Projekt Černá Voda

(studentský film)
  • Slovensko Projekt Čierna Voda

Dvojice mladých filmařek se vydává do Orlickozáhorského pohraničí s cílem natočit unikátní dokument z území Černé Vody, kde jak zjišťují - v minulosti došlo za velmi podivných okolností k několika vraždám. Jejich pátrání po místním přízraku se tím rázem začne propojovat se zneklidňujícími skutečnostmi. (jiri.cesak)

Eluin

Ale jo, celkem fajn. Krátká minutáž tomuto studentskému projektu jen prospívá, v podobě celovečerního filmu by to bylo asi zbytečně natahované. Česák a spol. de facto nepřichází s ničím novým, jen využívá už dávno připravené postupy, nicméně v rámci smyslu celého díla (zaměřeného na audiovizuální studentský projekt) to má své místo. ()

Fungore

Blair Witch na český způsob, kde místo čarodějnice máme ducha (?). Osobně mi vadí, že tu chybí nějaké vlastní nápady a originalita. Natočené je to v pohodě, k tomu žádné výhrady nemám. Atmosféra funguje a je vidět, že to nevytvořil žádný patlal. Jako školní práce to jistě posloužilo skvěle + si myslím, že má režisér potenciál na poli českých hororů. (ovšem pokud se tomu hodlá v budoucnu věnovat). Dal bych 4* jako nic, ale opravdu mi tam chybí nějaké nápady.. to ale neznamená, že nedávám palec nahoru. ()

djbarrel

Krátkometrážní horor, původ ČR a hodnocení 70% to byly atributy, které mě přiměli shlédnout tento "Projekt" . Po shlédnutí jsem si přečetl "Zajímavosti" a hned to dává větší smysl. Rozpočet 4000 Kč a hraní bez scénáře ... jo přesně takové to bylo. Jako nebyla to úplná tragédie, ale půl hodinka byla asi moc, vzhledem k tomu, že film šlape na plyn hned od začátku, žádná zbytečná omáčka. Jenže v tom tkví kámen úrazu, ono 25 minut pobíhání ve tmě z čehož posledních 10 minut se ozývá jen zoufalé "Káťo" , to unudí každého. A ani ty dvě lekačky ke konci moc nefungují. Buď by musel mít "Projekt" maximálně 10 minut, nebo by musel přijít s něčím trošku jiným, což se v tomhle případě bohužel nestalo. 38 % ()

ZHODNOTITEL

Ve zkratce: v rámci tohoto subžánru nemůžeme od kohokoliv očekávat nějaké novátorství, takže od tohoto momentu se diváci můžou rozdělit na natěšené příznivce a zaryté odpůrce Found Footage hororu. Odpůrci ať si trhnou haxnou, příznivci by měli být naopak více, či méně spokojení. Většinu času působí film autenticky, správně depresivně s pořádnou omáčkou hutné atmosféry. A díky velmi dobře zvládnutým zvukovým efektům se vylekáte i z naprosté banality. /// Festival Černá Věž 2016 ()

Trev Chud

Inspirace Blairwitchem je někdy až zbytečně zjevná, přesto ale svou atmosférou strčí do kapsy kdejakej profesionální FF horor. Palec hore! ()

punco

Áno áno je to presne ako potomok Blair witchu a slabučkého Ghoula (Miestami až nechutne rovnaké). Postavy sa chovajú debilne a vzhľadom že hrajú študentky filmovej školy sa tá kamerka až nechutne silene trasie, no vzhľadom na stopáž to celkom ušlo, hlavne po zvukovej stránke. A je to veru lepšie ako silno prechválený marketingom tlačený biedny Ghoul. ()

Fjera

Zajímavý nápad a pěkné zpracování. Myslím, že Jiří Česák má velký potenciál. Některé dialogy mi ale přišly až příliš stupidní a nadměrně hlasitý zvuk u lekaček byl taky zbytečný. Jinak ale dobrý hororový kraťas. ()

Emperor1

Musím se přiznat, že jsem docela zklamaný, pokus o českou verzi The Blair Witch Project se dle mého příliš nevyvedl. Očividně se jedná o vzdání holdu kultovnímu filmovému vzoru, je to sice hodně neoriginální a doslovné, ale to by mi až tolik nevadilo. Vadila mi spíš úporná snaha o věrohodnost, která vyústila spíš v pravý opak. Topornost, strojenost až křečovitost nejen těch dvou dívek, ale i těch několika zpovídaných vesničanů, kteří se sice snažili působit opravdově, ale přitom bylo zřejmé, že vše odříkávají podle připraveného scénáře, jako neherci hráli až příliš. Dívky samotné působily spíše jako bláznivé puberťačky, co si šly v noci zablbnout s kamerou do lesa, jejich tupé dialogy nedávaly smysl stejně jako jejich chování. Tohle dílo se až příliš snažilo o svou autentičnost, přitom amatérismus tomu čouhá jak sláma z bot. Líbilo se mi samotné prostředí lesa a domu, ale to je z nouze ctnost, pohled na opuštěný barák uprostřed lesa v noci je strašidelný sám o sobě, stejně tak světlo problikávající do prázdna mezi stromy, kde se může zjevit cokoli, to není zásluhou nějaké skvělé práce s kamerou, takových záběrů je na YouTube spousta. Chybělo mi tam toho spousta, kromě již zmíněného a pro tento žánr nejpodstatnějšího alespoň nějakého zdání věrohodnosti to je postupně budovaná atmosféra, což vzhledem k délce snímku je těžko proveditelné, smysluplnější dialogy odpovídající věku a vzdělání obou hrdinek a nakonec asi i ten nadhled, odpoutání se od originálu a nějaká vlastní tvůrčí invence, nejenom změna reálií. ()

PoprockCZ odpad!

