Čo ja viem

Slovensko, 2014, 80 min

Režie:

Tomáš Eibner

Účinkují:

Marcel Merčiak (moderátor), Adela Vinczeová, Martin Nikodým, Dano Dangl, Zuzana Smatanová, Ady Hajdu, Ján Kuric, Marián Miezga, Lukáš Latinák (více)

Zábavno-súťažná šou aká na Slovensku ešte nebola. V štúdiu sa proti sebe postavia tri známe osobnosti Slovenska a 200 vysokoškolákov. Ich úlohou je odpovedať na nečakané a vtipné otázky a tým sa prebojovať do finále, v ktorom môžu získať zaujímavú finančnú výhru. Tá však nakoniec môže skončiť v rukách niekoho iného... Jedinečné je, že súčasne, v reálnom čase, majú možnosť na rovnaké otázky odpovedať vďaka špeciálnej aplikácii pre smartfóny a tablety aj diváci pri televízoroch. Konečne si môže aj divák vyskúšať, aké je to súťažiť v televíznej súťaži, a odpovedať takmer za rovnakých podmienok ako súťažiaci v štúdiu. Za svoju hru môžu získať zaujímavú cenu. (STV)

Aljak

Celkom fajn! Konečne aj nejaká vedomostná súťaž a nie len kadejaké stupídne "zábavné" súťaže, kde sa súťažiace celebrity medzi sebou predbiehajú, kto je viac trápnejší. Aj keď ja osobne by som uprednostnil súťaž, kde by hrali normálni ľudia a nie zase nasilu všade pchať tie "celebrity" zo slovenského showbiznisu. To je snáď najväčšie negatívum celej súťaže, že sa opäť protežujú len nejaké osobnosti, aj keď v tomto prípade aspoň v rámci zdravého rozumu, tie normálnejšie (až na niekoľko podivných výnimok, ktoré sa tam prišli len predvádzať svojou "vtipnou" hlúposťou). Súťaž je zaujímavá, človek sa sem tam aj dozvie niečo nové, alebo prinajmenšom má pocit, že jeho všeobecný rozhľad je na dosť dobrej úrovni. ()

Caszidy

Po strašně, strašně, ale strašně dlouhé době TV soutěžní pořad, který mne zaujal. Možná to bylo i štěstím na zajímavé a vtipné hosty (Čeky, Celeste Buckingham a Šaky) v konkrétním díle, na který jsem natrefil, ale opravdu mě to zaujalo a udrželo pozornost u TV (a to se stává zřídkakdy při náhodném zapnutí). Moderátor by mohl být trochu výraznější, na druhou stranu mě ale ani nějak neotravoval. Koncept soutěže rozhodně na jedničku. ()

claudel

Vyloženě mám rád vědomostní soutěže a jelikož se mi zdá, že po Milionáři a Riskuj zůstala docela výrazná mezera v TV, Čo ja viem jsem přijal nadšeně. Líbí se mi koncept slavné osobnosti versus studenti a následně společně směrem k dosažení částky pro dobročinné účely. Sportovní moderátor Merčiak je velmi kultivovaný a svoji práci zvládá na výbornou. Pět hvězdiček je možná trošku moc, ale chtěl jsem zdůraznit svoji podporu této vědomostní soutěži v době, kdy jsme zaplaveni všelijakými pořady, které lze drze a směle označit za sračky. ()

Autogram

Celkom príjemné prekvapenie, škoda len tých niekoľkých bulvárnych otázok a nevhodných videí z youtube. Ale uznávam, že ak to má byť zábava, a dokonca pre celú rodinu, tak sa do toho nedá natrieskať samá veda, literatúra a umenie. Moderátor situáciu zvláda, určuje tempo aj keď hostia by sa niekedy radi rozrečnili. ()

Torgal

Po veľmi dlhej dobe relácia, ktorá ma každý piatok spoľahlivo usadila pred televíznu obrazovku a to treba oceniť. Merčiak to na poste moderátora zvláda solídne (i keď jeho uvoľnenosť pôsobí dosť strojene), hostia väčšinou decentne zábavný. Hlavným plusom je ale mobilná aplikácia umožňujúca zapojiť sa do súťaže aj doma, výborný nápad. Medzi ostatnými zábavnými programami svetlá výnimka. 7+/10 ()