Timak

První Alien z toho byl hodně cítit - hlavně teda zpracování a chování některých charakterů. Atmosféra podobná Gravitaci a závěr také hodně čerpá z Aliena. Nicméně je to slušně zvládnutá sci-fi pohádka s tak trochu netypickým a překvapivým závěrem. Za mě určitě příjemné překvapení a vlastně i spokojenost :) Dvojku snad ani moc nedomýšlet, i když v tomto případě by to mohlo být tak trochu Hvězdná pěchota na Zemi. A to by nemuselo být úplně špatný :) ()

bizz_mjc

There's a life on Mars! Hurá, hurá! Samozřejmě je velmi těžké v tomto typu filmu vymyslet něco nového, ale když se podíváte, jak si na podobném tématu vylámali zuby i mistři jako Ridley, tvůrcům Life se to podle mě povedlo. Nejenže herci hrají, vizuál je libový a napětí je na úrovni, funguje tu i od první buňky vypiplaný alien. Strašně bych si přál, abysme při pátrání za hranicemi Země na něco podobného někde narazili, ale tenhle snímek do vás zareje minimálně aspoň smítko pochybností, zda je to vůbec dobře, protože "on není zlý, snaží se jen přežít, a života a přežití není bez ničení," obzvlášť když ho vytrhnete z podřimku a pak mu seberete podmínky k životu. Za mě nej survival vědecký alien-scífko za poslední roky a nechápu opačný názory na něj, už jen pro ten konec, kde hlavní hrdinové se nevemou za ruce a nejdou s úsměvem k domovům. ()

VanTom

Za mě hodně vydařený sci-fi horor z ISS, v níž se nadšené posádce vymkne z rukou výzkum živé marťanské buňky - tím způsobem, že je rostoucí, agilní a setsakra odolný organismus chce sežrat. Nervydrásající akci ve stavu beztíže občas zklidní nějaké to "zčistajasna zafilosofování", ale v míře neobtěžující a nepřišlo mi, že by se vědci-kosmonauté v mezních situacích chovali nějak nepatřičně nelogicky. Tu "šokující" tečku úniku v záchranných modulech, která se ale schválně nejasným střihem dala předvídat, si mohli scénáristé klidně odpustit. ()

Brain-D

Naprosto perfektní atmosférická hudba, která extrémně vládne nad obsahem. Béčkový scénář s aktuálně áčkovými herci. Mám z toho celého rozporuplné pocity. Je to takový lepší průměr. ()

Castrator

Lidi jsou zmlsaní a hodnocení tohoto filmu je toho důkazem. Klasiky akčního, hororového a sci-fi žánru Predátor, Vetřelec, Věc a pár dalších nejsou zas tak moc lepší než Život (zas tak moc píšu, lepší samozřejmě jsou), ale byly tu dřív a většina fandů je viděla v době, kdy se dostali ke kvalitnímu filmu tak jednou za měsíc, ne-li za rok. V dnešní stahovací době bude fandovi filmů, co má aspoň trochu nakoukáno, Život připadat jen jako jeden z řady filmů o něčem ošklivém, co šikanuje posádku lodi nebo stanice, ale v tomto žánru se toho mnoho nového vymyslet nedá a pokud je zpracování hodně na úrovni, a to v Životě je, tak by měl být rád, že takovýto film vůbec vznikl. Moon z roku 2009 má 76 % (a nic proti, je to dobrý film) a toto 68 %? Ale jděte. Silný nadprůměr. ()

zdenny

Tento film typu „příšera ve vesmíru“ měl dobrou atmosféru, dobrou hudbu a dobré efekty. Celkově tedy dobré tři hvězdy. ()

lykan9

Nic převratného, ale jednou věcí mě překvapili (první oběť). Zbytek byl však již předvídatelný a závěr tuplem. Obsazení bylo však výborné a speciální triky na jedničku. Jen jsem si k nim nedokázal udělat vztah a bylo mi jedno, jestli přežijí. Přesto, že se jedná o slušný film, tak mě u něho chybělo charisma a nedokázal mě zaujat natolik, aby se chtěl k němu někdy vrátit. ()

klima777

Slušný (protože přiznaný) levoboček Vetřelce. Či spíše (po)klon(a). Nenáročně zábavná a výživná (2,5*). ()

