X-Men 2

• USA X-Men 2 (více)

X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu. V čele militantně anti-mutantniho hnuti stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a zná tajemství jeho minulosti. Když Wolverine pátrá po svém původu, uvede Stryker do pohybu svůj anti-mutantní program. Jsou však i mutanti, kteří se proti lidské civilizaci postavili. Jeden z nich, Magento (Ian McKellen), právě unikl z vězení. Je nepřítelem X-Menů. V situaci, kdy se všichni mutanti stali štvanci, navrhne X-Menům spojenectví proti společnému nepříteli - Strykerovi. X-Meni i jejich spojenci se spolu vydávají na nejnebezpečnější misi v životě... Režisér Bryan Singer natočil tentokrát víc než tradiční pokračování. Ponořil se hlouběji do mytologie X-Menů, do jejich schopností a vztahů. Vedle již známých postav se na pozici dobra přidává atletický Nightcrawler a zlo posiluje - nejen svými diamantovými drápy - Deathstrike. Ve filmu se tak představuje nová generace X-Menů. Patrick Stewart se vrátil do role profesora Charlese Xaviera, světově uznávaného telepata. I promodralá metamorfická Mystique (Rebecca Romijn-Stamos - viděli jsme ji jako Femme Fatale ve stejnojmenném filmu) předvede své svody. Větší prostor má také postava Storm (oscarová Halle Berry), která prochází vývojovými změnami. Režisér Bryan Singer po natáčení druhého dílu X-Menů prohlásil: Točit první X-Meny byla úžasná zkušenost a divácká reakce byla mimořádně příznivá. Ale po natočení filmu X-Men 2 mi natáčení prvního dílu připadá skoro jen jako úvod. Kultovní záležitost, natočená, jak je to v poslední době velice časté, podle komiksu, má všechny předpoklady upoutat diváky vizuálně i napínavým dějem. (oficiální text distributora)

gocatgo

Ano, přesně tohle si X-meni zaslouží. Lepší než jednička, dramatické, akční, chytlavé. Od fanoušků komiksů pro fanoušky komiksů. A tak to má být. ()

Reverger

Nějak se to vleče, přes to, jak hodně se mi líbila právě jednička, stylem, akcí, zkrátka tím prvotním kouzlem, jsem od druhého pokračování čekal zlepšení, ale spíš už jsme se nějak více začali zaměřovat na minulost jednoho z členů. Nuže, i když se chybička vloudila, přesto to stojí za to. ()

sona123

Oproti jedničce bez vtipu, se slabým scénářem, zatímco v jedničce bylo naprosto jasné, kdo je kdo a o co jde, tady to chtělo fakt si dávat pozor, a mnohdy to beztak nepomohlo. Ubylo triků a akce. Docela nuda, ale pořád docela dobrá zábava. ()

Ollie235

O chloupek lepší než první díl, hlavně co se akce týče. Opravdu jsem se nenudil, ale do té páté hvězdičky mi pořád kousíček chybí. Musím ale říct, že jsem si téměř všechny mutanty i na filmovém plátně velmi rychle oblíbil (především Wolverina a Storm). Těším se na další přírůstky do této zajímavé ságy. ()

Oyer

Něco podobného, co jsem psal u jedničky. Spíše 2,5 hvězdičky. Pár věcí jsem tu nepochopil, respektivě se je ani moc nesnažil pochopit. S potěšením mohu konstatovat, že se rád podívám i na další díly, i když předem vím, že to bude další průměrná oddychovka, které asi zase bude chybět nadhled. I ve dvojce jsem totiž postrádal jakýsi řád filmu. ()

peto580

nie som si istý či som videl film kde bolo viac logických wtf? Ved toto šlo spraviť ináč, tamto tak isto... Celu intelektuálnu uroven tohto hlavu o stenu si bijúceho filmu zachranuje ten nápad so železom v krvi. ()

Mikino00

Možná i nejpovedenější komiksová adaptace, jako týmovka naprosto skvěle sladěna, kde má každá z postav dostatečný prostor a nikdo se ve skupině hereckých hvězd neztratí, samozřejmě všem kraluje bezchybný, věčně naštvaný, Wolverine. Tentokrát se podařilo vytvořit skvělý příběh, který postupně odhaluje svá tajemství a spěje k epickému finále. ()

Movie Gourmet

Druhý celovečerní snímek o lidech s genem "X" není vůbec špatný a pokračuje úspěšně v duchu prvního filmu. Mně se líbil, tak na něj koukněte a uvidíte sami. Verdikt: 4* a 80 %. ()

