Bláznivá akční komedie, v níž vystupují zároveň animovaní i živí herci. Ve filmovém studiu vyhrál svůj boj o popularitu animovaný králík Bugs nad kačerem Daffym a vedení studia uložilo mladé ženě Kate, své programové ředitelce pro komedie, aby se Daffyho zbavila. Daffy je tedy vyhozen ze Studia, zároveň s mladým mužem DJ Drakem - dále jen "Dýdžejem", který tu by v ochrance. Dýdžej má ale slavného otce Damiána Drakea, který jako herec hrál nespočet špionů, ale ve skutečnosti jeho herectví byla jen zástěrka, je to superšpion. Vyhozený a rozhněvaný Daffy se pořád drží Dýdžeje a jedou spolu na cesty. Dýdžej dostal informaci, že jeho otec je vězněn, protože byl na stopě diamantu Modrá opice, který má tu moc, že z lidí dokáže udělat opice a naopak. Po Modré opici jdou padouši, firma, která díky ní chce ovládnout svět. Ve Studiu zatím přišli na to, že Daffy nebyl tak špatný, že popularita filmů bez něj klesá, a Kate proto hrozí vyhazov, jestli Daffyho nepřivede. Kate se podaří Dýdžeje s Daffym najít a bude jejich společnicí v bláznivém hledání diamantů i při záchraně Dýdžejova otce. Jejich pomocníky budou animovaní i živí herci, stejně tak jako na straně padouchů účinkují animovaní i živí padouši, schopní nespočtu převleků a proměn. Naše hrdiny vede cesta hrací karty, která má mít nějaký význam při hledání diamantu, do heren v USA, do záhadných laboratoří kde se experimentuje se zmizením hmoty, i živé hmoty, do pařížského Louvru za úsměvem Mony Lisy, do africké divočiny za diamantem... (TV Nova)

Danny F.

Tak tohle směřuje jiným směrem. Pohádkově zábavné a vtipné v kombinaci filmu s animací. Vůbec nenudí, ba naopak dost pobaví. 55% ()

VanTom

Ač se ve smršti dětinskosti sem tam vynořily i velmi povedené fórky, odkazy či neodolatelné "metahumory", výsledný útvar mne nepřesvědčil - natáhnout zběsilou kreslenou grotesku na celovečerní délku, avšak místo celistvého děje splácat páté přes deváté a herce nechat útrpně se pitvořit, to nebyla správná cesta. Ani triková stránka nedosáhla závratných kvalit, snad jen zasazení animovaných postav do reálných kulis se dalo označit "ok". 5/10 ()

P1tr

Brendan Fraser neměl do čeho píchnout, tak si za parťáky vybral animované postavičky. A kupodivu si padli do oka. ()

fiLLthe3DD

Jako malému harantovi se mi tahle dobrodružná taškařice hóóódně líbila a překvapivě mi přijde docela snesitelná i po letech (což se o filmech jako Space Jam nebo Scooby-Doo povědet rozhodně nedá). Kombinace animovaných postaviček se skutečným prostředím a živými herci působí koukatelně (narozdíl od nového filmu s Tomem a Jerrym), hrdina v podání Brendana Frasera je neskutečný sympaťák a jeho interakce s ostatními protagonisty je naprosto bezchybná. Komediální sekvence působí občas poněkud dětinsky a trapně, ale onen meta humor byl i přesto vcelku fajn a takové narážky na nenažrané hollywoodské producenty nebo sérii o Mumii mne pak i vyloženě pobavily - přesto jsem však toho názoru, že scenárista se mohl snažit rozhodně víc! Občasné dvojsmysly a sekvence z nestoudného města hazardu jménem Las Vegas se mi zdály trochu nevhodné, vezmeme-li v potaz, že jde především o rodinný film, ale jsou tací, co nechají své malé ratolesti koukat na sexuální předehry Homera a Marge Simpsonových (vždyť je to přeci kreslené, to určitě musí být pro děti), takže bych to jako extra velký prohřešek asi neřešil :) ()