Co k tomu říct? Hodně špatné herecké výkony, příšerné dialogy, které se neustále opakují, kamera z 90% zabírá jen lesní cestu ve tmě a ke všemu neúměrná délka celého filmu. Takhle ne, prosím. ()

jenspifa

Musím jen chválit, délku, scénář, hlavní postavy, režii, příběh, atmosféru. Nevidím nic, co bych vytkl. Naopak, je to nízkorozpočťák, jasný je to točený handkou, ale šikovnost se nezapře, navíc i něco málo uvidíme... Tohle, a svatý Mikuláš jsou pro mě nej CZ Found Footages. Nechápu hodnocení zdejšího hororovýho "expertora" kterej asi faaakt hodně hororu rozumí, už jen podle toho, co si vybírá za filmy. Takže za mě dávám projektu Černá Voda za 4* a solidních 75% ()

Miroslav.Zac

Navzdory tomu, že se jedná o krátkometrážní dílo, přistupoval jsem k němu přece jen s opatrností. Začátek byl takový nemastný neslaný, ale jakmile ty dvě filmařky zamířily do lesa, poctivě se mi zježily chlupy na krku... a já se ptám: proč točíme horory jen jako krátká, vesměs amatérská díla, a točíme je vesměs dobře, ale na delší profesionálnější projekty si netroufáme? ()

Nick321 odpad!

To byl tedy trapas. Dvě neschopné nány, které neumí ani číst mapu a vydají se zásadně v noci natáčet duchy dle děsně nudné pověsti, tak neumí ani improvizovaně zahrát "ponorkovou situaci". Režisér, který jim měl předat svá užitečná moudra, jak se toto dělá, zřejmě tou dobou bucal ve svém pelechu, tudíž je zřejmé, že v době natáčení na place nebyl nikdo kompetentní k tomu, aby "hororu" dal aspoň nějakou formu, při které se divák za ty dvě nebude stydět každé tři vteřiny. Vystrašenost se dá sehrát i jinak, než že budou chrlit jednu totální sprosťárnu za druhou. Ale na to byste musely aspoň něco umět, děvenky. Doufejte, že se na tento pokus o české napodobení filmu Záhada Blair Witch jednou zapomene. ()

Allica

Sice to nepřináší do žánru found footage nic nového a je to tak trochu mixáž hororových prvků - ale přesto film po většinu času působí autenticky a správně depresivně, tajemně a dokonce jsem se i nejednou lekla díky dostatečně agresivním zvukům. 32 minut bylo kupodivu koukatelných. Zhlédnuto na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=HG10mbF0uqs ()

Lamarr

Překvapivě kvalitní, tuhle tématiku mám vcelku v oblibě, takže jsem si to pustil do sluchátek a nelze jen chválit. Na kameře se toho moc zkazit nedalo, naopak plusové body zajistil nadprůměrný zvuk a krásná Kateřina :) ()

tXtX

Hm. Ono na jednu stranu chápem, že kopec ff filmov sa inšpiruje tým najkultovejším "Projektom" z nich. Ale skopírovať názov, plagát a dokonca aj konkrétne scény mi už pripadá trošku veľa. Či sa jedná o študentský film alebo nie, štipka originality by neuškodila. Tiež príhovor mladej slečny mierne kazil dojem, pretože bolo prakticky na začiatku každému jasné, že sa jej nič nestane a prežije, keďže nám o tej udalosti sama rozpráva. Potom sa o konkrétnu osobu človek vo filme vôbec nebojí a atmosféra nech je budovaná akokoľvek, nemá žiadny účinok. Natočené je to ale slušne, po kvalitatívnej stránke. 40% ()

vrch07256732

Velmi pozitívne, ako študentský film klobúk dole. Malo to nejaký logický úvod (rozhovory s miestnymi), potom samotné pobiehanie po lese s kamerou, lakačky správne načasované (aj keď len 2-3), herečky neokukané a neujačané (viď USA veldiela), no proste fajn. Miestami trošku moc roztrasenej kamery pri pobiehaní Sem a tam, no napriek môjmu odporu k FF somarinám typu PA toto hodnotím veľmi pozitívne. Filmík vydal za 30 min viac atmosféry a napätia ako celovečerné PA a podobné sračky made in USA. ()

DandyyyyCZ

Černá Voda prostě musí porovnat s Blair Witch a hned v několika bodech svou předlohu předčí. Záběry na krajinu byly parádní a nečekaný lekačky vystupňují tep na vyšší otáčky. Vrcholem pak byla scéna v kravíně, kterou zmiňovaný Blair Witch snadno překonal. Nadruhou stranu Černá Voda pokulhává v uvěřitelnosti, všechno je nějak moc. Holky jsou po 10 min v lese podělaný jak kdyby tam byly den. Lekací momenty tam většinou byly tak nějak náhodně a kde se vzala ta potvora na konci?! Na studentskej film to ale bylo dost podařený. *** ()