Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

Deschain

Záverečné titulky sú piece of art. A môj hudobný highlight je kratučký motív Mowgli Wins the Race. (Cinemax Bory - 10.4.2016, slovenský dabing, 3D) ()

hansel97

Neskutečný zážitek po vizuální stránce, který opět posouvá hranici toho, jak moc fotorealisticky mohou filmy působit. Velmi solidně látku Favreau zvládá i po příběhové stránce, jen by tomu místy možná prospělo více humoru a osekání nudných pasáží. Výborný výkon hlavní postavy. ()

ARI50

Dostal jsem opravdu nářez skvělých momentu zvířat úchvatného prostředí které je dokonalé, úžasný příběh, super akci výborného chlapce v podání hrdiny. Chválím a hodně protože se hodně vyhrálo s dobrodružstvím a celým příběhem spokojenost velká. Opice jsou skvěla puma tygr prostě všechny zvířata nenudil jsem se ani chviličku a ani jsem nehledal přehnané věci a nebo chyby já jsem si to hodně parádně užil. ()

ancientone

Favreau a spol. pumpujú klasickú schému rodinného filmu litrami hustej filmárskej šťavy. ...... a) Animátori príbeh zasadili do veľmi košatého a živého, dýchajúceho prostredia. Či už sa nachádzame uprostred bohatej flóry džungle, ktorá akoby na plátne naozaj syntetizovala, v ruinách starého kláštora, alebo si pospevujeme s Balúm počas plavenia sa na rieke, sme vrhnutí spolu s postavami do veľmi členitého, efektívne zaplneného a priam gymnasticky ohybného priestoru, ktorým sa nedá neopájať. ................ b) Počas syntetizovania flóry nadobúda fauna vskutku ľudské rozmery. Postavy zvierat sú plasticky rozpohybované telesne aj charakterovo. Plynule si svojujú ľudské vlastnosti a akosi sa im ich existencia nedá neuveriť. Napriek jasnej polarizácií postáv sú ich povahy rovnocennými súpermi živosti animovanej prírody. Personifikácia v novej Knihe džunglí dosahuje jeden z filmových vrcholov a to najmä v postave láskavého manipulátora Balúa, ktorý je dostatočne "murrayovský" aj v slovenskom dabingu bez Murrayovho hlasu (prsty v tom má najmä tragikomický výraz padnutých očí). Ďalšou nezabudnuteľnou postavou je obria gorila, pripomínajúca vynáraním svojej tváre spoza tajomného šera a dávaním ponúk, ktoré sa nedajú odmietnuť postavu Dona Corleoneho. ................. c) Film obsahuje ukážkovo nasnímané akčné scény. Rýchle striedanie veľkých celkov, detailov, početných uhlov a využitie subjektívnej kamery robia sledovanie filmu naozaj strhujúcou sínusoidou pravého eskapizmu. .............. d) Autori tiež excelujú v striedaní humorných a vážnych scén, dostatočným počtom vydarených žmurknutí na "dospelé publikum" a celkovým vyvážením a ovládnutím tempa snímky. Bez preháňania naozajstná filmová sviežosť. ....... pozn. - presný dej pôvodnej literárnej predlohy si nepamätám, čiže ani nemôžem porovnávať jej obmeny v aktuálnom filmovom spracovaní. ()

luka4615

Moc adaptací The Jungle Book jsem neviděl, možná právě proto mě ta nejnovější z rukou Jona Favreaua tolik vtáhla do středu dění. Všechno je zde krásné na pohled, vizuálně dokonale vypiplané, ale s dějovou linií to občas lehce drhne. Dokonalým příkladem je naprosto zbytečná scéna s opicemi, která mě spíše vyrušila ze sladkého rozjímání nad krásami džungle. Až na tento detail se tedy jedná o krásnou podívanou, která jede podle přesně zajetých standardů společnosti Disney. Někomu se to může zdát jako přitěžující okolnost, avšak mě to ani zdaleka nevadilo, jelikož jsem si film i přesto velmi užíval. PS: Je veliká škoda, že Idris Elba jakožto Šer Chán nedostal větší prostor. Jeho podání tygra je totiž naprosto úžasné! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „No matter where you go or what they may call you, you will always be my son.“ ()

Sawy

Vizuálně asi nejvíc pohlcující film od Avatara. O to větší je škoda, že ve všech ostatních ohledech jde jen o lehce nadprůměrný rodinný standard bez přidaných hodnot. Branaghova Popelka alespoň zábavně vnášela do klasického pohádkového příběhu shakespearovské propriety, Kniha džunglí si s ničím podobným nehraje a pohříchu spoléhá opravdu jen na své neoddiskutovatelné technické kvality. I když... možná nejvíc mě na tom štve, že ono to ve výsledku vlastně fakt stačí. Favreau je sice nepříliš osobitý řemeslník, ale ta džungle opravdu žije svým vlastním životem. A já tam nakonec hodinu a půl pobíhal spolu s Mauglím, Baghírou, Akélou a Balůem. 75 % ()

aniiicka

Tento film je prostě okouzlující. Najdeme zde dobrodružství, přátelství, legraci i drama. Myslím, že je moc fajn, když jdou děti (a samozřejmě i dospělí :)) do kina na takový film, protože je to prostě takový klasický, správný příběh, který mimo jiné vzdává hold i pestré, nádherné a někdy velmi kruté přírodě a má nějaké to nenásilné poučení. :) Snad nikdy jsem také nebyla tak nadšená z vizuální stránky animovaného filmu. Na některé scény jsem koukala skoro s otevřenou pusou, jako bych pozorovala vážně dech beroucí krajinu hor a džungle. Také hudba a písně byly moc fajn, včetně lehce laděné jazzové od Scarlett. Mě se to prostě moc líbilo. :) ()