Smileface

Zatím nejlepší kombinace hraného a animovaného filmu.Je vtipný,zábavný a příjemný.Ukazuje,že klasickým filmům Warner Brothers rozhodně neodzvonilo stejně jako nepočítačové animaci. ()

widla

No u některých scének sem se vážně smála-zezačátku...ale skeče typu.."tohle se v tomhle filmu očekává"...jsou pěkně trapný...takže je to zklamání po docela dobrém začátku ()

kenkaku

Asi nejsmutnější je, když se herec (Steve Martin) snaží napodobovat chováním kreslenou postavičku. To samé pokus naroubovat fyziku animáku na reálné věci. Působí to víc než debilně. Co naopak funguje fantasticky jsou odkazy na asi bambilion jiných filmů. Co také funguje je casting. Ta herecká sestava je dokonalá. Dost pobavilo pojmenovat nějakou společnost ACME (zkratka/akronym pro American Company that Manufactures Everything). A ještě z ní udělat záporáka… Co nefunguje vůbec je děj. Prakticky jde o slepenec více či méně zábavných situaci, co nemají valnou logickou návaznost. ()

KoRner

Absolútna šialenosť bez nejakého lepšieho deja, avšak vystupuje tam toľko obľúbených postáv, že pod 3* ísť nemôžem. Brandonova hláška, že to bol on kto daboval Frasera z Múmie ma dokonca rozosmiala aj nahlas. K tomu je tu tu veľmi zlatá Jenna Elfman a ultra sexy Heather Locklear (To som si všimol až teraz!) a samozrejme najväčšie hviezdy Bugs a Duffy, ktorých humor proste nestarne a dokáže zabaviť aj človeka, čo už skoro zabudol, že bol dieťa. ()

iXtr3m3

Tak nebola to samozrejme žiadna sláva, ale na druhú stranu boli dosť verní v správaní postavičiek, tých kreslených. Dcérka sa na tom bavila a ja som to zvládol nejako s ňou. ()

Paity

Brendan Fraser v totální ptákovině, která strčí do kapsy řadu ptákovin, které jste měli tu čest vidět. ()

Petr.Kocfeld

Neni to bomba,ale zase tak spatne to neni...Fraser si zde docela poradil.Komedialni taskarice je to ale dobra.Ocenuji i praci animovanych postavicek.Zabava pro mladsi i starsi generaci. ()

Martin_W

Moc hezká pohádka, kterou jsem měl v mládí celkem hodně rád :) Bugs Bunny je skvělý i v neanimovaným "stavu". 62% ()

gombarix

Na samém začátku to vypadalo jako trapárna, ale postupně se to rozjelo a většinu času jsem se slušně bavil, a to říkám jako ctitel klasických Looney Tunes. Řada vynikajících, často velmi sofistikovaných gagů (za všechny honička postaviček krajinami obrazů v Louvru) dávala vesměs zapomenout i na šílené díry v ději, o který tady evidentně moc nešlo. Krom toho mám rád Brendana, Heather (kdo by neměl) a seklo to tady i Jenně Elfman. "Být tohle film, určitě to spolu dáme dohromady." ()

Wolvie

Po všech stránkách zábavnější a méně otravné než Space Jam,na skutečně důstojné spojení s živými herci si ovšem Bugs,Duffy a spol. musejí ještě stále počkat. ()

Rathalos

Ak mate v laske Bugs Bunnyho a Duffyho Ducka,tak budete urcite spokojni,pohodova komedia,ktora je skor urcena detom,ale potesi aj srdce dospelaka a ja patrim k nim...:-) ()

Folky

Docela příjemný rodinný film. Má to hluchá místa, ale ty bez problémů zachrání obrovské množství popkulturních odkazů. ()

Redbee

Co mě potěšilo je, že film si dělá sám ze sebe legraci a tím pádem je to celkem příjemná zábava. Kdyby film neparodoval sám sebe, byla by to ubohost nejvyššího kalibru. Jenna je ale krásná všude!!! :-) ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman