Kdo z nás by nechtěl přestat stárnout? Ani ne třicetiletá Adaline havaruje se svým autem a stane se zázrak – nejen, že nehodu přežije, ale navíc už nikdy nezestárne ani o jediný den a žije dalších 80 let. Věčné mládí se však záhy projeví jako překážka v běžném životě. Adaline bezmocně sleduje, jak její dcera stárne, až je starší než Adaline. Dlouhodobě nemůže prožívat lásku a nakonec zůstává úplně sama. Po letech osamocení se v Adalině životě objevuje Ellis Jones (Michiel Huisman), do kterého se zamiluje. Vše vypadá idylicky, ale jen do okamžiku, než se Adaline setká s otcem svého přítele Williamem (Harrison Ford). William totiž v Adaline pozná dívku, kterou před lety miloval... (APK Cinema Service)

Nach

Film, který mě celkem potěšil, ale jenž se mi velice rychle vypařil z hlavy. Téma velice zajímavé, ale zpracování natolik průměrné, že v něm není části, která by stála za zapamatování. Takže ani palec nahoru, ani palec dolu. Snímek u něhož kvalitní technické zpracování uznávám, ale zároveň dodávám, že jde o rutinu, která mě osobně se k srdci nedostala. 65% ()

Stanley

Další z mnoha filmových variací na téma dlouhého či věčného života a s tím spjatých řešení specifických problémů a záležitostí. Bezpochyby zaujme pozornost hlavní postava Adaline - ta v průběhu svého dlouhého života nasbírala úctyhodné množství znalostí a dovedností, avšak z životní moudrosti stále nic moc nepobrala, takže divák by ji rád nechal nestárnoucí ještě aspoň dalších 200 let. ()

Lopic

Mozna by to bylo i na 4*, kdyby tam nehrala nejtopornejsi herecka se kterou se mize srovnavat snad jen legendarni ochotnicka radobyherecka Eva Mendes ()

Joges

Je jí přes sto let, ovšem už přes osm desetiletí vypadá jako třicetiletá žena. Právě v tom věku havarovala s autem a jako zázrakem přežila, od té doby … , ale ne, víc nebudu prozrazovat. Snad jen ještě tolik, že od havárie auta se začne odvíjet záhadná a nadpřirozená věc, která je ústředním tématem filmu. Čekal jsem, že to bude druhý „Podivuhodný případ Bejamina Butona“, „Věčně mladá“ tak dobrá ale nebyla. Někde v polovině ztratila dech, tajemno se vytratilo a film přestal napínat. Hlavní představitelku Blake Lively přesto chválím, vypadá a hraje sympaticky, takže je radost se dívat. Není to zbytečně strávený čas. ()

Lenka.Vilka

Nejsem moc na romantické filmy, ale po shlédnutí traileru jsem byla nadšená. A když jsem konečně Navždy mladá viděla, bylo to wau. Mnou nedoceněná Blake Lively zde předvedla neskutečný výkon a celý stojí a padá na jejím výkonu. Byla jsem překvapená, fakt jo. Navíc další šok. Nejedná se o adaptaci, to mě totiž napadlo jako první. ()

C0r0ner

Pozemšťan bez téměř všeho, co ho dělá jedním z nejlepších filmů všech dob. Tohle je v trošku jiném hávu stejná plytká romantická srágora jako tisíc dalších identických příběhů. Náznaky filozofického přesahu tam ale byly, takže si to podprůměrné hodnocení nakonec nezaslouží. 60% ()

laik_60

sympatickí herci, zaujímavý príbeh , dobrý hudobný podmaz. Slušivá a neprehnaná romantika. A zase niečo poučné: Roky, milenci a poháre vypitého vína by sa nikdy nemali počítať ()

carly

Bol to pekný film. Ale taký, zabudnuteľný. Herecké výkony skvelé. Len ten Mr. Right mi pripadal strašne ...dotieravý. ()

Vignette

Adalaine je sice hrozně krásná, ale jinak taky hrozně plochá postava, takže se mi do ní nepodařilo za celou dobu vcítit a její lásky mi přišly dost nahodilé. Zato Harrison Ford cuká bradou velmi zdatně ;) ()

zette

Celkem zajimavy namet a pekne romanticke drama, ktere drzi divaka v pozornosti. Skoda zbytecne sladkeho a natahovaneho zaveru (v nemocnici, kdy prisla na navstevu dcera mel film koncit). Pro me nijak znama Blake Lively v hlavni roli zaujala. Nadprumerny sladak:-). ()

Gaaron

Nebýt děsně otravného vypravěče s jeho rádobyvědeckými prupovídkami... a zbytečné role Harrisona Forda (a ještě zbytečnější role jeho filmové manželky)... tak to bylo moc pěkné a milé! (A Blake to s rozpuštěnými vlasy děsně sekne.) ()

pakobylka

Podmanivé ... komorní ... magické - a po většinu stopáže lehce depresivní. Drama, které ve skutečnosti bez výhrad respektuje přirozený běh času, třebaže byste - s ohledem na téma - přepodkládali pravý opak. Hlavní hrdinka jakoby stála stranou - inteligentní, vzdělaná, vtipná, pohotová, "věčně mladá" ... a především neskutečně osamělá ve světě, který ji v doprovodu hodinových ručiček obchází - jako anomálii, která se sama vyčlenila z jeho společenství, když se její tělo přestalo podřizovat základním zákonitostem přírody. Roz(h)řešení je řekněme VELICE málo pravděpodobné, leč nevybočuje z poněkud zastřeného stylu vyprávění a nezpochybňuje nic z toho, co už bylo vyřčeno. ()

necisty

Velmi krásný film (s krásnou Blake), který umí chytit za srdce. Není to jen obyčejný krásný romanták, podle mého to má kvalitní neohranou myšlenku a hlavně schopné herce. ()

