Marco Polo

• USA Marco Polo
USA, (2014–2016), 18 h 27 min (Minutáž: 46–65 min)

Tvůrci:

John Fusco

Lorenzo Richelmy, Benedict Wong, Chin Han, Remy Hii, Rick Yune, Joan Chen, Olivia Cheng, Andrew Ng, Amr Waked, Darwin Shaw, Claudia Kim, Ludi Lin, Ron Yuan (více)

Série(2) / Epizody(20)

Seriál Marco Polo je zasazen do světa chamtivosti, zrady, sexuálních intrik a rivality. Podle dobrodružství slavného cestovatele na dvoře Kublaj-chána. (Netflix)

M.i.k.e

zatím po prvním díle...podařené historické drama,kterému nechybí nic co by měl moderní seriál obsahovat.Dobrá výprava,intriky,slušní herci a trošku té nahoty,Původně jsem nechtěl do už tak početné skupiny seriálů přidávat další,ale tomuhle dám šanci...70% ()

Chen

Historicky ne zrovna autentické, ale jinak zábavné načrtnutí mongolského světa třináctého století. I když tu dojde na akci, nahotu a podobné "nutné" propriety moderních historických seriálů, tak podle mě jsou hlavním tahákem skvělé dialogy hlavních i vedlejších postav (které jsou navíc obvykle velmi dobře obsazeny). Asi nic, co by se promítalo během hodin dějepisu, ale jako představení příběhu Marca Pola novodobému publiku to funguje. ()

Sandstorm

Po prvním díle hodnotím třemi hvězdičkami, ale dám tomu ještě šanci. Potenciál to má obrovský. Je to kvalitně natočené a je vidět, že se na tvorbě seriálu nešetřilo. Je to historický/dobrodružný seriál z velmi zajímavého prostředí Činy a Mongolska, odehrávající se ve 13. století našeho letopočtu. Nicméně děj mě zatím příliš nezaujal. Po druhé epizodě zvedám na čtyři. Ambiciozní projekt, který se začíná rozjíždět. ()

Laerry

Rekord nejdražšího seriálu, čímž byl doposud The Pacific, padl - a těch 90 melounů je vážně znát - výprava seriálu je naprosto úchvatná, stejně tak exteriéry; herci odpovídají svým rasám i etnikům, včetně Marca Pola, jenž je Italem... jenže v čem je smysl mýt takovou rozmanitost, když všichni opět mluví angličtinou a každý každýmu perfektne rozumí? Marco řekne jednu krátkou citaci v italštině a tím to hasne... I když lingvistika není příliš hodnověrnou stránkou seriálu, zde se nadšenci do kung fu a všech podobných asijských bojových umění přijdou na své - vše vypadá realisticky a proveditelně (ne jako ty artové nesmysly typu Tygr a drak, kde všichni popírají gravitaci) a dosti surově - to se týče všech bojových scén a závěrečná bitva je vážně majestátní. Když jsou peníze, tak jde všechno - a tak tenhle seriál je spíše desetihodinovým filmovým opusem z dob čínských dynastií a doposud vzdorující mongolské provincii s Khanem všech khanů v čele. Pokud tedy čekáte, že se s Marcem Polem vydáte na cestu kolem světa, tak na to rovnou zapomeňte - seriál je hlavně o kruté politice Mongolska a Číny, jenž si jde po krku, které je Marco svědkem. Prostě Game of Thrones po asijsku. Těším se na druhou sérii. ()

JimmyII

Ač nese seriál jméno slavného cestovatele, hlavní postavou je jednoznačně Kublajchán, ba dokonce celá Mongolská říše. Do tohoto netradičního prostředí nás přivádí seriál z dílny Netflixu, který bych nenazval odpovědí na Hru o trůny, ale spíše příspěvkem do typu seriálů, který GoT pravděpodobně začal. Tvůrci bodují především exotickým prostředím, které ožívá díky nádherným kulisám, lokacím a kostýmům, a také zajímavými a uvěřitelnými postavami, jež jsou výborně herecky ztvárněny. Za pozornost stojí především Kublaj v podání Benedicta Wonga, císařovna Čabi Joan Cheng či Jia Sidao Chin Hana. Zdatně jim sekundují i titulní Marco Polo, taoistický badass mnich Sto očí nebo ministři Ahmad a Yusuf. Především tyto postavy jsou strůjci napínavých intrik a taktik, aktéry spletitých vztahů a účastníci skvělých bitek a bojů. Snad jen trocha scenáristického umu a nedostatek sebereflexe chybí k dokonalosti. Jinak dokonalou výpravu pak kazí jen bitva v posledním díle, kde se evidentně šetřilo. Celkově je ale Marco Polo důstojným příspěvkem do současné seriálové tvorby a na pokračování nezbývá než se těšit! ()

Redi

Season 1: Seriál Marco Polo je zatím(?) takový slabší křížený bráška Říma a Vikingů (někdo by k tomu přidal i GoT, ale to je mimo. Marco je dost přímočarý a z historického hlediska pochopitelně bez fantasy prvků). Proč slabší? Hlavně proto, že mám problém si tam opravdu oblíbit nějakou postavu, včetně ustřední postavy Marca, který je takový jalový, a tedy je trochu problém, se do toho zezačátku pořádně vžít. A když už bych si nějakou tu postavu i oblíbil, tak je to buď warriorka (nebojácné, pěkné, střelené střevo), která se tam ale objevuje velmi zřídka... v dalším případě by mohl mít nějaké sympatie Marcův nový mongolský parťák, který ale zase vypadá jak nějaký pudl nebo jiný pes s dlouhýma plandavýma ušima (dost jsem v něm viděl Goofyho), a tak ho taky nejde brát moc vážně. Absence něčeho záhadného, tajemného, po čem bych měl potřebu pátrat, taky nedopomáhá k tomu, aby seriál hned od začátku chytil a nepustil, takže tomu je potřeba dát z počátku nějaký čas. U čeho jsem však nejvíc trpěl a nepřenesl se přes to až do konce řady, je univerzální jazyk, kterým tam všichni mluví... a tím je samozřejmě angličtina. Mongolci, Číňané, Peršané, Italové atd. No problema. Na mě to celou dobu doléhalo až odpudivě, byť jsem čekal, že se přes to po pár ep. přenesu... omyl. A to beztak jen kvůli přiblblým amíkům, kteří jsou shnilí (případně neumí) číst - světová velmoc plná negramotů. Samozřejmě by to taky znamenalo více práce pro tvůrčí tým, ale o to přece u pořádné kvality čehokoliv jde. Po vlažném úvodu a přes mé výtky se nicméně těším na další řadu (Vikings taky nebyli hned zezačátku úplně top, ale postupně tam nezastavitelně směřují... ba už tam po dvou řadách dokonce i jsou). ()

Mishqo

80% ... Vydarený seriál. Nakoľko sa drží histórie to fakt neviem a radšej to ani rozoberať nebudem. Je to pútavé, herci rozmanitý, výprava kostýmy a kulisy fakt nádherné. Aj hudba a atmosféra výborné. Scenár neurazil. Na kvalitnejšie vizuálne efekty však už asi veľa peňazí neostalo (ale veľa ich tam nie je, takže to nebije až tak do očí). Možno by bolo lepšie keby hovorili tie postavy svojou rečou a dodali tak tomu punc vierohodnosti, no to by nesmeli točiť Američania. ()

MsUtahraptor

1. série: Překrásné titulky, různorodé mnohovrstevné postavy, nádherné scenérie, sympaticky neevropské kostýmy, roztomilí mongolští koníčci a nepřekomplikovaný děj, který upoutá a vtáhne. Zase jsem jednou ráda, že jsem se nechala přemluvit do něčeho, do čeho se mi původně nechtělo. Nějak nejsem s to pochopit, co se všem těm kritikům tak nelíbí (kde že je ta horda sexu?)? Z mé strany v podstatě jen jedna výtka- *SPOILER* hradby v 01×10 padaly trochu moc uměle *SPOILER*, ale to připíšu na účet první sérii a přivřu nad tím očko. Ráda bych soundtrack, prosím. Hodnocení: **** 2. série: Tak trochu zklamání. Půl roku po vyváženém vánočním speciálu sice přišlo deset plnohodnotných dílů, ale děj je slabší, zvraty podivné (WTF křížová výprava) a některé postavy mi tak úplně neseděly k tomu, co bylo představeno sérii předešlou (Kaidu, Chabi, Kokachin). Plus za kraťoučkou předtitulkovou bitvu na konci předposledního dílu. Hodnocení: ** ()

MatoFILM

Ohromne výpravné, do detailov vizuálne prepracované, technicky bezchybné. To je ale všetko. Marco Polo mal v sebe ohromný potenciál výpravnej udalosti od Netflixu s neokukaným prostredím, zaujímavými postavami atď.. O to viac je škoda, že tento potenciál ostal nevyužitý. Postavy nezaujímavé, ploché. Príbeh zbytočne naťahovaný, sterilný a popravde dosť nudný a pre diváka nezaujímavý. Dialogické varenie už dávno prevarenej vody začne byť po pár epizódach otravné... Marco Polo sa chcel podobať Game of Thrones možno Vikingom, no ostal niekde na polceste... ()

Dyas

Myslím, že pokud má někdo rád Vikings, Game of Thrones a líbí se mu některé seriály od Netflixu, nemůže se stát, že by ho Marco Polo nezaujal. Je to slabší, ale stále je to více než důstojný nadprůměr. Má to báječnou úvodní znělku, skvostnou výpravu, obdivuhodnou atmosféru a výborný příběh, který se však nesoustředí primárně na Marca Pola. Samozřejmě tu nechybí sex, krev, skvěle zpracované souboje a dobré postavy. První půlka série má oproti druhé pomalejší tempo, což naštěstí zachraňuje dobře vygradovaný příběh. Nakonec tomu nemůžu nic vytknout. A ještě jsem velmi rád za ten cliffhanger v poslední scéně posledního dílu. To se fakt povedlo! 1. série - 90% 2. Série - 85% ()

Pawlisman

Odpovídajíc zdejšímu hodnocení, dá se. Ale některé momenty až příliš tajemné, řeklo by se nelogické. Jakoby to vše bylo příliš rozjeté do šíře, ale nedávalo dohromady pořádný tvar. Většina scén se odehrává v přítmí. Ostatní jsou však krásné výpravné. Ty intriky jsou takové mělké. No prostě hezké, ale jsou silnější a lépe zrežírované seriály. 7,5/10 ()

MIMI.kry

Chvilkami slušná magořina. Tady jel někdo na houbičkách... :) Marco Polo s velkými nepřesnostmi, fantaziemi a nadhledem. Skutečný slavný kupec a cestovatel by se asi divil, ovšem chlapům, kteří jsou na akci (různého druhu) se může líbit. Boje, ženy, víno a hodně speciálních houbiček, které zaručeně zobali tvůrci při filmové práci. Marco Polo je tady navíc upozaděn na úkor poupravených dějin Asie a života velkého chána. Pokud chcete přistoupit na hru, že mongolský vojevůdce si z kupeckého klučiny udělal nepostradatelného akčního parťáka, tak budiž. Já to nedokoukala. ()

barteca

PO 9. dílech musím na zvýšit na pět. O Polovi to ani tak není. Ale úchvatný zážitek se soupeření Mongolů a Číňanů s maximální snahou o historickou přesnost s detaily výzbroje, bojových technik, milionová výprava. ()

warrenur

Po Black Sails, Rome, Vikings a inych ma oslovil i tento dobrodruzny serial. Dej sa odohrava striedavo na mongolskom a cinskom cisarskom dvore. Sledujuc osud hlavne mladeho Marca a vyvoj jeho vztahu ku Kublaj-chanovi, vtedajsiemu vladcovi velkej mongolskej hordy sleduje divak hlavne vzajomne intrigy, boje, ci narodnostne a civilizacne prekazky a zvyklosti. Osobne sa mi tak trochu tieto typy serialov zlievaju, pretoze tvorcovia ich atraktivitu buduju hlavne MIXom. A to vsetkeho mozneho a nemozneho ignorujuc historicke fakty, hlavne divaka zaplavit farbami a prsiami. :) Hoci i tu su masky a kostymi na vysokej urovni a slabsie efekty som spozoroval az v zaverecnych dvoch castiach, neprevazi to fakt, ze ma urcite aspekty serialu (jazyk, zvyky, naivita konania) rusili. Paradoxne postavu, ktora mi prisla uveritelna a zaujimava bol samotny ambiciozny cinsky kancelar. Druhej serii dam tiez istotne sancu. Avsak ako celok, nic moc a dej by sa tiez mohol posuvat rychlejsie a i uveritelnejsim smerom a mala by na nas dychat atmosfera minulych storoci. Tuto som vsak nepocitoval. ()

LeitoSE

Veľká škoda, že Netflix nepredĺžil seriál pre tretiu sériu kvôli jeho nákladnosti. Táto bojová štylizovaná verzia Marca Pola sa mi totižto zatiaľ sledovala najpríjemnejšie. Dej bol nepredvídateľný, scenérie neopozerané (samozrejme okrem tých zo Slovenska), herci výborný na čele s Benedictom Wongom, ktorého by som nikdy nespoznal ako toho istého herca, čo hral aj v Doctorovi Strangeovi. Niekedy bolo síce až priveľa rozprávania na úkor posunu v deji, no tým, že človek nemusí čakať týždeň na ďalšiu časť sa to nedá brať ako veľké negatívum. Možno raz sa dočkám aj tretej série. 20/20 - 80% ()

S.Dedalus

kromě občasných scénických záběrů, nemá seriál co nabídnout. postavy jsou nezajímavé, děj plochý, dialogy klišovité. ()

yvona

Nudnější ksicht než Lorenza Richelmy už vybrat nemohli. Díky němu a jeho nevýraznosti klesá hodnocení. ()

helraiser

Vizuálně nadupaný seriál o Marcu Polovi, který vlastně až takovou roli zde nehraje a jde spíše o Mongolsko-Čínské soupeření a mordovačky. Kouká se na to opravdu pěkně, postavy jsou super napsaný a tvůrci se moc nebáli ani nahoty a násilí, takže je opravdu na co koukat a já jsem spokojen. ()

porky93

Bohužel po slibném začátku, při kterém jsem měl dojem, že sleduji celkem zajímavé a seriozní historické drama, se tento seriál postupně propadá na úroveň laciné kung-fu frašky alá John Woo, která už nemá s historií nic společného. Poslední díl první série jsem ztěží dokoukal. Ze serálového Marca Pola totiž přímo čiší snaha tvůrců oslovit průměrného amerického konzumního diváka, a tak nesmí chybět fantastické kung-fu souboje, trocha červené knihovny, intriky, samoúčelná erotika apod. Výprava a kostými jsou díky štědrému rozpočtu skvělé, avšak scénář je o poznání horší a místy nemá hlavu ani patu. Některé postavy jsou celkem zajímavě napsané i zahrané, některé bohužel přesně naopak. Vrcholem je postava bájné zápasnice Khutulun, do jejíž role tvůrci obsadili vychrtlou modelku, která působí v "bojových" scénách tak absurdně, až to bylo téměř k smíchu...Ale samozřejmě, na svalnatou, a nedej bože neatraktivní, ženskou postavu průměrní předplatitelé Netflixu nejsou zvědaví. Seriálový Marco Polo sice není výsloveně propadák nebo nuda, ale v konkurenci současných historických výpravných seriálů je to slabý průměr. ()