ScarPoul

Nádherný vizuál a príbeh aký vťahuje tak silno a intenzívne, že sa nedá mu neprepadnúť. Zákon džungle očami odvážneho a miestami vtipne neurotického Mauglího a jeho kamarátov sprevádzajú dobrodružné noty Johna Debnyho a precízná a nápaditá Favreauova réžia. Týmto sú jeho Votrelci a Cowboyi odpustený. Kniha džunglí je klasickou adaptáciou Disneyho fláku zo 67 a zároveň je vernou adaptáciou Kiplingovej knihy. Ak sem tam spomeniem čaro Hollywoodu je to práve pri takýchto filmoch. Krása prírody a ich zákonov, nadčasová myšlienka a hravosť plná rôznorodých postavičiek je niečo čo mi vie vždy ulahodiť. Logických chýb to má habadej a v slovenskom dabingu aj veľmi zle preložené piesne, ale účel to spĺňa každou scénou. Pri prvom útoku Šer Chána som si zbesilo obhrýzal nechty a pri pesničke som si zase poklepkával nohou. Pre mňa aj napriek chybám osviežujúce a skvelé. ()

Lacike

Ma to neuveritelne spickove CGI. Ale to je vsetko, co ma na tom zaujalo. Vydrzal som sledovat asi 40 minut a potom som to vypol. Vôbec ma to nebavilo. Radsej si pozriem nejaky animak, ktory je nadupany humorom. Toto je orientovanie az prilis na detskeho divaka. ()

cvutak

Pokud budou filmaři (vizualisté) odvádět svou práci přesně tak, jak jí odvedli zde, tak přijdou herci časem o práci, stejně jak prodavačky v hypermarketových řetězcích, kde je nahradily samoobslužné pokladny. Výtečně odvedená práce. 85% ()

bouncer

Vkusná rodinná podívaná, která bere dech technickými možnostmi jak ukázat Knihu džunglí jako pravý blockbuster (bohužel i se očekávatelným slabším scénářem). Současný stav kinematografie, kdy se jen recykluje a předělává, mi není nijak blízký, ale zde musím říci, že si předloha takové pompézní zpracování zasloužila. ()

JohnCZ

Na Knihu džunglí se opravdu dobře kouká. CGI je tu skutečně na vysoké úrovni. Ale jinak je to taková docela ohraná disneyovská pohádka s otravným děckem v hlavní roli a 100x omletým příběhem, u kterého jsem chtě nechtě místy trochu poklimbával. ()

corpsy

Som smutný. No lebo sa stále zvyknem nalapať. Obrovské, rekordy trhajúce tržby, úžasné recenzie, najlepšie 3D od AVATARa...a ja blázon, opäť verím. A opäť padám na riť, nie od okázalosti, ale od blesku triezvosti ktorý ma zoťal. Slová hodné do knižky. Nová KNIHA DŽUNGLÍ je majstrovské dielo trikárov, kompozitorov a všetkých tých vizuálnoefektných machrov. Ale, kým títo chlapíci a divožienky dali do filmu srdce i dušu, tí ostatní ( réžia, scenár, a hlasový doprovod - a dokonca aj samotný Mauglí je nevýrazný ), tým to bolo akosi jedno. Napriek týmto podstatným výhradám, dávam vyššie hodnotenie, pretože je to opäť jeden zo snímkov, ktorý zachraňuje kino svojím zložením, podstatným pre nasledujúci priebeh vývoja kinematografie. Doma si možno zariadite priebeh sledovania filmu po svojom ( a možno si tam aj vlepíte nejaké tie reklamy, aby vám nebolo za nimi smutno ), ale kino vám prinesie presne to pravé magické kúzlo, ktoré vám dokáže dať len tmavá sála a čarovné plátno plné skvelých pohyblivých obrázkov. ()

berny2468

Nová kniha džunglí je přesně ten film na který může jít celá rodina a nikdo se nudit rozhodně nebude. Vizuální stránka filmu je nádherná, ale to již prozrazoval trailer. Ale hodně se povedl český dabing, kterého jsem se teda trochu bál, ale on mne mile překvapil, ikdyž v originále to musel být ještě větší zážitek. Nejvíce se ovšem povedla hudba, která dokáže správně doladit atmosféru pralesa. Knihu Džunglí jsem sice nikdy nečetl a asi si zřejmě ani nikdy nepřečtu, ale Vy tohle prostě musíte vidět v kině.......85%. ()

PauloZ

Vizuální skvost, který dokáže navodit silnou atmosféru a emoce stejně jako verze z roku 67. Viděl jsem to v dětství (vedle Lvího krále nejlepší kreslená pohádka) a sledovat tady vizuální posun, nádhernou digitální přírodu a přípomínat si hlavní postavy, bez toho aniž by to ztratilo cokoliv se svého kouzla je šílená nostalgie a fuguje to na výbornou! Je to vyzrálé a správně potemnělé. Nejlepší pohádka za poslední léta, se vším všudy a pro všechny. Posílám Favreauovi palec hore a chci to vidět minimálně ještě jednou. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)