Tft

Kde končí hranice inspirace a začíná hranice kopírování? U Života je tahle otázka vcelku podstatná. Nemám nic proti tomu, když se někdo nechá inspirovat námětem, konceptem nebo stylem jaký je film natočený, ale tady už je to prostě až moc vidět a originalita je věc, která Životu prostě chybí. Najdou se ale i věci, které stojí za pochvalu a úplně tenhle film zatracovat by nebylo úplně fér. Daniel Espinosa si od minulého nemastného, neslaného a překombinovaného Child 44 určitě polepšil. Hlavní zásluhu na tom ale nemá nejspíš přímo on, ale téma filmu. Život se totiž inspiruje kde se dá ať už od Aliena což je nad míru vidět a sami tvůrci se tím netají, ale i z Gravitace nebo i Kubrickova 2001. Po celou dobu filmu mi tak nepřišlo, že se dívám na film Daniela Espinosa. Režisérský rukopis a snaha se inspirovat, ale zároveň se odlišit od materiálu, z něhož je čerpáno mi prostě těžce chyběla. Dějově je film v pořádku, šikovně představuje diverzní postavy a co se musí opravdu uznat, je že neupřednostňuje megastars a dává prostor vedlejším postavám a tak celá posádka vesmírné stanice působí vcelku reálně a soudržně. Bohužel tohle celé sráží dolů kvalita dialogů, které jsou otřesné a to především v přestávkových scénách mezi těmi napínavými a akčními, kdy se místy snaží být film vtipný nebo dojemný, ale opak je pravdou a tyhle někdy až trapné rozhovory postav vás dokážou vyrušit z atmosféry filmu. Ryan Reynolds, by měl zůstat už jen u role Deadpoola, protože jeho rádoby vtipný vesmírný inženýr moc nevyšel. Hirojuki Sanada byl pro mě hlavní postavou filmu a je ze všech asi nejpovedenější a dokonce dokáže upozadit i hlavní dvojici Gyllenhaal-Ferguson. Jejich protivník, tedy "vetřelec" z Marsu je trošku zvláštní záporák a film ho v jednu chvíli vykresluje jako nejitenligentnější bytost jaká kdy byla, která se během týdne dokáže naučit každé zákoutí vesmírné stanice a ve chvíli druhou se chová jako primitvní dravé zvíře, které se řídí pouze pudem sebezáchovy. Jeho look je však, především ve finální formě povedený a neklidné lechtání v podbříšku a odpudivost jakou nám způsoboval Scottův Alien v sobě má. Abych to shrnul, tenhle komornější vesmírný Horror-Thriller určitě nestojí úplně za odpis, ale osobitá tvář tomu prostě chybí a nejspíš tak zapadne do zapomnění průměrnosti, především v tomhle roce, kdy se s filmy z vesmíru roztrhl pytel. Ps. Chápu snahu finále Shyamalanovsky uzemnit diváka, ale to by to nesmělo být vidět na míle daleko. 65% ()

svobik

Palec hore za konec. Jinak ale velmi propálený potenciál. Iracionální chování postav mě docela uráželo, filmu nepomohlo ani schematické vyvražďování podle mustru jak z první třídy. Generická věc, která pouze recykluje již viděné. A lepší. ()

ghatos

Leze, leze po železe. Člověk musí přistoupit na nelogičnosti a nepříliš chytré chování posádky. Spíše to byla parta výletníků, než družstvo perfektních profíků. Jako vždy bude sam o sobě sci-fi + horor lákává kombinace a poměrně dosti vzácný úkaz v kinech, takže stojí za to být velkorysý. Life (blbý název pro takový typ snímku) neurazí a někdy vyvolává přijemné pocity, jenže se tam nejde do toho naplno. Alien je silný, ale mírně neatraktivní. Variuje starší vzory a i on se snaží přispět něčím novým do mlýna. Bohužel je to přetažené tam, kde zrovna nemusí nesmyslně exhibovat marťánek. Takový námět nelze dělat jemně. Tam to musí být trýzeň. Peklo fyzické a hlavně psychické..., nicméně na oddech proč ne. 63%. /KINO ATLAS/ ()

Pedross800

Perfektní pocta jedné sci-fi legendě a jako předkrm před jejím pokračováním skvělé, hutné a napínavé dostaveníčko s kámošem z Marsu. Má to dost z Gravitace a první půlka působí hodně realisticky i vědecky a je super sledovat proměnu té pidi buňky ve vraždící monstrum. Ke konci jsem už jen s napětím sledoval tu honičku a užíval si skvělou atmosféru i povedený konec. Tleskám a těším se na léto. ()

blackJag

Nijak objevný koncept (dalo by se dokonce říct, že ve své prapůvodní podobě dokonale vyčerpaný), stačí přitom trocha talentu na potřebných postech a je tu žánrová jednohubka jak vyšitá. Logika tomu občas krapet hapruje, ale tempo má film bezchybné. 80% ()

Kalidor_

Namíchané ingredience z osvědčených scifi i hororů nabízí průměrnou podívanou včetně průměrné hudby (která nejvíc zapůsobila v závěru). Nebýt závěru, který upadající křivku zábavy vyzdvihnul, by to bylo rychle zapomenutelné scifi. Takhle mi zůstává příjemný pocit zneklidnění z celkového vyznění filmu. ()

PF 2017

PF 2017