Kdo z nás by nechtěl přestat stárnout? Ani ne třicetiletá Adaline havaruje se svým autem a stane se zázrak – nejen, že nehodu přežije, ale navíc už nikdy nezestárne ani o jediný den a žije dalších 80 let. Věčné mládí se však záhy projeví jako překážka v běžném životě. Adaline bezmocně sleduje, jak její dcera stárne, až je starší než Adaline. Dlouhodobě nemůže prožívat lásku a nakonec zůstává úplně sama. Po letech osamocení se v Adalině životě objevuje Ellis Jones (Michiel Huisman), do kterého se zamiluje. Vše vypadá idylicky, ale jen do okamžiku, než se Adaline setká s otcem svého přítele Williamem (Harrison Ford). William totiž v Adaline pozná dívku, kterou před lety miloval... (APK Cinema Service)

TheEvilTwin

The Age of Adaline je slušné drama s neotřelým nápadem, které ale ničím vyloženě nestrhne, a to trochu zamrzí. Žena, která ztratí schopnost stárnutí, žije přes sto let a film je víceméně vyprávění jejího příběhu a linie s Michiel Huismanem a Harrisonem Fordem (na kterou film láká trailerem) je upozaděná do poslední čtvrtiny. Nápad je šikovný, Blake Lively hraje úžasně, je sympatická a do role sedla, ale pořád mi ve filmu schází něco hlubšího, zajímavějšího a chytlavějšího, než jen vyprávění příběhu bez něčeho dalšího. Závěr už šel dokonce trochu mimo mě, protože sami tvůrci si nebyli jistí, jak jej uchopit. Pořád se ale jedná o film akorát dělaný na večery s rodinou, který neurazí, ale náročnější diváky ani ničím nenadchne. ()

ARI50

Strašně krásny film byt mladá krásna ale láska je taková krásna svině kdy je načase hledat řešení a něco změnit protože jinak bolest bude pořád. ()

Necrotongue

Už jsem se několikrát přiznal k tomu, že i přes svůj cynický přístup k životu mám občas nějakou tu romantickou chvilku a Adaline se do ní trefila. To znamená, že jsem si film i přes drobné nedostatky užil a dobře jsem se u něj bavil. Blake Lively byla pro hlavní roli skvělou volbou, protože se mi na ni velice dobře dívá, navíc umí opravdu dobře hrát, a to je výborná kombinace. Příběh není, pravda, nejoriginálnější, ale tvůrci ho zpracovali takovým způsobem, který mi naprosto vyhovoval a spáchal mi příjemné odpoledne. ()

luka4615

The Age of Adaline je vlastně takovým "mladším bratříčkem" filmu The Curious Case of Benjamin Button. Snímek hraje na podobných strunách, které jsme mohli vidět ve Fincherově díle. Takže, měli byste "ztrácet čas" tímto filmem, když podobné téma tu již bylo? Rozhodně ano! The Age of Adaline má krásný emotivní příběh, odehrává se v atraktivních lokacích, a především oplývá krásnou Blake Lively, která zde předvádí strhující herecký výkon. Co víc si tedy přát? Snad jen roli Harrisona Forda, který zde, byť na malém prostoru, hraje seč může. „Tell me something I can hold on to forever and never let go.“ ()

Mikah

Vzhledem k tomu, že je to romantický film, asi je špatně, že jsem hlavnímu páru nepřála, aby spolu zůstali. Trochu pochybuji, že Ellis začal Adaline respektovat soudě podle toho, jak se k ní od začátku choval – pronásledoval ji, ignoroval její odmítání, přesvědčoval ji, aby se s ním sešla, zjistil si, kde pracuje i kde bydlí. Navíc mi jejich vztah přišel poněkud incestní. Kdyby byl jejich vztah ztvárněn jinak, možná bych film ocenila mnohem více, protože jinak byl originální a poutavě zpracován. ()

Morholt

Nevýhody života věčného v romantickém odstínu. Při vysvětlení, jak dotyčná k nesmrtelnosti přišla, jsem sice vyprsknul smíchy, ale pak se všechno odvíjelo v snesitelném sladkobolném tempu. Velkou zásluhu na té snesitelnosti má především Blake Lively, která svou roli nejen s přehledem zvládá, ale zároveň fantasticky vypadá. Nic, co by udělalo díru do světa, ale doufám, že si Lively tímto řekla o nějakou pořádnou příležitost. 60% ()

Coleator

Tak i když se od filmu, který má mezi žánry i položku Romantický, zrovna neočekává scénáristická bomba, tohle bylo vážně špatný... Možná, že někomu ta průhlednost nevadí, ale tady nebyl ani jeden překvapivý zvrat (z čehož vyplývá i nulové napětí - u dramatu docela problém)... Úvodní, neoriginalní, nápad pěkný, ale to provedení vážně děs... 50% ()

Handle

Cítím z toho až moc velkou skromnost a malé ambice, The Age od Adaline měl až oscarový potenciál... V každém případě velmi sympatický a milý romantický film. 70% ()

aniiicka

Asi bych dala alespoň o hvězdu méně - jako objektivní hodnocení, ale film mě i přes některé vady nadchl a moc se mi líbil. Originální námět, nádherné vizuální zpracování a výborní herci. Krásná a elegantní Blake svou roli ztvárnila výborně a postava Harrisona Forda se mi líbila nejvíce a dojala mě. Plusem je krásná hudba. https://www.youtube.com/watch?v=zV4ejdKMPJA ()

