Expanze - Série 1

(série)
Sci-Fi / Drama / Mysteriózní
USA, (2015–2016), 7 h 6 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Kamera:

Jeremy Benning

Thomas Jane, Steven Strait, Cas Anvar, Dominique Tipper, Wes Chatham, Shohreh Aghdashloo, Florence Faivre, Shawn Doyle, Paulo Costanzo, Athena Karkanis (více)

Epizody(10)

Zmizení Julie Maové, bohaté dívky, ze které se stala aktivistka, propojí životy detektiva z Ceresu Joea Millera (Thomas Jane), nedobrovolného kapitána lodi Jamese Holdena (Steven Strait) a političky OSN Chrisjen Avasaralaové (Shohreh Aghdashloová). Uprostřed politického napětí mezi Zemí, Marsem a Pásem se odhalí ta největší konspirace všech dob. (Prime Video)

chozze008

Tak koukam ze SyFy serialy sly kvalitou dost nahoru , to ale neznamena ze todle je neco super x-tra. Tech hezounu je tam tolik ze se mi proste pletou. Jeste ze detektiv aspon nosi klobouk. Slusne rozehrane (jsem u 4-teho dilu) ale zazrak necekam. Tak dobry po dokoukani menim ze 3 na 4 i kdyz to dost vykrada Blade Runnera (to jedeni nudli je jak pest na voko) ale pribeh dobrej. ()

meda2016

Tohle, jako sci-fi, má opravdu smysl. Pokud pominu světýlka a jiskřičky, stísněné mimozemské kulisy a schody k velitelskému můstku, pak příběh, zábava a napětí (nebo jen zvědavost) určitě vedou. ()

WugWugs

Áno, áno, mohlo to byť lepšie, mohlo to produkovať HBO, mohli tam byť lepší herci (fešáčik hrá iritujúco zle), mohlo to byť viac sci ako detektívka a hlavná postava napísaná aspoň o trochu lepšie, ale viditeľná snaha stvoriť niečo neprvoplánovo zaujímavejšie, a bez zbytočnej vzťahovej vaty, mi všetko dostatočne kompenzuje. Škoda tých 5 scenáristov rôznej kvality. Niektoré dialógy sú úplný trash, iné zasa ako z knižnej predlohy. ()

Jurcekk

Osviežujúce. Choreografia vesmírnych súbojov je dobrá. Ako tajuplnosť. Takto zaĺudnenā slneçná sústava... Ambiciózny seriál zvláda predstavy tvorcov. Celkom som sa bavil. ()

VashCZ

Chápu že rozpočet musel být na knop. Dělat nový svět v takové stopáži je o hubu. A v tom je chválím. Dobrý až klišovitý až gaming příběh. Detailíčky OK. V čem mohli přitvrdit je realističnost a to herectví... není špatné, ale je to spíš space opera. Chybí ji ale everyday činnosti(krom detektiva) a je megalomansky přecpaná, chybí rozvinutí osobností postav. Rozvinutá politická linka v seriálu bude asi nutná pro další série, ale za mě mohla být strožejší a vícenárodová/nádnárodní 70%. ()

pubkitch

Kapitola, která se odehrává na Zemi je naprosto nezajímavá a komicky naivní. Vše působí velmi televizně, respektive by vzhledem k tématu a rozsahu byl potřeba možná desetkrát vyšší rozpočet. To se odráží především na nudných interiérech vesmírných stanic a kosmických lodí. Obsazení bych shrnul jako kompars kolem Thomase Janea. Scénář je příšerně chaotický a překombinovaný. Naproti tomu je to pořád celkem napínavá béčková scifi. ()

modrapapaja

První série je skvělá. Záhady jsou otevřeny a na konci taky vysvětleny. Jediný problém je návrat zvuku ve vesmíru po 1. epizodě a špatné ozvučení. Má to být asi realistické (tj. přes helmu je blbě slyšet).. ale strašně to ruší a poprvé jsem po 12 letech potřeboval titulky. ()

stret

Ako milovník sci-fi, ale aj polit-thrillerov, a konverzačných seriálov či filmov, som v prípade tohoto seriálu nerozumel ani hovno. Prišlo im to ako generátor náhodných alebo banálnych drístov. Postavy - etalóny nudnosti. ()

ReichelTomas

Bylo by to na 100%, kdyby tak jenom vystřihali všechny scény s tou ženskou, Chrisjenou Avasaralovou. Ani detektiv mě moc nebavil, i když byl jako postava zajímavá. Jenom ten děj s ním se hrozně vlekl. Potom ale ke konci (SPOILER: jak se spojili s tím týmem převažečů ledu) se z něj stala zajímavá posila týmu. ()

doom.cz

Trochu váhám mezi 4 a 5*. Po trochu pomalejším rozjezdu přišla solidní jízda vesmírem. Kombinace detektivky, vojenského scifi a politických her v kulisách sluneční soustavy docela funguje, děj je dostatečně zábavný a napínavý, k postavám jsem si cestu našel snadno, takže jsem spokojen. Vizuál mě neuráží, kulisy i CGI jsou dost uvěřitelné. Takže beru, lejte to dál. ()