Juto

Film bol krásne natočený a má veľmi pekný obraz. Rozhodne dbali na to, aby každú generáciu presne zachytili (oblečenie, vlasy, autá atď.). Je tu Citlivo vedená romantická linka, ktorá v sebe ukrýva pôsobivé množstvo emocionálneho presvedčenia z úplne absurdnej premisy. 7/10 ()

Martrix

Uff, z tohoto by si jeden uhnal solidní diabetes. Ale na druhou stranu...kdo má cukru málo, nebo potřebuje pravidelné dávky, přijde si na své. Poctivá romanťárna se sympatickou hrdinkou, které se stane nehoda, díky níž se proschovává až do doby než... a s touto náhodičkou mám trochu problém, protože tady už šli scénáristé za čáru. Výrazně si zjednodušili závěr příběhu, nebo byli nehorázně podlézaví směrem k hardcore romantičkám. Ta věc otec/syn...to bylo, jako by mě někdo praštil cukrovou homolí mezi oči. Takže ano...bylo to takový miloušký, neškodňoušký a ani ne moc hloupoušký, ale chtělo to víc nadhledu, originality...snahy přijít s něčím fresh and clever. Jenže jak vidno, ono to stačilo i takhle na bezmozka, čistě na emoce. ()

Fancipal

Osobitá výprava napříč 20. stoletím pohledem ženy, která měla v rukou dar, po kterém lidstvo bezvýsledně prahne už od nepaměti – nekonečné množství času. Vynikající Blake Lively se své role zhostila s živelností, zápalem a přesvědčením, o kterém jsem netušil, že je schopna. Když jsem se díval do jejích očí, tak jsem v nich viděl moudrost, štěstí a bolest někoho, kdo viděl a zažil více, než je lidem povoleno. Nutno dodat, že bez podpory ostatních by to nebylo taková trefa do černého. Michiel dokázal, že se umí víc, než se jenom ohánět mečem a Harrison Ford je fantastický v roli muže, který se dokázal pohnout se svým životem kupředu, ale nikdy nedokázal docela zapomenout. Je to prostě perfektní slaďárna. Uvěřitelná, bez zbytečného kýče. Zatím nejlepší film roku. ()

Riley

Twilight pro chlapy. Film plný klišé a postava Adaline nesympatická a lítostivá. Zajímalo by mě, zda se zdejší vysoké hodnocení odvíjí od krásy Blake Lively. ()

campix

The Age of Adaline je poměrně zajímavou romantikou s lehkým sci-fi přesahem, zajímavým obsazením a příjemným feelingem díky prolínání časových linií a také tomu, že příběh pokrývá značnou část 19. století. Děj se točí kolem Adaline, která díky jedné nehodě nestárne a s tím se pojí určité trampoty ohledně lidských vztahů a také té prokleté lásky. Šablonovitý příběh podle zajetých kolejí, který ozvláštní a dodá mu jiskru až Harrison Ford. Rozhodně se tedy nejedná o špatný film, ale nějak mě vůbec nechytl. ()

Mylouch

S přehledem upečený příběh ze scénáristicky občas krkolomných, občas až příliš zavedených osvědčených postupů Forresta Gumpa, Zelené míle, Amélie ad. Ellisovu povedenou sestřičku znám v živém provedení, hlavní hrdince co do mezinárodně sdělné uvolněnosti (pro US ok) bohužel nesekunduje její romantický protějšek Ellis, ale až Harrison, a řádka nejvážnějších scén působí spíše zábavně. Blake naštěstí drží laťku proklatě vysoko - liščí chytrost Adaline sice nenabízí moc prostoru pro identifikaci diváka s postavou :), ale její mimika je nádherná, vzhledem k takové krásné herecké šanci musí mrzet Gwyneth Paltrow, že se nenarodila o kousek později, nebo Kristýnu Bokovou, že se nenarodila o kousek jinde. Bob Dylan funguje jako skvělá dobová charakterizace, originální hudba je velmi konvenční. 3-4* ()

alisa.upir

Když jsem na tenhle film šla, netušila jsem o něm nic víc, než že je to romantika. Čekala jsem typickou hollywoodskou slaďarnu bez hlubšího obsahu. Jsem ráda, že to byl mylný předpoklad. Z kina jsem nakonec odcházela naprosto dojatá a ačkoliv je to nějaký měsíc, co jsem film viděla, stále z něho mám husí kůži, když si na něj vzpomenu. Možná proto, že se v něm dá najít přesně to, po čem spousta lidí touží (nebo minimálně aspoň já) - opravdová láska, která s časem nezmizí, a že když už se jednou rozhodneme někomu důvěřovat a zamilovat se do něho, tak že to bude s někým, kdo za to opravdu stojí (má spoustu ideálů, není zkažený dnešním světem), nezklame nás a neublíží nám. Celkově velmi poetický film, skvost, který jsem určitě neviděla naposledy. ()

Hledá se mladý Han Solo

Hledá se mladý Han Solo

04.12.2015

V květnu 2018 jde do kin sólový film Hana Sola, který budou režírovat Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street). V Hollywoodu byste teď našli jen málo rolí, z nichž jsou mladí herci tak na větvi, je… (více)