Pařížský inspektor Lognon je svědkem postřelení muže se slunečními brýlemi trojicí neznámých mužů. Zapamatuje si číslo jejich vozu, ale než stačí doběhnout pro pomoc, raněného odvezou jiní neznámí muži v jiném autě. Lognon zjišťuje, že auto střílících mužů patří majiteli amerického baru Pozzovi. Lognon přichází do Pozzova baru, aby ho vyslechl, ovšem Pozzo mu řekne, že auto bylo celou noc v garáži. Po odchodu je Lognon zadržen střílející trojicí, která ho zbije. Lognon se s případem svěří komisaři Maigretovi, kterého záležitost zaujme a vydává se do Pozzova baru sám. Zjišťuje, že přes čísla na pokladně komunikuje Pozzo s číšníky, kteří vydávají signály do bytu servírky Lily. Lognon s Maigretem přicházejí do Lilyina bytu a zjišťují, že Lilybyla milenkou jednoho z hledané trojice Billa Larnera. Ostatní dva hledaní se jmenují Charlie a Cicero. Maigret se vydává na americkou ambasádu za svým starým známým McDonaldem, zda by mu nepomohl poskytnout informace o hledaných mužích, ale McDonald pro zatím nic neví. Na Nábřeží zlatníků zatím zavolá neznámá žena z malého hotelu. Když se Maigret vydává za ní, nachází ji v pokoji mrtvou. Zjišťuje, že se jedná o jistou paní Curtisovou, která zde měla žít s manželem neustále nosícím černé brýle... (TV Prima)

Pierre

Díky televizi Prima jsem mohl vidět i tento třetí a bohužel poslední díl Maigretovské série s Gabinem. Tímto ji moc děkuji za uvedení. Hold i komerční stanice může někdy příjemně překvapit. Jinak tento díl je na úplně stejné úrovni jako ten předchozí, i když už na něm dělali trochu jiní lidé. Je standardně napínavý, má opět docela dobrý příběh a uteče jako nic. Až bych ocenil tak o čtvrt hodinky delší stopáž. Tak se mi to líbilo, že mi to uběhlo až moc rychle. Největším pozitivem je pro mě zase představitel Maigreta můj nejoblíbenější herec mistr Gabin. Možná se opakuju, ale on se snad pro tu roli narodil. Jinak během filmu hodí zase spousta sarkastických hlášek (Vězení? Ne, dovolená.) Tím pádem jsem se i docela pobavil a za to všechno můžu dát 5 hvězd. ()

topi

Svým kostrbatějším dějem je tenhle příběh komisaře Maigreta v roli Jeana Gabina trochu slabší, než předchozí dva skvělé díly. Možná na tom má podíl i český dabing, který moc podařený není, ani Miloš Vávra coby Gabin mě moc nesedí. Škoda, že nebyl vysílán původní brněnský, kde Gabina namluvil Zlatomír Vacek. Zkusím dát ještě repete v originálním znění a možná půjdu s hodnocením výše. Takhle spíše průměr. ()

Martin741

Treti Maigret a zaroven aj ukoncenie tejto nadhernej trilogie - presne to je Maigret voit rouge. Dejova linia sa tuna trochu skomplikovala, muz je v noci prenasledovany akymi muzmi, 3x padnu vystrely .... a zacina poriadny dej. Pribeh nie je jednoznacny ani priamociary, ide o spletity zvazok udalosti, ktore ale postupom filmu pekne do seba zapadnu, a udalosti zacnu davat zmysel. Dokonca tuna ide o akusi gangstersku bandu z USA - s nimi ale Jean Gabin ako komisar Maigret nebude mat ziadny sucit, a pekne pojde o poriadny narez. Rezia slape na maximum, herecke vykony su proste vyborne, dialogy prepracovane a na urovni - plati tu vsetko to, co som vymenoval u jednicky aj u dvojky. Zaroven musim uznat, ze jediny pravy Maigret je pre mna Jean Gabin a tato francuzska trilogia, ziadny Herz s nejakym Bruno Cremerom. Dalej, predpokladam, ze kazdy demental uznava a vie, ze Jean Gabin v zivote nebude hovorit po slovensky/cesky - ten sa vam na to moze zvysoka vysrat. Tak je to veru. Chvalabohu, mne to nevadi, francuzsky aj anglicky viem /vo filme boli anglicky hovorene pasaze/, takze za mna v pohode, a film som si plne uzival. Mimohollywoodska filmarska produkcia v plnej krase a nadhere. 100 % ()

C0r0ner

Chování gangsterů se občas dá popsat slovem komické. Na to že jsou prezentovaní jako tvrdí profesionálové, bych se tvrději nejspíš choval i já... Film jako takový je celkem průměrná záležitost, která naštěstí nestihne příliš nudit, ale i tak žádná velká sláva. 60% ()

pakobylka

Dlužno podotknout, že komisař Maigret ve stylovém podání Jeana Gabina má do jakýchkoli projevů zuřivosti VELICE daleko, neboť přehnané citové výlevy neodpovídají jeho naturelu. Krom toho - poučen léty praxe - musel nutně dojít k poznání, že nekontrolované výbuchy negativních (a dokonce ani pozitivních) emocí mu v jeho specifické profesi nikterak nepomohou. Vyznačuje se jakýmsi neústupným vnitřním klidem ... vycházejícím z pevného přesvědčení, že zločin na amatérské i profesionální úrovni je třeba neúnavně pronásledovat a likvidovat - bez výjimky ... a bez ústupků. Kdoví, jak by se svými starosvětskými způsoby uspěl v našem nervně pulsujícím, extrémně bezohledném, neomaleně hrabivém a morálky prostém věku - naštěstí žil v době, která mu milosrdně umožnila potírat závažnou kriminalitu s noblesou ... a podle jeho nejlepšího vědomí a svědomí. ()

mortak

Je to vlastně jen obyčejná adaptace jednoho z mnoha maigretovských příběhů, které George Simenon chrlil jeden za druhým, ale tak, jak je natočen a zahrán, přesně vystihuje to podstatné a přitažlivé na postavě komisaře Maigreta. Jean Gabin má v sobě klidnou sílu, a stačí mu pohled, věta, aby ovládl situaci tam ,kde kolega z jiného okrsku jen prská a vyhrožuje. A skvělý herec padouchů, Michel Constantin, je mu jako americký gangster rovnocenným protivníkem. ()

vesper001

Maigret je v podání Gabina poloviční buldok a poloviční buldok. Kéž by to tak vydrželo in saecula saeculorum. Simenon by byl rád. ()

farmnf

Gabin je skvělý Maigret, přesně takového chtěl Simenon mít. Zde opět herecky exceluje a skutečně dost zuří. Příběh ale stojí hodně na vodě. Srovnávám s Maigret klade past."Co dělal Billy za sport? Golf? Obtáhněte mě všechna golfová hřiště v okolí Paříže!" Trochu vycucané z prstu. Billy tam skutečně je. Také trik s pokladnou ala telefonní budkou se mi moc nezdál. Nicméně nebudete mít chuť od toho odcházet což se mi daří u 80% blbostí, co se točí. ()

filmmovier

Víte, ono to tak krásně, pomalu plyne, že ani nevadí, že je to celkem slabší detektivní kousek. I když, jak známo, Simenonovy zápletky, ať jsou sebeslabší, vždy jsou mistrovsky napsané, tím jedinečným stylem, a tohle se podařilo převést i do filmu. Nádherná retro atmosféra, pomalá zápletka, taková příjemná špionážní a navíc mistrovský Jean Gabin, bez něj by se tenhle film asi hodně topil. No a když pominu ten velice trapnej dabing TV Nova se Schánilcem, který se sice hodí na Cremera, ale na Gabina už ne, a kde se navíc mluví nad francouzský podklad a angličtina pro změnu není nadabovaná vůbec, tak je to stále kvalitní detektivní jednohubka, a byť už není tak hvězdně obsazená jako příběh o kladení pasti, Gabin to prostě zachraňuje. A navíc mě potěšil i Jacques Dynam. ačkoliv toho zrovna moc nenamluvil a v příběhu taky dlouho nepobyl. Ale každopádně příběh je fajn, Maigret správně nasranej a vůbec to všechno moc hezky odsejpá. Prostě detektivka ze staré francouzské školy, toho nejklasičtějšího stylu s francouzskou filmovou jedničkou, co víc si přát? Snad jen víc díů tohoto skvělého zpracování, páč Jean opravdu JE Jules. Kvalit Pasti to nedosahuje, takže "jen" 80%. Doporučuji raději titulky nebo, pokud možno, dabing ČST. ()

JohnSmith

Slušná krimi s velmi charismatickým Gabinem. Krásná byla scéna, kdy si Maigret zavolá na odposlechy a jednodeše nechá napíchnout bar. Tenkrát to asi šlo. ()

klúčik

Vždy keď čítam Maigreta , tak si predstavujem Gabina. ( Ale po vypočutí rozhlasových Maigretov , kde bol výborný R.Hrušínsky , tak neviem...).. Film hodnotím 85%. ()

Vesecký

I při výjimečném jméně, jaký má komisař Maigret a zvláště jeho představitel Jean Gabin, tento příběh mě moc nezaujal, na můj vkus to bylo příliš mafiánské a co je mafiánské, to je pro mne nepřehledné. Zranění neznámého muže v černých brýlích, pak velmi chaotické, ale venkoncem přesné hledání pachatelů vraždy a dalších zločinů, třebaže vlastně ani pořádně nevíme, co dalšího kromě mrtvolky ženy ve vaně hotelu spáchali. A ještě se do toho zapletlo občanství USA a FBI... Neměl jsem v tom moc přehled. ()

tranquill

"Bude z toho diplomatický incident! .. Lepší než justiční omyl.. Pracuji pro FBI! .. No já zase pro policii..." Výborné dialogy a nekompromisní Gabin poněkud kontrastují s nezajímavým příběhem. ()

Amonasr

Poněkud slabší příběh, kterému neprospěl import amerických gangsterů do Paříže a podivná přetahovaná Maigreta s FBI. Nezachránil to ani Gabin, kterému navíc hodně ublížil naprosto mdlý a nevýrazný český dabing. ()

Anianna

Ne, Gabin neumí Maigreta tak jako např. Cremer. V této epizodě navíc nešťastně dabovaný. Ani nevím, proč dávám 3*. Že by proto, že jsem dnes viděla Svatý rok? ()

tatopulos

Je poznat, že poslední maigretovku točil jiný režisér proti hlemýždímu plazení prvního filmu Maigret klade past. Srovnání francouzských a amerických zločineckých reálií člověka usvědčí ve "velikosti amerického snu". V souvislosti s filmem mě napadla poznámka profesora Kellera- když v ghettu ve Francii někoho zastřelí mluví se o tom týden, kdežto v ghettech v USA je zabíjení na denním pořádku a nikoho ani nenapadne se nad tím pozastavit. ()