H4ku11

Potenciál jednotky rozvinutý naplno ďalej. Dej, postavy, soundtrack. Najlepšia časť pôvodnej trilógie. A môj obľúbený Nightcrawler. ()

hell_boy

Oproti jedničce je druhý díl X-menů klasickým komiksovým filmem. Zmizela ta trochu (v pozitivním smyslu) depresivní atmosféra, naopak přibylo efektů a akčních scén. Jestli je to dobře nebo špatně, to nechám na posouzení každého z vás, ale já jsem se u pokračování bavil minimálně stejně dobře jako u prvního dílu. ()

Phillo

Pokračovanie, ktoré je na presne rovnakej úrovni ako 1. diel. S menším množstvom akcie, ale za to s menším nádychom béčkovosti. Aj napriek tomu si neviem pomôcť a spomínaná béčkovosť na mňa pôsobí pri celej trilógii. Jackman tradične geniálny, ostatné herecké výkony o 2-3 poschodia nižšie. Stále však dobrá oddychovka, bez hlbšieho významu. 75% ()

thunnus

Nejlepší síl z celé ságy. Škoda jen, že tu bylo tolik zbytečně zabitých vojáků (kteří nic neprovedli) a ten konec s prezidentem byl trochu, ale jen opravdu trochu patetický. ()

rcorp

O něco lepší než jednička (víc cool momentů). Bohužel trpí stejnými problémy, navíc je o půl hodiny delší, aniž by čas navíc pořádně využila. A chtělo by to přidat na intenzitě, velká část akčních scén je jak z dětského animáku. A nebo z toho udělat konverzační drama s Magnetem a Xavierem nad partií šachů. Takhle to je nemastné neslané. Nejzajímavější mutant: Mystique (kromě toho, že je neuvěřitelně sexy, je i záhadná a jako jedné z mála postav bych jí věřil nějaké komplexnější motivace) Nejdementnější mutant: Deathstrike (bolestně připomnělo třetího Terminátora) Čestná cena za internacionalismus: Kurt Wagner a s tím související... Čestný kopanec do rozkroku: zodpovědným osobám za Kurtovu modlitbu ve vypjaté scéně v angličtině Jo a psychologie? Kde? (*zmateně se rozhlíží*) ()

Rondell

Asi jsem čekal víc, protože mi bylo horečně vyprávěno, jak nepřekonatelnej film mě čeká. Nakonec to byl pěknej superhrdinskej film plnej akce se svižným tempem a bez zbytečnejch chaotickejch zvratů, prostě tak jak to mám rád. Takže nejespíš kvůli vysokejm očekávání " jen" 4*. Vina leží na uživatelích Alqarin a Stixy. ()

Erik7595

Najlepší diel série, ktorý je čo sa týka akcie bohatejší a veľkolepejší. Avšak okrem výbornej akčnej stránky sú veľmi dobre vyobrazené vzťahy medzi postavami a taktiež každá postava má dostatok priestoru aj napriek tomu, že sa ich v tomto filme nachádza viac ako v jednotke. Niektoré scény boli naozaj neopakovateľné svojim spracovaním a atmosférou (prepadnutie školy, prepadnutie v Bielom Dome). Hugh Jackman hraje svoju postavu výborne, ostatní herci taktiež.. Takto si predstavujem kvalitne spracovanú komiksovú adaptáciu.................................................................................................. 100% ()

IsaacNewton

Dokonalý filmový zážitek, který naprosto předčil mé očekávání- po prvním dílu. Ve dvojce se zlepšuje úplně všechno. Akce mnohem víc, ale o to především nejde, konečně jsou rozvinuté charaktery postav! A to ve velkolepém stylu. Neuvěřitelné zvraty, také více stran, které se prolínají i neustále mění. Trochu mě mrzí rychlé skoncování s docela dobrým padouchem "Brianem Coxem", ten vyloženě vstoupil do tohoto dílu, no a už je zase pryč, což je škoda. Herecké výkony velice dobré, McKellen vede, ale i Hugh Jackman byl obzvlášť dobrý, stejně jako jeho další kolegové. Dabing též vynikající, mnoho vtipných chvil a reakcí, krásná hudba, v čem je to tedy ale o tolik lepší než první díl? Především, jak už jsem psala- postavy, ale také ještě lepší atmosféra, dramatický zvratový děj. Po tomto dílu vyloženě toužím po dalším pokračování, což se mi u předchozího nestalo. ()

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

29.12.2013

Bryan Singer se v X-Men: Budoucí minulost snažil vrátit na plátna co nejvíce herců z původní trilogie i První třídy. Jednou z nich byla i Anna Paquin alias Roque. Ta na placu strávila pouhý týden… (více)

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)