Lacike

Toto je presne ten typ filmu, ktory pride s nejakym zaujimavym a originalnym napadom okolo ktoreho vystavia pribeh, ktory ma prilis nezaujal. Zapletkam ktore ma bavili sa venuje prilis kratko (linia medzi Fordom a Lively) a inym sa venuje az prijis. Nezaujimavy Fordov syn, prilis zdlhavy uvod v ktorom sa zbytocne podrobne popisuje ako Lively prisla k nesmrtelnosti. Nakoniec ma dost sklamal aj prilis dokonaly happyend v ktorom zazracne konecne Lively pride o nesrmtelnost. Najväcsim pozitivom je neskutocne charizmaticka Blake Lively, ktorej som tu dlhovekost veril od prvej sekundy a potom Ford, ktory sa po dlhsej dobe mohol zase predviest v nejakej inej polohe. Takze ja som s vysledkom spokojny len v niektorych jednotlivostiach, ale komu sadnu zapletky, ktore si tvorcovia zvolili, tak bude spokojny aj s celkom. 6/10. ()

hendrich6

Opravdu nádherný film, který mě nadchnul nejen skvělým hereckým výkonem Blake Lively a sympatickými Huismanem a legendárním Harrisonem Fordem, ale hlavně nádherným zpracováním a druhou polovinou filmu, která si mě naprosto získala tak, že jsem musel hned doporučovat všem kamarádům a kamarádkám a podívat se znovu :) 90% Zároveň jsem narazil na dva seriály s podobnou tématikou, které chci vyzkoušet : http://www.csfd.cz/film/372801-forever/ a http://www.csfd.cz/film/235192-new-amsterdam/ ()

argenson

Nádherná ukázka toho, že chtít být forever young přináší nesporné výhody, ale taky zavání řadou průserů. Furt se stěhovat, měnit jména, ukončovat vztahy a zoufale se vyhýbat focení, dyť z toho by normálnímu člověku muselo hrábnout už po pár letech. ()

Pegas1632

Film nepřinesl nic nového, všechno už jsem viděli jinde, konec je přesně takový jaký víte že bude. Přesto je to příjemný snímek svého žánru a svého diváka si jistě najde. Dobré herecké výkony taky dost pomáhají dělat snímek snesitelnějším. Sečteno podtrženo - bylo to fajn, ale znovu to už asi nikdy vidět nepotřebuji. ()

corpsy

Príjemný malý snímok, ktorý hovorí o veľkých veciach. Slaďák, ktorý vydržia pozerať aj páni a pri ktorom dámy budú v náležitom romantickom rauši. ()

Lama.Lama

Asi jsem měla moc vysoká očekávání. The Age of Adaline je sice fajn film pro nedělní podvečer, z Blake úplně čišelo, že je to old soul, ale nějak mě to nechalo chladnou (tedy až na tu scénu s psíkem a albem). V každém případě je to romantika, která neurazí, plus Michiel je můj oblíbenec už z Orphan Black, takže je na co koukat :) ()

DEXTER099

The Age of Adaline mě zaujal dobrým námětem a i dobrým výběrem herců hlavně Harrison Ford bylo to hlavní lákadlo z hereckého obsazení ,které mě lákalo film vidět.Co se týče příběhu tak je vcelku originální a skýtá nám děj o Adaline,která na počátku 19.století čirou náhodou nebo spíš nehodou přestane stárne a začne všechny okolo sebe ztrácet,ale jak se to dozví státní úředníci a začnou mít podezření co,že se to s naší hrdinkou děje tak musí začít vždy po určitém čase měnit prostředí a tím vždy za sebou spálit vše co prožila po lásku a přátelství konče.Co osud nechce tak jí současnosti kdy i její dcera je už dlouho v důchodovém věku potká další nečekaná láska,ale Adaline už má dost utíkání a chtěla by se tentokrát o vše podělit a vyzradit svoje tajemství i aktuální lásce a tak jak se jejich vztah vyvíjí tak nabývá čím dál větší přesvědčení,že jemu už to tentokrát zkusí prozradit.Zbývá zajet za rodiči oné lásky...a tam se vše tak zamotá,že to navždy změní Adaline život.Citlivě natočený film s poklidným tempem a věřím,že nejen ženskému publiku muže ukápnout nejedna slza.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy. ()

salisbury

Věčně mladý příběh, sladký jak cukrkandlový palec se špetkou hořkosti, mě silně překvapil. Lehce jsem se obával scénáristických kliček, ale musím říct, že balón se vítězoslavně doplazil až za brankovou čáru a já mohl po skončení přenosu zvolat "Góóól!". Nenásilná story, která se mi jen lehce vnucuje a já díky tomu touživě přemítám o dějové následnosti, která se se závěrem shoduje. Ač konec není překvapivý i přesto jsem za něj rád a na tvůrce se vůbec nezlobím. Harrison Ford byl ve své roli jako vždy geniální a stal se na tomto přeslazeném dortu pro mě velkou třešničkou, která film nejen zdobí, ale i výtečně chutná. ()

Marsik

Kýč. Ale celkem dobrý kýč. Nejprve jsem měl nutkání dát jen tři, přece jen to byl hodně laciný a skoro trapný film, ale nakonec zejména díky Fordovi ty 4 nechám. 70% (with J.) ()

Hledá se mladý Han Solo

Hledá se mladý Han Solo

04.12.2015

V květnu 2018 jde do kin sólový film Hana Sola, který budou režírovat Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street). V Hollywoodu byste teď našli jen málo rolí, z nichž jsou mladí herci tak na větvi, je… (více)