zas tak jako Bond nevadil, ale spíš ta první půlka filmu, která byla strašně nudná. Prostředí bylo pěkné a příběh nabral akci až v druhé půlce. Kožak byl jako zaporák celkem zajímavý, ale nebyl tak dobrý jako jiní Bondovi protivníci a jinak ten konec byl taky celkem drsný, to by se fakt Connerymu nestalo. ()

Crocuta

Hodně podceňovaná bondovka a hodně podceňovaný představitel hlavní role. Přitom Lazenbymu rozhodně nelze upřít jisté charisma a hlavně patřičný bondovský nadhled, který aby u posledního Bonda v Casinu Royal člověk pohledal. Lazenbyho jsem měl vždycky raději než Daltona a co se týče Craiga, toho snadno strčí do kapsy. ()

Chrustyn

Sean Connery si chtěl od slavného agenta 007 odpočinout a tak tvůrci sáhli po neznámém Lazenbym. Vznikla atypická a ve své době nejdelší bondovka, jejíž převážná část se odehrává na horách. Po svižném začátku film přepne do pomalejšího tempa, kde se na akci čeká dost dlouho a Bond si zatím jen užívá. Na druhou stranu ho poprvé uvidíme lyžovat a dokonce se i ožení v překvapivém finále. Slušná i když trochu dlouhá bondovka. ()

classic

...Sean Connery takpovediac dočasne „rezignoval na svoju funkciu” Jamesa Bonda, keď sa zároveň stáva ikonickou postavou rozbiehajúcej sa franšízy, že prekonať ho v stvárnení tohto charakteru musí byť pre vyzývateľa nesmierne náročnou skúškou, či obstojí ? Po piatich bondovských zárezoch začína mať už Connery agenta 007 asi „plné zuby” ? Čiže producenti Broccoli so Salzmanom musia intenzívne hľadať nového hereckého predstaviteľa, kde z ponúkaných 5. kandidátov, nakoniec vyberajú - Austrálčana Georgea Lazenbyho. _Normálne by som povedal, že sa mu vyrovnáva, ba možno ho i trochu prekonáva, až sa síce zúčastňuje iba jedinej bondovskej avantúry, ale bohato to stačí na to, aby sa zapísal do podvedomia, že ak by hral v ďalších častiach, tak by bezpochyby zatienil Seana Conneryho a spol. Má extrémne vysoké sebavedomie, ktoré isto zúžitkuje v zasneženom a ľadovom Švajčiarsku, kam prišiel pozrieť Ernsta S. Blofelda, u ktorého pobývajú tzv. Anjeli smrti. Teroristu zo SPECTRE vidím až teraz vo svojej celej kráse, keď si ho majestátne vychutnáva jeho h. predstaviteľ, budúci KOJAK, “bosá hlava” , americký rodák Telly Savalas, ktorý je perfektný ! Režisérsky debutant - Peťo Hunt (doteraz strihal zopár bondoviek), neostal svojej povesti nič dlžný, pretože skombinoval bohaté skúsenosti zo strižne, skombinoval ich následne s filmovým pľacom, kde rád e-x-p-e-r-i-m-e-n-t-u-j-e, čo je NE/možné nakrútiť, že hotový výsledok je strhujúci, maximálne účinný, s dostatkom es v rukáve. Divoké a dynamické zjazdové lyžovanie, t.j. zbesilé naháňačky po svahoch, tak tieto sekvencie mi už navždy utkvejú v mojom vlastnom vedomí. Vidieť takýto „voľný pád” sa nevidí len tak každý deň. _ Toto je tak atypická, temná bondovka, až to zachádza do krajnosti ! A už len z toho dôvodu je veľmi zaujímavá. James sa na chvíľu ožení s Tracy Di Vicenzo, čím sa úplne odlišuje od pôvodného konceptu. PS: V tajnej službe Jej veličenstva považujem za jednu z najlepších bondoviek ! Skrátka, je priam lahôdková. ()

Zazie

První setkání s Lazenbym je samozřejmě šok. Ale člověk by si na něj zvykl, škoda, že mu nedali ještě šanci. Díky prostředí svérázného sanatoria na špici alpského štítu, plného více či méně umělých krasavic, a fascinující ústřední melodii je to jedna z mých nejoblíbenějších bondovek. ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg