Marco Polo

• USA Marco Polo
USA, (2014–2016), 18 h 27 min (Minutáž: 46–65 min)

Tvůrci:

John Fusco

Lorenzo Richelmy, Benedict Wong, Chin Han, Remy Hii, Rick Yune, Joan Chen, Olivia Cheng, Andrew Ng, Amr Waked, Darwin Shaw, Claudia Kim, Ludi Lin, Ron Yuan (více)

Série(2) / Epizody(20)

Seriál Marco Polo je zasazen do světa chamtivosti, zrady, sexuálních intrik a rivality. Podle dobrodružství slavného cestovatele na dvoře Kublaj-chána. (Netflix)

Yahey

Nemůžu se do toho dostat a věřit tomu. Herci v kostýmech chodí sem tam a mluví anglicky, ale žádný duch oné doby na mě nevane. Bohužel se nelze vyhnout srovnání se seriálem Marco Polo z 80. let, který byl skvěle napsaný a který má "srdce". ()

kirmakX6on

Nechápu, že seriál nějak moc neuspěl a má jen dvě série. Kvalit Her o trůny, s nimiž je trochu nevhodně srovnáván sice nedosahuje, ale to neznamená, že není výborný. Uplně první díly byly sice trochu podivné a představitel Marca Pola je příliš jemný na první pohled (nicméně respekt diváka a potřebnou tvrdost si získá velmi brzy), ale to je jen první dojem. Jde o nadprůměrně dobře promyšlený seriál s dialogy neurážející divákův mozek a už jen to zasluhuje pozornost. Hlavní plus, pro které ale seriál mohu vřele doporučit, přestože má jen dvě série, jsou bojové scény, kterých je hodně a jsou perfektní. Když se k tomu připočte exotické prostředí středověké Číny a Mongolska, hezcí a sympatičtí herci a herečky (teda až na chána, odpornějšího chlapa asi fakt nemohli vybrat) a do detailu propracované kostýmy, je o zábavu postaráno. 80% ()

lmc

Mongolové, číňané, intriky, nahota, občas nějaký ten souboj a nečekaně zabávný výlet do 13. století. Netflix opět nezklamal a nadělil další parádní seriál ze své produkce - pokud vám nevadí dospělejší přístup, rozhodně vyzkoušejte. Jinak jedná se o nejdražší seriál Netflixu, výprava i cinematografie skvělá. Jediné co bych vytknul je absence zobrazení velkých bitev, v podstatě je bitva více zobrazena pouze v posledním dílu ale oproti Spartakovi nebo i občasným bitvám v Game of Thrones se jedná o víceméně špatný vtip - NetFlix mohl přitlačit ještě pár milionů, přidat díl navíc a rozhodně bych byl spokojenější. PS: Závěr otevírá prostor pro druhou sérii, kterou bych jednoznačně uvítal a díky stylu vydávání Netflixových seriálu sjel opět v rámci maratonu během jednoho dne... ()

Sakulnikov

Hm dálněvýchodní variace na historické seriály typu Vikingové, Tudorovci a další. Takže spousta krve a sexu. Tyhle seriály od sebe se od sebe neliší příliš kvalitou, ale dobovým zařazením a soupeření mezi Číňany a Mongoly je zábavné. Takže proč ne. ()

davistercz

Nic extra jsem si od toho nesliboval, ale opak byl pravdou. Naprosto úžasné a dechberoucí. Nejdražší seriál? Ano odpovídá tomu tak. Obsazení postav a samotný děj, který se neustále vyvíjí a dochází tam k obratům. No prostě dokonalost. Hra o trůny po asijsku. 1.série 90%. Vytýkám jedinou věc, bitvy mi přijdou takové umělé, chápu že se jedná o seriál a nikdy ty bitvy nebudou na úrovní filmů, ale snad se to změni. Těším se na další sérii. ()

Ereniss

Tahle verze Marca Pola je sexy, má šmrnc, krásné kostýmy i výpravu, úžasnou hudbu a titulní znělku. Rozhodně jsem moc natěšená na další sérii. ()

hufnagel

Vydarený seriál a Netflix drží laťku vysoko.Z druhej série sa akosi Marco Polo vytratil a rolu úplne prevzal Benedict Wong v úlohe Kublaj chána.Zaujali ma Pieniny v pozadí. ()

jjjerry

Pro mě zklamání. Neodpovídá to "realitě". Kdyby měl Marco Polo takový vliv a moc tak by o něm byla zmínka v asijských literálních pramenech. Příliš mnoho kung-fu, kurtizán, intrik a přesto je to tak nějak nuda. Koukl jsem se sice i na poslední díl serie, trošku lepší. Přesto málo výpravné, některé počítačové triky- třeba hradby jsou opravdu "levné" a vypadají lacině, naopak za trebuchety mají u mě velký plus. Zkráceně "Chuck Norris" ve 13.století =) ()

Remsik

Pestrý seriál so slušnou výpravou, zaujímavými postavami a predvídateľným dejom. Avšak ukrutne mi vadil ten hollywoodsky preromantizovaný smrad okolo filmu, kung-fu, assassíni vyzerali ako nindžovia, Kublaj ako citlivý a chápavý muž a všetci klábosili americkou angličtinou... Chýbal mi originálny jazyk a hlavne naturalizmus. Seriál o Mongoloch a žiadne narazenie na kôl, či iná pekná popravička? Namiesto toho smiešne udupanie v koberci? Takisto vzhľad... pre Mongolov bola voda posvätná a takmer vôbec sa neumývali, horda páchla na hony... no dočkali sme sa metrosexuálnej estrády. (6/10) ()

joseee

Opatovne velka skoda, ze Mongolov hraju povacsine Cinania a aj tou spotvorenou azijskou anglictinou sa straca autentickost tejto exotiky. Uz sme si na to zvykli zo znameho talianskeho serialu, kde sme museli pozerat na chlapa z Cinskej stvrte ktory sa hral na Tibetskeho mnicha. Novinkou serialu z 2014 je vidiet nahate Aziatky, pre americkeho divaka su pre istotu oholene v podpazusi, pripadne aj inde. Mozno popularita je dolezitejsia ako autentickost, ktoru tu zachranuje hudba od mongolskej skupiny Altan Urag. Pozitivne hodnotim zachytenie mnohonarodnostneho Khanbaliqu (Pekingu). ()

Saxos

Součastněji zpracovaný Marco Polo s výpravou odpovídající dnešní době, vezoucí se na vlně úspěšných historických seriálů. Oproti staršímu zpracování z roku 1982 (*****) dějově méně obsáhlý, směřující k jedné bitvě, určitě z důvodu následných sérií. Zajímavosti: ve službách velkého mongolského chána Kublaje, který si Marca oblíbil, ztrávil něco kolem 17 let. ()

Dacsus

Starého Marca Pola som mal veľmi rád, ale tento nový ho vo všetkom proste zadupáva do prachu. A ak dakto tvrdí že ten starý bol výpravnejší, mal by ukázať nostalgii prostredník, a overiť si svoje pomýlené spomienky opätovným jeho zhliadnutím. Atmosféra, herecké výkony, exteriéry, kostýmy, dialógy - proste všetko super. A ak si dá človek tú námahu, a naštuduje si ako to vtedy bolo, zistí že sa to kupodivu aj vcelku drží predlohy (myslené historických prameňov). Škoda toho, že to bolo zrušené. A proč tam všichni mluví anglicky - no prečo asi, LOL? ()